WTA 10k Ostrava, Wk. 35 Draw (Women's) - 2014

Click Here To Join The 10k Ostrava, Wk. 35 Discussion!


Share This...


10k Ostrava, Wk. 35 Event Details:

2014-08-25Clay
OutdoorOstrava, Czech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Ostrava, Wk. 35 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FJana Fett (Q) (CRO)Lenka Kuncikova (Q) (CZE)6-4 6-3[H2H]
SFLenka Kuncikova (CZE)Nina Holanova (CZE)6-3 6-2[H2H]
SFJana Fett (CRO)Katerina Kaminkova (CZE)6-3 6-0[H2H]
QFNina Holanova (CZE)Dominika Paterova (CZE)7-5 6-4[H2H]
QFLenka Kuncikova (Q) (CZE)Hana Pektorova (Q) (CZE)6-1 6-2[H2H]
QFJana Fett (5) (CRO)Jesika Maleckova (5) (CZE)3-6 6-3 6-2[H2H]
QFKaterina Kaminkova (Q) (CZE)Veronika Kolarova (Q) (CZE)3-6 6-3 6-3[H2H]
R16Nina Holanova (WC) (CZE)Karolina Muchova (WC) (CZE)6-4 3-6 6-2[H2H]
R16Dominika Paterova (CZE)Petra Rohanova (CZE)WO[H2H]
R16Hana Pektorova (Q) (CZE)Anna Vrbenska (Q) (CZE)4-6 6-3 6-3[H2H]
R16Lenka Kuncikova (Q) (CZE)Natalia Vajdova (Q) (SVK)6-2 6-3[H2H]
R16Jesika Maleckova (5) (CZE)Kristyna Rouckova (5) (CZE)6-3 6-2[H2H]
R16Jana Fett (CRO)Lenka Jurikova (SVK)6-4 7-6(4)[H2H]
R16Katerina Kaminkova (Q) (CZE)Nikola Horakova (Q) (CZE)6-4 7-5[H2H]
R16Veronika Kolarova (CZE)Martina Kubicikova (CZE)6-2 6-0[H2H]
R32Karolina Muchova (1) (CZE)Pernilla Mendesova (1) (CZE)2-6 6-2 7-6(6)[H2H]
R32Nina Holanova (CZE)Nadiya Kolb (UKR)6-2 6-1[H2H]
R32Petra Rohanova (CZE)Dominika Haldinova (CZE)WO[H2H]
R32Dominika Paterova (CZE)Csilla Argyelan (HUN)0-6 6-1 7-5[H2H]
R32Anna Vrbenska (4) (CZE)Tereza Malikova (4) (CZE)6-7(3) 7-5 6-2[H2H]
R32Hana Pektorova (Q) (CZE)Monika Stanikova (Q) (SVK)6-7(4) 6-3 6-3[H2H]
R32Lenka Kuncikova (Q) (CZE)Tereza Janatova (Q) (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Natalia Vajdova (SVK)Vendula Zovincova (CZE)7-6(5) 7-5[H2H]
R32Jesika Maleckova (5) (CZE)Anna Slovakova (5) (CZE)6-4 6-3[H2H]
R32Kristyna Rouckova (Q) (CZE)Paulina Czarnik (Q) (POL)6-2 6-7(7) 4-0 Retired[H2H]
R32Jana Fett (CRO)Chantelle Rigozzi (AUS)6-3 6-0[H2H]
R32Lenka Jurikova (WC) (SVK)Kristyna Hrabalova (WC) (CZE)6-3 6-0[H2H]
R32Katerina Kaminkova (7) (CZE)Vivien Juhaszova (7) (SVK)1-6 6-3 6-0[H2H]
R32Nikola Horakova (CZE)Eva Rutarova (CZE)6-3 7-5[H2H]
R32Veronika Kolarova (WC) (CZE)Agata Borgman (WC) (POL)6-3 6-3[H2H]
R32Martina Kubicikova (CZE)Karolina Stuchla (CZE)7-5 1-6 6-3[H2H]
Women's Doubles
FLenka Kuncikova (1) (CZE)
Karolina Stuchla (CZE)
Maryna Kolb (1) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
4-6 6-2 [10-7]
SFLenka Kuncikova (1) (CZE)
Karolina Stuchla (CZE)
Nikola Horakova (1) (CZE)
Karolina Vlachova (CZE)
6-4 6-3
SFMaryna Kolb (3) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Martina Kubicikova (3) (CZE)
Eva Rutarova (CZE)
6-3 6-2
QFLenka Kuncikova (1) (CZE)
Karolina Stuchla (CZE)
Kristyna Hrabalova (1) (CZE)
Tereza Janatova (CZE)
WO
QFNikola Horakova (4) (CZE)
Karolina Vlachova (CZE)
Agata Borgman (4) (POL)
Paulina Czarnik (POL)
6-1 6-2
QFMartina Kubicikova (CZE)
Eva Rutarova (CZE)
Hana Pektorova (CZE)
Anna Slovakova (CZE)
6-4 6-4
QFMaryna Kolb (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Tereza Malikova (CZE)
Pernilla Mendesova (CZE)
6-2 7-6(4)
R16Lenka Kuncikova (1) (CZE)
Karolina Stuchla (CZE)
Bye
R16Kristyna Hrabalova (CZE)
Tereza Janatova (CZE)
Barbora Kollarova (SVK)
Chantelle Rigozzi (AUS)
6-1 6-3
R16Nikola Horakova (4) (CZE)
Karolina Vlachova (CZE)
Bye
R16Agata Borgman (POL)
Paulina Czarnik (POL)
Dominika Paterova (CZE)
Vendula Zovincova (CZE)
6-3 0-6 [10-5]
R16Hana Pektorova (CZE)
Anna Slovakova (CZE)
Martina Pradova (CZE)
Petra Rohanova (CZE)
3-6 6-3 [10-8]
R16Martina Kubicikova (CZE)
Eva Rutarova (CZE)
Bye
R16Maryna Kolb (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Sabina Machalova (CZE)
Alzbeta Veverkova (SVK)
6-2 6-0
R16Tereza Malikova (CZE)
Pernilla Mendesova (CZE)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Dominika Haldinova (1) (CZE)Martina Pradova (1) (CZE)6-3 6-2[H2H]
Q1Anna Vrbenska (2) (CZE)Darta-Elizabete Emulina (2) ()6-2 7-5[H2H]
Q1Lenka Kuncikova (3) (CZE)Linda Dubska (3) (CZE)6-3 6-4[H2H]
Q1Katerina Kaminkova (4) (CZE)Marina Hruba (4) (CZE)6-3 6-1[H2H]
Q1Monika Stanikova (5) (SVK)Karolina Vlachova (5) (CZE)7-6(6) 6-2[H2H]
Q1Kristyna Rouckova (CZE)Vivien Teglas (HUN)6-3 6-1[H2H]
Q1Tereza Janatova (CZE)Aneta Miksovska (CZE)6-1 6-4[H2H]
Q1Hana Pektorova (CZE)Julia Przybylska (POL)6-4 6-2[H2H]
Q2Martina Pradova (1) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Dominika Haldinova (CZE)Maryna Kolb (UKR)6-4 6-0[H2H]
Q2Anna Vrbenska (2) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Darta-Elizabete Emulina ()Barbora Kollarova (SVK)6-2 4-6 6-4[H2H]
Q2Linda Dubska (3) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Lenka Kuncikova (CZE)Sabina Machalova (CZE)6-3 7-5[H2H]
Q2Katerina Kaminkova (4) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Marina Hruba (CZE)Assel Jumamukhambetova (KAZ)6-0 6-1[H2H]
Q2Karolina Vlachova (5) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Monika Stanikova (SVK)Tina Sojkova (CZE)6-1 6-0[H2H]
Q2Vivien Teglas (HUN)ByeBye[H2H]
Q2Kristyna Rouckova (CZE)Alzbeta Veverkova (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q2Tereza Janatova (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Aneta Miksovska (CZE)Tereza Melicharkova (CZE)7-5 6-1[H2H]
Q2Julia Przybylska (POL)ByeBye[H2H]
Q2Hana Pektorova (CZE)Laura Svatikova (SVK)6-3 6-2[H2H]