Armenia F2

Moderator: Moderators

Armenia F2

Postby pienet » Wed Jul 06, 2011 8:11 am

Armenia F2
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Armenia F2

Postby pienet » Sat Jul 09, 2011 3:28 pm

Qualifying

Singles
Seeds:
1. Denys Mylokostov
2. Vladislav Dubinsky
3. Fedor Doudtchik
4. Ashot Khacharyan
5. Sergey Strelkov
6. Egor Gerasimov
7. Loic Ducourau
8. Marin Draganja
9. Anton Zaytsev
10. Dmitry Surchenko
11. Jakhongir Khaydarov
12. Alexandr Kushakov
13. Svyatoslav Knyazev
14. Vladyslav Klymenko
15. Maksim Malyshev

Q-First Round
(1)Denys Mylokostov (UKR) bye
Arakel Vartanyan (RUS) bye
Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. Pavle Vashakidze (GEO) 6-1 6-0
Arman Harutyunyan (ARM) bye
(2)Vladislav Dubinsky (RUS) bye
Yurii Dzhavakian (UKR) d. Guy Michelevitz (ISR) 6-2 6-2
Dimitry Mamedov (UKR) d. Denys Pume (UKR) 6-3 6-4
(15)Maksim Malyshev (UKR) bye
(3)Fedor Doudtchik (BLR) bye
Gregory Howe (GBR) d. Arman Danielyan (ARM) 2-6 6-4 6-0
Dimitar Petrov (BUL) d. Michael Simonian (ISR) 6-4 6-2
(14)Vladyslav Klymenko (UKR) bye
(4)Ashot Khacharyan (RUS) bye
Yury Vaschenko (RUS) bye
Torgom Asatryan (ARM) d. Suren Vartanian (GEO) 6-3 6-3
(11)Jakhongir Khaydarov (UZB) bye
(5)Sergey Strelkov (RUS) bye
Bobur Kamiljanov (UZB) d. Suren Baghdasaryan (ARM) 6-4 4-6 6-1
Juraj Ciznar (SVK) d. Karo Pambukyan (ARM) 6-0 6-1
(10)Dmitry Surchenko (RUS) bye
(6)Egor Gerasimov (BLR) bye
George Tsivadze (GEO) d. Serob Manukyan (ARM) w/o
Ilya Karachun (BLR) d. Phillipi Martins Thomaz (BRA) 6-3 6-0
(13)Svyatoslav Knyazev (RUS) bye
(7)Loic Ducourau (FRA) bye
Vyacheslav Lytvynenko (UKR) d. Sedrak Khachatryan (ARM) 6-2 6-0
Oleksiy Odazhyu (UKR) d. Gevorg Sargsyan (ARM) 6-2 6-3
(9)Anton Zaytsev (RUS) bye
(8)Marin Draganja (CRO) bye
Aleksandre Metreveli (GEO) bye
Ilia Chkonia (RUS) d. David Virabian (LAT) w/o
(12)Alexandr Kushakov (UKR) bye

Q-Second Round
(1)Denys Mylokostov (UKR) d. Arakel Vartanyan (RUS) 6-3 6-2
Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. Arman Harutyunyan (ARM) 7-5 6-1
Yurii Dzhavakian (UKR) d. (2)Vladislav Dubinsky (RUS) 3-6 6-2 6-2
Dimitry Mamedov (UKR) d. (15)Maksim Malyshev (UKR) 2-6 6-4 6-1
(3)Fedor Doudtchik (BLR) d. Gregory Howe (GBR) 6-2 6-4
(14)Vladyslav Klymenko (UKR) d. Dimitar Petrov (BUL) 6-1 6-1
(4)Ashot Khacharyan (RUS) d. Yury Vaschenko (RUS) 6-3 6-3
(11)Jakhongir Khaydarov (UZB) d. Torgom Asatryan (ARM) 6-2 7-5
(5)Sergey Strelkov (RUS) d. Bobur Kamiljanov (UZB) 3-6 6-0 6-2
Juraj Ciznar (SVK) d. (10)Dmitry Surchenko (RUS) 7-5 2-6 7-6(5)
(6)Egor Gerasimov (BLR) d. George Tsivadze (GEO) 7-6(8) 6-7(1) 7-5
(13)Svyatoslav Knyazev (RUS) d. Ilya Karachun (BLR) 4-6 6-4 7-5
(7)Loic Ducourau (FRA) d. Vyacheslav Lytvynenko (UKR) 6-1 7-5
(9)Anton Zaytsev (RUS) d. Oleksiy Odazhyu (UKR) 6-4 6-2
Aleksandre Metreveli (GEO) d. (8)Marin Draganja (CRO) 7-6(5) 6-2
(12)Alexandr Kushakov (UKR) d. Ilia Chkonia (RUS) 6-4 6-2

Qualifying Round
(1)Denys Mylokostov (UKR) vs Vitaliy Kachanovskiy (RUS)
Yurii Dzhavakian (UKR) vs Dimitry Mamedov (UKR)
(3)Fedor Doudtchik (BLR) vs (14)Vladyslav Klymenko (UKR)
(4)Ashot Khacharyan (RUS) vs (11)Jakhongir Khaydarov (UZB)
(5)Sergey Strelkov (RUS) vs Juraj Ciznar (SVK)
(6)Egor Gerasimov (BLR) vs (13)Svyatoslav Knyazev (RUS)
(7)Loic Ducourau (FRA) vs (9)Anton Zaytsev (RUS)
Aleksandre Metreveli (GEO) vs (12)Alexandr Kushakov (UKR)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Armenia F2

Postby pienet » Mon Jul 11, 2011 9:25 am

Qualifying Round
Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. (1)Denys Mylokostov (UKR) 7-6(5) 7-5
Yurii Dzhavakian (UKR) d. Dimitry Mamedov (UKR) 7-6(4) 6-4
(14)Vladyslav Klymenko (UKR) d. (3)Fedor Doudtchik (BLR) 6-3 6-2
(4)Ashot Khacharyan (RUS) d. (11)Jakhongir Khaydarov (UZB) 6-3 6-0
(5)Sergey Strelkov (RUS) d. Juraj Ciznar (SVK) 5-7 6-4 6-2
(6)Egor Gerasimov (BLR) d. (13)Svyatoslav Knyazev (RUS) 6-3 6-0
(9)Anton Zaytsev (RUS) d. (7)Loic Ducourau (FRA) 6-0 6-2
Aleksandre Metreveli (GEO) d. (12)Alexandr Kushakov (UKR) 6-1 4-1 ret.
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Armenia F2

Postby pienet » Mon Jul 11, 2011 9:25 am

Main Draw

Singles
Seeds:
1. Mikhail Vasiliev
2. Valery Rudnev
3. Andrey Kumantsov
4. Alexander Rumyantsev
5. Ivan Nedelko
6. WD
7. Ervand Gasparyan
8. Toni Androic

First Round
(1)Mikhail Vasiliev (RUS) vs (q)Egor Gerasimov (BLR)
(q)Vladyslav Klymenko (UKR) vs (q)Ashot Khacharyan (RUS)
Vitali Reshetnikov (RUS) vs (q)Anton Zaytsev (RUS)
(5)Ivan Nedelko (RUS) d. (WC)Daniil Proskura (ARM) 6-7(8) 6-1 6-1
(4)Alexander Rumyantsev (RUS) vs (q)Vitaliy Kachanovskiy (RUS)
Stanislav Poplavskyy (UKR) d. Andrei Vasilevski (BLR) 6-4 2-6 6-4
Mikhail Fufygin (RUS) vs Jiri Vesely (CZE)
(WC)Khachatur Khachatryan (ARM) vs (8)Toni Androic (CRO)
(7)Ervand Gasparyan (RUS) d. Ilia Starkov (RUS) 6-3 6-4
Dino Marcan (CRO) vs Sergei Krotiouk (RUS)
Aleksandr Agafonov (UKR) vs (q)Sergey Strelkov (RUS)
Dmitri Sitak (RUS) vs (3)Andrey Kumantsov (RUS)
Nikoloz Basilashvili (RUS) d. (LL)Jakhongir Khaydarov (UZB) 6-2 6-3
(q)Aleksandre Metreveli (GEO) vs (q)Yurii Dzhavakian (UKR)
Anton Manegin (RUS) d. (WC)Ashot Gevorgyan (ARM) 6-2 6-4
(2)Valery Rudnev (RUS) d. (WC)Levan Mamtadzhi (RUS) 6-1 6-1
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Armenia F2

Postby pienet » Tue Jul 12, 2011 10:50 am

First Round
(1)Mikhail Vasiliev (RUS) d. (q)Egor Gerasimov (BLR) 6-2 6-3
(q)Ashot Khacharyan (RUS) d. (q)Vladyslav Klymenko (UKR) 6-3 1-6 6-2
(q)Anton Zaytsev (RUS) d. Vitali Reshetnikov (RUS) 6-3 1-0 ret.
(5)Ivan Nedelko (RUS) d. (WC)Daniil Proskura (ARM) 6-7(8) 6-1 6-1
(4)Alexander Rumyantsev (RUS) d. (q)Vitaliy Kachanovskiy (RUS) 7-5 6-2
Stanislav Poplavskyy (UKR) d. Andrei Vasilevski (BLR) 6-4 2-6 6-4
Jiri Vesely (CZE) d. Mikhail Fufygin (RUS) 4-6 6-3 6-0
(8)Toni Androic (CRO) d. (WC)Khachatur Khachatryan (ARM) 6-1 6-3
(7)Ervand Gasparyan (RUS) d. Ilia Starkov (RUS) 6-3 6-4
Dino Marcan (CRO) d. Sergei Krotiouk (RUS) 6-1 6-1
Aleksandr Agafonov (UKR) d. (q)Sergey Strelkov (RUS) 6-4 6-4
(LL)Denys Mylokostov (UKR) d. (3)Andrey Kumantsov (RUS) 3-2 ret.
Nikoloz Basilashvili (RUS) d. (LL)Jakhongir Khaydarov (UZB) 6-2 6-3
(q)Aleksandre Metreveli (GEO) d. (q)Yurii Dzhavakian (UKR) 7-5 6-4
Anton Manegin (RUS) d. (WC)Ashot Gevorgyan (ARM) 6-2 6-4
(2)Valery Rudnev (RUS) d. (WC)Levan Mamtadzhi (RUS) 6-1 6-1

Second Round
(1)Mikhail Vasiliev (RUS) vs (q)Ashot Khacharyan (RUS)
(q)Anton Zaytsev (RUS) vs (5)Ivan Nedelko (RUS)
(4)Alexander Rumyantsev (RUS) vs Stanislav Poplavskyy (UKR)
Jiri Vesely (CZE) vs (8)Toni Androic (CRO)
(7)Ervand Gasparyan (RUS) vs Dino Marcan (CRO)
Aleksandr Agafonov (UKR) vs (LL)Denys Mylokostov (UKR)
Nikoloz Basilashvili (RUS) vs (q)Aleksandre Metreveli (GEO)
Anton Manegin (RUS) vs (2)Valery Rudnev (RUS)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Armenia F2

Postby pienet » Thu Jul 14, 2011 6:13 am

Quarterfinals
(5)Ivan Nedelko (RUS) d. (1)Mikhail Vasiliev (RUS) 4-1 ret.
(8)Toni Androic (CRO) d. Stanislav Poplavskyy (UKR) 6-3 3-2 ret.
(7)Ervand Gasparyan (RUS) d. Aleksandr Agafonov (UKR) 7-5 6-2
Nikoloz Basilashvili (RUS) d. (2)Valery Rudnev (RUS) 6-2 7-6(7)

Semifinals
(5)Ivan Nedelko (RUS) vs (8)Toni Androic (CRO)
(7)Ervand Gasparyan (RUS) vs Nikoloz Basilashvili (RUS)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Armenia F2

Postby pienet » Sat Jul 16, 2011 12:38 pm

Semifinals
(8)Toni Androic (CRO) d. (5)Ivan Nedelko (RUS) 6-7(4) 6-4 3-0 ret.
(7)Ervand Gasparyan (RUS) d. Nikoloz Basilashvili (RUS) 6-4 6-3

Finals
(8)Toni Androic (CRO) d. (7)Ervand Gasparyan (RUS) 6-3 6-4
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland


Return to Archive

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 1 guest

cron
Not able to open ./cache/data_global.php