WTA 50k Telavi, Wk. 39 Draw (Women's) - 2012

Click Here To Join The 50k Telavi, Wk. 39 Discussion!


Share This...


50k Telavi, Wk. 39 Event Details:

2012-09-24Clay
OutdoorTelavi, Georgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 50k Telavi, Wk. 39 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FElina Svitolina (1) (UKR)Lesia Tsurenko (1) (UKR)6-1 6-2[H2H]
SFLesia Tsurenko (1) (UKR)Aleksandra Krunic (1) (SRB)6-7(3) 6-4 6-2[H2H]
SFElina Svitolina (Q) (UKR)Anna Shkudun (Q) (UKR)6-3 6-1[H2H]
QFLesia Tsurenko (1) (UKR)Anna-Lena Friedsam (1) (GER)6-2 1-6 6-1[H2H]
QFAleksandra Krunic (4) (SRB)Sofia Shapatava (4) (GEO)6-2 6-4[H2H]
QFAnna Shkudun (WC) (UKR)Oksana Kalashnikova (WC) (GEO)6-1 6-4[H2H]
QFElina Svitolina (5) (UKR)Tereza Mrdeza (5) (CRO)6-2 6-1[H2H]
R16Lesia Tsurenko (1) (UKR)Margarita Lazareva (1) ()6-3 6-0[H2H]
R16Anna-Lena Friedsam (GER)Margalita Chakhnashvili (GEO)7-6(2) 5-7 6-4[H2H]
R16Aleksandra Krunic (4) (SRB)Nadiia Kichenok (4) (UKR)6-1 6-3[H2H]
R16Sofia Shapatava (GEO)Conny Perrin (SUI)4-6 6-3 6-4[H2H]
R16Oksana Kalashnikova (6) (GEO)Richel Hogenkamp (6) (NLD)6-4 2-6 7-6(5)[H2H]
R16Anna Shkudun (Q) (UKR)Raluca Olaru (Q) (ROU)6-4 1-6 6-4[H2H]
R16Tereza Mrdeza (5) (CRO)Anna Schmiedlova (5) (SVK)1-6 6-3 7-6(5)[H2H]
R16Elina Svitolina (UKR)Corinna Dentoni (ITA)6-1 6-4[H2H]
R32Lesia Tsurenko (1) (UKR)Leticia Costas (1) (ESP)6-4 6-0[H2H]
R32Margarita Lazareva (Q) ()Tadeja Majeric (Q) (SLO)6-3 7-6(3)[H2H]
R32Margalita Chakhnashvili (WC) (GEO)Ekaterine Gorgodze (WC) (GEO)6-3 1-6 6-4[H2H]
R32Anna-Lena Friedsam (SE) (GER)Renata Voracova (SE) (CZE)6-4 2-6 6-2[H2H]
R32Aleksandra Krunic (4) (SRB)Reka-Luca Jani (4) (HUN)6-3 6-4[H2H]
R32Nadiia Kichenok (UKR)Arantxa Parra-Santonja (ESP)6-3 7-5[H2H]
R32Sofia Shapatava (GEO)Ines Ferrer-Suarez (ESP)6-1 7-6(2)[H2H]
R32Conny Perrin (SUI)Anna Floris (ITA)6-4 6-0[H2H]
R32Richel Hogenkamp (6) (NLD)Victoria Kan (6) ()6-4 6-0[H2H]
R32Oksana Kalashnikova (GEO)Anastasia Grymalska (ITA)7-5 5-2 Retired[H2H]
R32Anna Shkudun (Q) (UKR)Natia Gegia (Q) (GEO)4-6 7-6(6) 6-0[H2H]
R32Raluca Olaru (ROU)Irina Khromacheva ()6-3 7-5[H2H]
R32Tereza Mrdeza (5) (CRO)Sofia Kvatsabaia (5) (GEO)6-4 6-1[H2H]
R32Anna Schmiedlova (SVK)Lyudmyla Kichenok (UKR)5-7 7-5 7-6(3)[H2H]
R32Corinna Dentoni (ITA)Ganna Poznikhirenko (UKR)6-0 6-4[H2H]
R32Elina Svitolina (SR) (UKR)Ekaterina Dzehalevich (SR) (BLR)6-3 6-1[H2H]
Women's Doubles
FReka-Luca Jani (HUN)
Christina Shakovets (GER)
Ekaterina Dzehalevich (BLR)
Oksana Kalashnikova (GEO)
3-6 6-4 [10-6]
SFEkaterina Dzehalevich (BLR)
Oksana Kalashnikova (GEO)
Elizaveta Ianchuk (UKR)
Aliaksandra Sasnovich (BLR)
6-4 6-0
SFReka-Luca Jani (HUN)
Christina Shakovets (GER)
Leticia Costas (ESP)
Arantxa Parra-Santonja (ESP)
6-2 6-3
QFEkaterina Dzehalevich (BLR)
Oksana Kalashnikova (GEO)
Irina Khromacheva ()
Elina Svitolina (UKR)
6-4 2-6 [10-7]
QFElizaveta Ianchuk (UKR)
Aliaksandra Sasnovich (BLR)
Tadeja Majeric (SLO)
Anna Shkudun (UKR)
7-5 7-6(7)
QFReka-Luca Jani (HUN)
Christina Shakovets (GER)
Raluca Olaru (ROU)
Lesia Tsurenko (UKR)
6-4 6-7(3) [12-10]
QFLeticia Costas (ESP)
Arantxa Parra-Santonja (ESP)
Darya Lebesheva (BLR)
Sofia Shapatava (GEO)
6-1 7-6(5)
R16Ekaterina Dzehalevich (1) (BLR)
Oksana Kalashnikova (GEO)
Lyudmyla Kichenok (1) (UKR)
Nadiia Kichenok (UKR)
6-4 6-2
R16Irina Khromacheva ()
Elina Svitolina (UKR)
Margalita Chakhnashvili (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
6-3 6-1
R16Elizaveta Ianchuk (3) (UKR)
Aliaksandra Sasnovich (BLR)
Ines Ferrer-Suarez (3) (ESP)
Richel Hogenkamp (NLD)
6-2 5-7 [10-8]
R16Tadeja Majeric (WC) (SLO)
Anna Shkudun (UKR)
Margalita Tchitchashvili (WC) (GEO)
Ekaterina Tsiklauri ()
6-0 6-1
R16Reka-Luca Jani (WC) (HUN)
Christina Shakovets (GER)
Mariami Kurasbediani (WC) (GEO)
Babilina Machaidze (GEO)
6-0 6-1
R16Raluca Olaru (ROU)
Lesia Tsurenko (UKR)
Hilda Melander (SWE)
Paulina Milosavljevic (SWE)
6-3 6-1
R16Darya Lebesheva (BLR)
Sofia Shapatava (GEO)
Tamari Chalaganidze (GEO)
Ani Gogvadze (GEO)
6-1 6-2
R16Leticia Costas (ESP)
Arantxa Parra-Santonja (ESP)
Aleksandra Krunic (SRB)
Margarita Lazareva ()
6-4 6-4
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Victoria Kan (1WC) ()Laura Pous-Tio (1WC) (ESP)4-6 7-6(2) 6-0[H2H]
Q1Margarita Lazareva (2) ()Hilda Melander (2) (SWE)7-5 5-7 7-6(5)[H2H]
Q1Anna Shkudun (UKR)Darya Lebesheva (BLR)6-3 6-0[H2H]
Q1Ganna Poznikhirenko (4) (UKR)Olga Ianchuk (4) (UKR)6-3 7-5[H2H]
Q2Laura Pous-Tio (1WC) (ESP)Emiliya Gadzhieva (1WC) ()6-3 6-1[H2H]
Q2Victoria Kan ()Aliaksandra Sasnovich (BLR)6-4 6-2[H2H]
Q2Margarita Lazareva (2) ()Mariami Gogelashvili (2) (GEO)6-2 6-1[H2H]
Q2Hilda Melander (SWE)Paulina Milosavljevic (SWE)6-3 6-2[H2H]
Q2Darya Lebesheva (3) (BLR)Elizaveta Ianchuk (3) (UKR)6-2 4-6 6-2[H2H]
Q2Anna Shkudun (UKR)Ani Amiraghyan (ARM)6-4 7-5[H2H]
Q2Olga Ianchuk (4) (UKR)Ekaterina Tsiklauri (4) ()6-2 2-6 6-0[H2H]
Q2Ganna Poznikhirenko (UKR)Ani Gogvadze (GEO)6-1 6-2[H2H]
Q3Laura Pous-Tio (1WC) (ESP)Tamari Chalaganidze (1WC) (GEO)6-1 6-1[H2H]
Q3Emiliya Gadzhieva ()Ester Sarkisyan (GEO)6-1 6-1[H2H]
Q3Victoria Kan (WC) ()Margalita Tchitchashvili (WC) (GEO)6-0 6-0[H2H]
Q3Aliaksandra Sasnovich (BLR)Julia Helbet (MDA)6-3 6-3[H2H]
Q3Margarita Lazareva (2) ()Alona Fomina (2) (UKR)6-2 7-5[H2H]
Q3Mariami Gogelashvili (GEO)Mariami Kurasbediani (GEO)6-3 6-1[H2H]
Q3Paulina Milosavljevic (SWE)Viktoriya Lushkova (UKR)6-4 6-2[H2H]
Q3Hilda Melander (SWE)Barbare Eristavi (GEO)6-2 6-3[H2H]
Q3Elizaveta Ianchuk (3) (UKR)Suzanna Grigoryan (3) (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q3Darya Lebesheva (BLR)Babilina Machaidze (GEO)6-2 4-6 6-3[H2H]
Q3Anna Shkudun (UKR)Christina Shakovets (GER)6-2 4-6 6-1[H2H]
Q3Ani Amiraghyan (ARM)Mariami Dolashvili (UKR)6-2 6-1[H2H]
Q3Olga Ianchuk (4) (UKR)Mariam Bolkvadze (4) (GEO)6-3 6-3[H2H]
Q3Ekaterina Tsiklauri ()Ana Doborjginidze (GEO)6-2 6-2[H2H]
Q3Ani Gogvadze (GEO)Lana Rostiashvili (GEO)6-4 6-1[H2H]
Q3Ganna Poznikhirenko (UKR)Yvonne Neuwirth (AUT)1-6 6-1 6-4[H2H]