Poland F3 - complete

Moderator: Moderators

Poland F3 - complete

Postby pienet » Tue May 24, 2011 5:45 am

Poland F3
May 30-June 5, 2011
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Poland F3

Postby pienet » Fri May 27, 2011 2:43 pm

QD

Seeds:
1. Maverick Banes
2. Sebastian Chylinski
3. Alex Bolt
4. Egor Gerasimov
5. Laslo Urrutia Fuentes
6. Vladzimir Kruk
7. Vladyslav Klymenko
8. Thanasi Kokkinakis
9. Mikolaj Szmyrgala
10. Simon Ede

Q-First Round
(1)Maverick Banes (AUS) bye
Armand Levandi (EST) vs Krzysztof Mlazga (POL)
Adam Mlazga (POL) vs Adrian Andrzejczuk (POL)
Mikolaj Caruk (POL) bye
(2)Sebastian Chylinski (POL) bye
Kacper Mularczyk (POL) vs Roy Brandys (POL)
Bastian Wagner (GER) vs Scott Browne (AUS)
Pawel Tarasewicz (POL) bye
(3)Alex Bolt (AUS) bye
Dariusz Lipka (POL) vs Oleksiy Odazhyu (UKR)
Thomas Kroczek (USA) bye
Jaroslaw Bienkowski (POL) bye
(4)Egor Gerasimov (BLR) bye
Adam Majchrowicz (POL) vs William Boe-Wiegaard (USA)
Grzegorz Szalas (POL) bye
Mateusz Moj (POL) bye
(5)Laslo Urrutia Fuentes (CHI) bye
Pavel Lipka (POL) vs Oleksandr Gorovyts (UKR)
Jakub Piter (POL) bye
Michal Wlodarczyk (POL) bye
(6)Vladzimir Kruk (BLR) bye
Patryck Pydyszewski (POL) vs Yannis Baltogiannis (BEL)
Robert Howe (AUS) bye
Jakub Tokarz (POL) bye
(7)Vladyslav Klymenko (UKR) bye
Dawid Piatkowski (POL) vs Krzysztof Bartosiewicz (POL)
Antoni Orlinski (POL) bye
(10)Simon Ede (AUS) bye
(8)Thanasi Kokkinakis (AUS) bye
Konrad Mularczyk (POL) vs Oliver Andrzejczuk (POL)
Zbyszko Siekierczak (POL) bye
(9)Mikolaj Szmyrgala (POL) bye
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Poland F3

Postby pienet » Sat May 28, 2011 1:35 pm

Q-First Round
(1)Maverick Banes (AUS) bye
Armand Levandi (EST) d. Krzysztof Mlazga (POL) 3-6 6-3 6-4
Adam Mlazga (POL) d. Adrian Andrzejczuk (POL) 6-2 6-2
Mikolaj Caruk (POL) bye
(2)Sebastian Chylinski (POL) bye
Kacper Mularczyk (POL) d. Roy Brandys (POL) 6-4 4-6 6-1
Bastian Wagner (GER) d. Scott Browne (AUS) 6-0 7-5
Pawel Tarasewicz (POL) bye
(3)Alex Bolt (AUS) bye
Dariusz Lipka (POL) d. Oleksiy Odazhyu (UKR) 6-4 3-6 7-6(1)
Thomas Kroczek (USA) bye
Jaroslaw Bienkowski (POL) bye
(4)Egor Gerasimov (BLR) bye
William Boe-Wiegaard (USA) d. Adam Majchrowicz (POL) 2-6 6-0 7-6(6)
Grzegorz Szalas (POL) bye
Mateusz Moj (POL) bye
(5)Laslo Urrutia Fuentes (CHI) bye
Oleksandr Gorovyts (UKR) d. Pavel Lipka (POL) 6-3 6-4
Jakub Piter (POL) bye
Michal Wlodarczyk (POL) bye
(6)Vladzimir Kruk (BLR) bye
Yannis Baltogiannis (BEL) d. Patryck Pydyszewski (POL) 3-6 6-4 7-6(4)
Robert Howe (AUS) bye
Jakub Tokarz (POL) bye
(7)Vladyslav Klymenko (UKR) bye
Krzysztof Bartosiewicz (POL) d. Dawid Piatkowski (POL) 6-3 7-5
Antoni Orlinski (POL) bye
(10)Simon Ede (AUS) bye
(8)Thanasi Kokkinakis (AUS) bye
Oliver Andrzejczuk (POL) d. Konrad Mularczyk (POL) 7-6(4) 6-4
Zbyszko Siekierczak (POL) bye
(9)Mikolaj Szmyrgala (POL) bye

Q-Second Round
(1)Maverick Banes (AUS) d. Armand Levandi (EST) 6-0 6-0
Mikolaj Caruk (POL) d. Adam Mlazga (POL) 1-6 6-4 7-6(1)
(2)Sebastian Chylinski (POL) d. Kacper Mularczyk (POL) 6-3 6-3
Bastian Wagner (GER) d. Pawel Tarasewicz (POL) 6-4 6-2
(3)Alex Bolt (AUS) d. Dariusz Lipka (POL) 6-1 6-4
Jaroslaw Bienkowski (POL) d. Thomas Kroczek (USA) 6-1 7-5
(4)Egor Gerasimov (BLR) d. William Boe-Wiegaard (USA) 6-4 6-2
Mateusz Moj (POL) d. Grzegorz Szalas (POL) 6-3 6-1
(5)Laslo Urrutia Fuentes (CHI) d. Oleksandr Gorovyts (UKR) 1-6 6-4 7-6(1)
Jakub Piter (POL) d. Michal Wlodarczyk (POL) 6-3 6-4
(6)Vladzimir Kruk (BLR) d. Yannis Baltogiannis (BEL) 6-3 6-0
Robert Howe (AUS) d. Jakub Tokarz (POL) 6-4 6-3
(7)Vladyslav Klymenko (UKR) d. Krzysztof Bartosiewicz (POL) 7-6(3) 6-1
(10)Simon Ede (AUS) d. Antoni Orlinski (POL) 6-3 6-2
Oliver Andrzejczuk (POL) d. (8)Thanasi Kokkinakis (AUS) w/o
(9)Mikolaj Szmyrgala (POL) d. Zbyszko Siekierczak (POL) 4-6 6-2 6-1

Qualifying Round
(1)Maverick Banes (AUS) vs Mikolaj Caruk (POL)
(2)Sebastian Chylinski (POL) vs Bastian Wagner (GER)
(3)Alex Bolt (AUS) vs Jaroslaw Bienkowski (POL)
(4)Egor Gerasimov (BLR) vs Mateusz Moj (POL)
(5)Laslo Urrutia Fuentes (CHI) vs Jakub Piter (POL)
(6)Vladzimir Kruk (BLR) vs Robert Howe (AUS)
(7)Vladyslav Klymenko (UKR) vs (10)Simon Ede (AUS)
Oliver Andrzejczuk (POL) vs (9)Mikolaj Szmyrgala (POL)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Poland F3

Postby pienet » Sun May 29, 2011 1:47 pm

Qualifying Round
(1)Maverick Banes (AUS) d. Mikolaj Caruk (POL) 6-1 6-1
Bastian Wagner (GER) d. (2)Sebastian Chylinski (POL) 6-1 5-7 6-0
(3)Alex Bolt (AUS) d. Jaroslaw Bienkowski (POL) 6-2 6-0
(4)Egor Gerasimov (BLR) d. Mateusz Moj (POL) 6-0 6-2
(5)Laslo Urrutia Fuentes (CHI) d. Jakub Piter (POL) 6-3 7-6(6)
(6)Vladzimir Kruk (BLR) d. Robert Howe (AUS) 7-5 0-6 6-2
(7)Vladyslav Klymenko (UKR) d. (10)Simon Ede (AUS) 6-1 6-7(6) 7-5
Oliver Andrzejczuk (POL) d. (9)Mikolaj Szmyrgala (POL) 6-3 6-4
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Poland F3

Postby pienet » Sun May 29, 2011 1:47 pm

MD

Singles
Seeds:
1. David Goffin
2. Laurent Recouderc
3. Marcin Gawron
4. Erik Chvojka
5. Alexander Bury
6. Grzegorz Panfil
7. Jiri Skoloudik
8. Boy Westerhof

First Round
(1)David Goffin (BEL) vs (q)Laslo Urrutia Fuentes (CHI)
(WC)Andriej Kapas (POL) vs Dzmitry Zhyrmont (BLR)
Matt Reid (AUS) vs Adam Chadaj (POL)
Robert Godlewski (POL) vs (7)Jiri Skoloudik (CZE)
(3)Marcin Gawron (POL) vs James Duckworth (AUS)
Piotr Gadomski (POL) vs Nikolai Fidirko (BLR)
Jack Carpenter (GBR) vs (WC)Maciej Smola (POL)
(q)Bastian Wagner (GER) vs (6)Grzegorz Panfil (POL)
(5)Alexander Bury (BLR) vs (q)Maverick Banes (AUS)
(q)Egor Gerasimov (BLR) vs (q)Oliver Andrzejczuk (POL)
(WC)Tomasz Soltyka (POL) vs (q)Alex Bolt (AUS)
Blazej Koniusz (POL) vs (4)Erik Chvojka (CAN)
(8)Boy Westerhof (NED) vs (q)Vladzimir Kruk (BLR)
Florian Fallert (GER) vs (WC)Arkadiusz Kocyla (POL)
Pavel Filin (BLR) vs Matthew Barton (AUS)
(q)Vladyslav Klymenko (UKR) vs (2)Laurent Recouderc (FRA)


Doubles
Seeds:
1. Bury/Fidirko (BLR)
2. Gawron/Panfil (POL)
3. Kapas/Koniusz (POL)
4. Gadomski/Smola (POL)

First Round
(1)Bury/Fidirko (BLR) vs Brandys/Caruk (POL)
Chylinski/Piter (POL) vs Banes/Bolt (AUS)
(4)Gadomski/Smola (POL) vs Gerasimov/Kruk (BLR)
(WC)Soltyka/Tokarz (POL) vs Filin/Zhyrmont (BLR)
Barton/Ede (AUS) vs Szalas/Tarasewicz (POL)
(WC)Andrzejczuk/Andrzejczuk (POL) vs (3)Kapas/Koniusz (POL)
Szmigiel/Szmyrgala (POL) vs (WC)Mlazga/Mlazga (POL)
Browne/Chvojka (AUS/CAN) vs (2)Gawron/Panfil (POL)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Poland F3

Postby pienet » Thu Jun 02, 2011 3:09 pm

Second Round
(1)David Goffin (BEL) d. (WC)Andriej Kapas (POL) 6-4 6-4
Adam Chadaj (POL) d. Robert Godlewski (POL) 6-0 6-2
(3)Marcin Gawron (POL) d. Piotr Gadomski (POL) 6-4 6-3
Jack Carpenter (GBR) d. (6)Grzegorz Panfil (POL) 7-6(5) 6-4
(5)Alexander Bury (BLR) d. (q)Egor Gerasimov (BLR) 6-3 6-2
(4)Erik Chvojka (CAN) d. (q)Alex Bolt (AUS) 6-2 6-3
(8)Boy Westerhof (NED) d. Florian Fallert (GER) 7-6(4) 6-3
(2)Laurent Recouderc (FRA) d. Matthew Barton (AUS) 6-2 6-4

Quarterfinals
(1)David Goffin (BEL) vs Adam Chadaj (POL)
(3)Marcin Gawron (POL) vs Jack Carpenter (GBR)
(5)Alexander Bury (BLR) vs (4)Erik Chvojka (CAN)
(8)Boy Westerhof (NED) vs (2)Laurent Recouderc (FRA)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Poland F3

Postby pienet » Thu Jun 02, 2011 3:10 pm

Semifinals
(1)Bury/Fidirko (BLR) d. (4)Gadomski/Smola (POL) 7-5 6-4
(3)Kapas/Koniusz (POL) d. (2)Gawron/Panfil (POL) 7-6(2) 6-3

Finals
(1)Bury/Fidirko (BLR) vs (3)Kapas/Koniusz (POL)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Poland F3

Postby Blarghman » Fri Jun 03, 2011 3:22 pm

Quarterfinals
Adam Chadaj (POL) d. (1)David Goffin (BEL) 6-3 6-3
(3)Marcin Gawron (POL) d. Jack Carpenter (GBR) 6-2 6-2
(5)Alexander Bury (BLR) d. (4)Erik Chvojka (CAN) 7-5 6-4
(8)Boy Westerhof (NED) d. (2)Laurent Recouderc (FRA) 6-3 6-3

Semifinals
Adam Chadaj (POL) vs (3)Marcin Gawron (POL)
(5)Alexander Bury (BLR) vs (8)Boy Westerhof (NED)
Blarghman
Forum Regular
Forum Regular
 
Posts: 82
Joined: Wed Jun 01, 2011 3:11 pm

Re: Poland F3

Postby Blarghman » Fri Jun 03, 2011 3:23 pm

Final
(1)Bury/Fidirko (BLR) d. (3)Kapas/Koniusz (POL) 1-6 6-3 (10-6)
Blarghman
Forum Regular
Forum Regular
 
Posts: 82
Joined: Wed Jun 01, 2011 3:11 pm

Re: Poland F3

Postby pienet » Sat Jun 04, 2011 9:14 am

Semifinals
(3)Marcin Gawron (POL) d. Adam Chadaj (POL) 6-3 6-2
(8)Boy Westerhof (NED) d. (5)Alexander Bury (BLR) 6-3 6-1

Finals
(3)Marcin Gawron (POL) vs (8)Boy Westerhof (NED)
User avatar
pienet
Forum Legend
Forum Legend
 
Posts: 2283
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:02 pm
Location: Reykjavik, Iceland

Re: Poland F3

Postby EddieV » Sun Jun 05, 2011 8:30 am

Finals
(3)Marcin Gawron (POL) d. (8)Boy Westerhof (NED) 6-4 6-2
Amazonic
User avatar
EddieV
Forum Emperor
Forum Emperor
 
Posts: 516
Joined: Tue Feb 21, 2006 6:46 pm
Location: Brasil


Return to Archive

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest

cron
Not able to open ./cache/data_global.php