Germany F13

Moderator: Moderators

Germany F13

Postby Steve G » Mon Aug 14, 2006 1:44 pm

Steve G
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 9408
Joined: Thu May 13, 2004 12:14 pm
Location: Chicago, USA

Postby JeanBaguette » Mon Aug 21, 2006 4:54 am

This is the website:
http://www.allwetteranlage.de/seite.php ... =388&mnr=3

Qualies and main draws will be posted next.
JeanBaguette
Forum King
Forum King
 
Posts: 291
Joined: Tue Jun 01, 2004 4:03 am
Location: Hamburg, Germany

Postby JeanBaguette » Mon Aug 21, 2006 5:17 am

Germany F13 qualifying
August 21-27, 2006

Singles
Seeds: (cut: NatRank)
1. Frantisek Polyak
2. Gregory Muzil
3. David Stojan
4. Alexey Tsyrenov
5. Denis Bejtulahi
6. Oscar Sabate
7. Norbert Mazany
8. Marc Meigel
9. Mike Steinherr
10. Marek Michalicka
11. Christian Kloimullner
12. Marc Sieber
13. Julian Bley
14. Alexander Cucuz
15. Kevin Abele
16. Patrick Linke

First Round
(1)Frantisek Polyak (SVK) d. Bartosz Golas (GER) 6-2 6-0
Andre Wiesler (GER) d. Matthias Kolbe (GER) 3-6 6-2 6-1
Jacek Szygowski (GER) d. Joseph Dewhurst (GBR) 6-2 6-2
(15)Kevin Abele (GER) d. (WC)Philipp Seidl (GER) 6-7(5) 6-1 6-2
(2)Gregory Muzil (RUS) d. Michael Nusslein (GER) 6-4 6-2
Laurent Montoizy (BEL) d. Fabian Schmid (GER) 6-2 6-2
Mauro Piras (GER) d. Philipp Regnat (GER) 6-0 6-3
Christian Lichtenegger (GER) d. (16)Patrick Linke (AUT) 6-1 3-6 6-1
(3)David Stojan (SUI) d. Satoshi Suzuki (JPN) 6-3 6-2
Martin Kamenik (CZE) d. Alexei Vassilkov (RUS) 6-0 6-0
Maximilian Wimmer (GER) d. Martin Poboril (CZE) 4-6 6-2 6-3
(12)Marc Sieber (GER) d. (WC)Benedikt Grosche (GER) 6-0 6-1
(4)Alexey Tsyrenov (RUS) d. David Simson (AUT) 6-2 6-0
Yannick Weihs (AUT) d. Jan Pavlicek (CZE) 7-5 6-0
Calin Paar (GER) d. (WC)Martin Wick (GER) 6-7(4) 6-2 6-4
(9)Mike Steinherr (GER) d. Stanislav Glukhov (RUS) 6-4 6-3
Dean Jackson (GER) d. (5)Denis Bejtulahi (SCG) 6-3 6-2
Janez Semrajc (SLO) d. Luca Bonati (ITA) 6-1 6-2
Andreas Kauntz (GER) d. (WC)Jan-Steffan Kilian (GER) 6-1 7-5
(11)Christian Kloimullner (AUT) d. Benjamin Recknagel (GER) 6-0 6-1
Nicolai Soloviev (RUS) d. (6)Oscar Sabate (ESP) 6-1 6-1
Max Zerhusen (GER) d. Dennis Bloemke (GER) 6-4 3-6 7-5
(WC)Lorenz Ilg (GER) d. (WC)Markus Ingold (GER) 7-5 6-4
(13)Julian Bley (GER) d. Daniel Moser (NZL) 6-4 7-5
(7)Norbert Mazany (HUN) d. Tomas Toman (CZE) 6-3 6-2
Patrick Taubert (GER) d. Jeremy Jahn (GER) w/o(?)
Max Krammer (AUT) d. Florian Farnleitner (AUT) 6-4 2-6 7-5
Markus Bayer (GER) d. (14)Alexander Cucuz (SUI) 5-2 ret.
(8)Marc Meigel (GER) d. (WC)Michael Rutkiewicz (GER) 6-2 7-5
Aleksandar Bajin (GER) d. Robert Nita (ROM) 6-1 6-0
Ralph Regus (GER) d. (WC)Navid Johannigmann (GER) 6-0 7-5
Nicolas Grammare (FRA) d. (10)Marek Michalicka (CZE) 4-6 6-2 6-3

Second Round
Andre Wiesler (GER) d. (1)Frantisek Polyak (SVK) 6-3 6-4
Jacek Szygowski (GER) d. (15)Kevin Abele (GER) 6-4 6-4
Laurent Montoizy (BEL) d. (2)Gregory Muzil (RUS) 6-1 6-2
Christian Lichtenegger (GER) d. Mauro Piras (GER) 7-5 6-0
Martin Kamenik (CZE) d. (3)David Stojan (SUI) 6-4 6-1
(12)Marc Sieber (GER) d. Maximilian Wimmer (GER) 2-6 6-3 6-4
(4)Alexey Tsyrenov (RUS) d. Yannick Weihs (AUT) 6-3 6-1
Calin Paar (GER) d. (9)Mike Steinherr (GER) 6-3 7-5
Dean Jackson (GER) d. Janez Semrajc (SLO) 7-5 7-5
Andreas Kauntz (GER) d. (11)Christian Kloimullner (AUT) w/o(?)
Nicolai Soloviev (RUS) d. Max Zerhusen (GER) 6-1 6-0
(13)Julian Bley (GER) d. (WC)Lorenz Ilg (GER) 1-6 6-2 6-1
(7)Norbert Mazany (HUN) d. Patrick Taubert (GER) 7-5 6-1
Markus Bayer (GER) d. Max Krammer (AUT) 7-5 6-2
Aleksandar Bajin (GER) d. (8)Marc Meigel (GER) 6-4 6-3
Nicolas Grammare (FRA) d. Ralph Regus (GER) 6-4 ret.

Qualifying Round
Jacek Szygowski (GER) d. Andre Wiesler (GER) 6-3 6-3
Laurent Montoizy (BEL) d. Christian Lichtenegger (GER) 6-1 6-2
(12)Marc Sieber (GER) d. Martin Kamenik (CZE) 7-5 6-2
(4)Alexey Tsyrenov (RUS) d. Calin Paar (GER) 7-6(3) 6-2
Andreas Kauntz (GER) d. Dean Jackson (GER) 6-4 7-5
Nicolai Soloviev (RUS) d. (13)Julian Bley (GER) 6-3 6-3
(7)Norbert Mazany (HUN) d. Markus Bayer (GER) 4-0 ret.
Aleksandar Bajin (GER) d. Nicolas Grammare (FRA) 6-0 6-3
Last edited by JeanBaguette on Tue Aug 22, 2006 7:47 am, edited 6 times in total.
JeanBaguette
Forum King
Forum King
 
Posts: 291
Joined: Tue Jun 01, 2004 4:03 am
Location: Hamburg, Germany

Postby JeanBaguette » Mon Aug 21, 2006 5:33 am

Germany F13 - Sport Scheck Open 2006
Munich-Unterfohring, Germany
August 21-27, 2006
Surface: Clay
Main Draw : 32
Qualifying Draw: 64
$10,000

Singles
Seeds: (cut: Eric Kuijlen - 953)
1. Dustin Brown
2. Jakub Hasek
3. Lado Chikhladze
4. Matthias Bachinger
5. Daniel Brands
6. David Novak
7. Theodor Devoty
8. Jan Stancik

First Round
(1)Dustin Brown (JAM) vs (q)Norbert Mazany (HUN)
Gerald Kamitz (AUT) vs Martin Vacek (CZE)
Pavel Riha (CZE) vs Mattia Livraghi (ITA)
(7)Theodor Devoty (CZE) vs (q)Jacek Szygowski (GER)
(3)Lado Chikhladze (GEO) vs Jochen Schoettler (GER)
(WC)Johannes Matschke (GER) vs Stefan Seifert (GER)
(q)Marc Sieber (GER) vs Tobias Koeck (AUT)
(5)Daniel Brands (GER) vs Eric Kuijlen (NED)
(6)David Novak (CZE) vs (q)Andreas Kauntz (GER)
Philipp Piyamongkol (GER) vs Clinton Thomson (AUS)
(WC)David Thurner (GER) vs (q)Laurent Montoizy (BEL)
(4)Matthias Bachinger (GER) d. Marc Pexa (GER)
(8)Jan Stancik (SVK) vs (q)Nicolai Soloviev (RUS)
(q)Alexey Tsyrenov (RUS) vs (q)Aleksandar Bajin (GER)
Martin Emmrich (GER) vs (WC)Jean Zietsman (GER)
(2)Jakub Hasek (CZE) vs (WC)Marius Copil (ROM)
Last edited by JeanBaguette on Tue Aug 22, 2006 9:33 am, edited 1 time in total.
JeanBaguette
Forum King
Forum King
 
Posts: 291
Joined: Tue Jun 01, 2004 4:03 am
Location: Hamburg, Germany

Postby JeanBaguette » Mon Aug 21, 2006 9:11 am

Sorry, wasn't logged in anymore...

Doubles
Seeds: (cut: none)
1. Mattia Livraghi/Luca Bonati
2. David Novak/Martin Vacek
3. Jakub Hasek/Theodor Devoty
4. Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik

First Round
(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) vs Frantisek Polyak/Jan Stancik (SVK)
(WC)Peter Steinberger/Maximilian Wimmer (GER) vs (WC)Marius Copil/Oliver Gross (ROM/GER)
(4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER) vs (WC)Benedikt Grosche/Michael Rutkiewicz (GER)
(ALT)Stanislav Glukhov/Nicolai Soloviev (RUS) vs Dean Jackson/Calin Paar (GER) [Glukhov/Soloviev replace Radovan Staiba/Christian Kloimullner]
Gregory Muzil/Alexei Vassilkov (RUS) vs Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER)
(3)Jakub Hasek/Theodor Devoty (CZE) vs Andre Plotniy/Alexey Tsyrenov (RUS)
Marc Meigel/Marc Sieber (GER) vs Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED)
(2)David Novak/Martin Vacek (CZE) vs Aleksandar Bajin/Mike Steinherr (GER)
Last edited by JeanBaguette on Tue Aug 22, 2006 9:34 am, edited 4 times in total.
JeanBaguette
Forum King
Forum King
 
Posts: 291
Joined: Tue Jun 01, 2004 4:03 am
Location: Hamburg, Germany

Postby Super-Fabio » Mon Aug 21, 2006 9:13 am

JeanBaguette wrote:Sorry, wasn't logged in anymore...


i deleted your post ;)
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby JeanBaguette » Tue Aug 22, 2006 9:35 am

Qualifying completed and main draws added.
JeanBaguette
Forum King
Forum King
 
Posts: 291
Joined: Tue Jun 01, 2004 4:03 am
Location: Hamburg, Germany

Postby kid » Tue Aug 22, 2006 2:21 pm

First Round

(1)Dustin Brown (JAM) vs (q)Norbert Mazany (HUN)
Gerald Kamitz (AUT) vs Martin Vacek (CZE)
Pavel Riha (CZE) d. Mattia Livraghi (ITA) 7-6(6) 7-6(3)
(7)Theodor Devoty (CZE) vs (q)Jacek Szygowski (GER)
(3)Lado Chikhladze (GEO) vs Jochen Schoettler (GER)
(WC)Johannes Matschke (GER) vs Stefan Seifert (GER)
(q)Marc Sieber (GER) vs Tobias Koeck (AUT)
(5)Daniel Brands (GER) vs Eric Kuijlen (NED)
(6)David Novak (CZE) vs (q)Andreas Kauntz (GER)
Clinton Thomson (AUS) d. Philipp Piyamongkol (GER) 6-3 6-4
(WC)David Thurner (GER) vs (q)Laurent Montoizy (BEL)
(4)Matthias Bachinger (GER) d. Marc Pexa (GER)
(8)Jan Stancik (SVK) vs (q)Nicolai Soloviev (RUS)
(q)Alexey Tsyrenov (RUS) vs (q)Aleksandar Bajin (GER)
Martin Emmrich (GER) d. (WC)Jean Zietsman (GER) 6-3 6-2
(2)Jakub Hasek (CZE) d. (WC)Marius Copil (ROM) 6-2 4-6 6-4

First Round

(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) vs Frantisek Polyak/Jan Stancik (SVK)
(WC)Peter Steinberger/Maximilian Wimmer (GER) vs (WC)Marius Copil/Oliver Gross (ROM/GER)
(4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER) vs (WC)Benedikt Grosche/Michael Rutkiewicz (GER)
(ALT)Stanislav Glukhov/Nicolai Soloviev (RUS) d. Dean Jackson/Calin Paar (GER) 6-3 3-6 6-4
Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER) d. Gregory Muzil/Alexei Vassilkov (RUS) 6-1 6-2
(3)Jakub Hasek/Theodor Devoty (CZE) vs Andre Plotniy/Alexey Tsyrenov (RUS)
Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED) d. Marc Meigel/Marc Sieber (GER) 3-6 6-2 7-6(3)
(2)David Novak/Martin Vacek (CZE) vs Aleksandar Bajin/Mike Steinherr (GER)
kid
Forum God
Forum God
 
Posts: 13576
Joined: Fri Aug 18, 2006 8:11 am
Location: Czech republic, Brno

Postby JeanBaguette » Wed Aug 23, 2006 1:39 am

Doubles - First Round

(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) vs Frantisek Polyak/Jan Stancik (SVK)
(WC)Peter Steinberger/Maximilian Wimmer (GER) d. (WC)Marius Copil/Oliver Gross (ROM/GER) 6-1 6-4
(4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER) d. (WC)Benedikt Grosche/Michael Rutkiewicz (GER) 6-2 7-6(3)
(ALT)Stanislav Glukhov/Nicolai Soloviev (RUS) d. Dean Jackson/Calin Paar (GER) 6-3 3-6 6-4
Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER) d. Gregory Muzil/Alexei Vassilkov (RUS) 6-1 6-2
(3)Jakub Hasek/Theodor Devoty (CZE) d. Andre Plotniy/Alexey Tsyrenov (RUS) 6-2 6-4
Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED) d. Marc Meigel/Marc Sieber (GER) 3-6 6-2 7-6(3)
Aleksandar Bajin/Mike Steinherr (GER) d. (2)David Novak/Martin Vacek (CZE) 6-7(5) 6-1 6-0
JeanBaguette
Forum King
Forum King
 
Posts: 291
Joined: Tue Jun 01, 2004 4:03 am
Location: Hamburg, Germany

Postby Super-Fabio » Wed Aug 23, 2006 12:25 pm

First Round
(q)Norbert Mazany (HUN) d. (1)Dustin Brown (JAM) 7-6(3) 4-6 6-4
Martin Vacek (CZE) d. Gerald Kamitz (AUT) 6-3 6-3
Pavel Riha (CZE) d. Mattia Livraghi (ITA) 7-6(6) 7-6(3)
(q)Jacek Szygowski (GER) d. (7)Theodor Devoty (CZE) 3-6 6-4 6-2
(3)Lado Chikhladze (GEO) d. Jochen Schoettler (GER) 6-3 6-2
Stefan Seifert (GER) d. (WC)Johannes Matschke (GER) 6-3 6-0
(q)Marc Sieber (GER) d. Tobias Koeck (AUT) 7-6(3) 7-5
(5)Daniel Brands (GER) d. Eric Kuijlen (NED) 6-3 6-2
(6)David Novak (CZE) d. (q)Andreas Kauntz (GER) 7-6(4) 0-6 7-5
Clinton Thomson (AUS) d. Philipp Piyamongkol (GER) 6-3 6-4
(WC)David Thurner (GER) d. (q)Laurent Montoizy (BEL) 7-6(4) 6-2
(4)Matthias Bachinger (GER) d. Marc Pexa (GER) 6-2 6-1
(8)Jan Stancik (SVK) d. (q)Nicolai Soloviev (RUS) 6-2 6-4
(q)Aleksandar Bajin (GER) d. (q)Alexey Tsyrenov (RUS) 3-6 6-3 6-2
Martin Emmrich (GER) d. (WC)Jean Zietsman (GER) 6-3 6-2
(2)Jakub Hasek (CZE) d. (WC)Marius Copil (ROM) 6-2 4-6 6-4
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Super-Fabio » Wed Aug 23, 2006 12:26 pm

First Round
(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) d. Frantisek Polyak/Jan Stancik (SVK) 6-4 6-4
(WC)Peter Steinberger/Maximilian Wimmer (GER) d. (WC)Marius Copil/Oliver Gross (ROM/GER) 6-1 6-4
(4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER) d. (WC)Benedikt Grosche/Michael Rutkiewicz (GER) 6-2 7-6(3)
(ALT)Stanislav Glukhov/Nicolai Soloviev (RUS) d. Dean Jackson/Calin Paar (GER) 6-3 3-6 6-4
Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER) d. Gregory Muzil/Alexei Vassilkov (RUS) 6-1 6-2
(3)Jakub Hasek/Theodor Devoty (CZE) d. Andre Plotniy/Alexey Tsyrenov (RUS) 6-2 6-4
Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED) d. Marc Meigel/Marc Sieber (GER) 3-6 6-2 7-6(3)
Aleksandar Bajin/Mike Steinherr (GER) d. (2)David Novak/Martin Vacek (CZE) 6-7(5) 6-1 6-0

Quarterfinals

(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) vs (WC)Peter Steinberger/Maximilian Wimmer (GER)
(4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER) vs (ALT)Stanislav Glukhov/Nicolai Soloviev (RUS)
Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER) d. (3)Jakub Hasek/Theodor Devoty (CZE) 6-1 6-2
Aleksandar Bajin/Mike Steinherr (GER) vs Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED)
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby kid » Thu Aug 24, 2006 1:42 pm

Second Round

Martin Vacek (CZE) d. (q)Norbert Mazany (HUN) 6-7(6) 7-6(4) 6-4
(q)Jacek Szygowski (GER) d. Pavel Riha (CZE) 4-6 6-3 6-4
(3)Lado Chikhladze (GEO) vs. Stefan Seifert (GER) 6-4 5-5 to finish
(q)Marc Sieber (GER) vs. (5)Daniel Brands (GER) 4-6 1-0 to finish
Clinton Thomson (AUS) d. (6)David Novak (CZE) 6-2 6-3
(4)Matthias Bachinger (GER) d. (WC)David Thurner (GER) 6-2 6-4
(8)Jan Stancik (SVK) d. (q)Aleksandar Bajin (GER) 6-1 6-1
(2)Jakub Hasek (CZE) d. Martin Emmrich (GER) 6-1 6-2

Quarterfinals

(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) d. (WC)Peter Steinberger/Maximilian Wimmer (GER) 6-4 7-5
(4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER) vs (ALT)Stanislav Glukhov/Nicolai Soloviev (RUS)
Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER) d. (3)Jakub Hasek/Theodor Devoty (CZE) 6-1 6-2
Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED) d. Aleksandar Bajin/Mike Steinherr (GER) 6-1 6-1
kid
Forum God
Forum God
 
Posts: 13576
Joined: Fri Aug 18, 2006 8:11 am
Location: Czech republic, Brno

Postby Super-Fabio » Fri Aug 25, 2006 9:05 am

Second Round
Martin Vacek (CZE) d. (q)Norbert Mazany (HUN) 6-7(6) 7-6(4) 6-4
(q)Jacek Szygowski (GER) d. Pavel Riha (CZE) 4-6 6-3 6-4
Stefan Seifert (GER) d. (3)Lado Chikhladze (GEO) 4-6 7-6(5) 6-1
(5)Daniel Brands (GER) d. (q)Marc Sieber (GER) 6-4 6-4
Clinton Thomson (AUS) d. (6)David Novak (CZE) 6-2 6-3
(4)Matthias Bachinger (GER) d. (WC)David Thurner (GER) 6-2 6-4
(8)Jan Stancik (SVK) d. (q)Aleksandar Bajin (GER) 6-1 6-1
(2)Jakub Hasek (CZE) d. Martin Emmrich (GER) 6-1 6-2
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Super-Fabio » Fri Aug 25, 2006 9:07 am

Quarterfinals
Martin Vacek (CZE) d. (q)Jacek Szygowski (GER) 7-6 6-2
Stefan Seifert (GER) d. (5)Daniel Brands (GER) 6-3 5-7 6-3
(4)Matthias Bachinger (GER) d. Clinton Thomson (AUS) 7-6(4) 6-3
(8)Jan Stancik (SVK) d. (2)Jakub Hasek (CZE) 7-6(6) 6-4
Last edited by Super-Fabio on Fri Aug 25, 2006 10:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Super-Fabio » Fri Aug 25, 2006 9:08 am

Quarterfinals
(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) d. (WC)Peter Steinberger/Maximilian Wimmer (GER) 6-4 7-5
(4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER) d. (ALT)Stanislav Glukhov/Nicolai Soloviev (RUS) 6-4 6-4
Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER) d. (3)Jakub Hasek/Theodor Devoty (CZE) 6-1 6-2
Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED) d. Aleksandar Bajin/Mike Steinherr (GER) 6-1 6-1
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Super-Fabio » Fri Aug 25, 2006 9:08 am

Semifinals
(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) vs (4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER)
Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED) d. Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER) 2-6 6-4 6-2
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Super-Fabio » Sat Aug 26, 2006 11:59 am

Semifinals
Martin Vacek (CZE) d. Stefan Seifert (GER) 6-2 6-4
(4)Matthias Bachinger (GER) d. (8)Jan Stancik (SVK) 6-2 6-2
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Super-Fabio » Sat Aug 26, 2006 12:02 pm

Semifinals
(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) d. (4)Lado Chikhladze/Wolfgang Nadvornik (GEO/GER) 7-6(6) 6-3
Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED) d. Lorenz Ilg/Max Zerhusen (GER) 2-6 6-4 6-2
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Super-Fabio » Sun Aug 27, 2006 9:26 am

Final
Martin Vacek (CZE) d. (4)Matthias Bachinger (GER) 6-4 6-4
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy

Postby Super-Fabio » Sun Aug 27, 2006 9:27 am

Final
(1)Mattia Livraghi/Luca Bonati (ITA) d. Marco Marzolla/Eric Kuijlen (NED) 6-3 6-2
User avatar
Super-Fabio
Forum God
Forum God
 
Posts: 30721
Joined: Thu Aug 11, 2005 4:05 am
Location: Italy


Return to Archive

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest

cron
Not able to open ./cache/data_global.php