WTA 50k Telavi, Wk. 39 Draw (Women's) - 2011

Click Here To Join The 50k Telavi, Wk. 39 Discussion!


Share This...


50k Telavi, Wk. 39 Event Details:

2011-09-26Clay
OutdoorTelavi, Georgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 50k Telavi, Wk. 39 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FAlexandra Panova (1) (RUS)Alexandra Cadantu (1) (ROU)4-6 6-1 6-1[H2H]
SFAlexandra Cadantu (1) (ROU)Irina Khromacheva (1) ()6-3 6-2[H2H]
SFAlexandra Panova (4) (RUS)Margalita Chakhnashvili (4) (GEO)6-2 6-3[H2H]
QFAlexandra Cadantu (1) (ROU)Julia Cohen (1) (USA)2-6 6-4 6-4[H2H]
QFIrina Khromacheva (3) ()Lesia Tsurenko (3) (UKR)7-5 1-1 Retired[H2H]
QFAlexandra Panova (5) (RUS)Mihaela Buzarnescu (5) (ROU)6-2 7-6(3)[H2H]
QFMargalita Chakhnashvili (6) (GEO)Jana Cepelova (6) (SVK)6-4 3-6 6-2[H2H]
R16Alexandra Cadantu (1) (ROU)Elina Svitolina (1) (UKR)7-6(4) 6-4[H2H]
R16Julia Cohen (USA)Sofia Shapatava (GEO)5-7 7-6(5) 6-0[H2H]
R16Lesia Tsurenko (3) (UKR)Ani Mijacika (3) (CRO)1-6 6-2 6-1[H2H]
R16Irina Khromacheva (JE) ()Cagla Buyukakcay (JE) (TUR)7-6(5) 6-7(2) 6-4[H2H]
R16Mihaela Buzarnescu (5) (ROU)Lina Stanciute (5) (LAT)6-4 6-4[H2H]
R16Alexandra Panova (Q) (RUS)Elizaveta Ianchuk (Q) (UKR)1-6 6-4 6-1[H2H]
R16Margalita Chakhnashvili (6) (GEO)Raluca Olaru (6) (ROU)6-7(4) 7-6(4) 6-2[H2H]
R16Jana Cepelova (WC) (SVK)Tatia Mikadze (WC) (GEO)6-2 6-3[H2H]
R32Alexandra Cadantu (1) (ROU)Jasmina Tinjic (1) (BIH)6-4 6-2[H2H]
R32Elina Svitolina (UKR)Nikola Hofmanova (AUT)6-4 1-6 6-2[H2H]
R32Julia Cohen (USA)Veronika Kapshay (UKR)6-0 6-3[H2H]
R32Sofia Shapatava (GEO)Corinna Dentoni (ITA)4-6 6-3 7-5[H2H]
R32Lesia Tsurenko (3) (UKR)Andrea Koch-Benvenuto (3) (CHL)7-5 7-6(1)[H2H]
R32Ani Mijacika (WC) (CRO)Ekaterine Gorgodze (WC) (GEO)6-4 3-6 6-2[H2H]
R32Irina Khromacheva ()Reka-Luca Jani (HUN)6-3 6-4[H2H]
R32Cagla Buyukakcay (TUR)Elena Bogdan (ROU)2-6 6-3 6-1[H2H]
R32Mihaela Buzarnescu (5) (ROU)Anastasia Grymalska (5) (ITA)6-1 6-3[H2H]
R32Lina Stanciute (Q) (LAT)Alexandra Artamonova (Q) ()6-1 6-4[H2H]
R32Elizaveta Ianchuk (UKR)Natalie Piquion (FRA)5-7 6-1 6-3[H2H]
R32Alexandra Panova (RUS)Masa Zec-Peskiric (SLO)6-4 6-3[H2H]
R32Margalita Chakhnashvili (6) (GEO)Irina Buryachok (6) (UKR)3-6 6-4 7-6(1)[H2H]
R32Raluca Olaru (ROU)Olga Ianchuk (UKR)6-2 7-5[H2H]
R32Tatia Mikadze (GEO)Melanie Klaffner (AUT)6-4 6-4[H2H]
R32Jana Cepelova (SVK)Anastasia Pivovarova (RUS)6-7(4) 6-2 6-2[H2H]
Women's Doubles
FElena Bogdan (1) (ROU)
Mihaela Buzarnescu (ROU)
Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)
Anastasia Grymalska (ITA)
1-6 6-1 [10-3]
SFElena Bogdan (1) (ROU)
Mihaela Buzarnescu (ROU)
Tatia Mikadze (1) (GEO)
Sofia Shapatava (GEO)
7-5 3-6 [10-7]
SFEkaterine Gorgodze (4) (GEO)
Anastasia Grymalska (ITA)
Irina Buryachok (4) (UKR)
Reka-Luca Jani (HUN)
6-4 6-0
QFElena Bogdan (1) (ROU)
Mihaela Buzarnescu (ROU)
Andrea Koch-Benvenuto (1) (CHL)
Polina Pekhova (BLR)
6-4 6-1
QFTatia Mikadze (GEO)
Sofia Shapatava (GEO)
Corinna Dentoni (ITA)
Melanie Klaffner (AUT)
7-6(8) 7-5
QFIrina Buryachok (UKR)
Reka-Luca Jani (HUN)
Ani Mijacika (CRO)
Masa Zec-Peskiric (SLO)
6-2 6-4
QFEkaterine Gorgodze (GEO)
Anastasia Grymalska (ITA)
Raluca Olaru (ROU)
Lesia Tsurenko (UKR)
6-2 6-3
R16Elena Bogdan (1) (ROU)
Mihaela Buzarnescu (ROU)
Cagla Buyukakcay (1) (TUR)
Nikola Hofmanova (AUT)
6-2 6-4
R16Andrea Koch-Benvenuto (CHL)
Polina Pekhova (BLR)
Teona Tatishvili (GEO)
Margalita Tchitchashvili (GEO)
6-0 6-0
R16Tatia Mikadze (3) (GEO)
Sofia Shapatava (GEO)
Julia Cohen (3) (USA)
Veronika Kapshay (UKR)
7-5 6-1
R16Corinna Dentoni (ITA)
Melanie Klaffner (AUT)
Natia Gegia (GEO)
Ana Jikia (GEO)
6-0 6-0
R16Ani Mijacika (CRO)
Masa Zec-Peskiric (SLO)
Elina Svitolina (UKR)
Maryna Zanevska (UKR)
7-5 6-4
R16Irina Buryachok (WC) (UKR)
Reka-Luca Jani (HUN)
Natela Dzalamidze (WC) ()
Olga Ianchuk (UKR)
6-4 6-1
R16Ekaterine Gorgodze (GEO)
Anastasia Grymalska (ITA)
Alexandra Artamonova ()
Polina Monova (RUS)
7-5 6-3
R16Raluca Olaru (ROU)
Lesia Tsurenko (UKR)
Jana Cepelova (SVK)
Zuzana Luknarova (SVK)
6-1 7-5
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Alexandra Artamonova ()Polina Pekhova (BLR)6-4 3-6 7-6(4)[H2H]
Q1Andrea Koch-Benvenuto (2) (CHL)Dalila Jakupovic (2) (SLO)6-1 6-4[H2H]
Q1Elizaveta Ianchuk (3) (UKR)Oxana Lyubtsova (3) (UKR)2-1 Retired[H2H]
Q1Anastasia Grymalska (4) (ITA)Anna Shkudun (4) (UKR)7-6(1) 6-3[H2H]
Q2Alexandra Artamonova ()Ksenia Kirillova ()7-5 6-1[H2H]
Q2Polina Pekhova (BLR)Tamara Pichkhadze (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q2Andrea Koch-Benvenuto (2) (CHL)Natela Dzalamidze (2) ()6-4 6-2[H2H]
Q2Dalila Jakupovic (SLO)Viktoriya Lushkova (UKR)6-3 6-1[H2H]
Q2Oxana Lyubtsova (3) (UKR)Vladislava Kuzmenkova (3) (BLR)6-1 6-0[H2H]
Q2Elizaveta Ianchuk (UKR)Polina Monova (RUS)6-3 6-4[H2H]
Q2Anastasia Grymalska (4) (ITA)Ana Jikia (4) (GEO)6-0 6-0[H2H]
Q2Anna Shkudun (UKR)Maryna Zanevska (UKR)6-1 4-6 7-5[H2H]
Q3Ksenia Kirillova (1) ()Zuzana Luknarova (1) (SVK)3-6 6-4 7-5[H2H]
Q3Alexandra Artamonova ()Mayya Katsitadze ()6-3 1-6 6-2[H2H]
Q3Tamara Pichkhadze (RUS)Dariya Berezhnaya (KAZ)3-6 7-5 6-1[H2H]
Q3Polina Pekhova (BLR)Daria Mironova ()6-4 6-3[H2H]
Q3Andrea Koch-Benvenuto (2) (CHL)Mariam Kiknadze (2) (GEO)6-0 6-1[H2H]
Q3Natela Dzalamidze ()Lidziya Marozava (BLR)7-5 6-0[H2H]
Q3Viktoriya Lushkova (UKR)Nino-G Sujashvili (GEO)6-1 6-2[H2H]
Q3Dalila Jakupovic (SLO)Barbare Eristavi (GEO)6-1 6-2[H2H]
Q3Oxana Lyubtsova (3) (UKR)Sviatlana Pirazhenka (3) (BLR)6-2 6-1[H2H]
Q3Vladislava Kuzmenkova (BLR)Teona Tatishvili (GEO)6-1 6-2[H2H]
Q3Polina Monova (RUS)Babilina Machaidze (GEO)6-3 6-4[H2H]
Q3Elizaveta Ianchuk (UKR)Bermet Duvanaeva (KGZ)6-0 6-2[H2H]
Q3Anastasia Grymalska (4) (ITA)Natia Gegia (4) (GEO)6-2 6-1[H2H]
Q3Ana Jikia (GEO)Margalita Tchitchashvili (GEO)6-2 6-4[H2H]
Q3Anna Shkudun (UKR)Ani Gogvadze (GEO)6-3 6-1[H2H]
Q3Maryna Zanevska (UKR)Ani Amiraghyan (ARM)6-3 6-3[H2H]