WTA 15K Antalya, Wk. 49 Draw (Women's) - 2017

Click Here To Join The 15K Antalya, Wk. 49 Discussion!


Share This...


15K Antalya, Wk. 49 Event Details:

2017-12-04Clay
IndoorTUR
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15K Antalya, Wk. 49 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FTena Lukas (2) (CRO)Paula Ormaechea (ARG)6-4 6-7(5) 6-1[H2H]
SFPaula Ormaechea (ARG)Cristina Dinu (1) (ROU)6-3 6-2[H2H]
SFTena Lukas (2) (CRO)Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-3 6-4[H2H]
QFPaula Ormaechea (ARG)Ana Biskic (_CR)6-2 6-0[H2H]
QFCristina Dinu (1) (ROU)Eleni Kordolaimi (5) (GRC)6-2 6-1[H2H]
QFTena Lukas (2) (CRO)Mia Eklund (FIN)6-2 7-5[H2H]
QFEliessa Vanlangendonck (BEL)Maryna Chernyshova (7) (UKR)1-6 6-4 6-1[H2H]
R16Paula Ormaechea (ARG)Chihiro Muramatsu (3) (JPN)6-3 6-2[H2H]
R16Eleni Kordolaimi (5) (GRC)Varvara Gracheva (RUS)6-2 6-2[H2H]
R16Cristina Dinu (1) (ROU)Sabrina Rittberger (q) ()6-1 6-2[H2H]
R16Mia Eklund (FIN)Anna Bondar (8) (HUN)6-1 6-2[H2H]
R16Tena Lukas (2) (CRO)Vitalia Stamat (MDA)6-4 6-1[H2H]
R16Eliessa Vanlangendonck (BEL)Alina Silich (4) ()7-6(4) 7-6(2)[H2H]
R16Maryna Chernyshova (7) (UKR)Pia Konig (AUT)6-2 6-3[H2H]
R16Ana Biskic (_CR)Oleksandra Andrieieva (q) (UKR)4-6 6-4 6-3[H2H]
R32Paula Ormaechea (ARG)Magdalena Stoilkovska (LL) (MKD)6-1 6-0[H2H]
R32Eleni Kordolaimi (5) (GRC)Maria Toma (q) (ROU)7-5 6-4[H2H]
R32Cristina Dinu (1) (ROU)Gabriela Horackova (CZE)2-6 6-4 6-1[H2H]
R32Pia Konig (AUT)Valeriya Urzhumova ()6-2 6-2[H2H]
R32Mia Eklund (FIN)Xinyu Cai (q) (_CH)6-1 6-3[H2H]
R32Tena Lukas (2) (CRO)Andjela Skrobonja (q) (_SR)6-4 7-5[H2H]
R32Alina Silich (4) ()Andreia Beberechi (WC) (ROU)6-1 6-3[H2H]
R32Sabrina Rittberger (q) ()Sophie Gerits (q) (BEL)6-0 6-0[H2H]
R32Eliessa Vanlangendonck (BEL)Zhibek Kulambayeva (KAZ)3-6 7-6(5) 6-4[H2H]
R32Anna Bondar (8) (HUN)Cemre Anil (TUR)6-2 6-3[H2H]
R32Chihiro Muramatsu (3) (JPN)Noelleda Ah San (WC) (AUS)6-0 6-0[H2H]
R32Maryna Chernyshova (7) (UKR)Justine Pysson (q) (BEL)6-3 6-1[H2H]
R32Ana Biskic (_CR)Dia Evtimova (6) (BUL)1-6 6-4 6-0[H2H]
R32Oleksandra Andrieieva (q) (UKR)Elizaveta Zaritscaya (WC) (RUS)6-0 6-3[H2H]
R32Varvara Gracheva (RUS)Mariam Dalakishvili (q) (GEO)6-0 6-0[H2H]
R32Vitalia Stamat (MDA)Betina Tokac (WC) (_TU)6-1 7-5[H2H]
Women's Doubles
FCristina Dinu (ROU)
Mia Eklund (FIN)
Dia Evtimova (BUL)
Paula Ormaechea (ARG)
6-3 6-2
SFCristina Dinu (ROU)
Mia Eklund (FIN)
Maryna Chernyshova (UKR)
Alina Silich ()
6-4 6-0
SFDia Evtimova (BUL)
Paula Ormaechea (ARG)
Eleni Kordolaimi (GRC)
Tena Lukas (CRO)
6-4 6-3
QFCristina Dinu (ROU)
Mia Eklund (FIN)
Xinyu Cai (_CH)
Sophie Gerits (BEL)
6-2 6-2
QFMaryna Chernyshova (UKR)
Alina Silich ()
Chihiro Muramatsu (JPN)
Chihiro Takayama (JPN)
6-2 6-1
QFDia Evtimova (BUL)
Paula Ormaechea (ARG)
Zhibek Kulambayeva (KAZ)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
7-5 4-6 10-6
QFEleni Kordolaimi (GRC)
Tena Lukas (CRO)
Aleksandra Buczynska (POL)
Magdalena Stoilkovska (MKD)
6-3 7-5
R16Cristina Dinu (ROU)
Mia Eklund (FIN)
Paulina Bakaite (LTU)
Lina Glushko (ISR)
6-3 7-6(1)
R16Xinyu Cai (_CH)
Sophie Gerits (BEL)
Zaklin Bokan (SLO)
Alexandra Alina Tincu (ROU)
6-4 6-3
R16Maryna Chernyshova (UKR)
Alina Silich ()
Ana Biskic (_CR)
Andjela Skrobonja (_SR)
7-5 6-0
R16Chihiro Muramatsu (JPN)
Chihiro Takayama (JPN)
Ioana Gheorghita (ROU)
Andra Maria Nitescu (ROU)
6-3 6-0
R16Zhibek Kulambayeva (KAZ)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Cemre Anil (TUR)
Gabriela Horackova (CZE)
6-4 6-2
R16Dia Evtimova (BUL)
Paula Ormaechea (ARG)
Oleksandra Andrieieva (UKR)
Julia Helbet (MDA)
6-0 6-1
R16Aleksandra Buczynska (POL)
Magdalena Stoilkovska (MKD)
Abhilasha Mehra (IND)
Valeriia Sheikina ()
6-3 6-0
R16Eleni Kordolaimi (GRC)
Tena Lukas (CRO)
Vitalia Stamat (MDA)
Valeriya Urzhumova ()
6-4 6-2
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Sabrina Rittberger (q) ()Abhilasha Mehra (IND)6-0 6-0[H2H]
Q1Justine Pysson (q) (BEL)Chihiro Takayama (JPN)6-2 7-5[H2H]
Q1Maria Toma (q) (ROU)Tuana Tinaztepe (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q1Oleksandra Andrieieva (q) (UKR)Magdalena Stoilkovska (LL) (MKD)7-6(5) 3-6 6-4[H2H]
Q1Sophie Gerits (q) (BEL)Zeynep Sena Sarioglan (_TU)7-5 6-1[H2H]
Q1Andjela Skrobonja (q) (_SR)Zeynep Naz Ozturk (_TU)6-4 7-5[H2H]
Q1Mariam Dalakishvili (q) (GEO)Lina Glushko (ISR)6-2 6-3[H2H]
Q1Xinyu Cai (q) (_CH)Aleksandra Buczynska (POL)6-0 6-0[H2H]
Q2Chihiro Takayama (JPN)Nina Furmaniak (POL)6-4 6-2[H2H]
Q2Abhilasha Mehra (IND)Margarita Ten ()6-0 6-1[H2H]
Q2Aleksandra Buczynska (POL)Buse Suer (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q2Magdalena Stoilkovska (LL) (MKD)Alexandra Alina Tincu (ROU)6-0 6-2[H2H]
Q2Sabrina Rittberger (q) ()Paulina Bakaite (LTU)6-3 6-1[H2H]
Q2Lina Glushko (ISR)Marina Timofeeva (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q2Justine Pysson (q) (BEL)Maria Mikhaylova (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q2Maria Toma (q) (ROU)Clara Froget (FRA)6-4 3-6 6-4[H2H]
Q2Oleksandra Andrieieva (q) (UKR)Julia Helbet (MDA)6-2 7-5[H2H]
Q2Zeynep Naz Ozturk (_TU)Maria SOTOMAYOR Chicote (ESP)6-0 6-3[H2H]
Q2Sophie Gerits (q) (BEL)Andra Maria Nitescu (ROU)6-3 5-7 6-3[H2H]
Q2Andjela Skrobonja (q) (_SR)Anabel Martinovic ()6-1 6-1[H2H]
Q2Mariam Dalakishvili (q) (GEO)Zaklin Bokan (SLO)6-1 6-0[H2H]
Q2Zeynep Sena Sarioglan (_TU)Aleksandra Rychlewska ()6-0 6-1[H2H]
Q2Tuana Tinaztepe (_TU)Negar HABIBI Ameshi (_IR)4-0 ret.[H2H]
Q2Xinyu Cai (q) (_CH)Ioana Gheorghita (ROU)6-3 4-6 6-3[H2H]
Q3Sabrina Rittberger (q) ()Valeriia Sheikina ()6-0 6-2[H2H]