WTA 15k Minsk, Wk. 23 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 15k Minsk, Wk. 23 Discussion!


Share This...


15k Minsk, Wk. 23 Event Details:

2018-06-04Clay
OutdoorBelarus
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15k Minsk, Wk. 23 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FYuliya Hatouka (2) (BLR)Vlada Zvereva (q) (BLR)4-6 6-1 6-0[H2H]
SFYuliya Hatouka (2) (BLR)Margarita Skryabina (RUS)2-6 6-1 6-4[H2H]
SFVlada Zvereva (q) (BLR)Anna Siskova (CZE)6-1 6-0[H2H]
QFMargarita Skryabina (RUS)Arina Gabriela Vasilescu (ROU)3-6 6-3 6-0[H2H]
QFAnna Siskova (CZE)Melis Sezer (1) (TUR)6-3 6-4[H2H]
QFVlada Zvereva (q) (BLR)Gyulnara Nazarova (UKR)7-6(4) 6-3[H2H]
QFYuliya Hatouka (2) (BLR)Daria Nazarkina (5) (RUS)6-3 6-4[H2H]
R16Margarita Skryabina (RUS)Elena Malygina (q) (_ES)6-2 5-7 6-4[H2H]
R16Gyulnara Nazarova (UKR)Shalimar Talbi (4) (BLR)6-3 6-3[H2H]
R16Daria Nazarkina (5) (RUS)Katyarina Paulenka (BLR)6-0 6-2[H2H]
R16Vlada Zvereva (q) (BLR)Ani Amiraghyan (q) (ARM)4-0 ret.[H2H]
R16Melis Sezer (1) (TUR)Jana Kolodynska (WC) ()6-2 6-4[H2H]
R16Anna Siskova (CZE)Nonna Kurginyan (8) (RUS)6-4 7-5[H2H]
R16Arina Gabriela Vasilescu (ROU)Anna Kubareva (7) (BLR)6-2 7-5[H2H]
R16Yuliya Hatouka (2) (BLR)Anastasia Vdovenco ()2-6 6-3 6-4[H2H]
R32Anastasia Vdovenco ()Kristina Dmitruk (WC) ()6-3 6-0[H2H]
R32Anna Siskova (CZE)Anna Ukolova (RUS)6-3 7-5[H2H]
R32Gyulnara Nazarova (UKR)Anhelina Kalita (BLR)3-6 6-1 6-1[H2H]
R32Melis Sezer (1) (TUR)Valeriya Pogrebnyak (RUS)6-4 6-0[H2H]
R32Shalimar Talbi (4) (BLR)Elina Nepliy (RUS)7-5 7-5[H2H]
R32Vlada Zvereva (q) (BLR)Nika Shytkouskaya (6) (BLR)6-3 7-5[H2H]
R32Yuliya Hatouka (2) (BLR)Maria Titova (q) (RUS)6-4 6-4[H2H]
R32Jana Kolodynska (WC) ()Ksenia Brich (q) (BLR)6-4 6-2[H2H]
R32Ani Amiraghyan (q) (ARM)Anastasiya Komar (WC) ()6-2 6-3[H2H]
R32Anna Kubareva (7) (BLR)Anastasia Kuprina (LL) (RUS)6-3 6-0[H2H]
R32Katyarina Paulenka (BLR)Tatsiana Sasnouskaya (q) (BLR)6-1 6-7(5) 6-2[H2H]
R32Daria Nazarkina (5) (RUS)Kristina Sorokolet (q) (RUS)7-5 6-3[H2H]
R32Margarita Skryabina (RUS)Ipek Oz (3) (TUR)6-3 6-3[H2H]
R32Elena Malygina (q) (_ES)Hanna Sokal (BLR)7-6(4) 7-5[H2H]
R32Arina Gabriela Vasilescu (ROU)Lizaveta Hancharova (q) (BLR)6-2 6-0[H2H]
R32Nonna Kurginyan (8) (RUS)Alesya Yakubovich (WC) (BLR)6-3 6-1[H2H]
Women's Doubles
FIpek Oz (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Anna Kubareva (BLR)
Anna Siskova (CZE)
6-1 0-6 10-8
SFIpek Oz (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Daria Nazarkina (RUS)
Gyulnara Nazarova (UKR)
6-4 3-6 10-7
SFAnna Kubareva (BLR)
Anna Siskova (CZE)
Viktoryia Mun (BLR)
Vera Sakalouskaya (BLR)
6-0 6-3
QFIpek Oz (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Anastasia Chikalkina (RUS)
Valeriya Pogrebnyak (RUS)
7-6(5) 6-1
QFDaria Nazarkina (RUS)
Gyulnara Nazarova (UKR)
Elena Malygina (_ES)
Maria Titova (RUS)
6-3 6-3
QFViktoryia Mun (BLR)
Vera Sakalouskaya (BLR)
Ani Amiraghyan (ARM)
Maryna Kolb (UKR)
w/o
QFAnna Kubareva (BLR)
Anna Siskova (CZE)
Lizaveta Hancharova (BLR)
Hanna Sokal (BLR)
7-5 7-6(4)
R16Ipek Oz (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Nonna Kurginyan (RUS)
Anna Tselykovskaya (RUS)
6-2 6-3
R16Anna Kubareva (BLR)
Anna Siskova (CZE)
Yuliya Hatouka (BLR)
Nika Shytkouskaya (BLR)
6-2 6-4
R16Lizaveta Hancharova (BLR)
Hanna Sokal (BLR)
Anastasiya Komar ()
Ekaterina Tikhonko ()
6-7(3) 7-5 10-7
R16Ani Amiraghyan (ARM)
Maryna Kolb (UKR)
Elina Nepliy (RUS)
Anna Ukolova (RUS)
6-4 6-2
R16Viktoryia Mun (BLR)
Vera Sakalouskaya (BLR)
Sofia Dmitrieva (RUS)
Katyarina Paulenka (BLR)
6-3 6-1
R16Elena Malygina (_ES)
Maria Titova (RUS)
Anastasiya Abramovich (BLR)
Anastasiya Kasarzheuskaya (BLR)
7-5 6-1
R16Daria Nazarkina (RUS)
Gyulnara Nazarova (UKR)
Tatsiana Sasnouskaya (BLR)
Kseniya Yersh (BLR)
6-0 6-1
R16Anastasia Chikalkina (RUS)
Valeriya Pogrebnyak (RUS)
Anhelina Kalita (BLR)
Katsiaryna Skachkova (BLR)
6-3 7-6(2)
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Elena Malygina (q) (_ES)Mariia Tkacheva ()6-1 6-2[H2H]
Q1Maria Titova (q) (RUS)Palina Babaryko (BLR)6-2 6-2[H2H]
Q1Tatsiana Sasnouskaya (q) (BLR)Anastasia Bursa (RUS)6-2 6-2[H2H]
Q1Kristina Sorokolet (q) (RUS)Sofya Treshcheva (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q1Lizaveta Hancharova (q) (BLR)Anastasiya Smolekova ()6-0 6-0[H2H]
Q1Ksenia Brich (q) (BLR)Veranika Pryts (BLR)6-1 6-2[H2H]
Q1Ani Amiraghyan (q) (ARM)Anna Ozerova ()6-1 6-0[H2H]
Q1Vlada Zvereva (q) (BLR)Anastasia Kuprina (LL) (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q2Mariia Tkacheva ()Diana Bakuta (UKR)6-3 6-2[H2H]
Q2Maria Titova (q) (RUS)Anastasiya Kasarzheuskaya (BLR)6-2 7-6(3)[H2H]
Q2Anastasia Bursa (RUS)Polina Khotko (BLR)6-2 6-0[H2H]
Q2Tatsiana Sasnouskaya (q) (BLR)Aryna Filistovich (BLR)6-0 6-3[H2H]
Q2Anastasiya Smolekova ()Yana Maria Khadarovich ()7-6(2) 6-1[H2H]
Q2Elena Malygina (q) (_ES)Iuliia Nikitina ()6-4 6-3[H2H]
Q2Palina Babaryko (BLR)Kristina Vasina (BLR)1-6 7-6(5) 6-1[H2H]
Q2Lizaveta Hancharova (q) (BLR)Kseniya Yersh (BLR)4-6 6-3 6-4[H2H]
Q2Anastasia Kuprina (LL) (RUS)Anastasia Mozgaleva ()0-6 6-1 6-3[H2H]
Q2Ani Amiraghyan (q) (ARM)Aleksandra Efremova (BLR)7-6(4) 6-2[H2H]
Q2Anna Ozerova ()Anastasiya Abramovich (BLR)6-3 7-5[H2H]
Q2Sofya Treshcheva (RUS)Maryna Kolb (UKR)7-6(1) 6-3[H2H]
Q2Kristina Sorokolet (q) (RUS)Marija Venta (SLO)6-0 6-1[H2H]
Q2Veranika Pryts (BLR)Daria Kazantseva ()6-3 6-1[H2H]
Q2Ksenia Brich (q) (BLR)Anna Tselykovskaya (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q2Vlada Zvereva (q) (BLR)Alexsandra Zhazhelo (RUS)7-5 6-2[H2H]
Q3Anastasia Bursa (RUS)Katsiaryna Skachkova (BLR)6-4 6-7(4) 6-1[H2H]
Q3Maria Titova (q) (RUS)Alisa Yakimakho (BLR)6-1 6-1[H2H]
Q3Diana Bakuta (UKR)Diana Borodina (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q3Lizaveta Hancharova (q) (BLR)Alena Nikishina ()6-2 2-6 6-1[H2H]
Q3Anastasia Kuprina (LL) (RUS)Anastasia Chikalkina (RUS)6-3 4-6 6-3[H2H]
Q3Anna Tselykovskaya (RUS)Darya Shulzhanok (BLR)6-4 1-6 6-1[H2H]
Q3Veranika Pryts (BLR)Ksenia Milevskaya (BLR)6-4 6-7(0) 6-4[H2H]
Q3Kristina Sorokolet (q) (RUS)Elizaveta Dementyeva ()7-6(14) 6-1[H2H]
Q3Maryna Kolb (UKR)Kateryna Karpiuk (UKR)6-1 3-6 7-5[H2H]
Q3Anastasiya Abramovich (BLR)Alena Bairasheuskaya ()6-2 7-5[H2H]
Q3Aryna Filistovich (BLR)Anastasia Lebedeva ()7-5 4-6 6-2[H2H]