WTA 10k Santa Cruz, Wk. 32 Draw (Women's) - 2013

Click Here To Join The 10k Santa Cruz, Wk. 32 Discussion!


Share This...


10k Santa Cruz, Wk. 32 Event Details:

2013-08-05Clay
OutdoorSanta Cruz, Bolivia
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Santa Cruz, Wk. 32 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FGuadalupe Moreno (7) (ARG)Guadalupe Perez Rojas (7) (ARG)6-0 0-6 6-2[H2H]
SFGuadalupe Moreno (1) (ARG)Cecilia Costa Melgar (1) (CHL)6-4 6-2[H2H]
SFGuadalupe Perez Rojas (ARG)Ivania Martinich (CHL)6-4 6-2[H2H]
QFCecilia Costa Melgar (1) (CHL)Andrea Koch-Benvenuto (1) (CHL)6-4 6-1[H2H]
QFGuadalupe Moreno (3) (ARG)Camila Giangreco Campiz (3) (PRY)6-3 6-4[H2H]
QFIvania Martinich (CHL)Macarena Olivares Lopez (CHL)6-0 6-2[H2H]
QFGuadalupe Perez Rojas (ARG)Nathalia Rossi (BRA)2-6 6-4 6-3[H2H]
R16Cecilia Costa Melgar (1) (CHL)Melina Ferrero (1) (ARG)2-6 6-3 6-2[H2H]
R16Andrea Koch-Benvenuto (Q) (CHL)Ailen Crespo Azconzabal (Q) (ARG)6-4 6-3[H2H]
R16Camila Giangreco Campiz (3) (PRY)Noelia Zeballos (3) (BOL)6-0 6-3[H2H]
R16Guadalupe Moreno (ARG)Sara Gimenez (PRY)7-5 6-2[H2H]
R16Ivania Martinich (8) (CHL)Francesca Rescaldani (8) (ARG)5-7 6-2 6-3[H2H]
R16Macarena Olivares Lopez (WC) (CHL)Daniela Ruiz (WC) (BOL)7-6(3) 6-2[H2H]
R16Guadalupe Perez Rojas (ARG)Maria Figueroa (ARG)6-3 6-1[H2H]
R16Nathalia Rossi (BRA)Anastasia Evgenyevna Nefedova (RUS)6-2 5-7 7-5[H2H]
R32Cecilia Costa Melgar (1) (CHL)Natalia De Ugarte (1) (BOL)6-0 6-1[H2H]
R32Melina Ferrero (ARG)Ana Victoria Gobbi Monllau (ARG)0-6 7-6(8) 6-0[H2H]
R32Ailen Crespo Azconzabal (Q) (ARG)Olena Leonchuk (Q) (UKR)6-3 5-7 6-2[H2H]
R32Andrea Koch-Benvenuto (CHL)Stephanie Mariel Petit (ARG)6-4 6-4[H2H]
R32Camila Giangreco Campiz (3) (PRY)Marcela-Guimaraes Bueno (3) (BRA)6-3 6-1[H2H]
R32Noelia Zeballos (BOL)Vivian Mayumi Toma (BRA)6-0 6-0[H2H]
R32Sara Gimenez (PRY)Maria Agustina De Carli (ARG)6-2 5-7 7-5[H2H]
R32Guadalupe Moreno (Q) (ARG)Daniela Farfan (Q) (ARG)6-3 6-4[H2H]
R32Francesca Rescaldani (8) (ARG)Ximena Siles Luna (8) (PER)4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Ivania Martinich (CHL)Anastasiya Zubkova (RUS)6-1 6-2[H2H]
R32Daniela Ruiz (WC) (BOL)Montserrat Alonso (WC) ()2-6 7-5 6-3[H2H]
R32Macarena Olivares Lopez (CHL)Aldana Ciccarelli (ARG)6-3 6-3[H2H]
R32Guadalupe Perez Rojas (6) (ARG)Sofia Luini (6) (ARG)6-2 4-6 6-2[H2H]
R32Maria Figueroa (Q) (ARG)Anelisse Torrico (Q) (BOL)6-3 6-0[H2H]
R32Anastasia Evgenyevna Nefedova (RUS)Lara Rafful (ITA)6-4 6-1[H2H]
R32Nathalia Rossi (WC) (BRA)Moira Valeria Miranda (WC) (BOL)6-0 6-0[H2H]
Women's Doubles
FMaria-Fernanda Alvarez-Teran (BOL)
Daniela Ruiz (BOL)
Cecilia Costa Melgar (CHL)
Camila Giangreco Campiz (PRY)
7-5 6-3
SFMaria-Fernanda Alvarez-Teran (BOL)
Daniela Ruiz (BOL)
Sara Gimenez (PRY)
Stephanie Mariel Petit (ARG)
6-3 6-4
SFCecilia Costa Melgar (CHL)
Camila Giangreco Campiz (PRY)
Ximena Siles Luna (PER)
Maria-Irene Squillaci-Sandoval (BOL)
6-4 6-3
QFMaria-Fernanda Alvarez-Teran (BOL)
Daniela Ruiz (BOL)
Marcela-Guimaraes Bueno (BRA)
Natalia De Ugarte (BOL)
6-2 6-1
QFSara Gimenez (4) (PRY)
Stephanie Mariel Petit (ARG)
Ivania Martinich (4) (CHL)
Nathalia Rossi (BRA)
6-4 6-7(3) [10-5]
QFXimena Siles Luna (PER)
Maria-Irene Squillaci-Sandoval (BOL)
Ailen Crespo Azconzabal (ARG)
Ana Victoria Gobbi Monllau (ARG)
3-6 6-0 [10-8]
QFCecilia Costa Melgar (WC) (CHL)
Camila Giangreco Campiz (PRY)
Patricia Cortes (WC) (BOL)
Davina Meza (BOL)
6-2 6-1
R16Maria-Fernanda Alvarez-Teran (1) (BOL)
Daniela Ruiz (BOL)
Sofia Luini (1) (ARG)
Guadalupe Perez Rojas (ARG)
6-4 7-5
R16Marcela-Guimaraes Bueno (BRA)
Natalia De Ugarte (BOL)
Nabila Farah (BOL)
Noelia Zeballos (BOL)
6-4 3-6 [10-8]
R16Ivania Martinich (4) (CHL)
Nathalia Rossi (BRA)
Regina Clark (4) (MEX)
Daniela Farfan (ARG)
6-3 6-0
R16Sara Gimenez (PRY)
Stephanie Mariel Petit (ARG)
Isabel Veronica Boada (BOL)
Vivian Mayumi Toma (BRA)
6-1 6-2
R16Ximena Siles Luna (PER)
Maria-Irene Squillaci-Sandoval (BOL)
Laura Mariana Montalvo (BOL)
Raquel Montalvo (BOL)
6-0 6-2
R16Ailen Crespo Azconzabal (ARG)
Ana Victoria Gobbi Monllau (ARG)
Melina Ferrero (ARG)
Lara Rafful (ITA)
6-3 6-4
R16Patricia Cortes (WC) (BOL)
Davina Meza (BOL)
Ericka Roxana Rivero (WC) (BOL)
Anelisse Torrico (BOL)
2-6 6-1 [10-5]
R16Cecilia Costa Melgar (CHL)
Camila Giangreco Campiz (PRY)
Guadalupe Moreno (ARG)
Francesca Rescaldani (ARG)
1-6 6-3 [10-8]
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ximena Siles Luna (WC) (PER)Maria-Irene Squillaci-Sandoval (WC) (BOL)6-2 6-4[H2H]
Q1Anastasiya Zubkova (RUS)Leslie Soto ()6-4 6-2[H2H]
Q1Maria Figueroa (ARG)Nabila Farah (BOL)6-4 7-5[H2H]
Q1Montserrat Alonso ()Ines Canepa ()6-3 6-1[H2H]
Q1Daniela Farfan (ARG)Trinidad Maria Merdeni (ARG)7-6(4) 6-3[H2H]
Q1Olena Leonchuk (UKR)Isabel Veronica Boada (BOL)6-0 6-2[H2H]
Q1Ailen Crespo Azconzabal (ARG)Ericka Roxana Rivero (BOL)3-6 7-5 6-1[H2H]
Q1Marcela-Guimaraes Bueno (BRA)Camila Tumosa (ARG)6-4 6-4[H2H]
Q2Maria-Irene Squillaci-Sandoval (WC) (BOL)ByeBye[H2H]
Q2Ximena Siles Luna (PER)Luna Cagnoni (ARG)6-3 6-2[H2H]
Q2Leslie Soto ()ByeBye[H2H]
Q2Anastasiya Zubkova (RUS)Maria Zubkova (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q2Nabila Farah (BOL)ByeBye[H2H]
Q2Maria Figueroa (ARG)Eliana Antequera (BOL)6-2 6-0[H2H]
Q2Ines Canepa ()ByeBye[H2H]
Q2Montserrat Alonso ()Davina Meza (BOL)7-6(5) 6-4[H2H]
Q2Trinidad Maria Merdeni (ARG)ByeBye[H2H]
Q2Daniela Farfan (ARG)Patricia Cortes (BOL)6-3 6-3[H2H]
Q2Isabel Veronica Boada (BOL)ByeBye[H2H]
Q2Olena Leonchuk (UKR)Laura Cardone (BRA)6-4 6-2[H2H]
Q2Ericka Roxana Rivero (BOL)Regina Clark (MEX)3-6 7-6(4) 6-4[H2H]
Q2Ailen Crespo Azconzabal (ARG)Raquel Montalvo (BOL)6-1 6-1[H2H]
Q2Marcela-Guimaraes Bueno (BRA)Cyntia Soledad Gimenez (ARG)6-4 4-6 7-5[H2H]
Q2Camila Tumosa (ARG)Laura Mariana Montalvo (BOL)6-1 6-1[H2H]