WTA 25k Agri, Wk. 23 Draw (Women's) - 2013

Click Here To Join The 25k Agri, Wk. 23 Discussion!


Share This...


25k Agri, Wk. 23 Event Details:

2013-06-03Carpet
IndoorAgri, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 25k Agri, Wk. 23 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FIlona Kremen (BLR)Ana Veselinovic (MNE)6-4 6-4[H2H]
SFAna Veselinovic (MNE)Jasmina Tinjic (BIH)6-3 4-6 7-6(4)[H2H]
SFIlona Kremen (8) (BLR)Isabella Shinikova (8) (BUL)6-4 6-1[H2H]
QFAna Veselinovic (1) (MNE)Cagla Buyukakcay (1) (TUR)4-6 7-6(5) 6-1[H2H]
QFJasmina Tinjic (BIH)Justyna Jegiolka (POL)6-4 6-3[H2H]
QFIsabella Shinikova (8) (BUL)Basak Eraydin (8) (TUR)6-4 6-4[H2H]
QFIlona Kremen (7) (BLR)Melis Sezer (7) (TUR)6-3 6-4[H2H]
R16Cagla Buyukakcay (1) (TUR)Mana Ayukawa (1) (JPN)6-1 5-7 6-0[H2H]
R16Ana Veselinovic (MNE)Pemra Ozgen (TUR)2-6 6-3 6-2[H2H]
R16Justyna Jegiolka (Q) (POL)Nicole Hoynaski (Q) (AUS)6-4 6-3[H2H]
R16Jasmina Tinjic (Q) (BIH)Alona Fomina (Q) (UKR)6-1 6-0[H2H]
R16Isabella Shinikova (8) (BUL)Marianna Zakarlyuk (8) (UKR)7-5 2-6 7-6(1)[H2H]
R16Basak Eraydin (TUR)Stamatia Fafaliou (GRC)6-1 6-1[H2H]
R16Melis Sezer (7) (TUR)Yana Sizikova (7) ()6-4 6-3[H2H]
R16Ilona Kremen (BLR)Kim-Alice Grajdek ()6-1 6-2[H2H]
R32Cagla Buyukakcay (1) (TUR)Sultan Gonen (1) (TUR)6-2 6-3[H2H]
R32Mana Ayukawa (WC) (JPN)Melis Bayraktaroglu (WC) (TUR)6-1 6-0[H2H]
R32Ana Veselinovic (Q) (MNE)Agnes Szatmari (Q) (ROU)6-3 6-7(5) 6-3[H2H]
R32Pemra Ozgen (Q) (TUR)Stefana Andrei (Q) (ROU)6-3 6-2[H2H]
R32Nicole Hoynaski (3) (AUS)Zuzana Zlochova (3) (SVK)6-3 6-3[H2H]
R32Justyna Jegiolka (WC) (POL)Gulben Guldas (WC) (TUR)6-4 6-3[H2H]
R32Alona Fomina (WC) (UKR)Naz Karagoz (WC) (TUR)6-1 6-0[H2H]
R32Jasmina Tinjic (BIH)Janina Toljan (AUT)6-3 6-7(6) 6-2[H2H]
R32Isabella Shinikova (8) (BUL)Darya Lebesheva (8) (BLR)6-4 6-1[H2H]
R32Marianna Zakarlyuk (UKR)Maya Gaverova ()7-6(4) 6-2[H2H]
R32Stamatia Fafaliou (WC) (GRC)Deniz Paykoc (WC) (TUR)6-1 6-4[H2H]
R32Basak Eraydin (TUR)Olga Ianchuk (UKR)7-6(5) 6-3[H2H]
R32Melis Sezer (7) (TUR)Silvia Njiric (7) (CRO)6-3 7-6(6)[H2H]
R32Yana Sizikova ()Alexandra Damaschin (ROU)6-1 6-2[H2H]
R32Kim-Alice Grajdek (Q) ()Tea Faber (Q) (CRO)6-4 3-6 6-4[H2H]
R32Ilona Kremen (BLR)Emi Mutaguchi (JPN)6-3 6-3[H2H]
Women's Doubles
FMelis Sezer (4) (TUR)
Jasmina Tinjic (BIH)
Cagla Buyukakcay (4) (TUR)
Pemra Ozgen (TUR)
6-4 3-6 [10-8]
SFMelis Sezer (1) (TUR)
Jasmina Tinjic (BIH)
Basak Eraydin (1) (TUR)
Ilona Kremen (BLR)
6-2 6-4
SFCagla Buyukakcay (TUR)
Pemra Ozgen (TUR)
Kim-Alice Grajdek ()
Justyna Jegiolka (POL)
6-3 7-6(5)
QFBasak Eraydin (1) (TUR)
Ilona Kremen (BLR)
Maya Gaverova (1) ()
Nicole Hoynaski (AUS)
6-1 4-6 [10-7]
QFMelis Sezer (4) (TUR)
Jasmina Tinjic (BIH)
Alona Fomina (4) (UKR)
Marianna Zakarlyuk (UKR)
6-1 6-1
QFCagla Buyukakcay (TUR)
Pemra Ozgen (TUR)
Isabella Shinikova (BUL)
Yana Sizikova ()
6-4 6-4
QFKim-Alice Grajdek ()
Justyna Jegiolka (POL)
Mana Ayukawa (JPN)
Emi Mutaguchi (JPN)
6-4 6-2
R16Basak Eraydin (1) (TUR)
Ilona Kremen (BLR)
Yagmur Akdemir (1) (TUR)
Esen Kokce (TUR)
6-3 6-0
R16Maya Gaverova ()
Nicole Hoynaski (AUS)
Sultan Gonen (TUR)
Agnes Szatmari (ROU)
7-6(6) 6-3
R16Melis Sezer (4) (TUR)
Jasmina Tinjic (BIH)
Olga Ianchuk (4) (UKR)
Darya Lebesheva (BLR)
6-4 6-4
R16Alona Fomina (WC) (UKR)
Marianna Zakarlyuk (UKR)
Deniz Paykoc (WC) (TUR)
Joanna-Nena Savva (CYP)
6-2 6-0
R16Cagla Buyukakcay (TUR)
Pemra Ozgen (TUR)
Stefana Andrei (ROU)
Alexandra Damaschin (ROU)
6-1 6-4
R16Isabella Shinikova (BUL)
Yana Sizikova ()
Silvia Njiric (CRO)
Janina Toljan (AUT)
6-1 5-7 [10-8]
R16Mana Ayukawa (JPN)
Emi Mutaguchi (JPN)
Melis Bayraktaroglu (TUR)
Gulben Guldas (TUR)
6-3 6-1
R16Kim-Alice Grajdek ()
Justyna Jegiolka (POL)
Ana Veselinovic (MNE)
Zuzana Zlochova (SVK)
6-4 2-6 [10-5]
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Alexandra Damaschin (1) (ROU)ByeBye[H2H]
Q1Sultan Gonen (2) (TUR)ByeBye[H2H]
Q1Alona Fomina (3) (UKR)Yagmur Akdemir (3) (TUR)6-1 6-1[H2H]
Q1Tea Faber (4) (CRO)Mariam Bolkvadze (4) (GEO)7-6(8) 7-6(6)[H2H]
Q1Agnes Szatmari (5) (ROU)Esen Kokce (5) (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q1Stefana Andrei (6) (ROU)Joanna-Nena Savva (6) (CYP)6-2 6-3[H2H]
Q1Maya Gaverova (7) ()Anette Munozova (7) (SWE)6-4 6-2[H2H]
Q1Nicole Hoynaski (8) (AUS)Fiona Codino (8) (FRA)3-6 3-6[H2H]