WTA 10k Parnu, Wk. 30 Draw (Women's) - 2016

Click Here To Join The 10k Parnu, Wk. 30 Discussion!


Share This...


10k Parnu, Wk. 30 Event Details:

2016-07-25Clay
OutdoorEstonia
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Parnu, Wk. 30 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FAnastasia Zarytska (UKR)Ganna Poznikhirenko (1) (UKR)6-4 4-6 6-3[H2H]
SFGanna Poznikhirenko (1) (UKR)Ekaterina Kazionova (4) (RUS)6-0 7-6(5)[H2H]
SFAnastasia Zarytska (UKR)Emily Arbuthnott (2) (GBR)6-3 7-5[H2H]
QFGanna Poznikhirenko (1) (UKR)Marianna Natali (ITA)6-0 6-0[H2H]
QFEkaterina Kazionova (4) (RUS)Nora Niedmers (5) (GER)6-4 6-4[H2H]
QFAnastasia Zarytska (UKR)Aleksandra Vostrikova (RUS)6-3 6-4[H2H]
QFEmily Arbuthnott (2) (GBR)Laura Gulbe (LVA)6-4 6-4[H2H]
R16Ganna Poznikhirenko (1) (UKR)Adrija Runcha ()6-0 6-0[H2H]
R16Marianna Natali (ITA)Mariana Drazic (8) (CRO)5-7 6-2 6-4[H2H]
R16Ekaterina Kazionova (4) (RUS)Elena Malygina (_ES)4-6 6-2 6-2[H2H]
R16Nora Niedmers (5) (GER)Diana Shevchenko (RUS)6-2 7-6(5)[H2H]
R16Aleksandra Vostrikova (RUS)Ella Leivo (FIN)4-6 6-1 6-2[H2H]
R16Anastasia Zarytska (UKR)Helene Scholsen (3) (BEL)6-4 6-3[H2H]
R16Laura Gulbe (LVA)Maileen Nuudi (WC) (_ES)7-6(2) 7-6(6)[H2H]
R16Emily Arbuthnott (2) (GBR)Mia Nicole Eklund (FIN)6-1 6-2[H2H]
R32Ganna Poznikhirenko (1) (UKR)Elizaveta Volodko (RUS)6-1 6-0[H2H]
R32Adrija Runcha ()Anna Bogoslavets (UKR)2-6 7-5 6-3[H2H]
R32Marianna Natali (ITA)Anastasiya Shleptsova (BLR)7-5 6-7(4) 6-1[H2H]
R32Mariana Drazic (8) (CRO)Carol Plakk (_ES)7-5 6-2[H2H]
R32Ekaterina Kazionova (4) (RUS)Kristina Kislyak (RUS)6-1 6-2[H2H]
R32Elena Malygina (_ES)Ksenia Dmitrieva ()6-1 6-3[H2H]
R32Diana Shevchenko (RUS)Annika Sillanpaa (FIN)6-4 6-4[H2H]
R32Nora Niedmers (5) (GER)Saara Orav (_ES)6-4 6-3[H2H]
R32Aleksandra Vostrikova (RUS)Angelique Svinos (7) (AUS)6-1 6-4[H2H]
R32Ella Leivo (FIN)Kerstin Peckl (AUT)6-1 6-4[H2H]
R32Anastasia Zarytska (UKR)Maria Lota Kaul (WC) (_ES)6-3 6-3[H2H]
R32Helene Scholsen (3) (BEL)Paulina Bakaite (WC) (LTU)6-3 6-3[H2H]
R32Maileen Nuudi (WC) (_ES)Natasha Bredl (6) (AUT)3-6 7-6(5) 6-3[H2H]
R32Laura Gulbe (LVA)Elina Nepliy (RUS)4-6 6-3 6-1[H2H]
R32Mia Nicole Eklund (FIN)Georgina Axon (GBR)2-6 6-2 7-6(5)[H2H]
R32Emily Arbuthnott (2) (GBR)Anastasija Homutova (WC) ()6-1 6-2[H2H]
Women's Doubles
FEmily Arbuthnott (2) (GBR)
Anastasia Zarytska (UKR)
Ekaterina Kazionova (RUS)
Deniza Marcinkevica (LAT)
6-4 7-5
SFEkaterina Kazionova (RUS)
Deniza Marcinkevica (LAT)
Elina Nepliy (RUS)
Aleksandra Vostrikova (RUS)
6-2 6-4
SFEmily Arbuthnott (2) (GBR)
Anastasia Zarytska (UKR)
Marianna Natali (3) (ITA)
Ganna Poznikhirenko (UKR)
6-2 6-2
QFElina Nepliy (RUS)
Aleksandra Vostrikova (RUS)
Ilona Poljakova (WC) (EST)
Liina Suurvarik (EST)
6-4 6-3
QFEkaterina Kazionova (RUS)
Deniza Marcinkevica (LAT)
Maria Lota Kaul (WC) (_ES)
Maileen Nuudi (_ES)
6-4 6-4
QFMarianna Natali (3) (ITA)
Ganna Poznikhirenko (UKR)
Elena Malygina (_ES)
Elizaveta Volodko (RUS)
6-0 6-0
QFEmily Arbuthnott (2) (GBR)
Anastasia Zarytska (UKR)
Ksenia Kolesnikova (RUS)
Diana Shevchenko (RUS)
6-2 6-2
R16Ilona Poljakova (WC) (EST)
Liina Suurvarik (EST)
Nora Niedmers (1) (GER)
Helene Scholsen (BEL)
3-6 7-5 14-12
R16Elina Nepliy (RUS)
Aleksandra Vostrikova (RUS)
Ella Leivo (FIN)
Annika Sillanpaa (FIN)
6-1 7-6(6)
R16Maria Lota Kaul (WC) (_ES)
Maileen Nuudi (_ES)
Mariana Drazic (4) (CRO)
Angelique Svinos (AUS)
6-2 6-3
R16Ekaterina Kazionova (RUS)
Deniza Marcinkevica (LAT)
Saara Orav (WC) (_ES)
Katriin Saar (_ES)
6-3 6-2
R16Elena Malygina (_ES)
Elizaveta Volodko (RUS)
Paulina Bakaite (LTU)
Gerda Zykute (LTU)
6-4 5-7 11-9
R16Marianna Natali (3) (ITA)
Ganna Poznikhirenko (UKR)
Anna Marija Bukina (LAT)
Kristina Kislyak (RUS)
6-2 6-2
R16Ksenia Kolesnikova (RUS)
Diana Shevchenko (RUS)
Teele Tani (EST)
Tuule Tani (EST)
6-2 6-4
R16Emily Arbuthnott (2) (GBR)
Anastasia Zarytska (UKR)
Mia Nicole Eklund (FIN)
Anastasiya Shleptsova (BLR)
5-7 7-6(5) 10-4
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Laura Gulbe (1) (LVA)Gerda Zykute (LTU)6-3 6-2[H2H]
Q1Elena Malygina (_ES)Diana Shevchenko (2) (RUS)6-0 6-4[H2H]
Q1Saara Orav (WC) (_ES)Yvonne Pärn (_ES)6-2 6-1[H2H]
Q1Carol Plakk (WC) (_ES)Anastasiia Korolova (UKR)6-1 6-1[H2H]
Q1Georgina Axon (GBR)Tuule Tani (EST)6-2 6-2[H2H]
Q1Annika Sillanpaa (FIN)Sona Olesova (LAT)6-3 6-4[H2H]
Q1Adrija Runcha ()Anna Marija Bukina (LAT)6-3 6-4[H2H]
Q1Elizaveta Volodko (RUS)Katriin Saar (WC) (_ES)6-2 6-3[H2H]
Q2Laura Gulbe (1) (LVA)ByeBye[H2H]
Q2Gerda Zykute (LTU)Simoné Pärn (_ES)6-1 6-1[H2H]
Q2Diana Shevchenko (2) (RUS)ByeBye[H2H]
Q2Elena Malygina (_ES)Anna Ozerova ()7-5 7-6(1)[H2H]
Q2Yvonne Pärn (_ES)ByeBye[H2H]
Q2Saara Orav (WC) (_ES)Polina Tsernjak (EST)7-5 6-4[H2H]
Q2Carol Plakk (WC) (_ES)Deniza Marcinkevica (LAT)6-3 6-0[H2H]
Q2Anastasiia Korolova (UKR)Ksenia Kolesnikova (RUS)7-5 6-0[H2H]
Q2Tuule Tani (EST)Anette Maelt (WC) (_ES)1-1 Retired[H2H]
Q2Georgina Axon (GBR)Lindsey Zieglar (USA)6-0 6-2[H2H]
Q2Sona Olesova (LAT)Teele Tani (EST)6-1 7-5[H2H]
Q2Annika Sillanpaa (FIN)Birgit Burk (WC) (EST)6-2 5-7 6-4[H2H]
Q2Adrija Runcha ()Sofiya Chekhlystova (WC) (_ES)6-0 6-2[H2H]
Q2Anna Marija Bukina (LAT)Kristina Zieglar (USA)6-4 4-6 6-0[H2H]
Q2Elizaveta Volodko (RUS)Helene Liivik (_ES)6-2 6-1[H2H]
Q2Katriin Saar (WC) (_ES)Helena Narmont (_ES)6-2 6-4[H2H]