WTA 10k Tel Aviv, Wk. 49 Draw (Women's) - 2014

Click Here To Join The 10k Tel Aviv, Wk. 49 Discussion!


Share This...


10k Tel Aviv, Wk. 49 Event Details:

2014-12-01Hard
OutdoorTel Aviv, Israel
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Tel Aviv, Wk. 49 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FBarbora Stefkova (1) (CZE)Deniz Khazaniuk (1) (ISR)6-2 6-0[H2H]
SFDeniz Khazaniuk (1) (ISR)Ofri Lankri (1) (ISR)6-1 6-1[H2H]
SFBarbora Stefkova (Q) (CZE)Marta Paigina (Q) ()4-6 7-5 6-1[H2H]
QFDeniz Khazaniuk (1) (ISR)Keren Shlomo (1) (ISR)6-4 6-3[H2H]
QFOfri Lankri (Q) (ISR)Saray Sterenbach (Q) (ISR)4-6 6-2 6-2[H2H]
QFMarta Paigina (Q) ()Daria Lodikova (Q) ()6-1 7-5[H2H]
QFBarbora Stefkova (7) (CZE)Anna Bondar (7) (HUN)4-6 6-2 7-6(9)[H2H]
R16Deniz Khazaniuk (1) (ISR)May Kimhi (1) (ISR)6-0 6-4[H2H]
R16Keren Shlomo (WC) (ISR)Valeria Patiuk (WC) (ISR)6-2 6-4[H2H]
R16Ofri Lankri (Q) (ISR)Oleksandra Piskun (Q) (UKR)6-4 6-2[H2H]
R16Saray Sterenbach (Q) (ISR)Sarlota Cesnekova (Q) (SVK)6-3 6-4[H2H]
R16Marta Paigina (Q) ()Ilka Csoregi (Q) (ROU)6-4 6-3[H2H]
R16Daria Lodikova ()Natalia Orlova ()7-5 2-0 Retired[H2H]
R16Anna Bondar (7) (HUN)Shir Azran (7) (ISR)6-2 6-2[H2H]
R16Barbora Stefkova (CZE)Alona Puskkarevsky (ISR)4-6 6-1 7-5[H2H]
R32Deniz Khazaniuk (1) (ISR)Noya Ohana (1) (ISR)6-1 6-1[H2H]
R32May Kimhi (WC) (ISR)Federica Arcidiacono (WC) (ITA)6-0 6-3[H2H]
R32Valeria Patiuk (WC) (ISR)Karolina Novotna (WC) (CZE)3-6 7-5 6-4[H2H]
R32Keren Shlomo (ISR)Laura Gulbe (LVA)4-6 6-3 7-6(3)[H2H]
R32Ofri Lankri (3) (ISR)Ekaterina Yashina (3) ()6-2 7-6(3)[H2H]
R32Oleksandra Piskun (UKR)Yana Tashaev (ISR)6-0 6-0[H2H]
R32Sarlota Cesnekova (Q) (SVK)Ester Masuri (Q) (ISR)6-1 6-2[H2H]
R32Saray Sterenbach (Q) (ISR)Wiktoria Kulik (Q) (POL)7-6(4) 6-1[H2H]
R32Marta Paigina (6) ()Liubov Vasilyeva (6) ()3-6 7-6(2) 6-2[H2H]
R32Ilka Csoregi (WC) (ROU)Julia Helbet (WC) (MDA)4-6 7-5 6-1[H2H]
R32Daria Lodikova (WC) ()Talya Zandberg (WC) (ISR)6-1 3-6 6-3[H2H]
R32Natalia Orlova ()Anna Bogoslavets (UKR)6-2 6-2[H2H]
R32Anna Bondar (7) (HUN)Inbar Cohen (7) (ISR)6-0 6-0[H2H]
R32Shir Azran (Q) (ISR)Veronika Stotyka (Q) (UKR)6-4 6-2[H2H]
R32Alona Puskkarevsky (ISR)Shir Hornung (ISR)6-4 6-4[H2H]
R32Barbora Stefkova (Q) (CZE)Tatiana Makarova (Q) (RUS)6-2 6-4[H2H]
Women's Doubles
FAnna Bondar (3) (HUN)
Ilka Csoregi (ROU)
Anna Bogoslavets (3) (UKR)
Ester Masuri (ISR)
6-1 6-3
SFAnna Bondar (1) (HUN)
Ilka Csoregi (ROU)
Julia Helbet (1) (MDA)
Ekaterina Yashina ()
6-2 6-3
SFAnna Bogoslavets (UKR)
Ester Masuri (ISR)
Valeria Nikolaev (ISR)
Alona Puskkarevsky (ISR)
7-6(3) 6-0
QFJulia Helbet (1) (MDA)
Ekaterina Yashina ()
Oleksandra Piskun (1) (UKR)
Veronika Stotyka (UKR)
6-1 6-1
QFAnna Bondar (3) (HUN)
Ilka Csoregi (ROU)
Valeria Patiuk (3) (ISR)
Keren Shlomo (ISR)
6-1 6-3
QFValeria Nikolaev (ISR)
Alona Puskkarevsky (ISR)
Wiktoria Kulik (POL)
Tatiana Makarova (RUS)
WO
QFAnna Bogoslavets (UKR)
Ester Masuri (ISR)
Daria Lodikova ()
Liubov Vasilyeva ()
6-4 4-6 [11-9]
R16Julia Helbet (1) (MDA)
Ekaterina Yashina ()
Bye
R16Oleksandra Piskun (UKR)
Veronika Stotyka (UKR)
Sarlota Cesnekova (SVK)
Natalia Zorgovska (SVK)
6-3 1-6 [10-7]
R16Anna Bondar (3) (HUN)
Ilka Csoregi (ROU)
Marta Paigina (3) ()
Avital Vulf (ISR)
7-5 6-2
R16Valeria Patiuk (ISR)
Keren Shlomo (ISR)
Shir Azran (ISR)
Noya Ohana (ISR)
6-0 6-2
R16Wiktoria Kulik (POL)
Tatiana Makarova (RUS)
Shir Hornung (ISR)
Yuval Keren (ISR)
6-3 6-0
R16Valeria Nikolaev (ISR)
Alona Puskkarevsky (ISR)
Sofia Dmitrieva (RUS)
Saray Sterenbach (ISR)
7-6(3) 6-3
R16Anna Bogoslavets (UKR)
Ester Masuri (ISR)
Sean Lodzki (ISR)
Jane Wasserson (USA)
6-0 6-2
R16Daria Lodikova ()
Liubov Vasilyeva ()
Inbar Cohen (ISR)
Maya Tahan (ISR)
6-4 6-3
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Marta Paigina ()Yara Abed (ISR)6-0 6-0[H2H]
Q1Noya Ohana (ISR)Avital Vulf (ISR)6-1 2-6 6-4[H2H]
Q1Sarlota Cesnekova (SVK)Sofia Dmitrieva (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q1Tatiana Makarova (WC) (RUS)Maya Tahan (WC) (ISR)6-1 5-7 6-2[H2H]
Q1Wiktoria Kulik (POL)Karolina Novotna (CZE)7-5 6-4[H2H]
Q1Veronika Stotyka (UKR)Lior Pachuorkovski (ISR)6-4 6-1[H2H]
Q1Ofri Lankri (ISR)Nikol Zaikin (ISR)WO[H2H]
Q1Shir Azran (ISR)Yuval Keren (ISR)6-1 6-1[H2H]
Q2Yara Abed (ISR)ByeBye[H2H]
Q2Marta Paigina ()ByeBye[H2H]
Q2Avital Vulf (ISR)Shahar Peleg (ISR)3-6 6-4 6-4[H2H]
Q2Noya Ohana (ISR)Jane Wasserson (USA)6-7(4) 6-3 7-5[H2H]
Q2Sarlota Cesnekova (SVK)Tamara Barad Itzhaki (ISR)6-0 6-1[H2H]
Q2Sofia Dmitrieva (RUS)Valeria Nikolaev (ISR)6-2 6-3[H2H]
Q2Tatiana Makarova (RUS)Diana Shevchenko (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q2Maya Tahan (ISR)Avital Vaysbuch (ISR)6-7(2) 6-3 6-2[H2H]
Q2Karolina Novotna (CZE)Shiran Arol Wiegand (ISR)7-6(5) 6-2[H2H]
Q2Wiktoria Kulik (POL)Lee Ben-Or (ISR)6-2 6-4[H2H]
Q2Veronika Stotyka (UKR)Marharyta Smolyak (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q2Lior Pachuorkovski (ISR)Natalia Zorgovska (SVK)6-3 6-3[H2H]
Q2Nikol Zaikin (ISR)Alessandra Vargas (PER)6-1 6-0[H2H]
Q2Ofri Lankri (ISR)Vered Bert (ISR)6-1 6-0[H2H]
Q2Yuval Keren (ISR)Sean Lodzki (ISR)6-3 6-3[H2H]
Q2Shir Azran (ISR)Shahar Biran (ISR)6-3 7-5[H2H]