WTA 25k Batumi, Wk. 37 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 25k Batumi, Wk. 37 Discussion!


Share This...


25k Batumi, Wk. 37 Event Details:

2015-09-07Hard
OutdoorGeorgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 25k Batumi, Wk. 37 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FCagla Buyukakcay (2) (TUR)Alena Tarasova ()6-2 6-0[H2H]
SFAlena Tarasova ()Nigina Abduraimova (1) (UZB)7-5 2-6 6-4[H2H]
SFCagla Buyukakcay (2) (TUR)Olga Ianchuk (6) (UKR)6-3 6-2[H2H]
QFNigina Abduraimova (1) (UZB)Tinatin Kavlashvili (GEO)6-1 3-6 6-1[H2H]
QFAlena Tarasova ()Sofia Kvatsabaia (GEO)4-1 Retired[H2H]
QFOlga Ianchuk (6) (UKR)Akgul Amanmuradova (4) (UZB)1-6 6-4 4-3 Retired[H2H]
QFCagla Buyukakcay (2) (TUR)Natela Dzalamidze (5) ()6-4 6-3[H2H]
R16Nigina Abduraimova (1) (UZB)Angelina Gabueva ()6-4 6-7(6) 6-2[H2H]
R16Tinatin Kavlashvili (GEO)Ksenia Ulukan (_Ky)3-6 6-4 6-1[H2H]
R16Alena Tarasova ()Sabina Sharipova (3) (UZB)6-2 6-3[H2H]
R16Sofia Kvatsabaia (GEO)Elizaveta Ianchuk (8) (UKR)6-4 3-6 6-4[H2H]
R16Olga Ianchuk (6) (UKR)Melis Sezer (TUR)6-3 6-3[H2H]
R16Akgul Amanmuradova (4) (UZB)Ayla Aksu (TUR)6-2 7-5[H2H]
R16Natela Dzalamidze (5) ()Kamila Kerimbayeva (KAZ)6-3 6-2[H2H]
R16Cagla Buyukakcay (2) (TUR)Ekaterine Gorgodze (GEO)6-2 6-3[H2H]
R32Nigina Abduraimova (1) (UZB)Adeliya Zabirova (RUS)6-2 6-1[H2H]
R32Angelina Gabueva ()Veronika Kudermetova ()6-1 6-3[H2H]
R32Tinatin Kavlashvili (GEO)Aminat Kushkhova ()6-4 6-3[H2H]
R32Ksenia Ulukan (_Ky)Nina Stojanovic (7) (SRB)6-2 5-7 6-4[H2H]
R32Sabina Sharipova (3) (UZB)Anastasia Gasanova ()7-5 6-3[H2H]
R32Alena Tarasova ()Polina Monova (RUS)6-1 7-6(5)[H2H]
R32Sofia Kvatsabaia (GEO)Alona Fomina (UKR)6-0 6-2[H2H]
R32Elizaveta Ianchuk (8) (UKR)Daria Lodikova ()6-1 7-5[H2H]
R32Olga Ianchuk (6) (UKR)Anastasia Pribylova ()7-5 6-4[H2H]
R32Melis Sezer (TUR)Ana Akhalkatsi (WC) (GEO)6-0 6-1[H2H]
R32Ayla Aksu (TUR)Vesna Dolonc (SRB)6-2 5-7 6-0[H2H]
R32Akgul Amanmuradova (4) (UZB)Mariam Bolkvadze (WC) (GEO)6-3 6-2[H2H]
R32Natela Dzalamidze (5) ()Tamari Chalaganidze (WC) (GEO)6-0 6-0[H2H]
R32Kamila Kerimbayeva (KAZ)Ekaterina Yashina ()6-4 6-3[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (GEO)Ana Shanidze (WC) (GEO)6-3 6-4[H2H]
R32Cagla Buyukakcay (2) (TUR)Anna Pribylova (RUS)6-1 6-0[H2H]
Women's Doubles
FNatela Dzalamidze ()
Alena Tarasova ()
Angelina Gabueva ()
Elizaveta Ianchuk (UKR)
5-7 6-1 [10-7]
SFAngelina Gabueva ()
Elizaveta Ianchuk (UKR)
Ayla Aksu (4) (TUR)
Melis Sezer (TUR)
6-0 6-2
SFNatela Dzalamidze ()
Alena Tarasova ()
Ani Amiraghyan (ARM)
Tinatin Kavlashvili (GEO)
6-3 7-6(5)
QFAngelina Gabueva ()
Elizaveta Ianchuk (UKR)
Veronika Kudermetova (1) ()
Polina Monova (RUS)
7-5 6-4
QFAyla Aksu (4) (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Ana Akhalkatsi (WC) (GEO)
Ana Shanidze (GEO)
6-0 6-0
QFAni Amiraghyan (ARM)
Tinatin Kavlashvili (GEO)
Alona Fomina (3) (UKR)
Olga Ianchuk (UKR)
7-5 2-6 10-3
QFNatela Dzalamidze ()
Alena Tarasova ()
Nigina Abduraimova (UZB)
Ksenia Ulukan (_Ky)
7-6(3) 6-4
R16Veronika Kudermetova (1) ()
Polina Monova (RUS)
Ekaterina Tsiklauri (WC) ()
Sofia Vaynberg (RUS)
6-3 6-1
R16Angelina Gabueva ()
Elizaveta Ianchuk (UKR)
Aminat Kushkhova ()
Ekaterina Yashina ()
6-0 Retired
R16Ayla Aksu (4) (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Kamila Kerimbayeva (KAZ)
Daria Lodikova ()
7-5 6-1
R16Ana Akhalkatsi (WC) (GEO)
Ana Shanidze (GEO)
Anastasia Gasanova ()
Adeliya Zabirova (RUS)
7-5 5-7 10-4
R16Ani Amiraghyan (ARM)
Tinatin Kavlashvili (GEO)
Mariam Bolkvadze (GEO)
Tamari Chalaganidze (GEO)
7-5 7-5
R16Alona Fomina (3) (UKR)
Olga Ianchuk (UKR)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
Sabina Sharipova (UZB)
6-4 7-5
R16Nigina Abduraimova (UZB)
Ksenia Ulukan (_Ky)
Anastasia Pribylova ()
Anna Pribylova (RUS)
6-0 6-0
R16Natela Dzalamidze ()
Alena Tarasova ()
Ekaterine Gorgodze (2) (GEO)
Nina Stojanovic (SRB)
6-3 6-2
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Kamila Kerimbayeva (1) (KAZ)Polina Golubovskaya (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q1Aminat Kushkhova (2) ()Mariam Bayatyan (ARM)6-0 6-1[H2H]
Q1Anastasia Gasanova (3) ()Ani Amiraghyan (ARM)2-6 6-2 6-4[H2H]
Q1Daria Lodikova (4) ()Sofia Vaynberg (RUS)6-4 6-1[H2H]
Q1Angelina Gabueva (5) ()Alina Kislitskaya (RUS)6-0 6-2[H2H]
Q1Adeliya Zabirova (6) (RUS)Gabriella Akopian (ARM)6-3 6-2[H2H]
Q1Alona Fomina (7) (UKR)Ekaterina Tsiklauri ()7-6(4) 6-3[H2H]
Q1Tinatin Kavlashvili (8) (GEO)Anna Pribylova (9) (RUS)6-2 6-4[H2H]
Q2Kamila Kerimbayeva (1) (KAZ)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedPolina Golubovskaya (RUS)Bye[H2H]
Q2Aminat Kushkhova (2) ()ByeBye[H2H]
Q2UndecidedMariam Bayatyan (ARM)Bye[H2H]
Q2Anastasia Gasanova (3) ()ByeBye[H2H]
Q2UndecidedAni Amiraghyan (ARM)Bye[H2H]
Q2Daria Lodikova (4) ()ByeBye[H2H]
Q2Sofia Vaynberg (RUS)Lizi Morgoshia (GEO)6-1 6-1[H2H]
Q2Angelina Gabueva (5) ()ByeBye[H2H]
Q2Alina Kislitskaya (RUS)Sofya Golubovskaya (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q2Adeliya Zabirova (6) (RUS)ByeBye[H2H]
Q2Gabriella Akopian (ARM)Anastasia BOVOLSKAYA (RUS)2-6 6-4 6-2[H2H]
Q2Alona Fomina (7) (UKR)ByeBye[H2H]
Q2Ekaterina Tsiklauri ()Nato Shaburishvili (GEO)6-3 6-1[H2H]
Q2Tinatin Kavlashvili (8) (GEO)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedAnna Pribylova (9) (RUS)Bye[H2H]