WTA 15k Antalya, Wk. 7 Draw (Women's) - 2018

Click Here To Join The 15k Antalya, Wk. 7 Discussion!


Share This...


15k Antalya, Wk. 7 Event Details:

2018-02-12Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15k Antalya, Wk. 7 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FRebecca Marino (SE) (CAN)Gaia Sanesi (7) (ITA)6-2 6-1[H2H]
SFRebecca Marino (SE) (CAN)Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)4-6 6-2 6-3[H2H]
SFGaia Sanesi (7) (ITA)Amina Anshba (5) (RUS)6-3 6-2[H2H]
QFRebecca Marino (SE) (CAN)Raluca Georgiana Serban (4q) (ROU)6-2 6-3[H2H]
QFGaia Sanesi (7) (ITA)Martina Caregaro (2) (ITA)4-6 7-5 6-4[H2H]
QFEkaterine Gorgodze (1) (GEO)Nina Stadler (SE) (SUI)6-2 6-4[H2H]
QFAmina Anshba (5) (RUS)Eunhye Lee (2000) (q) ()2-6 7-5 7-6(4)[H2H]
R16Raluca Georgiana Serban (4q) (ROU)Carson Branstine (q) (USA)6-4 6-3[H2H]
R16Eunhye Lee (2000) (q) ()Federica Di Sarra (ITA)6-1 6-3[H2H]
R16Gaia Sanesi (7) (ITA)Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-3 6-4[H2H]
R16Nina Stadler (SE) (SUI)Vlada Ekshibarova (6) (UZB)3-6 7-6(9) 7-5[H2H]
R16Martina Caregaro (2) (ITA)Jade Suvrijn (FRA)1-6 7-6(6) 6-4[H2H]
R16Amina Anshba (5) (RUS)Aleksandra Pospelova (RUS)6-1 3-6 6-4[H2H]
R16Rebecca Marino (SE) (CAN)Haruna Arakawa (JPN)6-1 6-3[H2H]
R16Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)Melis Sezer (TUR)6-1 6-2[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)Mana Ayukawa (LL) (JPN)6-2 6-3[H2H]
R32Federica Di Sarra (ITA)Dea Herdzelas (3) (BIH)6-0 6-4[H2H]
R32Haruna Arakawa (JPN)Tamara Racine-beauchamp (WC) (SUI)6-3 6-2[H2H]
R32Amina Anshba (5) (RUS)Julia Stamatova (BUL)6-1 6-4[H2H]
R32Jade Suvrijn (FRA)Jodie Anna Burrage (GBR)6-2 6-3[H2H]
R32Gaia Sanesi (7) (ITA)Dominique Karregat (q) ()6-1 6-3[H2H]
R32Eliessa Vanlangendonck (BEL)Shou Na Mu (q) (CHI)7-5 6-1[H2H]
R32Carson Branstine (q) (USA)Riya Bhatia (WC) (IND)5-7 7-6(4) 6-4[H2H]
R32Martina Caregaro (2) (ITA)Anna Ozerova (WC) ()7-6(3) 6-1[H2H]
R32Eunhye Lee (2000) (q) ()Shelby Talcott (USA)6-1 6-0[H2H]
R32Melis Sezer (TUR)Mihaela Djakovic (WC) (_SR)6-2 6-3[H2H]
R32Rebecca Marino (SE) (CAN)Oana Georgeta Simion (8) (ROU)6-3 6-3[H2H]
R32Aleksandra Pospelova (RUS)Dhruthi Tatachar Venugopal (q) (IND)7-6(1) 6-2[H2H]
R32Raluca Georgiana Serban (4q) (ROU)Zhuoma NI Ma (q) (CHI)6-4 6-0[H2H]
R32Nina Stadler (SE) (SUI)Victoria Kan ()7-6(2) 6-1[H2H]
R32Vlada Ekshibarova (6) (UZB)Giorgia Marchetti (ITA)6-2 7-5[H2H]
Women's Doubles
FEkaterine Gorgodze (GEO)
Dea Herdzelas (BIH)
Martina Caregaro (ITA)
Federica Di Sarra (ITA)
6-2 6-4
SFEkaterine Gorgodze (GEO)
Dea Herdzelas (BIH)
Mana Ayukawa (JPN)
Nina Stadler (SUI)
6-2 4-6 11-9
SFMartina Caregaro (ITA)
Federica Di Sarra (ITA)
Raluca Georgiana Serban (ROU)
Oana Georgeta Simion (ROU)
6-3 6-1
QFRaluca Georgiana Serban (ROU)
Oana Georgeta Simion (ROU)
Amina Anshba (RUS)
Jodie Anna Burrage (GBR)
6-2 6-4
QFMartina Caregaro (ITA)
Federica Di Sarra (ITA)
Ena Kajevic ()
Tamara Racine-beauchamp (SUI)
6-1 6-1
QFEkaterine Gorgodze (GEO)
Dea Herdzelas (BIH)
Julia Stamatova (BUL)
Shelby Talcott (USA)
w/o
QFMana Ayukawa (JPN)
Nina Stadler (SUI)
Haruna Arakawa (JPN)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
6-3 6-0
R16Julia Stamatova (BUL)
Shelby Talcott (USA)
Seven Oral (TUR)
Melis Sezer (TUR)
w/o
R16Mana Ayukawa (JPN)
Nina Stadler (SUI)
Balsen Kaya (TUR)
Yifei Yang (CHI)
6-0 6-0
R16Haruna Arakawa (JPN)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Shou Na Mu (CHI)
Yukun Zhang (CHN)
7-6(4) 6-3
R16Ena Kajevic ()
Tamara Racine-beauchamp (SUI)
Stephanie Judith Visscher (NLD)
Kelly Williford (USA)
4-6 6-3 10-8
R16Martina Caregaro (ITA)
Federica Di Sarra (ITA)
Riya Bhatia (IND)
Dhruthi Tatachar Venugopal (IND)
6-2 6-3
R16Amina Anshba (RUS)
Jodie Anna Burrage (GBR)
Victoria Kan ()
Maria Zotova (RUS)
6-1 6-2
R16Raluca Georgiana Serban (ROU)
Oana Georgeta Simion (ROU)
Zhuoma NI Ma (CHI)
Mi Zhuoma You (CHI)
6-2 6-0
R16Ekaterine Gorgodze (GEO)
Dea Herdzelas (BIH)
Eunhye Lee (2000) ()
Saki Nakayama (JPN)
6-1 6-4
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Raluca Georgiana Serban (4q) (ROU)Oleksandra Piskun (UKR)6-4 6-0[H2H]
Q1Dhruthi Tatachar Venugopal (q) (IND)Mi Zhuoma You (CHI)6-0 6-0[H2H]
Q1Zhuoma NI Ma (q) (CHI)Annick Melgers ()6-2 6-2[H2H]
Q1Carson Branstine (q) (USA)Mana Ayukawa (LL) (JPN)6-4 6-3[H2H]
Q1Eunhye Lee (2000) (q) ()Daniela Vukovic ()7-5 6-1[H2H]
Q1Oona Orpana (q) (FIN)Sabrina Rittberger ()6-4 7-6(4)[H2H]
Q1Shou Na Mu (q) (CHI)Giada Clerici (ITA)6-1 7-5[H2H]
Q1Dominique Karregat (q) ()Alexa Pirok (HUN)6-4 6-0[H2H]
Q2Mana Ayukawa (LL) (JPN)Ena Kajevic ()6-1 6-3[H2H]
Q2Annick Melgers ()Miriana Tona (ITA)2-6 7-6(4) 6-4[H2H]
Q2Zhuoma NI Ma (q) (CHI)Martyna Koczotowska (POL)6-0 6-0[H2H]
Q2Mi Zhuoma You (CHI)Nasty Surkova (RUS)6-1 6-2[H2H]
Q2Dhruthi Tatachar Venugopal (q) (IND)Annelou Nab (NLD)6-3 6-2[H2H]
Q2Oleksandra Piskun (UKR)Alana Tuayeva (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q2Raluca Georgiana Serban (4q) (ROU)Nataliya Pogribnyak (UKR)6-0 6-0[H2H]
Q2Carson Branstine (q) (USA)Ekaterina Ovcharenko (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q2Eunhye Lee (2000) (q) ()Akilah James (_GR)6-1 6-3[H2H]
Q2Alexa Pirok (HUN)Anja Gal (SLO)6-2 6-1[H2H]
Q2Dominique Karregat (q) ()Saki Nakayama (JPN)6-1 6-0[H2H]
Q2Shou Na Mu (q) (CHI)Zinovia Vaneva (BUL)6-4 4-6 6-3[H2H]
Q2Giada Clerici (ITA)Nicole Gadient ()6-1 6-3[H2H]
Q2Sabrina Rittberger ()Maria Zotova (RUS)7-5 6-1[H2H]
Q2Oona Orpana (q) (FIN)Yukun Zhang (CHN)6-3 6-1[H2H]
Q2Daniela Vukovic ()Stephanie Judith Visscher (NLD)6-4 6-3[H2H]
Q3Annelou Nab (NLD)Jocelijn Cavero Roeper ()6-2 6-1[H2H]
Q3Nasty Surkova (RUS)Shoval Fanani (ISR)6-4 6-1[H2H]
Q3Annick Melgers ()Negar HABIBI Ameshi (_IR)6-0 6-0[H2H]
Q3Ena Kajevic ()Gaia Morganti (ITA)6-0 6-0[H2H]
Q3Ekaterina Ovcharenko (RUS)Seven Oral (TUR)6-3 6-7(8) 6-2[H2H]
Q3Eunhye Lee (2000) (q) ()Barbora Palcatova (SVK)6-0 6-2[H2H]
Q3Stephanie Judith Visscher (NLD)Arina Solomatina ()6-4 6-3[H2H]
Q3Maria Zotova (RUS)Ema Mulalic (BIH)6-1 6-2[H2H]
Q3Nicole Gadient ()Balsen Kaya (TUR)6-1 6-0[H2H]
Q3Zinovia Vaneva (BUL)Kelly Williford (USA)0-6 6-3 6-3[H2H]
Q3Anja Gal (SLO)Zuleykha Safarova (AZE)6-0 6-1[H2H]
Q3Alana Tuayeva (RUS)Yifei Yang (CHI)6-3 7-6(4)[H2H]