WTA 25k Baja, Wk. 30 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 25k Baja, Wk. 30 Discussion!


Share This...


25k Baja, Wk. 30 Event Details:

2018-07-23Clay
OutdoorHungary
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 25k Baja, Wk. 30 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FPaula Ormaechea (q) (ARG)Nina Potocnik ()6-3 7-5[H2H]
SFPaula Ormaechea (q) (ARG)Reka-Luca Jani (4) (HUN)4-6 7-6(6) 6-3[H2H]
SFNina Potocnik ()Panna Udvardy (6) (HUN)7-6(5) 3-6 6-2[H2H]
QFNina Potocnik ()Katarzyna Kawa (5) (POL)6-3 6-1[H2H]
QFReka-Luca Jani (4) (HUN)Lina Gjorcheska ()3-6 6-3 6-2[H2H]
QFPaula Ormaechea (q) (ARG)Gaia Sanesi (7) (ITA)6-1 6-1[H2H]
QFPanna Udvardy (6) (HUN)Dalma Galfi (3) (HUN)7-5 6-1[H2H]
R16Katarzyna Kawa (5) (POL)Maryna Chernyshova (UKR)6-1 6-2[H2H]
R16Gaia Sanesi (7) (ITA)Tatiana Pieri (q) (ITA)6-1 6-2[H2H]
R16Reka-Luca Jani (4) (HUN)Miriam Bianca Bulgaru (q) (ROU)6-0 6-2[H2H]
R16Dalma Galfi (3) (HUN)Agnes Bukta (HUN)6-4 6-7(4) 7-5[H2H]
R16Lina Gjorcheska ()Natalija Kostic (8) (SRB)6-4 6-2[H2H]
R16Panna Udvardy (6) (HUN)Elena-Teodora Cadar (ROU)6-1 6-4[H2H]
R16Nina Potocnik ()Isabella Shinikova (2) (BUL)6-4 6-2[H2H]
R16Paula Ormaechea (q) (ARG)Barbara Haas (1) (AUT)6-3 6-2[H2H]
R32Dalma Galfi (3) (HUN)Giorgia Marchetti (ITA)6-2 7-5[H2H]
R32Katarzyna Kawa (5) (POL)Ana Vrljic (CRO)7-6(4) 6-0[H2H]
R32Agnes Bukta (HUN)Zita Kovacs (WC) ()7-6(4) 2-6 6-1[H2H]
R32Panna Udvardy (6) (HUN)Diana Sumova (CZE)6-4 6-3[H2H]
R32Miriam Bianca Bulgaru (q) (ROU)Szabina Szlavikovics (WC) (HUN)6-0 6-3[H2H]
R32Isabella Shinikova (2) (BUL)Dorka Drahota Szabo (WC) ()6-1 6-2[H2H]
R32Tatiana Pieri (q) (ITA)Julia Stamatova (BUL)6-0 7-5[H2H]
R32Maryna Chernyshova (UKR)Petia Arshinkova (q) (BUL)6-1 6-3[H2H]
R32Nina Potocnik ()Ksenia Laskutova (q) (RUS)7-5 3-6 6-0[H2H]
R32Gaia Sanesi (7) (ITA)Draginja Vukovic (q) (_SR)6-4 6-2[H2H]
R32Elena-Teodora Cadar (ROU)Gabriela Duca (LL) (ROU)6-4 6-1[H2H]
R32Barbara Haas (1) (AUT)Gabriela Pantuckova (CZE)6-4 7-5[H2H]
R32Paula Ormaechea (q) (ARG)Nicoleta Dascalu (ROU)4-6 6-4 6-1[H2H]
R32Lina Gjorcheska ()Luca Janosi (WC) ()6-1 6-2[H2H]
R32Natalija Kostic (8) (SRB)Nefisa Berberovic (q) (BIH)6-2 4-6 6-4[H2H]
R32Reka-Luca Jani (4) (HUN)Satsuki Takamura (q) (JPN)6-0 6-4[H2H]
Women's Doubles
FNatalija Kostic (SRB)
Paula Ormaechea (ARG)
Nicoleta Dascalu (ROU)
Isabella Shinikova (BUL)
w/o
SFNicoleta Dascalu (ROU)
Isabella Shinikova (BUL)
Dalma Galfi (HUN)
Panna Udvardy (HUN)
6-3 2-6 10-5
SFNatalija Kostic (SRB)
Paula Ormaechea (ARG)
Agnes Bukta (HUN)
Giorgia Marchetti (ITA)
6-2 6-0
QFAgnes Bukta (HUN)
Giorgia Marchetti (ITA)
Katarzyna Kawa (POL)
Ksenia Laskutova (RUS)
6-4 7-6(5)
QFNatalija Kostic (SRB)
Paula Ormaechea (ARG)
Petia Arshinkova (BUL)
Nina Potocnik ()
5-7 7-6(2) 10-8
QFDalma Galfi (HUN)
Panna Udvardy (HUN)
Szabina Szlavikovics (HUN)
Satsuki Takamura (JPN)
6-3 4-6 10-5
QFNicoleta Dascalu (ROU)
Isabella Shinikova (BUL)
Dorka Drahota Szabo ()
Zita Kovacs ()
3-6 6-1 10-8
R16Nicoleta Dascalu (ROU)
Isabella Shinikova (BUL)
Ivana Klepic (CRO)
Draginja Vukovic (_SR)
2-0 ret.
R16Dorka Drahota Szabo ()
Zita Kovacs ()
Jovana Trickovic (_SR)
katarina Trickovic (AUT)
7-6(6) 6-4
R16Dalma Galfi (HUN)
Panna Udvardy (HUN)
Natasa Luzajic (_SR)
Alana Parnaby (AUS)
6-0 6-2
R16Szabina Szlavikovics (HUN)
Satsuki Takamura (JPN)
Elena-Teodora Cadar (ROU)
Cristina Ene (ROU)
w/o
R16Petia Arshinkova (BUL)
Nina Potocnik ()
Reka Farbas (HUN)
Luca Janosi ()
6-0 6-1
R16Natalija Kostic (SRB)
Paula Ormaechea (ARG)
Soumeya Anane (GBR)
Julia Kimmelmann (GER)
w/o
R16Katarzyna Kawa (POL)
Ksenia Laskutova (RUS)
Nefisa Berberovic (BIH)
Gabriela Duca (ROU)
6-2 6-4
R16Agnes Bukta (HUN)
Giorgia Marchetti (ITA)
Luca Nagymihaly (HUN)
Izabela Gabriela Novac (ROU)
7-5 6-2
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Paula Ormaechea (q) (ARG)Gabriela Duca (LL) (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q1Nefisa Berberovic (q) (BIH)Luca Nagymihaly (HUN)6-1 6-4[H2H]
Q1Draginja Vukovic (q) (_SR)Veronika Erjavec ()6-2 6-2[H2H]
Q1Miriam Bianca Bulgaru (q) (ROU)Gabriela Nicole Tatarus (ROU)2-6 6-3 6-1[H2H]
Q1Ksenia Laskutova (q) (RUS)Mila Mejic (SRB)6-2 6-1[H2H]
Q1Satsuki Takamura (q) (JPN)Ilona Kremen (BLR)6-4 6-0[H2H]
Q1Petia Arshinkova (q) (BUL)Barbora Palcatova (SVK)6-2 6-1[H2H]
Q1Tatiana Pieri (q) (ITA)Cristina Ene (ROU)5-1 ret.[H2H]
Q3Luca Nagymihaly (HUN)Gabriela Horackova (CZE)2-6 6-4 6-4[H2H]
Q3Tatiana Pieri (q) (ITA)Alana Parnaby (AUS)6-3 6-0[H2H]
Q3Paula Ormaechea (q) (ARG)Natasa Luzajic (_SR)6-0 6-0[H2H]
Q3Ilona Kremen (BLR)Isabella Bozicevic (AUS)6-4 6-1[H2H]
Q3Mila Mejic (SRB)Ainhoa Atucha Gomez (ESP)6-4 7-5[H2H]
Q3Ksenia Laskutova (q) (RUS)Aleksandra Stosic (SRB)6-2 6-1[H2H]
Q3Veronika Erjavec ()Kristina Novak (SLO)6-1 6-4[H2H]
Q3Miriam Bianca Bulgaru (q) (ROU)Nikoletta Muller (HUN)6-2 7-5[H2H]
Q3Satsuki Takamura (q) (JPN)Daniela Macarena Lopez ()2-6 6-1 6-1[H2H]
Q3Gabriela Duca (LL) (ROU)Izabela Gabriela Novac (ROU)6-3 2-6 6-0[H2H]
Q3Cristina Ene (ROU)Soleil Zsibrita (HUN)6-0 6-1[H2H]
Q3Nefisa Berberovic (q) (BIH)Petra Csizmadia (HUN)6-0 6-1[H2H]
Q3Draginja Vukovic (q) (_SR)Julia Kimmelmann (GER)6-4 ret.[H2H]
Q3Petia Arshinkova (q) (BUL)Sofia Madina ()6-1 6-2[H2H]
Q3Barbora Palcatova (SVK)Ivana Klepic (CRO)6-4 1-0 ret.[H2H]
Q3Gabriela Nicole Tatarus (ROU)Timea Jaruskova (SVK)6-2 7-5[H2H]