WTA 15K Jablonec Nad Nisou, Wk. 49 Draw (Women's) - 2017

Click Here To Join The 15K Jablonec Nad Nisou, Wk. 49 Discussion!


Share This...


15K Jablonec Nad Nisou, Wk. 49 Event Details:

2017-12-04Carpet
IndoorCZE
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15K Jablonec Nad Nisou, Wk. 49 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMiriam Kolodziejova (1) (CZE)Susan Bandecchi ()6-3 6-4[H2H]
SFSusan Bandecchi ()Arlinda Rushiti ()6-3 7-6(5)[H2H]
SFMiriam Kolodziejova (1) (CZE)Eden Silva (4) (GBR)6-3 6-7(3) 6-4[H2H]
QFEden Silva (4) (GBR)Alena Fomina (8) ()6-3 6-3[H2H]
QFSusan Bandecchi ()Alice Matteucci (2) (ITA)6-1 6-4[H2H]
QFArlinda Rushiti ()Marta Lesniak (3) (POL)6-2 6-3[H2H]
QFMiriam Kolodziejova (1) (CZE)Tereza Jankovska (q) (CZE)6-2 6-1[H2H]
R16Marta Lesniak (3) (POL)Victoria Muntean (FRA)6-4 7-5[H2H]
R16Alena Fomina (8) ()Johana Markova (CZE)6-3 7-5[H2H]
R16Tereza Jankovska (q) (CZE)Vanesa Nikolovova (q) ()6-3 6-0[H2H]
R16Eden Silva (4) (GBR)Kristina Milenkovic (q) (SUI)6-0 6-3[H2H]
R16Alice Matteucci (2) (ITA)Vendula Zovincova (CZE)6-4 7-6(6)[H2H]
R16Susan Bandecchi ()Katerina Vankova (CZE)6-3 4-1 ret.[H2H]
R16Arlinda Rushiti ()Katarzyna Kawa (5) (POL)7-5 6-7(5) 7-5[H2H]
R16Miriam Kolodziejova (1) (CZE)Joanna Zawadzka (q) (POL)6-3 4-6 6-2[H2H]
R32Marta Lesniak (3) (POL)Emilie Francati (DEN)7-5 6-2[H2H]
R32Katerina Vankova (CZE)Lena Rueffer (6) ()6-3 1-6 6-3[H2H]
R32Katarzyna Kawa (5) (POL)Kristyna Lavickova (WC) (CZE)3-6 6-2 6-1[H2H]
R32Alena Fomina (8) ()Aneta Kladivova (CZE)6-2 4-6 7-5[H2H]
R32Tereza Jankovska (q) (CZE)Mai Hontama (q) (JPN)5-0 ret.[H2H]
R32Victoria Muntean (FRA)Aneta Laboutkova (WC) (CZE)6-3 6-3[H2H]
R32Eden Silva (4) (GBR)Lara Michel (SUI)6-7(5) 7-6(5) 6-1[H2H]
R32Alice Matteucci (2) (ITA)Denisa Pospisilova (q) (CZE)7-6(7) 6-3[H2H]
R32Vendula Zovincova (CZE)Karolina Vlckova (WC) ()6-0 6-1[H2H]
R32Susan Bandecchi ()Iva Primorac (CRO)6-3 1-6 6-3[H2H]
R32Arlinda Rushiti ()Anastasia Detiuc (MDA)6-0 6-7(5) 6-2[H2H]
R32Joanna Zawadzka (q) (POL)Kristyna Hrabalova (q) (CZE)6-4 6-7(5) 6-2[H2H]
R32Miriam Kolodziejova (1) (CZE)Adela Dorreova (q) ()6-1 6-2[H2H]
R32Johana Markova (CZE)Diana Sumova (CZE)7-5 6-4[H2H]
R32Kristina Milenkovic (q) (SUI)Radka Buzkova (WC) (CZE)6-2 6-4[H2H]
R32Vanesa Nikolovova (q) ()Lucia Bronzetti (7) (ITA)6-3 3-6 7-6(2)[H2H]
Women's Doubles
FDagmar Dudlakova (CZE)
Joanna Zawadzka (POL)
Aneta Kladivova (CZE)
Vendula Zovincova (CZE)
0-6 6-3 12-10
SFDagmar Dudlakova (CZE)
Joanna Zawadzka (POL)
Irina Lapustina (LAT)
Yulia Sokolovskaya (RUS)
4-6 6-3 10-5
SFAneta Kladivova (CZE)
Vendula Zovincova (CZE)
Emilie Francati (DEN)
Erika Vogelsang ()
w/o
QFDagmar Dudlakova (CZE)
Joanna Zawadzka (POL)
Lucia Bronzetti (ITA)
Alice Matteucci (ITA)
6-3 6-2
QFAneta Kladivova (CZE)
Vendula Zovincova (CZE)
Radka Buzkova (CZE)
Aneta Laboutkova (CZE)
7-6(1) 6-3
QFIrina Lapustina (LAT)
Yulia Sokolovskaya (RUS)
Miriam Kolodziejova (CZE)
Johana Markova (CZE)
w/o
QFEmilie Francati (DEN)
Erika Vogelsang ()
Sandra Martinovic (BIH)
Lara Michel (SUI)
w/o
R16Radka Buzkova (CZE)
Aneta Laboutkova (CZE)
Marketa Petruzelova (CZE)
Sarka Richterova (CZE)
6-3 6-2
R16Irina Lapustina (LAT)
Yulia Sokolovskaya (RUS)
Adela Dorreova ()
Karolina Vlckova ()
6-4 4-6 10-5
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Tereza Jankovska (q) (CZE)Magdalena Zajda (POL)6-2 6-3[H2H]
Q1Kristyna Hrabalova (q) (CZE)Anamarija Stevanovic (SRB)6-1 6-1[H2H]
Q1Joanna Zawadzka (q) (POL)Marcelina PODLINSKA (POL)7-6(3) 6-3[H2H]
Q1Mai Hontama (q) (JPN)Sarka Richterova (CZE)6-2 6-4[H2H]
Q1Kristina Milenkovic (q) (SUI)Petra Sedlackova (CZE)6-2 6-4[H2H]
Q1Denisa Pospisilova (q) (CZE)Dominika Hejcova ()6-3 6-1[H2H]
Q1Vanesa Nikolovova (q) ()Yulia Sokolovskaya (RUS)6-3 6-4[H2H]
Q1Adela Dorreova (q) ()Irina Lapustina (LAT)6-3 6-3[H2H]
Q3Kristyna Hrabalova (q) (CZE)Dagmar Dudlakova (CZE)6-3 6-0[H2H]
Q3Marcelina PODLINSKA (POL)Katerina Filip (SWE)6-4 6-1[H2H]
Q3Denisa Pospisilova (q) (CZE)Hana Pektorova (CZE)6-4 1-6 6-1[H2H]
Q3Magdalena Zajda (POL)Marketa Petruzelova (CZE)3-6 6-1 7-5[H2H]
Q3Petra Sedlackova (CZE)Petra Kucerova (CZE)6-0 7-5[H2H]
Q3Vanesa Nikolovova (q) ()Maryna Kolb (UKR)6-4 6-1[H2H]
Q3Adela Dorreova (q) ()Sonja Krtenova (CZE)6-3 7-5[H2H]