WTA 10k Prague, Wk. 37 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Prague, Wk. 37 Discussion!


Share This...


10k Prague, Wk. 37 Event Details:

2015-09-07Clay
OutdoorCzech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Prague, Wk. 37 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FLenka Jurikova (7) (SVK)Katharina Lehnert (3) (PHL)6-3 6-4[H2H]
SFLenka Jurikova (7) (SVK)Tereza Malikova (1) (CZE)6-7(3) 6-3 6-3[H2H]
SFKatharina Lehnert (3) (PHL)Petra Melounova (CZE)6-3 6-2[H2H]
QFTereza Malikova (1) (CZE)Nadiya Kolb (UKR)2-6 6-0 6-4[H2H]
QFLenka Jurikova (7) (SVK)Dasha Ivanova (USA)6-3 6-0[H2H]
QFKatharina Lehnert (3) (PHL)Zuzana Zalabska (5) (CZE)7-5 6-1[H2H]
QFPetra Melounova (CZE)Agnes Bukta (6) (HUN)6-2 6-4[H2H]
R16Tereza Malikova (1) (CZE)Lisa Ponomar (GER)6-3 7-5[H2H]
R16Nadiya Kolb (UKR)Aneta Kladivova (CZE)6-3 4-6 7-5[H2H]
R16Dasha Ivanova (USA)Csilla Argyelan (4) (HUN)0-6 6-3 6-4[H2H]
R16Lenka Jurikova (7) (SVK)Vendula Zovincova (CZE)4-6 6-3 6-4[H2H]
R16Zuzana Zalabska (5) (CZE)Nikola Vajdova (SVK)4-6 6-4 6-4[H2H]
R16Katharina Lehnert (3) (PHL)Monika Kilnarova (WC) (CZE)6-1 6-2[H2H]
R16Agnes Bukta (6) (HUN)Natalie Kallmunzerova (CZE)6-2 6-2[H2H]
R16Petra Melounova (CZE)Tess Sugnaux (2) (SUI)6-2 6-0[H2H]
R32Tereza Malikova (1) (CZE)Natalia Belova (RUS)6-4 6-3[H2H]
R32Lisa Ponomar (GER)Jana Jablonovska (SVK)6-1 4-6 6-1[H2H]
R32Aneta Kladivova (CZE)Tina Tehrani (USA)7-5 6-0[H2H]
R32Nadiya Kolb (UKR)Natalie Proese (8) (GER)7-6(2) 6-2[H2H]
R32Csilla Argyelan (4) (HUN)Marina Hruba (CZE)6-1 6-3[H2H]
R32Dasha Ivanova (USA)Karolina Wlodarczak (AUS)6-2 6-1[H2H]
R32Vendula Zovincova (CZE)Anna Vrbenska (CZE)7-6(1) 7-5[H2H]
R32Lenka Jurikova (7) (SVK)Johana Markova (WC) (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Zuzana Zalabska (5) (CZE)Tereza Prochazkova (WC) (CZE)6-1 7-6(2)[H2H]
R32Nikola Vajdova (SVK)Eliska Petrackova (CZE)6-1 6-3[H2H]
R32Monika Kilnarova (WC) (CZE)Katerina Kaminkova (CZE)6-2 6-1[H2H]
R32Katharina Lehnert (3) (PHL)Tereza Kolarova (WC) (CZE)4-6 6-2 6-4[H2H]
R32Agnes Bukta (6) (HUN)Anette Munozova (SWE)3-6 6-2 6-1[H2H]
R32Natalie Kallmunzerova (CZE)Sonja Krtenova (CZE)6-1 6-0[H2H]
R32Petra Melounova (CZE)Maria Novikova (RUS)6-2 6-2[H2H]
R32Tess Sugnaux (2) (SUI)Karolina Cechova (CZE)6-1 6-1[H2H]
Women's Doubles
FMaryna Kolb (2) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Tina Tehrani (1) (USA)
Karolina Wlodarczak (AUS)
6-4 6-2
SFTina Tehrani (1) (USA)
Karolina Wlodarczak (AUS)
Aneta Laboutkova (CZE)
Lucie Prochazkova (CZE)
6-4 6-3
SFMaryna Kolb (2) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Karolina Novotna (CZE)
Anna Vrbenska (CZE)
6-3 7-6(7)
QFTina Tehrani (1) (USA)
Karolina Wlodarczak (AUS)
Karolina Cechova (CZE)
Natalie Kallmunzerova (CZE)
6-4 6-2
QFAneta Laboutkova (CZE)
Lucie Prochazkova (CZE)
Veronika Domagala (3) (POL)
Tereza Malikova (CZE)
6-3 6-4
QFKarolina Novotna (CZE)
Anna Vrbenska (CZE)
Monika Kilnarova (CZE)
Tereza Kolarova (CZE)
4-6 6-1 10-4
QFMaryna Kolb (2) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Denisa Kulhankova (CZE)
Alena Poletinova (CZE)
6-4 6-2
R16Tina Tehrani (1) (USA)
Karolina Wlodarczak (AUS)
Bye
R16Karolina Cechova (CZE)
Natalie Kallmunzerova (CZE)
Karolina Benackova (CZE)
Marina Hruba (CZE)
6-2 6-2
R16Veronika Domagala (3) (POL)
Tereza Malikova (CZE)
Veronika Badurova (CZE)
Barbora Kosejkova (CZE)
6-2 6-0
R16Aneta Laboutkova (CZE)
Lucie Prochazkova (CZE)
Johana Markova (CZE)
Tereza Prochazkova (CZE)
6-3 6-1
R16Karolina Novotna (CZE)
Anna Vrbenska (CZE)
Sonja Krtenova (CZE)
Petra Melounova (CZE)
6-1 6-3
R16Monika Kilnarova (CZE)
Tereza Kolarova (CZE)
Jana Jablonovska (4) (SVK)
Vendula Zovincova (CZE)
WO
R16Denisa Kulhankova (CZE)
Alena Poletinova (CZE)
Aneta Kladivova (CZE)
Martina Mikulcikova (SVK)
7-5 6-1
R16Undecided
Maryna Kolb (2) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Aneta Kladivova (CZE)Natalie Cvackova (1) (CZE)6-2 6-4[H2H]
Q1Natalie Kallmunzerova (WC) (CZE)Karolina Benackova (2) (CZE)6-2 6-1[H2H]
Q1Eliska Petrackova (WC) (CZE)Eliska Kleisnerova (CZE)4-6 7-5 6-3[H2H]
Q1Natalia Belova (RUS)Denisa Kulhankova (CZE)7-6(4) 6-3[H2H]
Q1Petra Melounova (CZE)Lucie Prochazkova (CZE)6-3 6-3[H2H]
Q1Sonja Krtenova (CZE)Maryna Kolb (UKR)6-3 7-5[H2H]
Q1Karolina Cechova (CZE)Courtney Collins (USA)6-4 6-4[H2H]
Q1Maria Novikova (RUS)Timea Jaruskova (SVK)0-6 6-1 7-6(4)[H2H]
Q2Natalie Cvackova (1) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Aneta Kladivova (CZE)Laura Svatikova (SVK)6-2 6-4[H2H]
Q2Karolina Benackova (2) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Natalie Kallmunzerova (WC) (CZE)Jana Boubelikova (CZE)6-1 6-1[H2H]
Q2Eliska Kleisnerova (CZE)Martina Husarova (SVK)6-3 7-6(5)[H2H]
Q2Eliska Petrackova (WC) (CZE)Martina Mikulcikova (SVK)6-1 2-6 7-5[H2H]
Q2Denisa Kulhankova (CZE)Joanna Kondratowicz (GBR)6-0 6-2[H2H]
Q2Natalia Belova (RUS)Barbora Kosejkova (CZE)6-3 6-1[H2H]
Q2Petra Melounova (CZE)Veronika Badurova (CZE)6-1 6-0[H2H]
Q2Lucie Prochazkova (CZE)Aneta Laboutkova (WC) (CZE)6-3 6-2[H2H]
Q2Sonja Krtenova (CZE)Joanna Skrzypczynska (POL)6-1 6-2[H2H]
Q2Maryna Kolb (UKR)Karolina Novotna (CZE)3-6 6-4 6-4[H2H]
Q2Courtney Collins (USA)Denisa Pospisilova (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q2Karolina Cechova (CZE)Kristyna Skurkova (WC) (CZE)7-6(6) 6-3[H2H]
Q2Maria Novikova (RUS)Martina Kudelova (CZE)7-5 6-4[H2H]
Q2Timea Jaruskova (SVK)Ivana Kopsova (SVK)6-2 6-2[H2H]