WTA 15k Parnu, Wk. 29 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 15k Parnu, Wk. 29 Discussion!


Share This...


15k Parnu, Wk. 29 Event Details:

2018-07-16Clay
OutdoorEstonia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15k Parnu, Wk. 29 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FDaniela Vismane (1) (LAT)Angelina Zhuravleva (2) ()4-6 6-4 6-2[H2H]
SFAngelina Zhuravleva (2) ()Ksenia Tarasova (WC) ()7-6(7) 6-2[H2H]
SFDaniela Vismane (1) (LAT)Merel Hoedt (4) (NLD)6-1 6-1[H2H]
QFAngelina Zhuravleva (2) ()Elena Malygina (_ES)6-4 3-6 6-2[H2H]
QFMerel Hoedt (4) (NLD)Maria Zotova (RUS)6-3 6-2[H2H]
QFKsenia Tarasova (WC) ()Margarita Ignatjeva (q) ()7-6(5) 6-0[H2H]
QFDaniela Vismane (1) (LAT)Sofia Dmitrieva (RUS)6-1 6-4[H2H]
R16Merel Hoedt (4) (NLD)Elina Nepliy (RUS)6-4 7-6(4)[H2H]
R16Margarita Ignatjeva (q) ()Saara Orav (WC) (_ES)6-2 6-3[H2H]
R16Elena Malygina (_ES)Mariella Minetti (WC) (FIN)6-2 6-2[H2H]
R16Daniela Vismane (1) (LAT)Anna Ozerova (q) ()6-0 6-3[H2H]
R16Angelina Zhuravleva (2) ()Elina Vikhryanova (RUS)7-5 6-0[H2H]
R16Maria Zotova (RUS)Alesya Yakubovich (q) (BLR)6-4 7-5[H2H]
R16Sofia Dmitrieva (RUS)Anna Ureke (5) (RUS)6-4 6-2[H2H]
R16Ksenia Tarasova (WC) ()Svetlana Iansitova (RUS)6-3 4-6 6-2[H2H]
R32Sofia Dmitrieva (RUS)Deniza Marcinkevica (LAT)6-1 6-4[H2H]
R32Daniela Vismane (1) (LAT)Katriin Saar (WC) (_ES)6-2 6-0[H2H]
R32Anna Ureke (5) (RUS)Helena Narmont (_ES)6-3 6-2[H2H]
R32Ksenia Tarasova (WC) ()Stefanija Polischuk (q) ()6-4 1-6 6-1[H2H]
R32Maria Zotova (RUS)Alise Cernecka (6) (LAT)6-4 1-6 4-3 ret.[H2H]
R32Anna Ozerova (q) ()Ina Kaufinger ()6-3 4-6 6-1[H2H]
R32Elina Vikhryanova (RUS)Adelina Baravi (RUS)6-1 6-1[H2H]
R32Margarita Ignatjeva (q) ()Polina Bakhmutkina (3) (RUS)6-3 5-7 6-4[H2H]
R32Svetlana Iansitova (RUS)Roosh Wijesundera (8) ()6-2 6-3[H2H]
R32Elina Nepliy (RUS)Jacquline NYLANDER Altelius (q) (SWE)6-4 6-7(1) 6-1[H2H]
R32Merel Hoedt (4) (NLD)Sofiya Chekhlystova (_ES)6-2 6-3[H2H]
R32Angelina Zhuravleva (2) ()Liisa Vehvilainen (q) (FIN)6-2 6-4[H2H]
R32Mariella Minetti (WC) (FIN)Maria Toma (q) (ROU)6-1 7-5[H2H]
R32Elena Malygina (_ES)Alice Gillan (7) (GBR)7-5 6-4[H2H]
R32Saara Orav (WC) (_ES)Andreia Beberechi (q) (ROU)5-7 7-6(4) 6-2[H2H]
R32Alesya Yakubovich (q) (BLR)Hanna Sokal (BLR)6-3 6-2[H2H]
Women's Doubles
FSaara Orav (_ES)
Katriin Saar (_ES)
Adelina Baravi (RUS)
Elina Vikhryanova (RUS)
6-4 6-2
SFSaara Orav (_ES)
Katriin Saar (_ES)
Anna Ureke (RUS)
Daniela Vismane (LAT)
2-6 7-6(6) 10-8
SFAdelina Baravi (RUS)
Elina Vikhryanova (RUS)
Ina Kaufinger ()
Aimee Tarun (USA)
6-4 7-5
QFSaara Orav (_ES)
Katriin Saar (_ES)
Margarita Ignatjeva ()
Stefanija Polischuk ()
6-0 6-1
QFAnna Ureke (RUS)
Daniela Vismane (LAT)
Hanna Sokal (BLR)
Kseniya Yersh (BLR)
6-4 1-6 10-4
QFAdelina Baravi (RUS)
Elina Vikhryanova (RUS)
Sofia Dmitrieva (RUS)
Elina Nepliy (RUS)
6-4 1-6 10-6
QFIna Kaufinger ()
Aimee Tarun (USA)
Sofiya Chekhlystova (_ES)
Ksenia Tarasova ()
6-2 7-5
R16Margarita Ignatjeva ()
Stefanija Polischuk ()
Merel Hoedt (NLD)
Maria Zotova (RUS)
3-6 6-1 10-8
R16Sofia Dmitrieva (RUS)
Elina Nepliy (RUS)
Elizaveta Kuznetsova ()
Liisa Vehvilainen (FIN)
6-4 6-1
R16Adelina Baravi (RUS)
Elina Vikhryanova (RUS)
Nikita Uberoi (USA)
Roosh Wijesundera ()
6-1 6-2
R16Ina Kaufinger ()
Aimee Tarun (USA)
Anet Angelika Koskel ()
Helena Narmont (_ES)
6-4 6-2
R16Sofiya Chekhlystova (_ES)
Ksenia Tarasova ()
Svetlana Iansitova (RUS)
Anastasia Veselova (RUS)
3-6 6-3 10-5
R16Hanna Sokal (BLR)
Kseniya Yersh (BLR)
Ksenia Kolesnikova (RUS)
Maria Mikhaylova (RUS)
6-4 6-0
R16Anna Ureke (RUS)
Daniela Vismane (LAT)
Polina Bakhmutkina (RUS)
Elena Malygina (_ES)
5-7 6-3 10-4
R16Saara Orav (_ES)
Katriin Saar (_ES)
Maileen Nuudi (_ES)
Angelina Zhuravleva ()
6-2 6-3
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Margarita Ignatjeva (q) ()Kseniya Yersh (BLR)7-6(4) 6-2[H2H]
Q1Liisa Vehvilainen (q) (FIN)Viva Laas ()6-3 6-0[H2H]
Q1Andreia Beberechi (q) (ROU)Jekaterina Sagejeva ()6-4 6-1[H2H]
Q1Anna Ozerova (q) ()Maria Mikhaylova (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q1Maria Toma (q) (ROU)Joanna Kondratowicz (GBR)6-3 6-0[H2H]
Q1Stefanija Polischuk (q) ()Nikita Uberoi (USA)6-1 6-2[H2H]
Q1Jacquline NYLANDER Altelius (q) (SWE)Ksenia Kolesnikova (RUS)6-2 7-5[H2H]
Q1Alesya Yakubovich (q) (BLR)Susanne Celik (SWE)6-4 6-4[H2H]
Q3Nikita Uberoi (USA)Dasha Borodatova ()6-2 6-2[H2H]
Q3Andreia Beberechi (q) (ROU)Anna Marija Bukina (LAT)6-3 6-1[H2H]
Q3Jekaterina Sagejeva ()Arina Petrova (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q3Viva Laas ()Anet Angelika Koskel ()6-2 6-4[H2H]
Q3Liisa Vehvilainen (q) (FIN)Sabine Rutlauka ()6-2 1-6 7-6(3)[H2H]
Q3Kseniya Yersh (BLR)Anastasia Veselova (RUS)6-3 4-6 7-5[H2H]
Q3Stefanija Polischuk (q) ()Lauren Elisabeth Lind ()6-0 3-0 ret.[H2H]
Q3Anna Ozerova (q) ()Pauline Wuarin (SUI)6-1 6-3[H2H]
Q3Maria Mikhaylova (RUS)Viktoria Kleer Kliimand ()6-3 4-6 6-4[H2H]
Q3Jacquline NYLANDER Altelius (q) (SWE)Patricia Boentgen ()6-4 6-1[H2H]
Q3Ksenia Kolesnikova (RUS)Anastasiya Kostromitina ()6-0 6-2[H2H]
Q3Alesya Yakubovich (q) (BLR)Tatsiana Sasnouskaya (BLR)5-7 1-0 ret.[H2H]
Q3Susanne Celik (SWE)Gendra Raag ()6-0 6-2[H2H]
Q3Joanna Kondratowicz (GBR)Maria Fernanda Morales (SWE)6-1 6-3[H2H]
Q3Maria Toma (q) (ROU)Vilena Petrova ()6-4 6-1[H2H]
Q3Margarita Ignatjeva (q) ()Aimee Tarun (USA)6-3 3-6 6-4[H2H]