WTA 10k Tel Aviv, Wk. 50 Draw (Women's) - 2014

Click Here To Join The 10k Tel Aviv, Wk. 50 Discussion!


Share This...


10k Tel Aviv, Wk. 50 Event Details:

2014-12-08Hard
OutdoorTel Aviv, Israel
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Tel Aviv, Wk. 50 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMarta Paigina (Q) ()Olga Fridman (Q) (UKR)6-1 2-6 7-6(3)[H2H]
SFMarta Paigina (Q) ()Deniz Khazaniuk (Q) (ISR)6-3 6-3[H2H]
SFOlga Fridman (8) (UKR)Anna Bondar (8) (HUN)6-4 3-6 6-1[H2H]
QFMarta Paigina (Q) ()Keren Shlomo (Q) (ISR)6-2 6-3[H2H]
QFDeniz Khazaniuk (3) (ISR)Laura Gulbe (3) (LVA)6-0 6-1[H2H]
QFAnna Bondar (8) (HUN)Anna Bogoslavets (8) (UKR)6-0 6-3[H2H]
QFOlga Fridman (7) (UKR)Clothilde De Bernardi (7) (FRA)7-6(0) 6-4[H2H]
R16Marta Paigina (Q) ()Ofri Lankri (Q) (ISR)5-0 Retired[H2H]
R16Keren Shlomo (ISR)Liubov Vasilyeva ()6-1 6-2[H2H]
R16Deniz Khazaniuk (3) (ISR)May Kimhi (3) (ISR)7-5 6-3[H2H]
R16Laura Gulbe (LVA)Daria Lodikova ()6-2 6-3[H2H]
R16Anna Bondar (8) (HUN)Sofia Dmitrieva (8) (RUS)6-2 6-0[H2H]
R16Anna Bogoslavets (UKR)Alona Puskkarevsky (ISR)6-2 6-2[H2H]
R16Olga Fridman (7) (UKR)Tatiana Makarova (7) (RUS)6-1 6-3[H2H]
R16Clothilde De Bernardi (Q) (FRA)Shahar Biran (Q) (ISR)6-1 6-1[H2H]
R32Ofri Lankri (1) (ISR)Barbora Stefkova (1) (CZE)5-4 Retired[H2H]
R32Marta Paigina (Q) ()Valeria Nikolaev (Q) (ISR)6-0 6-2[H2H]
R32Keren Shlomo (Q) (ISR)Talya Zandberg (Q) (ISR)6-1 6-3[H2H]
R32Liubov Vasilyeva (WC) ()Valeria Patiuk (WC) (ISR)6-2 6-3[H2H]
R32Deniz Khazaniuk (3) (ISR)Ester Masuri (3) (ISR)6-4 6-2[H2H]
R32May Kimhi (WC) (ISR)Shir Hornung (WC) (ISR)6-2 6-3[H2H]
R32Laura Gulbe (LVA)Fiona Codino (FRA)6-1 6-3[H2H]
R32Daria Lodikova ()Saray Sterenbach (ISR)7-5 7-5[H2H]
R32Anna Bondar (8) (HUN)Oleksandra Piskun (8) (UKR)4-6 7-5 7-5[H2H]
R32Sofia Dmitrieva (RUS)Yana Tashaev (ISR)6-0 6-2[H2H]
R32Alona Puskkarevsky (Q) (ISR)Julia Helbet (Q) (MDA)6-1 6-2[H2H]
R32Anna Bogoslavets (UKR)Natalia Orlova ()1-6 7-6(6) 4-2 Retired[H2H]
R32Olga Fridman (7) (UKR)Yuval Keren (7) (ISR)6-0 6-1[H2H]
R32Tatiana Makarova (RUS)Inbar Cohen (ISR)6-1 6-1[H2H]
R32Shahar Biran (Q) (ISR)Jane Wasserson (Q) (USA)7-5 6-0[H2H]
R32Clothilde De Bernardi (WC) (FRA)Shir Azran (WC) (ISR)6-1 7-6(5)[H2H]
Women's Doubles
FJulia Helbet (MDA)
Marta Paigina ()
Valeria Patiuk (ISR)
Keren Shlomo (ISR)
6-4 6-2
SFJulia Helbet (MDA)
Marta Paigina ()
Anna Bogoslavets (UKR)
Ester Masuri (ISR)
6-3 6-3
SFValeria Patiuk (ISR)
Keren Shlomo (ISR)
May Kimhi (ISR)
Maya Tahan (ISR)
6-1 6-1
QFAnna Bogoslavets (1) (UKR)
Ester Masuri (ISR)
Daria Lodikova (1) ()
Liubov Vasilyeva ()
6-1 6-2
QFJulia Helbet (MDA)
Marta Paigina ()
Fiona Codino (FRA)
Diana Shevchenko (RUS)
7-5 6-4
QFMay Kimhi (ISR)
Maya Tahan (ISR)
Sofia Dmitrieva (RUS)
Valeria Nikolaev (ISR)
6-2 6-3
QFValeria Patiuk (ISR)
Keren Shlomo (ISR)
Alona Puskkarevsky (ISR)
Talya Zandberg (ISR)
7-5 6-2
R16Daria Lodikova (1) ()
Liubov Vasilyeva ()
Bye
R16Anna Bogoslavets (UKR)
Ester Masuri (ISR)
Shahar Biran (ISR)
Noya Ohana (ISR)
3-6 6-2 [10-5]
R16Julia Helbet (MDA)
Marta Paigina ()
Lee Ben-Or (ISR)
Shir Hornung (ISR)
6-2 6-1
R16Fiona Codino (FRA)
Diana Shevchenko (RUS)
Shir Azran (ISR)
Sean Lodzki (ISR)
6-4 6-4
R16Sofia Dmitrieva (RUS)
Valeria Nikolaev (ISR)
Shiran Arol Wiegand (ISR)
Inbar Cohen (ISR)
6-2 7-6(4)
R16May Kimhi (ISR)
Maya Tahan (ISR)
Tatiana Makarova (RUS)
Jane Wasserson (USA)
6-3 6-2
R16Valeria Patiuk (WC) (ISR)
Keren Shlomo (ISR)
Yara Abed (WC) (ISR)
Vered Bert (ISR)
6-0 6-2
R16Alona Puskkarevsky (ISR)
Talya Zandberg (ISR)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jane Wasserson (USA)Nikol Zaikin (ISR)6-2 4-6 6-4[H2H]
Q1Yuval Keren (ISR)Sean Lodzki (ISR)0-6 6-3 6-2[H2H]
Q1Talya Zandberg (ISR)Amit Miran (ISR)6-1 6-0[H2H]
Q1Marta Paigina ()Noya Ohana (ISR)6-4 6-1[H2H]
Q1Julia Helbet (MDA)Yara Abed (ISR)6-1 6-1[H2H]
Q1Ofri Lankri (ISR)Shahar Peleg (ISR)6-0 6-0[H2H]
Q1Shahar Biran (ISR)Shiran Arol Wiegand (ISR)7-6(4) 2-1 Retired[H2H]
Q1Valeria Nikolaev (ISR)Avital Vulf (ISR)6-2 6-3[H2H]
Q2Jane Wasserson (USA)ByeBye[H2H]
Q2Nikol Zaikin (ISR)ByeBye[H2H]
Q2Sean Lodzki (ISR)ByeBye[H2H]
Q2Yuval Keren (ISR)ByeBye[H2H]
Q2Talya Zandberg (ISR)ByeBye[H2H]
Q2Amit Miran (ISR)ByeBye[H2H]
Q2Marta Paigina ()ByeBye[H2H]
Q2Noya Ohana (ISR)Marharyta Smolyak (UKR)6-0 6-0[H2H]
Q2Yara Abed (ISR)Veronika Stotyka (UKR)4-6 6-4 6-2[H2H]
Q2Julia Helbet (MDA)Diana Shevchenko (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q2Shahar Peleg (ISR)Tamara Barad Itzhaki (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q2Ofri Lankri (ISR)Maya Tahan (ISR)6-4 6-2[H2H]
Q2Shiran Arol Wiegand (ISR)Vered Bert (ISR)6-1 6-4[H2H]
Q2Shahar Biran (ISR)Shoval Fanani (ISR)6-0 6-2[H2H]
Q2Avital Vulf (WC) (ISR)Avital Vaysbuch (WC) (ISR)5-2 Retired[H2H]
Q2Valeria Nikolaev (WC) (ISR)Lee Ben-Or (WC) (ISR)6-3 6-0[H2H]