WTA 10k Trabzon, Wk. 22 Draw (Women's) - 2012

Click Here To Join The 10k Trabzon, Wk. 22 Discussion!


Share This...


10k Trabzon, Wk. 22 Event Details:

2012-05-28Hard
OutdoorTrabzon, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Trabzon, Wk. 22 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMargarita Lazareva (1) ()Melis Sezer (1) (TUR)6-4 6-3[H2H]
SFMelis Sezer (1) (TUR)Diana Stomlega (1) (ROU)6-2 7-6(4)[H2H]
SFMargarita Lazareva (3) ()Nadia Abdala (3) (MEX)6-4 6-2[H2H]
QFMelis Sezer (1) (TUR)Alina Mikheeva (1) ()6-0 6-1[H2H]
QFDiana Stomlega (4) (ROU)Eri Hozumi (4) (JPN)6-2 6-2[H2H]
QFMargarita Lazareva ()Borislava Botusharova (BUL)6-4 6-4[H2H]
QFNadia Abdala (5) (MEX)Stephanie Scimone (5) (ITA)6-4 7-5[H2H]
R16Melis Sezer (1) (TUR)Milena Zubkov (1) (TUR)6-1 6-2[H2H]
R16Alina Mikheeva (Q) ()Linda Mair (Q) (ITA)6-3 1-6 6-1[H2H]
R16Eri Hozumi (4) (JPN)Busra Kayrun (4) (TUR)6-2 2-6 6-0[H2H]
R16Diana Stomlega (ROU)Tea Faber (CRO)6-3 6-1[H2H]
R16Borislava Botusharova (BUL)Anette Munozova (SWE)6-4 6-1[H2H]
R16Margarita Lazareva (WC) ()Cemre Anil (WC) (TUR)6-2 6-2[H2H]
R16Stephanie Scimone (5) (ITA)Ani Gogvadze (5) (GEO)6-4 6-1[H2H]
R16Nadia Abdala (Q) (MEX)Theresa Kleinsteuber (Q) (GER)6-1 6-2[H2H]
R32Melis Sezer (1) (TUR)Robyn Beddow (1) (GBR)6-1 6-1[H2H]
R32Milena Zubkov (Q) (TUR)Tamari Chalaganidze (Q) (GEO)6-3 6-2[H2H]
R32Alina Mikheeva (Q) ()Teona Tatishvili (Q) (GEO)6-2 6-2[H2H]
R32Linda Mair (ITA)Stamatia Fafaliou (GRC)6-2 6-3[H2H]
R32Eri Hozumi (4) (JPN)Sena Lara Nural (4) (TUR)6-1 6-1[H2H]
R32Busra Kayrun (TUR)Giulia Bruzzone (ITA)4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Tea Faber (WC) (CRO)Esen Kokce (WC) (TUR)6-0 6-4[H2H]
R32Diana Stomlega (Q) (ROU)Kamilla Farhad (Q) (AZE)7-5 6-0[H2H]
R32Borislava Botusharova (8) (BUL)Abbie Myers (8) (AUS)6-4 6-4[H2H]
R32Anette Munozova (Q) (SWE)Babilina Machaidze (Q) (GEO)6-4 6-4[H2H]
R32Cemre Anil (WC) (TUR)Irem Talya Koken (WC) (TUR)6-1 6-1[H2H]
R32Margarita Lazareva ()Marisa Gianotti (AUS)6-4 6-1[H2H]
R32Stephanie Scimone (5) (ITA)Mariia Tcakanian (5) ()6-0 3-0 Retired[H2H]
R32Ani Gogvadze (GEO)Tulin Dagilmisgul (TUR)6-1 6-1[H2H]
R32Theresa Kleinsteuber (Q) (GER)Natasha Starling (Q) (GBR)7-6(6) 7-5[H2H]
R32Nadia Abdala (MEX)Sultan Gonen (TUR)6-4 6-1[H2H]
Women's Doubles
FMargarita Lazareva (1) ()
Abbie Myers (AUS)
Sultan Gonen (1) (TUR)
Busra Kayrun (TUR)
6-2 6-3
SFMargarita Lazareva (1) ()
Abbie Myers (AUS)
Marisa Gianotti (1) (AUS)
Natasha Starling (GBR)
6-1 4-6 [10-5]
SFSultan Gonen (4) (TUR)
Busra Kayrun (TUR)
Theresa Kleinsteuber (4) (GER)
Anette Munozova (SWE)
6-0 6-1
QFMargarita Lazareva (1) ()
Abbie Myers (AUS)
Robyn Beddow (1) (GBR)
Borislava Botusharova (BUL)
6-4 6-1
QFMarisa Gianotti (AUS)
Natasha Starling (GBR)
Tulin Dagilmisgul (TUR)
Stamatia Fafaliou (GRC)
6-2 6-0
QFSultan Gonen (TUR)
Busra Kayrun (TUR)
Tea Faber (CRO)
Stephanie Scimone (ITA)
6-1 4-6 [10-8]
QFTheresa Kleinsteuber (GER)
Anette Munozova (SWE)
Tamari Chalaganidze (GEO)
Mariami Kurasbediani (GEO)
6-4 6-4
R16Margarita Lazareva (1) ()
Abbie Myers (AUS)
Bye
R16Robyn Beddow (GBR)
Borislava Botusharova (BUL)
Cemre Anil (TUR)
Milena Zubkov (TUR)
6-4 6-2
R16Marisa Gianotti (3) (AUS)
Natasha Starling (GBR)
Babilina Machaidze (3) (GEO)
Linda Mair (ITA)
6-1 7-6(3)
R16Tulin Dagilmisgul (TUR)
Stamatia Fafaliou (GRC)
Esen Kokce (TUR)
Sena Lara Nural (TUR)
6-2 6-2
R16Tea Faber (CRO)
Stephanie Scimone (ITA)
Ani Gogvadze (GEO)
Mariam Kiknadze (GEO)
6-3 6-2
R16Sultan Gonen (TUR)
Busra Kayrun (TUR)
Kamilla Farhad (AZE)
Irem Talya Koken (TUR)
7-6(4) 6-3
R16Tamari Chalaganidze (GEO)
Mariami Kurasbediani (GEO)
Teona Tatishvili (GEO)
Tamari Tskhakaia (GEO)
6-1 6-3
R16Theresa Kleinsteuber (GER)
Anette Munozova (SWE)
Alina Mikheeva ()
Diana Stomlega (ROU)
6-3 6-1
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Kamilla Farhad (1) (AZE)ByeBye[H2H]
Q1Milena Zubkov (TUR)ByeBye[H2H]
Q1Alina Mikheeva (WC) ()ByeBye[H2H]
Q1Teona Tatishvili (GEO)ByeBye[H2H]
Q1Anette Munozova (SWE)Skye Hopper (AUS)6-3 6-2[H2H]
Q1Sena Lara Nural (TUR)Mariam Kiknadze (GEO)6-1 6-2[H2H]
Q1Mariia Tcakanian ()Tamari Tskhakaia (GEO)6-1 6-1[H2H]
Q1Theresa Kleinsteuber (GER)Mariami Kurasbediani (GEO)4-6 6-2 6-1[H2H]