WTA 50k Telavi, Wk. 39 Draw (Women's) - 2013

Click Here To Join The 50k Telavi, Wk. 39 Discussion!


Share This...


50k Telavi, Wk. 39 Event Details:

2013-09-23Clay
OutdoorTelavi, Georgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 50k Telavi, Wk. 39 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FAlexandra Panova (RUS)Victoria Kan ()7-5 6-1[H2H]
SFVictoria Kan (1) ()Andreea Mitu (1) (ROU)4-6 6-2 6-1[H2H]
SFAlexandra Panova (Q) (RUS)Ganna Poznikhirenko (Q) (UKR)6-1 5-7 6-4[H2H]
QFAndreea Mitu (1) (ROU)Nastja Kolar (1) (SLO)6-3 6-3[H2H]
QFVictoria Kan ()Ilona Kremen (BLR)6-2 6-1[H2H]
QFGanna Poznikhirenko (UKR)Misa Eguchi (JPN)6-3 7-5[H2H]
QFAlexandra Panova (6) (RUS)Irina Khromacheva (6) ()3-6 6-4 6-4[H2H]
R16Andreea Mitu (1) (ROU)Masa Zec-Peskiric (1) (SLO)6-2 4-6 6-4[H2H]
R16Nastja Kolar (Q) (SLO)Maria-Elena Camerin (Q) (ITA)6-1 6-2[H2H]
R16Victoria Kan ()Dalila Jakupovic (SLO)6-2 6-2[H2H]
R16Ilona Kremen (BLR)Olga Ianchuk (UKR)6-2 6-3[H2H]
R16Misa Eguchi (8) (JPN)Sofia Shapatava (8) (GEO)6-3 6-1[H2H]
R16Ganna Poznikhirenko (Q) (UKR)Marina Shamayko (Q) ()6-3 6-4[H2H]
R16Irina Khromacheva (6) ()Anna Zaja (6) (GER)6-2 6-4[H2H]
R16Alexandra Panova (RUS)Ana Savic (CRO)3-6 6-4 6-4[H2H]
R32Andreea Mitu (1) (ROU)Ani Amiraghyan (1) (ARM)6-1 6-2[H2H]
R32Masa Zec-Peskiric (WC) (SLO)Mariam Bolkvadze (WC) (GEO)7-5 6-1[H2H]
R32Nastja Kolar (SLO)Tetyana Arefyeva (UKR)7-5 6-2[H2H]
R32Maria-Elena Camerin (Q) (ITA)Ekaterina Yashina (Q) ()1-6 6-1 6-2[H2H]
R32Victoria Kan (3) ()Paula Kania (3) (POL)3-6 7-6(2) 6-4[H2H]
R32Dalila Jakupovic (SLO)Anna Shkudun (UKR)7-5 6-3[H2H]
R32Olga Ianchuk (UKR)Sofia Kvatsabaia (GEO)4-6 7-5 6-1[H2H]
R32Ilona Kremen (BLR)Valentyna Ivakhnenko (UKR)7-6(3) 7-5[H2H]
R32Sofia Shapatava (8) (GEO)Katarzyna Kawa (8) (POL)6-3 6-2[H2H]
R32Misa Eguchi (JPN)Ekaterine Gorgodze (GEO)1-6 6-4 6-3[H2H]
R32Ganna Poznikhirenko (UKR)Akiko Omae (JPN)7-6(2) 6-2[H2H]
R32Marina Shamayko ()Julia Cohen (USA)6-4 5-7 6-1[H2H]
R32Irina Khromacheva (6) ()Tamari Chalaganidze (6) (GEO)6-1 6-1[H2H]
R32Anna Zaja (GER)Margarita Lazareva ()6-3 7-5[H2H]
R32Ana Savic (Q) (CRO)Laura Pigossi (Q) (BRA)6-3 6-1[H2H]
R32Alexandra Panova (RUS)Margalita Chakhnashvili (GEO)7-5 6-4[H2H]
Women's Doubles
FMaria-Elena Camerin (ITA)
Anja Prislan (SLO)
Anna Zaja (GER)
Masa Zec-Peskiric (SLO)
7-5 6-2
SFAnna Zaja (1) (GER)
Masa Zec-Peskiric (SLO)
Paula Kania (1) (POL)
Irina Khromacheva ()
6-4 6-3
SFMaria-Elena Camerin (ITA)
Anja Prislan (SLO)
Ekaterine Gorgodze (GEO)
Sofia Shapatava (GEO)
6-4 6-4
QFPaula Kania (1) (POL)
Irina Khromacheva ()
Olga Doroshina (1) ()
Laura Pigossi (BRA)
4-6 7-5 [10-8]
QFAnna Zaja (GER)
Masa Zec-Peskiric (SLO)
Sviatlana Pirazhenka (BLR)
Anna Shkudun (UKR)
7-5 6-4
QFEkaterine Gorgodze (WC) (GEO)
Sofia Shapatava (GEO)
Margalita Chakhnashvili (WC) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
6-4 6-2
QFMaria-Elena Camerin (ITA)
Anja Prislan (SLO)
Ilona Kremen (BLR)
Akiko Omae (JPN)
1-6 6-4 [10-6]
R16Paula Kania (1) (POL)
Irina Khromacheva ()
Andreea Mitu (1) (ROU)
Jasmin Steinherr (GER)
6-3 6-1
R16Olga Doroshina (WC) ()
Laura Pigossi (BRA)
Babilina Machaidze (WC) (GEO)
Margalita Tchitchashvili (GEO)
6-0 6-0
R16Sviatlana Pirazhenka (3) (BLR)
Anna Shkudun (UKR)
Julia Cohen (3) (USA)
Ekaterina Yashina ()
7-6(1) 6-3
R16Anna Zaja (WC) (GER)
Masa Zec-Peskiric (SLO)
Mariam Bolkvadze (WC) (GEO)
Tamari Chalaganidze (GEO)
6-0 6-4
R16Margalita Chakhnashvili (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
Katarzyna Kawa (POL)
Margarita Lazareva ()
7-6(5) 7-6(7)
R16Ekaterine Gorgodze (GEO)
Sofia Shapatava (GEO)
Alona Fomina (UKR)
Christina Shakovets (GER)
4-6 6-3 [10-8]
R16Maria-Elena Camerin (ITA)
Anja Prislan (SLO)
Victoria Kan ()
Ganna Poznikhirenko (UKR)
7-5 6-4
R16Ilona Kremen (BLR)
Akiko Omae (JPN)
Valentyna Ivakhnenko (UKR)
Marina Shamayko ()
7-6(4) 4-6 [10-7]
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Laura Pigossi (1WC) (BRA)Jasmin Steinherr (1WC) (GER)6-1 7-6(4)[H2H]
Q1Nastja Kolar (2) (SLO)Alona Fomina (2) (UKR)6-2 6-4[H2H]
Q1Ganna Poznikhirenko (3) (UKR)Darya Lebesheva (3) (BLR)6-2 6-4[H2H]
Q1Ekaterina Yashina (4) ()Sviatlana Pirazhenka (4) (BLR)7-6(4) 3-6 6-4[H2H]
Q2Laura Pigossi (1WC) (BRA)Anja Prislan (1WC) (SLO)2-6 6-2 6-4[H2H]
Q2Jasmin Steinherr (GER)Natalia Orlova ()6-4 7-5[H2H]
Q2Nastja Kolar (2) (SLO)Ana Jikia (2) (GEO)6-1 6-0[H2H]
Q2Alona Fomina (UKR)Tinatin Kavlashvili (GEO)6-3 3-6 6-1[H2H]
Q2Ganna Poznikhirenko (3) (UKR)Christina Shakovets (3) (GER)6-2 7-5[H2H]
Q2Darya Lebesheva (BLR)Ekaterina Tsiklauri ()7-6(1) 6-0[H2H]
Q2Ekaterina Yashina (4) ()Lana Rostiashvili (4) (GEO)6-1 6-1[H2H]
Q2Sviatlana Pirazhenka (BLR)Mariami Gogelashvili (GEO)6-1 6-3[H2H]
Q3Laura Pigossi (1WC) (BRA)ByeBye[H2H]
Q3Anja Prislan (SLO)Babilina Machaidze (GEO)6-1 6-4[H2H]
Q3Jasmin Steinherr (GER)Ester Sarkisyan (GEO)6-3 6-1[H2H]
Q3Natalia Orlova ()ByeBye[H2H]
Q3Nastja Kolar (2) (SLO)ByeBye[H2H]
Q3Ana Jikia (GEO)Anna Kadagidze (GEO)6-3 6-1[H2H]
Q3Tinatin Kavlashvili (GEO)Mariam Bayatyan (ARM)6-0 6-1[H2H]
Q3Alona Fomina (UKR)Olga Doroshina ()6-1 6-3[H2H]
Q3Ganna Poznikhirenko (3) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Christina Shakovets (GER)Shakhlo Saidova ()4-6 7-6(3) 6-4[H2H]
Q3Ekaterina Tsiklauri ()Margalita Tchitchashvili (GEO)6-2 6-1[H2H]
Q3Darya Lebesheva (BLR)ByeBye[H2H]
Q3Ekaterina Yashina (4) ()ByeBye[H2H]
Q3Lana Rostiashvili (GEO)Cleopatra Qarumashvili (GEO)4-6 6-3 6-4[H2H]
Q3Mariami Gogelashvili (GEO)Shorena Tatelishvili (GEO)6-2 6-4[H2H]
Q3Sviatlana Pirazhenka (BLR)ByeBye[H2H]