WTA 25k Aurangabad, Wk. 9 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 25k Aurangabad, Wk. 9 Discussion!


Share This...


25k Aurangabad, Wk. 9 Event Details:

2015-02-23Clay
OutdoorIndia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 25k Aurangabad, Wk. 9 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FDalila Jakupovic (SLO)Xinyun Han (8) (CHN)6-7(5) 6-4 6-4[H2H]
SFDalila Jakupovic (SLO)Marie Benoit (BEL)6-0 4-6 7-6(3)[H2H]
SFXinyun Han (8) (CHN)Aleksandrina Naydenova (BUL)6-1 7-5[H2H]
QFDalila Jakupovic (SLO)Riko Sawayanagi (6) (JPN)6-3 1-0 Retired[H2H]
QFMarie Benoit (BEL)Harriet Dart (GBR)6-2 6-0[H2H]
QFXinyun Han (8) (CHN)Valentyna Ivakhnenko (UKR)7-5 6-1[H2H]
QFAleksandrina Naydenova (BUL)Kai-Lin Zhang (2) (CHN)6-4 6-1[H2H]
R16Dalila Jakupovic (SLO)Magda Linette (1) (POL)6-2 6-1[H2H]
R16Riko Sawayanagi (6) (JPN)Katy Dunne (GBR)6-1 7-5[H2H]
R16Harriet Dart (GBR)Ya-Hsuan Lee ()1-6 7-6(5) 6-3[H2H]
R16Marie Benoit (BEL)Ching-Wen Hsu ()6-3 6-3[H2H]
R16Xinyun Han (8) (CHN)Bhuvana Kalva (IND)6-2 6-2[H2H]
R16Valentyna Ivakhnenko (UKR)Conny Perrin (SUI)6-7(4) 7-5 6-2[H2H]
R16Aleksandrina Naydenova (BUL)Tadeja Majeric (7) (SLO)6-1 6-3[H2H]
R16Kai-Lin Zhang (2) (CHN)Rishika Sunkara (WC) (IND)6-1 6-2[H2H]
R32Magda Linette (1) (POL)Prarthana G. Thombare (IND)6-3 7-5[H2H]
R32Dalila Jakupovic (SLO)Snehadevi S Reddy (IND)6-4 6-3[H2H]
R32Katy Dunne (GBR)Sri Vaishnavi Peddi Reddy (IND)6-4 6-3[H2H]
R32Riko Sawayanagi (6) (JPN)Cristina Ene (ROU)2-6 6-0 6-2[H2H]
R32Harriet Dart (GBR)Varatchaya Wongteanchai (4) (THA)7-5 6-4[H2H]
R32Ya-Hsuan Lee ()Emily Webley-Smith (GBR)7-6(5) 6-1[H2H]
R32Marie Benoit (BEL)Natasha Palha (WC) (IND)6-2 6-2[H2H]
R32Ching-Wen Hsu ()Ankita Raina (5) (IND)7-6(6) 6-2[H2H]
R32Xinyun Han (8) (CHN)Britt Geukens (BEL)6-2 6-2[H2H]
R32Bhuvana Kalva (IND)Naomi Cavaday (GBR)1-6 7-5 6-4[H2H]
R32Conny Perrin (SUI)Estelle Cascino (FRA)5-7 6-1 6-0[H2H]
R32Valentyna Ivakhnenko (UKR)Zhaoxuan Yang (3) (CHN)6-0 6-3[H2H]
R32Tadeja Majeric (7) (SLO)Nidhi Chilumula (IND)7-6(4) 6-1[H2H]
R32Aleksandrina Naydenova (BUL)Victoria Muntean (FRA)1-6 6-2 6-4[H2H]
R32Rishika Sunkara (WC) (IND)Mihika Yadav (WC) (IND)6-2 6-4[H2H]
R32Kai-Lin Zhang (2) (CHN)Rashmi Teltumbde (WC) (IND)6-2 6-3[H2H]
Women's Doubles
FYa-Hsuan Lee (3) ()
Varatchaya Wongteanchai (THA)
Ching-Wen Hsu ()
Pei-Chi Lee ()
6-1 7-6(4)
SFYa-Hsuan Lee (3) ()
Varatchaya Wongteanchai (THA)
Xinyun Han (1) (CHN)
Riko Sawayanagi (JPN)
WO
SFChing-Wen Hsu ()
Pei-Chi Lee ()
Kai-Lin Zhang (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
WO
QFXinyun Han (1) (CHN)
Riko Sawayanagi (JPN)
Estelle Cascino (FRA)
Katharina Lehnert (PHL)
WO
QFYa-Hsuan Lee (3) ()
Varatchaya Wongteanchai (THA)
Nidhi Chilumula (IND)
Prarthana G. Thombare (IND)
7-6(6) 7-6(5)
QFKai-Lin Zhang (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
Tadeja Majeric (4) (SLO)
Conny Perrin (SUI)
6-4 6-0
QFChing-Wen Hsu ()
Pei-Chi Lee ()
Hao Chen Tang (CHN)
Zhaoxuan Yang (CHN)
5-7 6-2 10-3
R16Xinyun Han (1) (CHN)
Riko Sawayanagi (JPN)
Victoria Muntean (FRA)
Shweta Rana (IND)
7-5 6-4
R16Estelle Cascino (FRA)
Katharina Lehnert (PHL)
Sai Samhitha Chamarthi (WC) (IND)
Eetee Maheta (IND)
6-2 6-3
R16Ya-Hsuan Lee (3) ()
Varatchaya Wongteanchai (THA)
Natasha Palha (IND)
Rishika Sunkara (IND)
6-3 6-2
R16Nidhi Chilumula (IND)
Prarthana G. Thombare (IND)
Snehadevi S Reddy (WC) (IND)
Dhruthi Tatachar Venugopal (IND)
5-7 6-3 10-6
R16Kai-Lin Zhang (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
Bhuvana Kalva (WC) (IND)
Rashmi Teltumbde (IND)
6-3 6-0
R16Tadeja Majeric (4) (SLO)
Conny Perrin (SUI)
Arantxa Andrady (IND)
Khristina Blajkevitch (CAN)
6-0 6-2
R16Hao Chen Tang (CHN)
Zhaoxuan Yang (CHN)
Valentyna Ivakhnenko (UKR)
Dalila Jakupovic (SLO)
6-4 6-2
R16Ching-Wen Hsu ()
Pei-Chi Lee ()
Ankita Raina (2) (IND)
Emily Webley-Smith (GBR)
5-7 7-5 10-8
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Cristina Ene (1) (ROU)Prerna Bhambri (15) (IND)7-6(9) 7-5[H2H]
Q1Britt Geukens (11) (BEL)Riya Bhatia (IND)6-3 6-4[H2H]
Q1Prarthana G. Thombare (3) (IND)Shweta Rana (13) (IND)6-3 6-2[H2H]
Q1Victoria Muntean (10) (FRA)Hao Chen Tang (4) (CHN)6-7(5) 6-2 6-0[H2H]
Q1Ching-Wen Hsu (5) ()Snehadevi S Reddy (16) (IND)7-6(5) 4-6 6-2[H2H]
Q1Nidhi Chilumula (9) (IND)Katharina Lehnert (6) (PHL)6-3 6-2[H2H]
Q1Sri Vaishnavi Peddi Reddy (12) (IND)Keren Shlomo (ISR)6-4 7-5[H2H]
Q1Bhuvana Kalva (14) (IND)Pei-Chi Lee (8) ()6-1 6-4[H2H]
Q2Cristina Ene (1) (ROU)Eetee Maheta (IND)6-2 6-3[H2H]
Q2Prerna Bhambri (15) (IND)Adnya Naik (WC) (IND)6-1 6-1[H2H]
Q2Riya Bhatia (IND)Ola Abou Zekry (2) (EGY)7-6(6) 7-6(4)[H2H]
Q2Britt Geukens (11) (BEL)Pranjala Yadlapalli (WC) (IND)2-6 6-1 7-6(5)[H2H]
Q2Prarthana G. Thombare (3) (IND)Dhruthi Tatachar Venugopal (IND)6-1 6-1[H2H]
Q2Shweta Rana (13) (IND)Aastha Dargude (WC) (IND)6-3 6-4[H2H]
Q2Hao Chen Tang (4) (CHN)Sai Samhitha Chamarthi (IND)6-7(0) 7-6(4) 7-6(5)[H2H]
Q2Victoria Muntean (10) (FRA)Mahrukh Kokni (WC) (IND)6-0 6-1[H2H]
Q2Ching-Wen Hsu (5) ()Amrita Mukherjee (IND)6-2 6-3[H2H]
Q2Snehadevi S Reddy (16) (IND)Snehal Mane (WC) (IND)6-0 6-2[H2H]
Q2Katharina Lehnert (6) (PHL)Sharon Sanchana Paul (IND)6-0 6-1[H2H]
Q2Nidhi Chilumula (9) (IND)Arantxa Andrady (IND)6-0 6-7(7) 6-1[H2H]
Q2Keren Shlomo (ISR)Saray Sterenbach (7) (ISR)3-6 7-5 7-5[H2H]
Q2Sri Vaishnavi Peddi Reddy (12) (IND)Arthi MUNIYAN (WC) (IND)6-2 6-1[H2H]
Q2Pei-Chi Lee (8) ()Yukun Zhang (CHN)1-6 6-1 6-3[H2H]
Q2Bhuvana Kalva (14) (IND)Khristina Blajkevitch (CAN)6-2 4-6 6-2[H2H]