WTA 15k Gonesse, Wk. 11 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 15k Gonesse, Wk. 11 Discussion!


Share This...


15k Gonesse, Wk. 11 Event Details:

2018-03-12Clay
OutdoorFrance
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15k Gonesse, Wk. 11 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FEleonora Molinaro (4) (LUX)Marine Partaud (3) (FRA)6-2 6-1[H2H]
SFEleonora Molinaro (4) (LUX)Emma Lene (FRA)6-2 6-0[H2H]
SFMarine Partaud (3) (FRA)Marie Benoit (1) (BEL)3-6 6-4 6-0[H2H]
QFMarie Benoit (1) (BEL)Margot Yerolymos (6) (FRA)7-5 6-2[H2H]
QFEmma Lene (FRA)Justine Pysson (q) (BEL)4-6 7-5 6-2[H2H]
QFEleonora Molinaro (4) (LUX)Angelica Moratelli (ITA)6-4 6-0[H2H]
QFMarine Partaud (3) (FRA)Daniela Vismane (LAT)6-4 6-2[H2H]
R16Justine Pysson (q) (BEL)Maelys Bougrat (LL) (FRA)6-1 6-2[H2H]
R16Angelica Moratelli (ITA)Irina Ramialison (5) (FRA)6-4 4-6 7-6(4)[H2H]
R16Emma Lene (FRA)Suzan Lamens (NLD)6-4 7-6(4)[H2H]
R16Margot Yerolymos (6) (FRA)Mallaurie Noel (FRA)6-7(2) 6-2 6-4[H2H]
R16Marie Benoit (1) (BEL)Lara Salden (BEL)6-4 6-4[H2H]
R16Eleonora Molinaro (4) (LUX)Manon Leonard (WC) (FRA)6-4 6-2[H2H]
R16Daniela Vismane (LAT)Marina Yudanov (SWE)6-4 7-6(3)[H2H]
R16Marine Partaud (3) (FRA)Lou Brouleau (FRA)6-3 6-0[H2H]
R32Marina Yudanov (SWE)Lea Tholey (8) (FRA)6-1 6-0[H2H]
R32Maelys Bougrat (LL) (FRA)Lisa-Marie Maetschke ()6-2 6-4[H2H]
R32Irina Ramialison (5) (FRA)Kristina Milenkovic (SUI)6-0 6-3[H2H]
R32Justine Pysson (q) (BEL)Mina Hodzic (q) (_GE)6-1 6-1[H2H]
R32Lara Salden (BEL)Juliette Colard (q) (FRA)3-6 6-0 6-3[H2H]
R32Angelica Moratelli (ITA)Emily Casteleyn (q) (BEL)6-2 6-2[H2H]
R32Eleonora Molinaro (4) (LUX)Marie Mattel (q) (FRA)6-2 6-2[H2H]
R32Emma Lene (FRA)Giulia Morlet (WC) (FRA)6-1 6-0[H2H]
R32Lou Brouleau (FRA)Emeline Dartron (WC) (FRA)6-4 7-6(3)[H2H]
R32Suzan Lamens (NLD)Camilla Scala (2) (ITA)6-4 2-6 6-2[H2H]
R32Manon Leonard (WC) (FRA)Diane Parry (WC) (FRA)5-7 7-6(4) 7-5[H2H]
R32Daniela Vismane (LAT)Luna Meers (BEL)6-3 6-0[H2H]
R32Marie Benoit (1) (BEL)Catherine Chantraine (BEL)6-1 6-1[H2H]
R32Margot Yerolymos (6) (FRA)Margaux Orange (q) (FRA)6-2 6-3[H2H]
R32Mallaurie Noel (FRA)Agathe Timsit (q) (FRA)4-6 6-4 6-1[H2H]
R32Marine Partaud (3) (FRA)Camille Sireix (q) (FRA)6-2 6-2[H2H]
Women's Doubles
FLara Salden (BEL)
Camille Sireix (FRA)
Suzan Lamens (NLD)
Luna Meers (BEL)
7-6(5) 2-6 11-9
SFSuzan Lamens (NLD)
Luna Meers (BEL)
Lisa-Marie Maetschke ()
Angelica Moratelli (ITA)
4-6 6-1 11-9
SFLara Salden (BEL)
Camille Sireix (FRA)
Marie Mattel (FRA)
Luminita Tutunaru (ROU)
6-2 7-5
QFLisa-Marie Maetschke ()
Angelica Moratelli (ITA)
Julia Kimmelmann (GER)
Franziska Kommer (_GE)
6-1 6-1
QFSuzan Lamens (NLD)
Luna Meers (BEL)
Elsa Jacquemot ()
Helena Stevic (FRA)
6-0 6-2
QFLara Salden (BEL)
Camille Sireix (FRA)
Oceane Babel ()
Emma Mazzoni (FRA)
6-0 6-2
QFMarie Mattel (FRA)
Luminita Tutunaru (ROU)
Manon Leonard (FRA)
Giulia Morlet (FRA)
2-6 6-2 10-8
R16Julia Kimmelmann (GER)
Franziska Kommer (_GE)
Soumeya Anane (GBR)
Valentina Losciale (ITA)
6-3 6-0
R16Suzan Lamens (NLD)
Luna Meers (BEL)
Camille Cheli (FRA)
Mathilde Dury (BEL)
6-2 6-1
R16Elsa Jacquemot ()
Helena Stevic (FRA)
Emeline Dartron (FRA)
Margaux Orange (FRA)
6-4 5-7 10-8
R16Manon Leonard (FRA)
Giulia Morlet (FRA)
Zoe Bourbotte (FRA)
Mathilde Lollia ()
6-4 6-3
R16Marie Mattel (FRA)
Luminita Tutunaru (ROU)
Anna Popescu (GBR)
Marina Yudanov (SWE)
7-6(9) 6-3
R16Oceane Babel ()
Emma Mazzoni (FRA)
Tamara Bizhukova ()
Victoire Delattre ()
6-3 6-1
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Agathe Timsit (q) (FRA)Natalie Proese (GER)6-7(1) 6-3 6-3[H2H]
Q1Emily Casteleyn (q) (BEL)Mathilde Lollia ()6-4 2-6 6-2[H2H]
Q1Mina Hodzic (q) (_GE)Maelys Bougrat (LL) (FRA)6-2 6-7(2) 6-3[H2H]
Q1Justine Pysson (q) (BEL)Julia Payola (ESP)6-1 6-3[H2H]
Q1Marie Mattel (q) (FRA)Elsa Jacquemot ()6-4 7-6(5)[H2H]
Q1Juliette Colard (q) (FRA)Marie Villet (FRA)6-2 6-3[H2H]
Q1Camille Sireix (q) (FRA)Laure Line Glaude (BEL)6-3 6-2[H2H]
Q1Margaux Orange (q) (FRA)Luminita Tutunaru (ROU)6-1 7-6(2)[H2H]
Q2Justine Pysson (q) (BEL)Juliette Mazzoni (FRA)6-1 6-2[H2H]
Q2Natalie Proese (GER)Lidia Moreno Arias (ESP)0-6 6-2 6-3[H2H]
Q2Margaux Orange (q) (FRA)Victoire Delattre ()6-1 6-3[H2H]
Q2Luminita Tutunaru (ROU)Anna Popescu (GBR)6-1 6-4[H2H]
Q2Juliette Colard (q) (FRA)Franziska Kommer (_GE)6-3 6-2[H2H]
Q2Marie Villet (FRA)Emmanuelle Girard (FRA)7-5 3-6 6-2[H2H]
Q2Agathe Timsit (q) (FRA)Valentina Losciale (ITA)6-2 7-5[H2H]
Q2Julia Payola (ESP)Andrina Peer ()2-6 6-1 6-4[H2H]
Q2Mina Hodzic (q) (_GE)Camille Cheli (FRA)7-5 6-4[H2H]
Q2Camille Sireix (q) (FRA)Emma Mazzoni (FRA)6-0 7-5[H2H]
Q2Maelys Bougrat (LL) (FRA)Julia Kimmelmann (GER)6-2 6-1[H2H]
Q2Elsa Jacquemot ()Anaelle Leclercq ()7-5 7-5[H2H]
Q2Mathilde Lollia ()Chelsea Vanhoutte (BEL)7-6(2) 6-3[H2H]
Q2Laure Line Glaude (BEL)Olivia Sonnekus-williams (GBR)6-7(4) 6-1 6-3[H2H]
Q2Marie Mattel (q) (FRA)Katerina Filip (SWE)6-4 6-3[H2H]
Q2Emily Casteleyn (q) (BEL)Soumeya Anane (GBR)7-6(6) 6-4[H2H]
Q3Julia Payola (ESP)Helena Stevic (FRA)6-3 6-4[H2H]
Q3Valentina Losciale (ITA)Aminata Sall ()6-4 2-6 6-4[H2H]
Q3Emmanuelle Girard (FRA)Darya Lebesheva (BLR)6-3 6-3[H2H]
Q3Juliette Colard (q) (FRA)Ania Hertel (POL)7-6(3) 4-6 6-0[H2H]
Q3Victoire Delattre ()Tamara Bizhukova ()7-6(0) 4-6 6-3[H2H]
Q3Camille Cheli (FRA)Zoe Bourbotte (FRA)1-6 6-4 6-4[H2H]
Q3Anaelle Leclercq ()Sandy Callios (FRA)7-6(2) 6-4[H2H]
Q3Mathilde Lollia ()Oceane Babel ()7-5 6-2[H2H]
Q3Justine Pysson (q) (BEL)Myriam Gheziel (FRA)6-1 6-2[H2H]
Q3Maelys Bougrat (LL) (FRA)Zoi Meers (BEL)6-1 6-2[H2H]
Q3Marie Mattel (q) (FRA)Mathilde Dury (BEL)6-0 7-6(0)[H2H]
Q3Emily Casteleyn (q) (BEL)Chloe Cirotte (FRA)6-3 6-0[H2H]
Q3Laure Line Glaude (BEL)Lynn Janssens (BEL)6-2 5-7 6-3[H2H]
Q3Luminita Tutunaru (ROU)Julie Belgraver (NLD)7-5 6-1[H2H]