WTA 10k Izmir, Wk. 34 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Izmir, Wk. 34 Discussion!


Share This...


10k Izmir, Wk. 34 Event Details:

2015-08-17Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Izmir, Wk. 34 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FAyla Aksu (1) (TUR)Keren Shlomo (4) (ISR)2-6 6-4 6-4[H2H]
SFAyla Aksu (1) (TUR)Vasilisa Aponasenko (RUS)6-2 6-1[H2H]
SFKeren Shlomo (4) (ISR)Ena Kajevic ()2-6 6-2 6-4[H2H]
QFAyla Aksu (1) (TUR)Arina Folts (7) (UZB)6-3 6-3[H2H]
QFVasilisa Aponasenko (RUS)Alicia Smith (AUS)6-2 6-2[H2H]
QFKeren Shlomo (4) (ISR)Nora Niedmers (5) (GER)7-5 6-2[H2H]
QFEna Kajevic ()Julia Stamatova (2) (BUL)6-4 6-3[H2H]
R16Ayla Aksu (1) (TUR)Kyra Shroff (IND)6-2 6-4[H2H]
R16Arina Folts (7) (UZB)Ipek Cevik (WC) (TUR)6-0 6-2[H2H]
R16Alicia Smith (AUS)Julia Wachaczyk (3) (GER)6-4 6-4[H2H]
R16Vasilisa Aponasenko (RUS)Ana Veselinovic (6) (MNE)7-5 3-6 6-4[H2H]
R16Nora Niedmers (5) (GER)Ivana Horvat (AUT)6-1 6-2[H2H]
R16Keren Shlomo (4) (ISR)Cagla Badem (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
R16Ena Kajevic ()Elena Belenova (RUS)4-6 7-6(5) 6-3[H2H]
R16Julia Stamatova (2) (BUL)Hulya Esen (TUR)6-2 6-3[H2H]
R32Ayla Aksu (1) (TUR)Qian Nan Feng (CHN)WO[H2H]
R32Kyra Shroff (IND)Lisa-Marie Maetschke ()6-2 7-5[H2H]
R32Ipek Cevik (WC) (TUR)Seven Oral (TUR)6-3 6-3[H2H]
R32Arina Folts (7) (UZB)Hortencia Birnbaumer (BOT)6-4 6-3[H2H]
R32Julia Wachaczyk (3) (GER)Noelia Zeballos (BOL)6-1 6-1[H2H]
R32Alicia Smith (AUS)Ceylin Gunay (TUR)6-2 6-0[H2H]
R32Vasilisa Aponasenko (RUS)Muge Topsel (TUR)6-0 6-1[H2H]
R32Ana Veselinovic (6) (MNE)Annie Donaldson (AUS)6-0 6-2[H2H]
R32Nora Niedmers (5) (GER)Doga Selen Takunyaci (TUR)6-3 7-6(1)[H2H]
R32Ivana Horvat (AUT)Zeynep Cakirer (WC) (TUN)1-6 7-5 6-1[H2H]
R32Cagla Badem (WC) (TUR)Yagmur Akdemir (TUR)6-2 6-3[H2H]
R32Keren Shlomo (4) (ISR)Shiran Arol Wiegand (ISR)4-2 Retired[H2H]
R32Ena Kajevic ()Claudia Williams (8) (NZL)6-0 6-3[H2H]
R32Elena Belenova (RUS)Hazal Karaaliler (WC) (TUR)6-0 6-2[H2H]
R32Hulya Esen (TUR)Yuenu Li (CHN)6-4 6-2[H2H]
R32Julia Stamatova (2) (BUL)Tamari Chalaganidze (GEO)6-0 6-1[H2H]
Women's Doubles
FNora Niedmers (2) (GER)
Julia Wachaczyk (GER)
Ayla Aksu (1) (TUR)
Arina Folts (UZB)
7-6(4) 6-4
SFAyla Aksu (1) (TUR)
Arina Folts (UZB)
Muge Topsel (4) (TUR)
Ana Veselinovic (MNE)
6-1 3-6 10-3
SFNora Niedmers (2) (GER)
Julia Wachaczyk (GER)
Vasilisa Aponasenko (RUS)
Elena Belenova (RUS)
6-2 6-2
QFAyla Aksu (1) (TUR)
Arina Folts (UZB)
Annie Donaldson (AUS)
Ivana Horvat (AUT)
6-4 6-2
QFMuge Topsel (4) (TUR)
Ana Veselinovic (MNE)
Hortencia Birnbaumer (BOT)
Noelia Zeballos (BOL)
6-2 6-3
QFVasilisa Aponasenko (RUS)
Elena Belenova (RUS)
Tamari Chalaganidze (GEO)
Yuenu Li (CHN)
6-3 6-4
QFNora Niedmers (2) (GER)
Julia Wachaczyk (GER)
Kyra Shroff (IND)
Alicia Smith (AUS)
4-6 7-5 10-4
R16Ayla Aksu (1) (TUR)
Arina Folts (UZB)
Bye
R16Annie Donaldson (AUS)
Ivana Horvat (AUT)
Ceylin Gunay (TUR)
Seven Oral (TUR)
6-1 5-7 10-8
R16Muge Topsel (4) (TUR)
Ana Veselinovic (MNE)
Yagmur Akdemir (TUR)
Alara Sener (TUN)
6-1 6-4
R16Hortencia Birnbaumer (BOT)
Noelia Zeballos (BOL)
Cagla Badem (WC) (TUR)
Ipek Cevik (TUR)
6-2 6-1
R16Tamari Chalaganidze (GEO)
Yuenu Li (CHN)
Zeynep Cakirer (TUN)
Hazal Karaaliler (TUR)
6-1 6-1
R16Vasilisa Aponasenko (RUS)
Elena Belenova (RUS)
Hulya Esen (3) (TUR)
Lutfiye Esen (TUR)
6-4 6-7(7) 10-3
R16Kyra Shroff (IND)
Alicia Smith (AUS)
Keren Shlomo (ISR)
Claudia Williams (NZL)
6-3 6-1
R16Nora Niedmers (2) (GER)
Julia Wachaczyk (GER)
Lana Kentchiashvili (GEO)
Doga Selen Takunyaci (TUR)
6-2 6-0
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Hortencia Birnbaumer (BOT)Aynur Cemre Aka (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q1Seven Oral (TUR)Alara Sener (TUN)7-5 6-2[H2H]
Q1Lisa-Marie Maetschke ()Neus Torregrosa Parets (ESP)6-1 6-2[H2H]
Q1Ceylin Gunay (TUR)Nur Gulsan Bicen (TUR)6-1 6-2[H2H]
Q1Annie Donaldson (AUS)Asli Yucebilgin (WC) (TUR)6-1 6-1[H2H]
Q1Ivana Horvat (AUT)Jessica Zeynel (GBR)6-2 6-3[H2H]
Q1Shiran Arol Wiegand (ISR)Qian Nan Feng (CHN)6-3 6-1[H2H]
Q1Elena Belenova (RUS)Lana Kentchiashvili (GEO)6-0 4-6 6-1[H2H]