WTA 25k Opole, Wk. 43 Draw (Women's) - 2002

Click Here To Join The 25k Opole, Wk. 43 Discussion!


Share This...


25k Opole, Wk. 43 Event Details:

2002-10-21Carpet
IndoorOpole, Poland
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 25k Opole, Wk. 43 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FOlga Barabanschikova (6) (BLR)Anna Bastrikova (6) ()2-6 6-3 6-3[H2H]
SFOlga Barabanschikova (6) (BLR)Joanna Sakowicz-Kostecka (6) (POL)6-0 6-1[H2H]
SFAnna Bastrikova ()Stanislava Hrozenska (SVK)7-6(3) 4-6 6-4[H2H]
QFOlga Barabanschikova (Q) (BLR)Dominika Nociarova (Q) (SVK)6-4 6-0[H2H]
QFJoanna Sakowicz-Kostecka (POL)Michaela Pastikova (CZE)6-3 6-3[H2H]
QFAnna Bastrikova ()Jana Hlavackova (CZE)6-3 6-2[H2H]
QFStanislava Hrozenska (SVK)Zuzana Hejdova (CZE)6-4 6-3[H2H]
R16Dominika Nociarova (1) (SVK)Eva Fislova (1) (SVK)6-2 3-6 6-4[H2H]
R16Olga Barabanschikova (BLR)Gabriela Chmelinova (CZE)6-2 7-5[H2H]
R16Joanna Sakowicz-Kostecka (3) (POL)Edina Gallovits (3) (ROU)6-4 6-0[H2H]
R16Michaela Pastikova (WC) (CZE)Katarzyna Siwosz (WC) (POL)6-1 6-3[H2H]
R16Jana Hlavackova (CZE)Ekaterina Kozhokhina (RUS)6-2 7-6(3)[H2H]
R16Anna Bastrikova ()Zuzana Kucova (SVK)7-6(2) 6-3[H2H]
R16Zuzana Hejdova (8) (CZE)Magdelena Zdenovcova (8) (CZE)7-6(5) 6-4[H2H]
R16Stanislava Hrozenska (LL) (SVK)Marta Domachowska (LL) (POL)6-2 3-6 7-5[H2H]
R32Eva Fislova (1) (SVK)Caroline Maes (1) (BEL)6-2 6-0[H2H]
R32Dominika Nociarova (SVK)Raluca Sandu ()6-4 6-3[H2H]
R32Gabriela Chmelinova (CZE)Malgorzata Silka (POL)6-2 6-2[H2H]
R32Olga Barabanschikova (BLR)Jasmin Woehr (GER)6-2 6-2[H2H]
R32Edina Gallovits (3) (ROU)Eva Martincova (3) (CZE)6-0 6-3[H2H]
R32Joanna Sakowicz-Kostecka (Q) (POL)Darya Kustova (Q) (BLR)1-6 7-6(6) 6-2[H2H]
R32Katarzyna Siwosz (POL)Kathrin Woerle ()6-3 1-6 6-3[H2H]
R32Michaela Pastikova (CZE)Liga Dekmeijere (LVA)6-2 6-2[H2H]
R32Jana Hlavackova (5) (CZE)Olga Vymetalkova (5) (CZE)6-4 6-4[H2H]
R32Ekaterina Kozhokhina (RUS)Eszter Molnar (HUN)6-1 3-6 6-4[H2H]
R32Anna Bastrikova ()Alberta Brianti (ITA)6-3 6-4[H2H]
R32Zuzana Kucova (SVK)Karolina Sprem (CRO)6-4 3-6 6-3[H2H]
R32Magdelena Zdenovcova (8) (CZE)Paula Garcia (8) (ESP)6-4 6-1[H2H]
R32Zuzana Hejdova (CZE)Anna Bielen-Zarska (POL)6-4 7-6(3)[H2H]
R32Marta Domachowska (POL)Julia Schruff (GER)7-6(1) 6-3[H2H]
R32Stanislava Hrozenska (WC) (SVK)Mari Andersson (WC) (SWE)6-1 3-6 6-2[H2H]
Women's Doubles
FEva Martincova (4) (CZE)
Magdelena Zdenovcova (CZE)
Olga Vymetalkova (4) (CZE)
Gabriela Chmelinova (CZE)
7-5 7-6(5)
SFEva Martincova (CZE)
Magdelena Zdenovcova (CZE)
Julia Schruff (GER)
Jasmin Woehr (GER)
WO
SFOlga Vymetalkova (CZE)
Gabriela Chmelinova (CZE)
Eszter Molnar (HUN)
Michaela Pastikova (CZE)
6-1 6-1
QFJulia Schruff (Q) (GER)
Jasmin Woehr (GER)
Ekaterina Dzehalevich (Q) (BLR)
Tatsiana Uvarova (BLR)
6-4 6-2
QFEva Martincova (4) (CZE)
Magdelena Zdenovcova (CZE)
Lenka Tvaroskova (4) (SVK)
Elena Yaryshka (BLR)
6-4 6-2
QFEszter Molnar (HUN)
Michaela Pastikova (CZE)
Eva Fislova (SVK)
Stanislava Hrozenska (SVK)
6-2 6-4
QFOlga Vymetalkova (CZE)
Gabriela Chmelinova (CZE)
Darya Kustova (BLR)
Joanna Sakowicz-Kostecka (POL)
2-6 7-6(5) 6-4
R16Ekaterina Dzehalevich (1) (BLR)
Tatsiana Uvarova (BLR)
Liga Dekmeijere (1) (LVA)
Bianka Lamade (GER)
WO
R16Julia Schruff (GER)
Jasmin Woehr (GER)
Zuzana Hejdova (CZE)
Magdalena Marszalek (POL)
6-4 6-1
R16Eva Martincova (4) (CZE)
Magdelena Zdenovcova (CZE)
Anna Bastrikova (4) ()
Ekaterina Kozhokhina (RUS)
6-4 7-6(3)
R16Lenka Tvaroskova (SVK)
Elena Yaryshka (BLR)
Marta Domachowska (POL)
Klaudia Jans (POL)
6-4 6-4
R16Eszter Molnar (Q) (HUN)
Michaela Pastikova (CZE)
Irina Bulykina (Q) ()
Suzanne Van Hartingsveldt (NLD)
6-3 6-2
R16Eva Fislova (SVK)
Stanislava Hrozenska (SVK)
Caroline Maes (BEL)
Kathrin Woerle ()
6-2 6-3
R16Darya Kustova (BLR)
Joanna Sakowicz-Kostecka (POL)
Jana Hlavackova (CZE)
Blanka Kumbarova (CZE)
3-6 6-4 6-3
R16Olga Vymetalkova (CZE)
Gabriela Chmelinova (CZE)
Olga Barabanschikova (BLR)
Amanda Hopmans (NLD)
6-4 6-3
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Dominika Nociarova (SVK)Suzanne Van Hartingsveldt (NLD)6-4 6-4[H2H]
Q1Darya Kustova (2) (BLR)Lenka Tvaroskova (2) (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q1Ekaterina Kozhokhina (RUS)Olga Lazarchuk (UKR)6-1 6-3[H2H]
Q1Anna Bielen-Zarska (4) (POL)Marta Domachowska (4) (POL)5-7 6-4 6-4[H2H]
Q2Dominika Nociarova (SVK)Jana Macurova (CZE)6-2 6-3[H2H]
Q2Suzanne Van Hartingsveldt (NLD)Elena Yaryshka (BLR)7-6(4) 6-1[H2H]
Q2Darya Kustova (2) (BLR)Renata Kucerova (2) (CZE)6-3 6-4[H2H]
Q2Lenka Tvaroskova (SVK)Maria Kunova (SVK)6-4 6-3[H2H]
Q2Olga Lazarchuk (3) (UKR)Darija Jurak (3) (CRO)7-6(6) 3-6 6-3[H2H]
Q2Ekaterina Kozhokhina (RUS)Natalia Bogdanova (UKR)6-1 6-4[H2H]
Q2Anna Bielen-Zarska (4) (POL)Tatsiana Uvarova (4) (BLR)6-1 6-4[H2H]
Q2Marta Domachowska (POL)Blanka Kumbarova (CZE)5-7 6-1 6-2[H2H]
Q3Jana Macurova (1) (CZE)Magda Mihalache (1) (ROU)6-2 6-2[H2H]
Q3Dominika Nociarova (SVK)Alexandra Korotkevich ()6-2 2-6 6-0[H2H]
Q3Suzanne Van Hartingsveldt (NLD)Magdalena Tokarska (POL)6-4 6-1[H2H]
Q3Elena Yaryshka (BLR)Olga Brozda (POL)7-6(5) 7-5[H2H]
Q3Darya Kustova (2) (BLR)Eva-Maria Hoch (2) (AUT)6-7(5) 6-1 6-0[H2H]
Q3Renata Kucerova (CZE)Martyna Hanusz (POL)6-0 Retired[H2H]
Q3Maria Kunova (SVK)Hanna Krampe (GER)6-3 6-3[H2H]
Q3Lenka Tvaroskova (WC) (SVK)Sylwia Domanska (WC) (POL)6-0 6-3[H2H]
Q3Darija Jurak (3) (CRO)Ekaterina Dzehalevich (3) (BLR)6-2 6-3[H2H]
Q3Olga Lazarchuk (UKR)Irina Bulykina ()6-4 5-7 6-1[H2H]
Q3Natalia Bogdanova (UKR)Edita Liachoviciute (LAT)6-3 6-4[H2H]
Q3Ekaterina Kozhokhina (RUS)Magdalena Marszalek (POL)6-2 6-3[H2H]
Q3Anna Bielen-Zarska (4) (POL)Monika Schneider (4) (POL)6-2 6-1[H2H]
Q3Tatsiana Uvarova (BLR)Klaudia Jans (POL)6-3 6-4[H2H]
Q3Blanka Kumbarova (CZE)Milena Nekvapilova (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q3Marta Domachowska (WC) (POL)Karolina Nowak (WC) (GER)6-0 6-0[H2H]
Women's Doubles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ekaterina Dzehalevich (BLR)
Tatsiana Uvarova (BLR)
Natalia Bogdanova (UKR)
Olga Lazarchuk (UKR)
4-1 4-1
Q1Irina Bulykina (2) ()
Suzanne Van Hartingsveldt (NLD)
Mari Andersson (2) (SWE)
Katarzyna Siwosz (POL)
2-4 4-0 4-2
Q2Natalia Bogdanova (1) (UKR)
Olga Lazarchuk (UKR)
Edina Gallovits (1) (ROU)
Paula Garcia (ESP)
5-4(3) 4-1
Q2Ekaterina Dzehalevich (WC) (BLR)
Tatsiana Uvarova (BLR)
Sylwia Domanska (WC) (POL)
Malgorzata Silka (POL)
4-1 4-1
Q2Irina Bulykina (2) ()
Suzanne Van Hartingsveldt (NLD)
Barbora Machovska (2) (CZE)
Ivana Platenikova (CZE)
4-2 5-4(2)
Q2Mari Andersson (SWE)
Katarzyna Siwosz (POL)
Wioletta Kaczmarek (POL)
Magdalena Tokarska (POL)
4-1 4-1