WTA 10k Gyor, Wk. 18 Draw (Women's) - 2016

Click Here To Join The 10k Gyor, Wk. 18 Discussion!


Share This...


10k Gyor, Wk. 18 Event Details:

2016-05-02Clay
OutdoorHungary
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Gyor, Wk. 18 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FVesna Dolonc (SRB)Anastasiya Shoshyna (UKR)6-3 7-5[H2H]
SFVesna Dolonc (SRB)Bianka Bekefi (HUN)6-4 6-3[H2H]
SFAnastasiya Shoshyna (UKR)Guadalupe Perez Rojas (6) (ARG)6-1 7-6(6)[H2H]
QFBianka Bekefi (HUN)Luca Nagymihaly (HUN)6-2 2-1 Retired[H2H]
QFVesna Dolonc (SRB)Rebeka Stolmar (HUN)6-2 7-5[H2H]
QFAnastasiya Shoshyna (UKR)Gabriela Horackova (CZE)6-4 7-6(5)[H2H]
QFGuadalupe Perez Rojas (6) (ARG)Nadiya Kolb (UKR)6-1 6-2[H2H]
R16Luca Nagymihaly (HUN)Pia Konig (1) (AUT)6-4 6-1[H2H]
R16Bianka Bekefi (HUN)Cornelia Lister (7) (SWE)3-6 6-3 6-3[H2H]
R16Vesna Dolonc (SRB)Monika Kilnarova (CZE)6-0 7-5[H2H]
R16Rebeka Stolmar (HUN)Daiana Negreanu (8) (ROU)2-6 6-3 6-3[H2H]
R16Gabriela Horackova (CZE)Dejana Radanovic (5) (SRB)6-3 7-6(5)[H2H]
R16Anastasiya Shoshyna (UKR)Tina Tehrani (USA)6-1 3-0 Retired[H2H]
R16Guadalupe Perez Rojas (6) (ARG)Karolina Novotna (CZE)2-6 6-2 6-1[H2H]
R16Nadiya Kolb (UKR)Nicole Vaidisova (2) (CZE)6-0 Retired[H2H]
R32Pia Konig (1) (AUT)Natalie Proese (GER)6-3 6-4[H2H]
R32Luca Nagymihaly (HUN)Barbora Miklova (CZE)6-1 6-2[H2H]
R32Bianka Bekefi (HUN)Panna Udvardy (WC) (HUN)6-3 6-2[H2H]
R32Cornelia Lister (7) (SWE)Agnes Bukta (HUN)5-7 6-4 6-4[H2H]
R32Monika Kilnarova (CZE)Anastasia Pribylova (3) ()6-3 7-5[H2H]
R32Vesna Dolonc (SRB)Adrienn Nagy (WC) (HUN)6-2 7-5[H2H]
R32Rebeka Stolmar (HUN)Lili Fekete (WC) (HUN)6-3 6-4[H2H]
R32Daiana Negreanu (8) (ROU)Gabriela Duca (ROU)6-1 6-3[H2H]
R32Dejana Radanovic (5) (SRB)Nina Potocnik ()6-0 6-3[H2H]
R32Gabriela Horackova (CZE)Maryna Kolb (UKR)6-3 6-3[H2H]
R32Tina Tehrani (USA)Anna Pribylova (RUS)7-5 6-2[H2H]
R32Anastasiya Shoshyna (UKR)Tereza Malikova (4) (CZE)6-2 6-2[H2H]
R32Guadalupe Perez Rojas (6) (ARG)Veronika Vlkovska (CZE)7-5 6-1[H2H]
R32Karolina Novotna (CZE)Csilla Argyelan (HUN)7-6(3) 3-0 Retired[H2H]
R32Nadiya Kolb (UKR)Kristina Miletic (SRI)6-2 6-2[H2H]
R32Nicole Vaidisova (2) (CZE)Nora Szoke (WC) (HUN)6-0 6-1[H2H]
Women's Doubles
FDaiana Negreanu (1) (ROU)
Rebeka Stolmar (HUN)
Maryna Kolb (3) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
7-6(4) 6-0
SFDaiana Negreanu (1) (ROU)
Rebeka Stolmar (HUN)
Akiko Okuda (4) (USA)
Tina Tehrani (USA)
6-3 6-2
SFMaryna Kolb (3) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Caroline Ilowska (AUT)
Anastasiya Shoshyna (UKR)
6-4 7-5
QFDaiana Negreanu (1) (ROU)
Rebeka Stolmar (HUN)
Sabina Machalova (CZE)
Barbora Miklova (CZE)
6-1 6-2
QFAkiko Okuda (4) (USA)
Tina Tehrani (USA)
Gabriela Duca (ROU)
Dominika Toronyi (HUN)
6-1 6-2
QFMaryna Kolb (3) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Luca Nagymihaly (HUN)
Guadalupe Perez Rojas (ARG)
1-6 6-4 10-7
QFCaroline Ilowska (AUT)
Anastasiya Shoshyna (UKR)
Anastasia Pribylova (2) ()
Anna Pribylova (RUS)
6-3 6-0
R16Daiana Negreanu (1) (ROU)
Rebeka Stolmar (HUN)
Bye
R16Sabina Machalova (CZE)
Barbora Miklova (CZE)
Nora Szoke (HUN)
Alexandra Tsereteli (HUN)
WO
R16Akiko Okuda (4) (USA)
Tina Tehrani (USA)
Bye
R16Gabriela Duca (ROU)
Dominika Toronyi (HUN)
Adrienn Nagy (HUN)
Ana Veselinovic (MNE)
WO
R16Undecided
Luca Nagymihaly (HUN)
Guadalupe Perez Rojas (ARG)
Bye
R16Undecided
Maryna Kolb (3) (UKR)
Nadiya Kolb (UKR)
Bye
R16Undecided
Caroline Ilowska (AUT)
Anastasiya Shoshyna (UKR)
Bye
R16Undecided
Anastasia Pribylova (2) ()
Anna Pribylova (RUS)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Tina Tehrani (1) (USA)Katarina Kuzmova (SVK)7-6(1) 7-6(6)[H2H]
Q1Nadiya Kolb (2) (UKR)Maryna Kolb (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q1Karolina Novotna (CZE)Iana Tishchenko (3) (MDA)6-2 6-3[H2H]
Q1Gabriela Horackova (4) (CZE)Sabina Machalova (CZE)6-4 6-2[H2H]
Q1Kristina Miletic (5) (SRI)Klaudia Szabo (HUN)6-3 6-2[H2H]
Q1Gabriela Duca (6) (ROU)Alexandra Lazarova (SVK)6-1 6-1[H2H]
Q1Monika Kilnarova (7) (CZE)Akiko Okuda (10) (USA)6-4 7-5[H2H]
Q1Barbora Miklova (9) (CZE)Caroline Ilowska (8) (AUT)2-6 6-0 6-4[H2H]
Q2Tina Tehrani (1) (USA)ByeBye[H2H]
Q2Katarina Kuzmova (SVK)Alexandra Tsereteli (WC) (HUN)6-0 6-3[H2H]
Q2Nadiya Kolb (2) (UKR)ByeBye[H2H]
Q2Maryna Kolb (UKR)Nikoletta Muller (HUN)6-1 6-0[H2H]
Q2Iana Tishchenko (3) (MDA)ByeBye[H2H]
Q2Karolina Novotna (CZE)Dominika Toronyi (HUN)6-2 6-0[H2H]
Q2Gabriela Horackova (4) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Sabina Machalova (CZE)Maria Novikova (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q2Kristina Miletic (5) (SRI)ByeBye[H2H]
Q2Klaudia Szabo (HUN)Vivien Abraham (HUN)6-4 6-3[H2H]
Q2Gabriela Duca (6) (ROU)ByeBye[H2H]
Q2Alexandra Lazarova (SVK)Anasztazia Fouraev (HUN)6-3 6-0[H2H]
Q2Monika Kilnarova (7) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Akiko Okuda (10) (USA)Aneta Kladivova (CZE)6-2 6-1[H2H]
Q2Caroline Ilowska (8) (AUT)ByeBye[H2H]
Q2Barbora Miklova (9) (CZE)Adrienn Zsitvay (HUN)6-3 6-0[H2H]