WTA 25K Nules, Wk. 49 Draw (Women's) - 2017

Click Here To Join The 25K Nules, Wk. 49 Discussion!


Share This...


25K Nules, Wk. 49 Event Details:

2017-12-04Clay
IndoorESP
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 25K Nules, Wk. 49 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FIsabelle Wallace (GBR)Tessah Andrianjafitrimo (FRA)6-1 4-6 6-3[H2H]
SFIsabelle Wallace (GBR)Ekaterine Gorgodze (GEO)6-4 6-3[H2H]
SFTessah Andrianjafitrimo (FRA)Silvia Soler-Espinosa (4) (ESP)7-5 4-6 6-2[H2H]
QFSilvia Soler-Espinosa (4) (ESP)Elena Gabriela Ruse (8) (ROU)5-7 6-3 6-3[H2H]
QFEkaterine Gorgodze (GEO)Ulrikke Eikeri (3) (NOR)6-4 6-2[H2H]
QFIsabelle Wallace (GBR)Estrella Cabeza-Candela (q) ()6-4 2-6 6-4[H2H]
QFTessah Andrianjafitrimo (FRA)Cindy Burger (NLD)7-6(6) 6-3[H2H]
R16Estrella Cabeza-Candela (q) ()Ines Ibbou (q) (DZA)6-3 6-1[H2H]
R16Silvia Soler-Espinosa (4) (ESP)Renata Zarazua (MEX)6-1 6-1[H2H]
R16Ekaterine Gorgodze (GEO)Chantal Skamlova (5) (SVK)6-3 6-7(6) 6-4[H2H]
R16Ulrikke Eikeri (3) (NOR)Katarzyna Piter (POL)6-1 6-1[H2H]
R16Cindy Burger (NLD)Giulia Gatto-Monticone (ITA)4-6 7-5 6-2[H2H]
R16Isabelle Wallace (GBR)Agnes Bukta (HUN)7-6(3) 7-5[H2H]
R16Elena Gabriela Ruse (8) (ROU)Irene Burillo Escorihuela (q) (ESP)6-2 6-2[H2H]
R16Tessah Andrianjafitrimo (FRA)Marta Paigina ()7-6(5) 6-1[H2H]
R32Giulia Gatto-Monticone (ITA)Georgina Garcia-Perez (7) (ESP)7-6(1) 2-6 6-1[H2H]
R32Estrella Cabeza-Candela (q) ()Bibiane Schoofs (1) (NLD)7-6(10) 6-1[H2H]
R32Silvia Soler-Espinosa (4) (ESP)Jessika Ponchet (FRA)w/o[H2H]
R32Katarzyna Piter (POL)Elixane Lechemia (q) (FRA)7-6(4) 6-0[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (GEO)Ksenija Sharifova (WC) (RUS)6-1 6-4[H2H]
R32Ulrikke Eikeri (3) (NOR)Ivonne Cavalle-Reimers (q) ()4-6 6-2 6-1[H2H]
R32Agnes Bukta (HUN)Olga Saez Larra (ESP)7-6(4) 3-6 7-6(5)[H2H]
R32Chantal Skamlova (5) (SVK)Guiomar Zuleta De Reales (q) ()6-2 6-2[H2H]
R32Cindy Burger (NLD)Lucia DE LA PUERTA Uribe (WC) (ESP)6-2 6-3[H2H]
R32Isabelle Wallace (GBR)Katarina Zavatska (6) (UKR)6-0 1-0 ret.[H2H]
R32Irene Burillo Escorihuela (q) (ESP)Andrea Gamiz ()7-6(4) 1-6 6-4[H2H]
R32Elena Gabriela Ruse (8) (ROU)Paula Arias Manjon (WC) (ESP)6-2 6-7(5) 6-2[H2H]
R32Renata Zarazua (MEX)Helene Pellicano (q) (_ML)6-4 6-7(1) 7-6(6)[H2H]
R32Ines Ibbou (q) (DZA)Angela Fita Boluda (WC) (ESP)7-5 3-6 6-2[H2H]
R32Tessah Andrianjafitrimo (FRA)Eva Guerrero Alvarez (q) (ESP)6-0 6-3[H2H]
R32Marta Paigina ()Amandine Hesse (2) (FRA)3-6 6-2 6-1[H2H]
Women's Doubles
FCharlotte Roemer (ECU)
Olga Saez Larra (ESP)
Cindy Burger (NLD)
Yana Sizikova ()
2-6 6-1 10-7
SFCharlotte Roemer (ECU)
Olga Saez Larra (ESP)
Noelia Bouzo Zanotti (ESP)
Angeles MORENO Barranquero (ESP)
1-6 6-2 10-7
SFCindy Burger (NLD)
Yana Sizikova ()
Anita Husaric (BIH)
Elena Gabriela Ruse (ROU)
6-3 7-5
QFCharlotte Roemer (ECU)
Olga Saez Larra (ESP)
Ulrikke Eikeri (NOR)
Jessika Ponchet (FRA)
w/o
QFNoelia Bouzo Zanotti (ESP)
Angeles MORENO Barranquero (ESP)
Irene Burillo Escorihuela (ESP)
Ksenija Sharifova (RUS)
7-6(6) 6-4
QFCindy Burger (NLD)
Yana Sizikova ()
Takhmina Burkhanova (TJK)
Daria Mishina (RUS)
6-2 6-2
QFAnita Husaric (BIH)
Elena Gabriela Ruse (ROU)
Carlota MOLINA Megias (ESP)
Renata Zarazua (MEX)
6-0 6-2
R16Charlotte Roemer (ECU)
Olga Saez Larra (ESP)
Alba Carrillo Marin (ESP)
Ivonne Cavalle-Reimers ()
6-2 6-4
R16Carlota MOLINA Megias (ESP)
Renata Zarazua (MEX)
Lucia DE LA PUERTA Uribe (ESP)
Marta Paigina ()
7-6(6) 6-3
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Estrella Cabeza-Candela (q) ()Daniela Vismane (LAT)6-2 6-2[H2H]
Q1Elixane Lechemia (q) (FRA)Claudia HOSTE Ferrer (ESP)6-2 6-0[H2H]
Q1Ivonne Cavalle-Reimers (q) ()Meritxell Perera Ros (ESP)6-0 6-1[H2H]
Q1Irene Burillo Escorihuela (q) (ESP)Charlotte Roemer (ECU)6-2 6-2[H2H]
Q1Ines Ibbou (q) (DZA)Despina Papamichail (GRC)6-2 2-1 ret.[H2H]
Q1Eva Guerrero Alvarez (q) (ESP)Daria Mishina (RUS)7-6(5) 5-7 7-6(5)[H2H]
Q1Guiomar Zuleta De Reales (q) ()Rosa VICENS MAS (ESP)7-5 6-4[H2H]
Q1Helene Pellicano (q) (_ML)Julia Payola (ESP)6-1 7-6(5)[H2H]
Q2Estrella Cabeza-Candela (q) ()Idoia HUERTA Gallardo (ESP)6-0 6-0[H2H]
Q2Elixane Lechemia (q) (FRA)Jizel MATOS SEQUEIRA Fernandes (GBR)6-2 6-4[H2H]
Q2Despina Papamichail (GRC)Darya Mukhina (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q2Daria Mishina (RUS)Alba Carrillo Marin (ESP)6-4 4-6 6-4[H2H]
Q2Ivonne Cavalle-Reimers (q) ()Lara MARCO Mas (ESP)6-1 6-3[H2H]
Q2Charlotte Roemer (ECU)Gabriela MARTINEZ Asensi (ESP)3-6 7-5 6-1[H2H]
Q2Irene Burillo Escorihuela (q) (ESP)Angeles MORENO Barranquero (ESP)6-2 1-6 7-6(2)[H2H]
Q2Ines Ibbou (q) (DZA)Jiayun Zhu (_CH)6-1 6-0[H2H]
Q2Julia Payola (ESP)Vivien Juhaszova (SVK)4-6 6-4 7-5[H2H]
Q2Meritxell Perera Ros (ESP)Saara Aerila (FIN)6-4 6-2[H2H]
Q2Eva Guerrero Alvarez (q) (ESP)Alicia Herrero Linana (ESP)6-2 6-2[H2H]
Q2Claudia HOSTE Ferrer (ESP)Noelia Bouzo Zanotti (ESP)6-2 7-5[H2H]
Q2Rosa VICENS MAS (ESP)Laia CONDE Monfort (ESP)6-2 6-1[H2H]
Q2Daniela Vismane (LAT)Leyre ROMERO Gormaz (ESP)5-7 6-3 6-3[H2H]
Q2Guiomar Zuleta De Reales (q) ()Sonya Latycheva (CAN)6-2 6-4[H2H]
Q2Helene Pellicano (q) (_ML)Carlota MOLINA Megias (ESP)6-2 6-2[H2H]
Q3Daria Mishina (RUS)Nadja BAY Christians (ESP)6-1 6-0[H2H]
Q3Sonya Latycheva (CAN)Jia Qi Ren (CHI)6-4 3-6 6-4[H2H]
Q3Noelia Bouzo Zanotti (ESP)Anabel ARAN TORRENTE (ESP)6-2 6-0[H2H]
Q3Alicia Herrero Linana (ESP)Olga Esteve Mendez (ESP)6-2 6-2[H2H]
Q3Julia Payola (ESP)Lily Ghodrati (GBR)6-0 6-0[H2H]
Q3Angeles MORENO Barranquero (ESP)Blanca Puig Caballero (ESP)7-6(4) 6-1[H2H]
Q3Carlota MOLINA Megias (ESP)Lucia CORTEZ Llorca (ESP)7-5 6-1[H2H]
Q3Idoia HUERTA Gallardo (ESP)Paulina Mecho Hernandez (ESP)6-3 6-1[H2H]
Q3Saara Aerila (FIN)Maria Obispo Carretero ()6-4 7-5[H2H]
Q3Gabriela MARTINEZ Asensi (ESP)Anita Husaric (BIH)7-5 6-1[H2H]
Q3Lara MARCO Mas (ESP)Alba FERRERES Fernandez (ESP)6-2 4-6 6-2[H2H]
Q3Darya Mukhina (RUS)Nikol Dobrilova (BUL)6-2 6-2[H2H]
Q3Leyre ROMERO Gormaz (ESP)Takhmina Burkhanova (TJK)6-1 6-0[H2H]
Q3Jizel MATOS SEQUEIRA Fernandes (GBR)Andjela Reljic (AUS)2-6 6-2 6-3[H2H]
Q3Jiayun Zhu (_CH)Ekaterina Kholopenko (RUS)7-5 6-2[H2H]