Bukhara challenger

Moderator: Moderators

Bukhara challenger

Postby Steve G » Mon Aug 14, 2006 1:47 pm

Steve G
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 9408
Joined: Thu May 13, 2004 12:14 pm
Location: Chicago, USA

Postby Super-Fabio » Sun Aug 20, 2006 4:54 am

Main Draw

(1)Janko Tipsarevic (SCG) vs Oh Hee Kwon (KOR)
(PR)Kyu Tae Im (KOR) vs (q)
Pavel Ivanov (RUS) vs Victor Bruthans (SVK)
(6)Nicolas Tourte (FRA) vs (WC)Murad Inoyatov (UZB)

(3)Denis Istomin (UZB) vs Frank Moser (GER)
(PR)Kamil Capkovic (SVK) vs (q)
Paul Baccanello (AUS) vs (WC)Gafur Ishmatov (UZB)
(8)Karan Rastogi (IND) vs (PR)Tomislav Peric (CRO)

(5)Mikhail Ledosvkikh (RUS) vs Satoshi Iwabuchi (JPN)
(WC)Ervand Gasparyan (RUS) vs (q)
Woong Sun Jun (KOR) vs Xin Yuan Yu (CHN)
(4)Dacian Craciun (ROM) vs Lazar Magdincev (MKD)

(7)Gouichi Motomura (JPN) vs Conor Niland (IRL)
(WC)Sobir Ochilov (UZB) vs Aisam Qureshi (PAK)
Nicolas Renavand (FRA) vs (q)
(2)Vasilis Mazarakis (GRE) vs Orest Tereschuk (UKR)
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Steve G » Sun Aug 20, 2006 6:05 pm

Figured I'd add the qualies so far

Bukhara challenger qualifying
August 21-27, 2006

Singles
Seeds: (cut: none)
1. Rohan Bopanna
2. Ti Chen
3. Denis Matsukevitch
4. Diego Alvarez
5. Sergei Bubka, Jr.
6. Luka Gregorc
7. Vladimir Voltchkov
8. Michail Elgin

First Round
(1)Rohan Bopanna (IND) bye
Dmitri Sitak (RUS) d. Sarvar Ikramov (UZB) 1-6 6-2 7-5
Arsen Asanov (UZB) d. (WC)Sergey Kwak (UZB) 6-3 1-6 7-6(3)
(6)Luka Gregorc (SLO) d. Maxim Bakunin (UKR) 6-2 6-0
(2)Ti Chen (TPE) bye
Alexei Tikhonov (RUS) d. (WC)Dilshod Saidmukhamedov (UZB) 6-0 6-2
Marsel Khamdamov (UZB) d. Ilia Marchenko (UKR) 6-2 7-5
(7)Vladimir Voltchkov (BLR) d. Vaja Uzakov (UZB) 6-1 6-0
(3)Denis Matsukevitch (RUS) bye
Sun-Yong Kim (1987) (KOR) d. (WC)Victor Kim (UZB) 6-3 7-5
Sergei Krotiouk (RUS) d. (WC)Artem Naymushin (RUS) 6-2 6-1
(5)Sergei Bubka, Jr. (UKR) d. (WC)Igor Shelyakin (UZB) 6-2 6-2
(4)Diego Alvarez (ARG) bye
Serguei Demekhine (RUS) d. (WC)Dmitri Pavlovskiy (UZB) 6-0 6-1
Aleksandr Agafonov (UKR) d. (WC)Vitali Pavlov (KAZ) 6-1 6-3
Maxim Filippov (KAZ) d. (8)Michail Elgin (RUS) 6-4 6-4

Second Round
(1)Rohan Bopanna (IND) d. Dmitri Sitak (RUS) 6-7(4) 6-1 4-4 def.
(6)Luka Gregorc (SLO) d. Arsen Asanov (UZB) 6-2 6-2
(2)Ti Chen (TPE) d. Alexei Tikhonov (RUS) 6-2 7-5
(7)Vladimir Voltchkov (BLR) d. Marsel Khamdamov (UZB) 6-1 6-3
Sun-Yong Kim (1987) (KOR) d. (3)Denis Matsukevitch (RUS) 7-6(5) 6-2
(5)Sergei Bubka, Jr. (UKR) d. Sergei Krotiouk (RUS) 6-1 6-3
Serguei Demekhine (RUS) d. (4)Diego Alvarez (ARG) 6-1 6-3
Maxim Filippov (KAZ) d. Aleksandr Agafonov (UKR) 6-1 7-6(3)

Qualifying Round
Monday...
--
Your Friendly Forum Administrator
Steve G
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 9408
Joined: Thu May 13, 2004 12:14 pm
Location: Chicago, USA

Postby Steve G » Sun Aug 20, 2006 6:13 pm

And the main draws.. :D

Bukhara Challenger
Bukhara, Uzbekistan
August 21-27, 2006
Hard - $25,000+H

Singles
Seeds: (cut: Woong-Sun Jun - 429)
1. Janko Tipsarevic
2. Vasilis Mazarakis
3. Denis Istomin
4. Dacian Craciun
5. Mikhail Ledovskikh
6. Nicolas Tourte
7. Gouichi Motomura
8. Karan Rastogi

First Round
(1)Janko Tipsarevic (SCG) vs Oh-Hee Kwon (KOR)
Kyu-Tae Im (KOR) vs (q)
Pavel Ivanov (RUS) vs Victor Bruthans (SVK)
(6)Nicolas Tourte (FRA) vs (WC)Murad Inoyatov (UZB)
(3)Denis Istomin (UZB) vs Frank Moser (GER)
Kamil Capkovic (SVK) vs (q)
Paul Baccanello (AUS) vs (WC)Gafur Ishmatov (UZB)
(8)Karan Rastogi (IND) vs Tomislav Peric (CRO)
(5)Mikhail Ledosvkikh (RUS) vs Satoshi Iwabuchi (JPN)
(WC)Ervand Gasparyan (RUS) vs (q)
Woong-Sun Jun (KOR) vs Xin-Yuan Yu (CHN)
(4)Dacian Craciun (ROM) vs Lazar Magdincev (MKD)
(7)Gouichi Motomura (JPN) vs Conor Niland (IRL)
(WC)Sobir Ochilov (UZB) vs Aisam Qureshi (PAK)
Nicolas Renavand (FRA) vs (q)
(2)Vasilis Mazarakis (GRE) vs Orest Tereschuk (UKR)


Doubles
Seeds: (cut: Alvarez/Peric - 1004)
1. Frank Moser/Orest Tereshchuk
2. Murad Inoyatov/Denis Istomin
3. Dacian Craciun/Vasilis Mazarakis
4. Nicolas Renavand/Nicolas Tourte

First Round
(1)Frank Moser/Orest Tereshchuk (GER/UKR) vs Serguei Demekhine/Janko Tipsarevic (RUS/SCG)
Ti Chen/Oh-Hee Kwon (TPE/KOR) vs (WC)Maxim Filippov/Vladimir Voltchkov (KAZ/BLR)
(3)Dacian Craciun/Vasilis Mazarakis (ROM/GRE) vs Rohan Bopanna/Aisam Qureshi (IND/PAK)
Mikhail Ledovskikh/Dmitri Sitak (RUS) vs Sergei Bubka, Jr./Karan Rastogi (UKR/IND)
Michail Elgin/Denis Matsukevitch (RUS) vs Diego Alvarez/Tomislav Peric (ARG/CRO)
(4)Nicolas Renavand/Nicolas Tourte (FRA) vs (WC)Marsel Khamdamov/Dilshod Saidmukhamedov (UZB)
Victor Bruthans/Kamil Capkovic (SVK) vs (WC)Sarvar Ikramov/Vaja Uzakov (UZB)
(2)Murad Inoyatov/Denis Istomin (UZB) vs Kyu-Tae Im/Sun-Yong Kim (1987) (KOR)
--
Your Friendly Forum Administrator
Steve G
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 9408
Joined: Thu May 13, 2004 12:14 pm
Location: Chicago, USA


Return to Archive

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest

cron
Not able to open ./cache/data_global.php