WTA 15k Arad, Wk. 32 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 15k Arad, Wk. 32 Discussion!


Share This...


15k Arad, Wk. 32 Event Details:

2018-08-06Clay
OutdoorRomania
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15k Arad, Wk. 32 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FNefisa Berberovic (6) (BIH)Andreea Mitu (8) (ROU)6-3 0-6 6-4[H2H]
SFNefisa Berberovic (6) (BIH)Alexa Pirok (HUN)6-3 6-4[H2H]
SFAndreea Mitu (8) (ROU)Vasiliki Karvouni (q) (GRE)6-0 6-0[H2H]
QFVasiliki Karvouni (q) (GRE)Cristina Ene (5) (ROU)1-6 6-3 7-6(3)[H2H]
QFAlexa Pirok (HUN)Ioana Loredana Rosca (4) (ROU)6-2 3-6 6-2[H2H]
QFNefisa Berberovic (6) (BIH)Alexandra Damaschin (ROU)6-4 6-4[H2H]
QFAndreea Mitu (8) (ROU)Georgia Andreea Craciun (2) (ROU)6-2 6-4[H2H]
R16Ioana Loredana Rosca (4) (ROU)Luca Nagymihaly (HUN)7-6(6) 7-5[H2H]
R16Andreea Mitu (8) (ROU)Alexandra Maria Staiculescu (ROU)7-5 6-3[H2H]
R16Vasiliki Karvouni (q) (GRE)Anastasia Vdovenco ()6-4 4-6 7-6(6)[H2H]
R16Alexandra Damaschin (ROU)Elena-Teodora Cadar (1) (ROU)6-2 5-7 6-1[H2H]
R16Nefisa Berberovic (6) (BIH)Gabriela Nicole Tatarus (ROU)6-4 6-7(4) 6-2[H2H]
R16Alexa Pirok (HUN)Izabela Gabriela Novac (ROU)6-1 6-3[H2H]
R16Cristina Ene (5) (ROU)Andreea Velcea (WC) (ROU)5-7 6-3 6-3[H2H]
R16Georgia Andreea Craciun (2) (ROU)Jana Bojovic (q) (SRI)6-2 6-0[H2H]
R32Ioana Loredana Rosca (4) (ROU)Camelia-Elena Hristea (ROU)5-7 7-6(5) 6-3[H2H]
R32Andreea Velcea (WC) (ROU)Kristina Miletic (q) (SRI)3-6 7-5 6-3[H2H]
R32Cristina Ene (5) (ROU)Andjela Sebrek (q) (SRI)6-3 6-0[H2H]
R32Luca Nagymihaly (HUN)Viktoria Surova (q) (SVK)6-4 6-1[H2H]
R32Alexa Pirok (HUN)Ioana Gaspar (ROU)7-6(4) 6-2[H2H]
R32Nefisa Berberovic (6) (BIH)Timea Jaruskova (SVK)6-1 6-1[H2H]
R32Anastasia Vdovenco ()Satsuki Takamura (3) (JPN)7-6(5) 6-2[H2H]
R32Izabela Gabriela Novac (ROU)Gabriela Duca (7) (ROU)7-6(3) 5-7 7-5[H2H]
R32Gabriela Nicole Tatarus (ROU)Aneta Laboutkova (CZE)2-6 6-4 6-4[H2H]
R32Vasiliki Karvouni (q) (GRE)Antonella LA Cava (q) (ITA)6-1 6-0[H2H]
R32Georgia Andreea Craciun (2) (ROU)Alexandra Petric (WC) ()6-1 6-0[H2H]
R32Alexandra Damaschin (ROU)Csilla Argyelan (HUN)7-5 6-1[H2H]
R32Elena-Teodora Cadar (1) (ROU)Anja Gal (q) (SLO)6-4 6-4[H2H]
R32Andreea Mitu (8) (ROU)Oana Smaranda Corneanu (WC) (ROU)6-3 6-2[H2H]
R32Jana Bojovic (q) (SRI)Martina Husarova (q) (SVK)6-3 6-1[H2H]
R32Alexandra Maria Staiculescu (ROU)Anda Ghinga (WC) ()6-3 6-2[H2H]
Women's Doubles
FCristina Ene (ROU)
Ioana Loredana Rosca (ROU)
Camelia-Elena Hristea (ROU)
Ioana Gaspar (ROU)
6-3 6-4
SFCristina Ene (ROU)
Ioana Loredana Rosca (ROU)
Nefisa Berberovic (BIH)
Gabriela Nicole Tatarus (ROU)
6-3 6-4
SFCamelia-Elena Hristea (ROU)
Ioana Gaspar (ROU)
Gabriela Duca (ROU)
Aneta Laboutkova (CZE)
1-6 6-2 10-8
QFCristina Ene (ROU)
Ioana Loredana Rosca (ROU)
Maria Victoria Negoita (ROU)
Alexandra Maria Staiculescu (ROU)
6-1 7-5
QFNefisa Berberovic (BIH)
Gabriela Nicole Tatarus (ROU)
Anda Ghinga ()
Iulia Marko ()
6-4 6-2
QFGabriela Duca (ROU)
Aneta Laboutkova (CZE)
Luca Nagymihaly (HUN)
Izabela Gabriela Novac (ROU)
6-1 2-6 10-4
QFCamelia-Elena Hristea (ROU)
Ioana Gaspar (ROU)
Oana Smaranda Corneanu (ROU)
Andreea Velcea (ROU)
6-1 7-5
R16Oana Smaranda Corneanu (ROU)
Andreea Velcea (ROU)
Jovana Gvozdenovic (_SR)
Sara Gvozdenovic (_SR)
6-1 6-0
R16Gabriela Duca (ROU)
Aneta Laboutkova (CZE)
Alessia Beatrice Ciuca (ROU)
Antonella LA Cava (ITA)
6-4 6-2
R16Luca Nagymihaly (HUN)
Izabela Gabriela Novac (ROU)
Ioana Alexandra Negoitescu (ROU)
Ioana Toanchina (ROU)
6-1 6-2
R16Anda Ghinga ()
Iulia Marko ()
Claudia Cianci ()
Satsuki Takamura (JPN)
6-3 6-4
R16Maria Victoria Negoita (ROU)
Alexandra Maria Staiculescu (ROU)
Anja Gal (SLO)
Denisa Elena Gheorghe (ROU)
6-1 6-1
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vasiliki Karvouni (q) (GRE)Maria Tanasescu ()7-6(2) 6-4[H2H]
Q1Kristina Miletic (q) (SRI)Sara Gvozdenovic (_SR)6-1 6-4[H2H]
Q1Andjela Sebrek (q) (SRI)Luca Fabian (HUN)6-3 2-6 6-2[H2H]
Q1Anja Gal (q) (SLO)Iulia Marko ()6-3 6-0[H2H]
Q1Jana Bojovic (q) (SRI)Denisa Elena Gheorghe (ROU)6-0 6-0[H2H]
Q1Viktoria Surova (q) (SVK)Alessia Beatrice Ciuca (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q1Martina Husarova (q) (SVK)Ema Mulalic (BIH)6-1 0-6 6-0[H2H]
Q1Antonella LA Cava (q) (ITA)Simona Ogescu ()6-4 6-4[H2H]
Q2Sara Gvozdenovic (_SR)Jovana Vukovic (SRB)6-4 2-2 ret.[H2H]
Q2Ema Mulalic (BIH)Jovana Gvozdenovic (_SR)6-3 6-1[H2H]
Q2Martina Husarova (q) (SVK)Alexandra Iordache ()6-1 6-4[H2H]
Q2Luca Fabian (HUN)Anamaria KISZNER Luca (ROU)6-3 6-1[H2H]
Q2Andjela Sebrek (q) (SRI)Claudia Cianci ()1-6 6-3 6-3[H2H]
Q2Maria Tanasescu ()Ecaterina Malai ()6-1 6-1[H2H]
Q2Vasiliki Karvouni (q) (GRE)Maria Toma (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q2Kristina Miletic (q) (SRI)Ioana Toanchina (ROU)6-2 6-2[H2H]
Q2Antonella LA Cava (q) (ITA)Natalia Pietras (POL)6-1 6-1[H2H]
Q2Alessia Beatrice Ciuca (ROU)Barbara Kotelesova (SVK)6-1 6-4[H2H]
Q2Viktoria Surova (q) (SVK)Maria Victoria Negoita (ROU)6-3 6-1[H2H]
Q2Jana Bojovic (q) (SRI)Dejana Milenkovic (_SR)6-0 6-2[H2H]
Q2Denisa Elena Gheorghe (ROU)Iulia Vlaiculescu (ROU)2-6 6-1 6-1[H2H]
Q2Anja Gal (q) (SLO)Mila Mejic (SRB)2-6 7-6(1) 6-4[H2H]
Q2Iulia Marko ()Andreea Scurtu ()6-0 6-1[H2H]
Q2Simona Ogescu ()Tania Munteanu (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q3Ioana Toanchina (ROU)Nicoleta Cristina Bajescu (ROU)6-2 5-7 6-4[H2H]
Q3Sara Gvozdenovic (_SR)Ana-Maria Gavrilovici (ROU)6-0 6-2[H2H]
Q3Ema Mulalic (BIH)Anastassia Pantelic (SRI)6-4 6-2[H2H]
Q3Martina Husarova (q) (SVK)Adrienn Horvath (HUN)6-2 6-0[H2H]
Q3Luca Fabian (HUN)Lilla Juhasz ()6-3 6-4[H2H]
Q3Claudia Cianci ()Irma Ustavdic ()6-2 6-2[H2H]
Q3Maria Tanasescu ()Helena Stevic (FRA)6-3 7-5[H2H]
Q3Antonella LA Cava (q) (ITA)Ilaria Sposetti (ITA)1-6 6-4 1-0 ret.[H2H]
Q3Simona Ogescu ()Ioana Alexandra Negoitescu (ROU)6-2 7-5[H2H]
Q3Iulia Marko ()Adriana Maria Andronache (ROU)6-4 3-0 ret.[H2H]
Q3Anja Gal (q) (SLO)Oana Irimescu (ROU)6-2 7-5[H2H]
Q3Denisa Elena Gheorghe (ROU)Andjela Reljic (AUS)6-2 3-6 6-3[H2H]
Q3Jana Bojovic (q) (SRI)Andreia Beberechi (ROU)7-5 6-2[H2H]
Q3Dejana Milenkovic (_SR)Maria Alexandra Medeea Popescu (ROU)6-1 6-1[H2H]
Q3Maria Victoria Negoita (ROU)Iulia Savescu (ROU)4-6 6-1 6-2[H2H]
Q3Barbara Kotelesova (SVK)Cristiana Miruna Tudor (ROU)6-4 6-3[H2H]
Q3Alessia Beatrice Ciuca (ROU)Maria Alexia Gandac (ROU)6-3 6-3[H2H]
Q3Maria Toma (ROU)Tina Cvetkovic (SLO)7-5 6-2[H2H]