WTA 10k Lleida, Wk. 37 Draw (Women's) - 2006

Click Here To Join The 10k Lleida, Wk. 37 Discussion!


Share This...


10k Lleida, Wk. 37 Event Details:

2006-09-11Clay
OutdoorLleida, Spain
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Lleida, Wk. 37 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FNeuza Silva (PRT)Paula Fondevila-Castro (ESP)5-7 6-2 7-6(2)[H2H]
SFPaula Fondevila-Castro (ESP)Berta Morata-Flaquer (ESP)6-4 6-0[H2H]
SFNeuza Silva (PRT)Rebeca Bou-Nogueiro (ESP)6-7(3) 6-1 6-3[H2H]
QFBerta Morata-Flaquer (Q) (ESP)Francisca Sintes-Martin (Q) (ESP)6-4 6-2[H2H]
QFPaula Fondevila-Castro (ESP)Catarina Ferreira (PRT)7-5 3-6 6-3[H2H]
QFRebeca Bou-Nogueiro (7) (ESP)Eloisa-Maria Compostizo-De Andres (7) (ESP)3-6 7-5 6-1[H2H]
QFNeuza Silva (5) (PRT)Irene Rehberger-Bescos (5) (ESP)7-5 6-0[H2H]
R16Francisca Sintes-Martin (Q) (ESP)Yera Campos-Molina (Q) (ESP)6-3 6-1[H2H]
R16Berta Morata-Flaquer (LL) (ESP)Diana Eriksson (LL) (SWE)6-2 6-3[H2H]
R16Catarina Ferreira (PRT)Ines Ferrer-Suarez (ESP)7-6(5) 5-7 6-2[H2H]
R16Paula Fondevila-Castro (ESP)Diana Arutyunova ()6-2 6-1[H2H]
R16Eloisa-Maria Compostizo-De Andres (7) (ESP)Eugenia Yordanova (7) (BUL)3-6 6-3 6-4[H2H]
R16Rebeca Bou-Nogueiro (ESP)Beatriz Garcia Vidagany (ESP)6-1 1-6 7-6(4)[H2H]
R16Neuza Silva (5) (PRT)Cynthia Prieto-Garcia (5) (ESP)6-2 6-3[H2H]
R16Irene Rehberger-Bescos (ESP)Mireia Gonzalez-Bosch (ESP)6-2 6-4[H2H]
R32Francisca Sintes-Martin (1) (ESP)Magali De Lattre (1) (PRT)6-4 6-4[H2H]
R32Yera Campos-Molina (ESP)Sabina Mediano-Alvarez (ESP)1-6 6-1 6-3[H2H]
R32Diana Eriksson (LL) (SWE)Anna Boada-Plade Llorens (LL) (ESP)6-2 4-6 7-5[H2H]
R32Berta Morata-Flaquer (ESP)Gabriela Velasco-Andreu (ESP)6-4 2-6 6-2[H2H]
R32Catarina Ferreira (LL) (PRT)Ana Beltran-Trigueros (LL) (ESP)6-1 6-2[H2H]
R32Ines Ferrer-Suarez (Q) (ESP)Viet-Ha Ngo (Q) ()6-2 1-1 Retired[H2H]
R32Paula Fondevila-Castro (ESP)Kirsty Woolley (GBR)6-3 6-2[H2H]
R32Diana Arutyunova (WC) ()Sheila Solsona-Carcasona (WC) (ESP)6-0 6-1[H2H]
R32Eloisa-Maria Compostizo-De Andres (7) (ESP)Alice Tisset (7) (FRA)6-3 6-4[H2H]
R32Eugenia Yordanova (Q) (BUL)Macarena Rodriguez-Capilla (Q) (ESP)7-6(1) 6-2[H2H]
R32Beatriz Garcia Vidagany (ESP)Carmen Lopez-Rueda (ESP)6-0 6-2[H2H]
R32Rebeca Bou-Nogueiro (ESP)Nuria Sanchez-Garcia (ESP)6-3 6-4[H2H]
R32Neuza Silva (5) (PRT)Victoria Valls-Comamala (5) (ESP)6-1 6-1[H2H]
R32Cynthia Prieto-Garcia (ESP)Melisa Cabrera-Handt (ESP)6-4 4-6 6-2[H2H]
R32Mireia Gonzalez-Bosch (ESP)Sandra Soler-Sola (ESP)5-3 Retired[H2H]
R32Irene Rehberger-Bescos (WC) (ESP)Cristina Bala-Abella (WC) (ESP)6-0 6-4[H2H]
Women's Doubles
FRebeca Bou-Nogueiro (ESP)
Victoria Valls-Comamala (ESP)
Beatriz Garcia Vidagany (ESP)
Irene Rehberger-Bescos (ESP)
6-3 6-1
SFRebeca Bou-Nogueiro (ESP)
Victoria Valls-Comamala (ESP)
Eloisa-Maria Compostizo-De Andres (ESP)
Alina Tseplukhova (RUS)
6-1 6-2
SFBeatriz Garcia Vidagany (ESP)
Irene Rehberger-Bescos (ESP)
Melisa Cabrera-Handt (ESP)
Francisca Sintes-Martin (ESP)
6-1 6-2
QFRebeca Bou-Nogueiro (1) (ESP)
Victoria Valls-Comamala (ESP)
Nuria Sanchez-Garcia (1) (ESP)
Gabriela Velasco-Andreu (ESP)
WO
QFEloisa-Maria Compostizo-De Andres (ESP)
Alina Tseplukhova (RUS)
Anna Boada-Plade Llorens (ESP)
Mireia Gonzalez-Bosch (ESP)
6-3 6-4
QFBeatriz Garcia Vidagany (ESP)
Irene Rehberger-Bescos (ESP)
Xuan-Yu Guo (CHN)
Yi-Miao Zhou (CHN)
6-4 6-3
QFMelisa Cabrera-Handt (ESP)
Francisca Sintes-Martin (ESP)
Catarina Ferreira (PRT)
Sheila Solsona-Carcasona (ESP)
6-3 6-4
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Sandra Soler-Sola (1) (ESP)Ana Miguel-Ivern (1) (ESP)6-1 6-4[H2H]
Q1Melisa Cabrera-Handt (2) (ESP)Neus Rodriguez-Menendez (2) (ESP)6-1 6-4[H2H]
Q1Alice Tisset (FRA)Nuria Parrizas-Diaz (ESP)4-6 7-6(5) 7-6(4)[H2H]
Q1Ines Ferrer-Suarez (ESP)Carmen Lopez-Rueda (ESP)6-4 7-5[H2H]
Q1Sabina Mediano-Alvarez (5) (ESP)Diana Eriksson (5) (SWE)6-3 6-2[H2H]
Q1Macarena Rodriguez-Capilla (6) (ESP)Ana Beltran-Trigueros (6) (ESP)6-7(4) 7-6(3) 6-2[H2H]
Q1Francisca Sintes-Martin (ESP)Ximena Hermoso (MEX)6-2 6-0[H2H]
Q1Eugenia Yordanova (8) (BUL)Emmanuelle Cruz (8) (FRA)6-3 6-3[H2H]
Q2Sandra Soler-Sola (1) (ESP)Beatriz Vall-Cava De Llan (1) (ESP)6-2 6-0[H2H]
Q2Ana Miguel-Ivern (ESP)Teresa Pladevall-Oroz (ESP)6-0 6-2[H2H]
Q2Melisa Cabrera-Handt (2) (ESP)Mireia Recasens-Horta (2) (ESP)6-0 6-1[H2H]
Q2Neus Rodriguez-Menendez (ESP)Maria Bru-Ballara (ESP)6-1 6-3[H2H]
Q2Nuria Parrizas-Diaz (ESP)Lucia Gallego-Jover (ESP)6-2 6-2[H2H]
Q2Alice Tisset (WC) (FRA)Paloma Ruiz-Blanco (WC) (ESP)7-5 6-1[H2H]
Q2Ines Ferrer-Suarez (4) (ESP)Cristina Sanchez-Quintanar (4) (ESP)3-6 6-2 7-6(2)[H2H]
Q2Carmen Lopez-Rueda (ESP)Montserrat Blasco-Fernandez (ESP)6-2 6-1[H2H]
Q2Diana Eriksson (5) (SWE)Laura Apaolaza-Miradevilla (5) (ESP)6-4 6-4[H2H]
Q2Sabina Mediano-Alvarez (ESP)Raphaela Zotter (AUT)6-4 4-6 6-2[H2H]
Q2Macarena Rodriguez-Capilla (6) (ESP)Marta Smiechowska (6) (POL)6-4 6-4[H2H]
Q2Ana Beltran-Trigueros (ESP)Nastassja Burnett (ITA)7-6(3) 6-3[H2H]
Q2Ximena Hermoso (7) (MEX)Olga Kirpicheva (7) (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q2Francisca Sintes-Martin (WC) (ESP)Alba Esteve-Blanch (WC) (ESP)6-2 6-0[H2H]
Q2Eugenia Yordanova (8) (BUL)Sara Pujals-Perez (8) (ESP)6-3 7-5[H2H]
Q2Emmanuelle Cruz (FRA)Marta Oliva-Lopez (ESP)7-6(7) 7-5[H2H]
Q3Sandra Soler-Sola (1) (ESP)ByeBye[H2H]
Q3Beatriz Vall-Cava De Llan (ESP)Alicia Victorio-Zafra (ESP)5-7 6-2 6-1[H2H]
Q3Teresa Pladevall-Oroz (ESP)Yasmine Abou Farah-Trigueros (ESP)6-2 6-2[H2H]
Q3Ana Miguel-Ivern (ESP)Maribel Vicente-Joyera (ESP)6-1 6-2[H2H]
Q3Melisa Cabrera-Handt (2) (ESP)ByeBye[H2H]
Q3Mireia Recasens-Horta (ESP)Sandy Djordjic (SWE)6-1 5-2 Retired[H2H]
Q3Maria Bru-Ballara (ESP)Alina Tseplukhova (RUS)6-3 7-5[H2H]
Q3Neus Rodriguez-Menendez (ESP)Jennifer Allan (GBR)6-3 6-0[H2H]
Q3Lucia Gallego-Jover (3) (ESP)Nadia Lee (3) (GBR)6-3 6-4[H2H]
Q3Nuria Parrizas-Diaz (ESP)Maria Martinez-Romero (ESP)6-3 6-3[H2H]
Q3Paloma Ruiz-Blanco (ESP)Tiffany Cornelius (LUX)6-2 1-6 6-3[H2H]
Q3Alice Tisset (FRA)Sarah Schneider ()6-3 6-2[H2H]
Q3Cristina Sanchez-Quintanar (4) (ESP)Rebeca Estupina-Ibanez (4) (ESP)7-5 6-2[H2H]
Q3Ines Ferrer-Suarez (ESP)Kimberly Feliu-Charfole (ESP)6-3 6-3[H2H]
Q3Montserrat Blasco-Fernandez (ESP)Misato Fujita (JPN)6-7(2) 6-4 6-4[H2H]
Q3Carmen Lopez-Rueda (ESP)Marina Skvortsova (RUS)6-4 6-4[H2H]
Q3Diana Eriksson (5) (SWE)Irene Santos-Bravo (5) (ESP)6-3 6-1[H2H]
Q3Laura Apaolaza-Miradevilla (WC) (ESP)Andrea Carrera-Mor (WC) (ESP)6-2 6-0[H2H]
Q3Raphaela Zotter (AUT)Cynthia Tornil-Marclay (ESP)7-6(3) 6-4[H2H]
Q3Sabina Mediano-Alvarez (ESP)Alba Ramos-Segarra (ESP)7-5 6-4[H2H]
Q3Macarena Rodriguez-Capilla (6) (ESP)Isabel Mas-Breto (6) (ESP)7-5 7-5[H2H]
Q3Marta Smiechowska (POL)Sophie Quist (AUS)6-3 6-1[H2H]
Q3Nastassja Burnett (ITA)Carla Caetano ()6-3 6-3[H2H]
Q3Ana Beltran-Trigueros (ESP)Melissa Bettens (BEL)6-2 6-2[H2H]
Q3Olga Kirpicheva (7) (RUS)Marcella Jones (7) (NZL)6-1 6-2[H2H]
Q3Ximena Hermoso (MEX)Amanda Carreras (GBR)6-3 3-6 7-6(5)[H2H]
Q3Alba Esteve-Blanch (WC) (ESP)Joanna Carswell (WC) (NZL)WO[H2H]
Q3Francisca Sintes-Martin (ESP)Linsey Jacks (GBR)6-4 6-2[H2H]
Q3Eugenia Yordanova (8) (BUL)Laura Revert-Oroz (8) (ESP)6-1 6-2[H2H]
Q3Sara Pujals-Perez (ESP)Laia Gonzalez-Garrido (ESP)6-4 6-1[H2H]
Q3Emmanuelle Cruz (FRA)Marta Domingo-Mesegue (ESP)6-1 7-6(3)[H2H]
Q3Marta Oliva-Lopez (WC) (ESP)Paula Alemany-Ripoll (WC) (ESP)6-4 6-2[H2H]