WTA 10k Tbilisi, Wk. 38 Draw (Women's) - 2006

Click Here To Join The 10k Tbilisi, Wk. 38 Discussion!


Share This...


10k Tbilisi, Wk. 38 Event Details:

2006-09-18Hard
OutdoorTbilisi, Georgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Tbilisi, Wk. 38 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FAnna Lapushchenkova (1) ()Amina Rakhim (1) (KAZ)7-6(0) 6-2[H2H]
SFAnna Lapushchenkova (1) ()Aleksandra Malyarchikova (1) (BLR)6-3 6-3[H2H]
SFAmina Rakhim (SE) (KAZ)Sofia Shapatava (SE) (GEO)6-2 2-6 6-1[H2H]
QFAnna Lapushchenkova (1) ()Vasilisa Davydova (1) ()6-2 7-5[H2H]
QFAleksandra Malyarchikova (4) (BLR)Agnes Szatmari (4) (ROU)7-5 6-4[H2H]
QFAmina Rakhim (SE) (KAZ)Varvara Galanina (SE) ()6-1 6-3[H2H]
QFSofia Shapatava (WC) (GEO)Stella Menna (WC) (ITA)6-2 6-2[H2H]
R16Anna Lapushchenkova (1) ()Kristina Grigorian (1) (RUS)3-6 6-4 6-1[H2H]
R16Vasilisa Davydova (LL) ()Elina Gasanova (LL) ()6-3 6-3[H2H]
R16Agnes Szatmari (4) (ROU)Ekaterine Gorgodze (4) (GEO)6-4 6-3[H2H]
R16Aleksandra Malyarchikova (BLR)Ria Doernemann ()7-5 5-7 6-4[H2H]
R16Amina Rakhim (7) (KAZ)Ksenia Palkina (7) (KGZ)6-3 7-6(5)[H2H]
R16Varvara Galanina ()Eugenia Grebenyuk (RUS)6-4 7-5[H2H]
R16Sofia Shapatava (GEO)Volha Duko (BLR)6-2 6-3[H2H]
R16Stella Menna (ITA)Maya Gaverova ()6-4 6-2[H2H]
R32Anna Lapushchenkova (1) ()Manana Shapakidze (1) (GEO)6-2 6-4[H2H]
R32Kristina Grigorian (Q) (RUS)Viktoriya Semyrodenko (Q) (UKR)6-7(0) 6-3 6-2[H2H]
R32Elina Gasanova (Q) ()Tatiana Kotelnikova (Q) ()3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Vasilisa Davydova (WC) ()Sofia Kvatsabaia (WC) (GEO)6-1 6-4[H2H]
R32Agnes Szatmari (4) (ROU)Yuliya Kalabina (4) ()3-6 6-2 6-2[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (WC) (GEO)Mariam Kurdadze (WC) (GEO)6-2 6-4[H2H]
R32Aleksandra Malyarchikova (BLR)Yana Levchenko (UKR)6-3 6-2[H2H]
R32Ria Doernemann (SE) ()Elizaveta Tochilovskaya (SE) ()4-6 6-1 6-2[H2H]
R32Ksenia Palkina (7) (KGZ)Avgusta Tsybysheva (7) ()1-6 6-2 6-3[H2H]
R32Amina Rakhim (KAZ)Elena Kulikova ()6-1 6-4[H2H]
R32Varvara Galanina (Q) ()Liudmila Nikoyan (Q) (ARM)6-3 6-3[H2H]
R32Eugenia Grebenyuk (Q) (RUS)Nino Mebuke (Q) (GEO)6-3 6-3[H2H]
R32Volha Duko (8) (BLR)Ekaterina Dranets (8) ()7-6(4) 6-0[H2H]
R32Sofia Shapatava (WC) (GEO)Teona Tsertsvadze (WC) (GEO)6-2 6-2[H2H]
R32Maya Gaverova (Q) ()Farida Karaieva (Q) (UKR)6-0 6-1[H2H]
R32Stella Menna (Q) (ITA)Nadezda Samoylo (Q) ()6-2 6-1[H2H]
Women's Doubles
FRia Doernemann (1) ()
Ksenia Palkina (KGZ)
Varvara Galanina (1) ()
Liudmila Nikoyan (ARM)
6-4 3-6 6-0
SFRia Doernemann (1) ()
Ksenia Palkina (KGZ)
Ekaterina Dranets (1) ()
Anna Lapushchenkova ()
6-2 5-7 6-1
SFVarvara Galanina (3) ()
Liudmila Nikoyan (ARM)
Amina Rakhim (3) (KAZ)
Agnes Szatmari (ROU)
6-1 6-1
QFRia Doernemann (1) ()
Ksenia Palkina (KGZ)
Maya Gaverova (1) ()
Eugeniya Pashkova ()
6-3 6-2
QFEkaterina Dranets (4) ()
Anna Lapushchenkova ()
Farida Karaieva (4) (UKR)
Stella Menna (ITA)
6-2 6-3
QFAmina Rakhim (KAZ)
Agnes Szatmari (ROU)
Aleksandra Malyarchikova (BLR)
Tatsiana Teterina (BLR)
6-3 6-1
QFVarvara Galanina ()
Liudmila Nikoyan (ARM)
Tatiana Kotelnikova ()
Anna Movsisyan (ARM)
6-2 6-4
R16Ria Doernemann (1) ()
Ksenia Palkina (KGZ)
Volha Duko (1) (BLR)
Avgusta Tsybysheva ()
6-3 7-6(3)
R16Maya Gaverova ()
Eugeniya Pashkova ()
Ekaterine Gorgodze (GEO)
Mariam Kurdadze (GEO)
6-2 6-2
R16Farida Karaieva (4) (UKR)
Stella Menna (ITA)
Magda Okruashvili (4) (GEO)
Sofiko Sharangia (GEO)
6-3 6-1
R16Ekaterina Dranets ()
Anna Lapushchenkova ()
Sofia Shapatava (GEO)
Teona Tsertsvadze (GEO)
6-3 4-6 6-4
R16Aleksandra Malyarchikova (WC) (BLR)
Tatsiana Teterina (BLR)
Iuliia Kiriienko (WC) (UKR)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
6-1 7-5
R16Amina Rakhim (KAZ)
Agnes Szatmari (ROU)
Elina Gasanova ()
Elena Kulikova ()
6-2 6-2
R16Tatiana Kotelnikova ()
Anna Movsisyan (ARM)
Ofelya Poghosyan (ARM)
Viktoriya Semyrodenko (UKR)
6-4 6-4
R16Varvara Galanina ()
Liudmila Nikoyan (ARM)
Kristina Grigorian (RUS)
Yana Levchenko (UKR)
6-1 6-4
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Liudmila Nikoyan (1) (ARM)Elina Gasanova (1) ()6-3 7-6(3)[H2H]
Q1Farida Karaieva (2) (UKR)Sofiko Sharangia (2) (GEO)6-2 6-1[H2H]
Q1Nino Mebuke (GEO)Alisa Buslayeva (UKR)7-6(5) 6-1[H2H]
Q1Avgusta Tsybysheva (4) ()Marina Koliushko (4) (UKR)6-0 6-2[H2H]
Q1Nadezda Samoylo (5) ()Mariami Samkanashvili (5) (GEO)6-1 4-6 6-4[H2H]
Q1Tatiana Kotelnikova (6) ()Irina Malashok (6) (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q1Viktoriya Semyrodenko (7) (UKR)Eugeniya Pashkova (7) ()2-6 6-1 6-1[H2H]
Q1Mariam Kurdadze (GEO)Magda Okruashvili (GEO)7-5 6-2[H2H]
Q2Elina Gasanova (1) ()Daria Bykodarova (1) (RUS)6-2 6-2[H2H]
Q2Liudmila Nikoyan (ARM)Salome Chachkhunashvili (GEO)6-4 6-2[H2H]
Q2Farida Karaieva (2) (UKR)Ofelya Poghosyan (2) (ARM)6-3 6-4[H2H]
Q2Sofiko Sharangia (GEO)Gvantsa Robakidze (GEO)6-0 7-5[H2H]
Q2Nino Mebuke (A) (GEO)Diana Davitaia (A) (GEO)6-4 3-0 Retired[H2H]
Q2Alisa Buslayeva (UKR)Anzhelika Balyuk (RUS)6-3 6-4[H2H]
Q2Avgusta Tsybysheva (4) ()Ana Jikia (4) (GEO)6-2 6-0[H2H]
Q2Marina Koliushko (UKR)Anastasia Balyuk (RUS)2-6 6-4 6-4[H2H]
Q2Nadezda Samoylo (5) ()Tatsiana Teterina (5) (BLR)7-5 6-1[H2H]
Q2Mariami Samkanashvili (GEO)Nina Makarova (GEO)6-2 6-4[H2H]
Q2Irina Malashok (6) (UKR)Tamar Milevskaya (6) (GEO)6-0 6-3[H2H]
Q2Tatiana Kotelnikova ()Maria Stepanova (RUS)6-0 6-0[H2H]
Q2Eugeniya Pashkova (7) ()Lusine Davtyan (7) (ARM)6-4 6-2[H2H]
Q2Viktoriya Semyrodenko (UKR)Yana Shulaeva (UKR)6-1 6-1[H2H]
Q2Magda Okruashvili (8) (GEO)Anna Movsisyan (8) (ARM)6-2 6-2[H2H]
Q2Mariam Kurdadze (GEO)Salome Aladashvili (GEO)6-3 6-0[H2H]