WTA 15K Antalya, Wk. 48 Draw (Women's) - 2017

Click Here To Join The 15K Antalya, Wk. 48 Discussion!


Share This...


15K Antalya, Wk. 48 Event Details:

2017-11-27Clay
IndoorTUR
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 15K Antalya, Wk. 48 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMaryna Chernyshova (6) (UKR)Amina Anshba (4) (RUS)6-4 6-4[H2H]
SFAmina Anshba (4) (RUS)Ayla Aksu (1) (TUR)6-3 3-6 6-3[H2H]
SFMaryna Chernyshova (6) (UKR)Satsuki Takamura (JPN)6-0 6-1[H2H]
QFAyla Aksu (1) (TUR)Anna Bondar (7) (HUN)6-3 2-6 6-3[H2H]
QFAmina Anshba (4) (RUS)Pia Konig (8) (AUT)6-2 7-5[H2H]
QFSatsuki Takamura (JPN)Reka-Luca Jani (HUN)6-3 6-4[H2H]
QFMaryna Chernyshova (6) (UKR)Alina Silich (q) ()6-1 6-0[H2H]
R16Reka-Luca Jani (HUN)Tena Lukas (2) (CRO)7-6(3) 4-6 7-6(3)[H2H]
R16Pia Konig (8) (AUT)Sabrina Rittberger ()6-4 6-7(5) 7-5[H2H]
R16Ayla Aksu (1) (TUR)Zinovia Vaneva (q) (BUL)6-4 6-1[H2H]
R16Alina Silich (q) ()Chihiro Muramatsu (3) (JPN)6-2 6-4[H2H]
R16Amina Anshba (4) (RUS)Eliessa Vanlangendonck (BEL)7-5 6-1[H2H]
R16Anna Bondar (7) (HUN)Paula Ormaechea (WC) (ARG)6-3 3-6 6-2[H2H]
R16Satsuki Takamura (JPN)Lina Glushko (ISR)6-1 1-0 ret.[H2H]
R16Maryna Chernyshova (6) (UKR)Ena Kajevic (q) ()6-4 6-3[H2H]
R32Paula Ormaechea (WC) (ARG)Zeynep Naz Ozturk (WC) (_TU)6-1 6-0[H2H]
R32Reka-Luca Jani (HUN)Ioana Gheorghita (q) (ROU)7-6(1) 7-5[H2H]
R32Pia Konig (8) (AUT)Mariana Drazic (q) (CRO)3-6 6-4 6-2[H2H]
R32Tena Lukas (2) (CRO)Valeriya Urzhumova ()6-1 2-6 6-0[H2H]
R32Ena Kajevic (q) ()Julia Stamatova (BUL)6-0 6-0[H2H]
R32Ayla Aksu (1) (TUR)Magdalena Stoilkovska (MKD)6-0 6-4[H2H]
R32Alina Silich (q) ()Justine Pysson (q) (BEL)6-3 6-3[H2H]
R32Sabrina Rittberger ()Andra Maria Nitescu (WC) (ROU)6-3 6-3[H2H]
R32Eliessa Vanlangendonck (BEL)Chihiro Takayama (JPN)6-2 4-6 6-2[H2H]
R32Amina Anshba (4) (RUS)Csenge Furak (q) (HUN)6-1 6-3[H2H]
R32Anna Bondar (7) (HUN)Betina Tokac (WC) (_TU)6-2 6-1[H2H]
R32Chihiro Muramatsu (3) (JPN)Mia Eklund (FIN)7-6(4) 2-6 6-2[H2H]
R32Lina Glushko (ISR)Melis Sezer (TUR)6-4 4-6 6-3[H2H]
R32Satsuki Takamura (JPN)Sviatlana Pirazhenka (5) (BLR)6-1 6-2[H2H]
R32Zinovia Vaneva (q) (BUL)Nina Furmaniak (q) (POL)2-6 6-2 6-2[H2H]
R32Maryna Chernyshova (6) (UKR)Zhibek Kulambayeva (KAZ)6-2 6-2[H2H]
Women's Doubles
FChihiro Muramatsu (JPN)
Melis Sezer (TUR)
Pia Konig (AUT)
Alina Silich ()
6-1 6-4
SFPia Konig (AUT)
Alina Silich ()
Mariana Drazic (CRO)
Mia Eklund (FIN)
1-6 7-5 10-7
SFChihiro Muramatsu (JPN)
Melis Sezer (TUR)
Maryna Chernyshova (UKR)
Sviatlana Pirazhenka (BLR)
6-4 6-2
QFPia Konig (AUT)
Alina Silich ()
Ena Kajevic ()
Magdalena Stoilkovska (MKD)
6-4 6-2
QFChihiro Muramatsu (JPN)
Melis Sezer (TUR)
Ioana Gheorghita (ROU)
Andra Maria Nitescu (ROU)
6-2 6-1
QFMaryna Chernyshova (UKR)
Sviatlana Pirazhenka (BLR)
Mihaela Kaftanova (BUL)
Zhibek Kulambayeva (KAZ)
w/o
QFMariana Drazic (CRO)
Mia Eklund (FIN)
Anna Bondar (HUN)
Reka-Luca Jani (HUN)
w/o
R16Anna Bondar (HUN)
Reka-Luca Jani (HUN)
Andreia Beberechi (ROU)
Maria Toma (ROU)
6-4 6-1
R16Ena Kajevic ()
Magdalena Stoilkovska (MKD)
Adelina Baravi (RUS)
Alexandra Mironova ()
6-2 6-2
R16Pia Konig (AUT)
Alina Silich ()
Sabrina Rittberger ()
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
1-6 6-3 10-7
R16Chihiro Muramatsu (JPN)
Melis Sezer (TUR)
Zaklin Bokan (SLO)
Zeynep Naz Ozturk (_TU)
6-4 6-2
R16Maryna Chernyshova (UKR)
Sviatlana Pirazhenka (BLR)
Justine Pysson (BEL)
Maria SOTOMAYOR Chicote (ESP)
6-1 6-3
R16Ioana Gheorghita (ROU)
Andra Maria Nitescu (ROU)
Aleksandra Buczynska (POL)
Zinovia Vaneva (BUL)
6-2 3-6 10-8
R16Mihaela Kaftanova (BUL)
Zhibek Kulambayeva (KAZ)
Satsuki Takamura (JPN)
Chihiro Takayama (JPN)
3-6 6-1 10-8
R16Mariana Drazic (CRO)
Mia Eklund (FIN)
Amina Anshba (RUS)
Tena Lukas (CRO)
6-4 6-2
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Mariana Drazic (q) (CRO)Adelina Baravi (RUS)6-0 6-2[H2H]
Q1Ena Kajevic (q) ()Maria Toma (ROU)6-1 6-0[H2H]
Q1Alina Silich (q) ()Zaklin Bokan (SLO)6-2 6-2[H2H]
Q1Ioana Gheorghita (q) (ROU)Mihaela Kaftanova (BUL)7-6(5) 6-3[H2H]
Q1Justine Pysson (q) (BEL)Alexandra Mironova ()6-3 6-2[H2H]
Q1Zinovia Vaneva (q) (BUL)Gabriella Akopian (ARM)6-4 7-6(4)[H2H]
Q1Csenge Furak (q) (HUN)Ema Vasic (AUT)7-5 6-3[H2H]
Q1Nina Furmaniak (q) (POL)Marina Timofeeva (RUS)6-0 6-2[H2H]
Q2Mariana Drazic (q) (CRO)Emma Gevorgyan ()6-2 6-2[H2H]
Q2Ena Kajevic (q) ()Aleksandra Buczynska (POL)6-3 6-2[H2H]
Q2Alina Silich (q) ()Victoria Ocheva ()6-1 6-0[H2H]
Q2Ioana Gheorghita (q) (ROU)Balsen Kaya (TUR)6-1 6-1[H2H]
Q2Justine Pysson (q) (BEL)Zeynep Karagoz ()6-0 6-0[H2H]
Q2Ema Vasic (AUT)Margarita Ten ()6-0 6-0[H2H]
Q2Maria Toma (ROU)Shivani Manchanda (IND)6-0 6-0[H2H]
Q2Adelina Baravi (RUS)Beatrice Ottone ()2-6 6-1 6-2[H2H]
Q2Zinovia Vaneva (q) (BUL)Elizabet Anna Mintusova ()6-3 5-7 6-2[H2H]
Q2Mihaela Kaftanova (BUL)Andreia Beberechi (ROU)6-2 6-3[H2H]
Q2Gabriella Akopian (ARM)Alexiina Ahonkivi (FIN)6-0 6-0[H2H]
Q2Csenge Furak (q) (HUN)Negar HABIBI Ameshi (_IR)6-0 6-0[H2H]
Q2Nina Furmaniak (q) (POL)Emine Yildirim ()6-0 6-0[H2H]
Q2Zaklin Bokan (SLO)Aliye Hasirci ()6-0 6-0[H2H]
Q2Marina Timofeeva (RUS)Busra Polat ()6-0 6-0[H2H]
Q2Alexandra Mironova ()Noelleda Ah San (AUS)2-6 7-5 7-5[H2H]
Q3Ena Kajevic (q) ()Anabel Martinovic ()6-0 6-2[H2H]
Q3Adelina Baravi (RUS)Simone Janner ()6-0 6-0[H2H]
Q3Mihaela Kaftanova (BUL)Tugce Bagdat Kahriman ()6-0 6-0[H2H]
Q3Gabriella Akopian (ARM)Maria SOTOMAYOR Chicote (ESP)6-1 6-0[H2H]
Q3Csenge Furak (q) (HUN)Maria Mikhaylova (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q3Nina Furmaniak (q) (POL)Laure Line Glaude (BEL)6-2 6-1[H2H]
Q3Zaklin Bokan (SLO)Hasret Arslan ()6-0 6-0[H2H]