WTA 10k Gonesse, Wk. 12 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Gonesse, Wk. 12 Discussion!


Share This...


10k Gonesse, Wk. 12 Event Details:

2015-03-16Clay
IndoorFrance
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Gonesse, Wk. 12 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FOlga Ianchuk (1) (UKR)Michaela Honcova (SVK)[H2H]
SFOlga Ianchuk (1) (UKR)Iva Mekovec (3) (CRO)6-3 6-1[H2H]
SFMichaela Honcova (SVK)Elizaveta Ianchuk (2) (UKR)6-1 0-6 6-3[H2H]
QFOlga Ianchuk (1) (UKR)Silvia Njiric (5) (CRO)6-1 1-0 Retired[H2H]
QFIva Mekovec (3) (CRO)Lea Tholey (FRA)6-2 6-3[H2H]
QFMichaela Honcova (SVK)Agnes Bukta (HUN)6-4 6-1[H2H]
QFElizaveta Ianchuk (2) (UKR)Marine Partaud (FRA)7-6(3) 6-2[H2H]
R16Olga Ianchuk (1) (UKR)Schena Benamar (WC) (FRA)6-1 6-3[H2H]
R16Silvia Njiric (5) (CRO)Sina Haas (GER)6-0 6-4[H2H]
R16Iva Mekovec (3) (CRO)Katharina Hobgarski (GER)6-1 6-1[H2H]
R16Lea Tholey (FRA)Ganna Poznikhirenko (UKR)7-5 6-4[H2H]
R16Michaela Honcova (SVK)Anastasia Rudakova (7) ()6-2 6-3[H2H]
R16Agnes Bukta (HUN)Ilka Csoregi (ROU)6-2 2-6 6-0[H2H]
R16Marine Partaud (FRA)Sara Ottomano (SUI)6-1 6-0[H2H]
R16Elizaveta Ianchuk (2) (UKR)Justine Ozga (GER)6-1 5-7 7-5[H2H]
R32Olga Ianchuk (1) (UKR)Audrey Albie (FRA)6-2 6-3[H2H]
R32Schena Benamar (WC) (FRA)Mallaurie Noel (WC) (FRA)2-6 6-1 7-6(5)[H2H]
R32Sina Haas (GER)Valentini Grammatikopoulou (GRC)6-1 6-1[H2H]
R32Silvia Njiric (5) (CRO)Michaela Boev (BEL)7-6(0) 6-1[H2H]
R32Iva Mekovec (3) (CRO)Natalia Siedliska (POL)6-4 6-2[H2H]
R32Katharina Hobgarski (GER)Angela Leweurs (WC) (FRA)6-4 6-1[H2H]
R32Lea Tholey (FRA)Oana Georgeta Simion (ROU)2-6 6-4 6-1[H2H]
R32Ganna Poznikhirenko (UKR)Daniela Seguel (8) (CHL)6-1 6-3[H2H]
R32Anastasia Rudakova (7) ()Juliette Colard (WC) (FRA)6-3 6-2[H2H]
R32Michaela Honcova (SVK)Kinnie Laisne (FRA)6-4 6-2[H2H]
R32Ilka Csoregi (ROU)Tessah Andrianjafitrimo (FRA)2-6 7-5 6-0[H2H]
R32Agnes Bukta (HUN)Despina Papamichail (4) (GRC)6-0 6-0[H2H]
R32Sara Ottomano (SUI)Eleni Daniilidou (6) (GRC)6-2 6-1[H2H]
R32Marine Partaud (FRA)Tamara Korpatsch (GER)6-1 6-4[H2H]
R32Justine Ozga (GER)Alice Bacquie (FRA)6-4 4-6 6-1[H2H]
R32Elizaveta Ianchuk (2) (UKR)Tess Sugnaux (SUI)7-5 6-1[H2H]
Women's Doubles
FAgnes Bukta (2) (HUN)
Oana Georgeta Simion (ROU)
Elizaveta Ianchuk (1) (UKR)
Olga Ianchuk (UKR)
6-4 3-6 [10-6]
SFElizaveta Ianchuk (1) (UKR)
Olga Ianchuk (UKR)
Alice Bacquie (3) (FRA)
Natalia Siedliska (POL)
7-6(8) 6-2
SFAgnes Bukta (2) (HUN)
Oana Georgeta Simion (ROU)
Audrey Albie (4) (FRA)
Kinnie Laisne (FRA)
6-2 6-1
QFElizaveta Ianchuk (1) (UKR)
Olga Ianchuk (UKR)
Juliette Colard (FRA)
Emeline Dartron (FRA)
6-3 6-1
QFAlice Bacquie (3) (FRA)
Natalia Siedliska (POL)
Michaela Honcova (SVK)
Natasa Zoric (SRB)
6-3 4-6 10-6
QFAudrey Albie (4) (FRA)
Kinnie Laisne (FRA)
Michaela Boev (BEL)
Anais Van Cauter (FRA)
6-2 3-6 10-7
QFAgnes Bukta (2) (HUN)
Oana Georgeta Simion (ROU)
Angela Leweurs (FRA)
Alina Wessel (GER)
6-2 6-0
R16Elizaveta Ianchuk (1) (UKR)
Olga Ianchuk (UKR)
Bye
R16Juliette Colard (FRA)
Emeline Dartron (FRA)
Alisha Haas ()
Sina Haas (GER)
5-7 6-2 10-4
R16Alice Bacquie (3) (FRA)
Natalia Siedliska (POL)
Sara Cakarevic (FRA)
Solene Guyomard (FRA)
2-6 6-2 10-5
R16Michaela Honcova (SVK)
Natasa Zoric (SRB)
Louise Lampla (FRA)
Sara Ottomano (SUI)
6-2 6-3
R16Michaela Boev (BEL)
Anais Van Cauter (FRA)
Kassandra Davesne (FRA)
Camille Sireix (FRA)
7-6(2) 6-2
R16Audrey Albie (4) (FRA)
Kinnie Laisne (FRA)
Schena Benamar (FRA)
Mallaurie Noel (FRA)
6-1 6-0
R16Angela Leweurs (FRA)
Alina Wessel (GER)
Fanny Caramaro (FRA)
Julie Razafindranaly (FRA)
6-2 6-4
R16Undecided
Agnes Bukta (2) (HUN)
Oana Georgeta Simion (ROU)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Lea Tholey (FRA)Tessah Andrianjafitrimo (11) (FRA)7-6(3) 6-2[H2H]
Q1Sina Haas (2) (GER)Sara Cakarevic (FRA)6-3 6-1[H2H]
Q1Katharina Hobgarski (3) (GER)Camille Sireix (FRA)6-1 6-0[H2H]
Q1Natalia Siedliska (4) (POL)Sara Orellana ()6-3 6-0[H2H]
Q1Ilka Csoregi (5) (ROU)Cindy Castille (FRA)6-3 6-4[H2H]
Q1Kinnie Laisne (6) (FRA)Fanny Caramaro (FRA)6-3 6-0[H2H]
Q1Marine Partaud (FRA)Camille Cheli (7) (FRA)6-2 6-2[H2H]
Q1Michaela Boev (10) (BEL)Anais Van Cauter (FRA)6-2 5-7 6-0[H2H]
Q2Lea Tholey (FRA)Josephine Boualem (1) (FRA)6-4 6-7(3) 7-5[H2H]
Q2Tessah Andrianjafitrimo (11) (FRA)Kassandra Davesne (FRA)7-5 6-0[H2H]
Q2Sina Haas (2) (GER)Alina Wessel (GER)6-1 6-2[H2H]
Q2Sara Cakarevic (FRA)Kimberley Zimmermann (9) (BEL)6-3 6-3[H2H]
Q2Katharina Hobgarski (3) (GER)Chiara Frapolli ()6-2 6-2[H2H]
Q2Camille Sireix (FRA)Katharina Hering (13) ()6-4 6-1[H2H]
Q2Natalia Siedliska (4) (POL)Ines Nicault (FRA)6-2 6-2[H2H]
Q2Sara Orellana ()Mathilde Armitano (16) (FRA)6-4 6-4[H2H]
Q2Ilka Csoregi (5) (ROU)Anna Gabric ()6-2 6-0[H2H]
Q2Cindy Castille (FRA)Chantelle Rigozzi (15) (AUS)6-4 6-2[H2H]
Q2Kinnie Laisne (6) (FRA)Anne Zehetgruber (GER)6-1 7-6(3)[H2H]
Q2Fanny Caramaro (FRA)Fiona Codino (14) (FRA)6-3 6-1[H2H]
Q2Camille Cheli (7) (FRA)Julie Razafindranaly (FRA)6-3 6-4[H2H]
Q2Marine Partaud (FRA)Margaux Deagostini (12) (SUI)7-5 6-4[H2H]
Q2Anais Van Cauter (FRA)Natalie Proese (8) (GER)6-2 6-1[H2H]
Q2Michaela Boev (10) (BEL)Katarzyna Wysoczanska (POL)6-0 6-0[H2H]
Q3Josephine Boualem (1) (FRA)ByeBye[H2H]
Q3Lea Tholey (FRA)Julia Kimmelmann (GER)2-6 7-5 6-2[H2H]
Q3Kassandra Davesne (FRA)Nina Van Oost (BEL)6-4 6-3[H2H]
Q3UndecidedTessah Andrianjafitrimo (11) (FRA)Bye[H2H]
Q3Sina Haas (2) (GER)ByeBye[H2H]
Q3Alina Wessel (GER)Valentine Bacher (FRA)6-3 6-4[H2H]
Q3Sara Cakarevic (FRA)Eleonore Barrere (FRA)6-1 6-0[H2H]
Q3UndecidedKimberley Zimmermann (9) (BEL)Bye[H2H]
Q3Katharina Hobgarski (3) (GER)ByeBye[H2H]
Q3Chiara Frapolli ()Kelia LE Bihan (FRA)6-3 6-1[H2H]
Q3Camille Sireix (FRA)Lola Hendrickx (WC) (FRA)6-4 6-2[H2H]
Q3UndecidedKatharina Hering (13) ()Bye[H2H]
Q3Natalia Siedliska (4) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Ines Nicault (FRA)Emma VAN Hee (BEL)6-3 6-3[H2H]
Q3Sara Orellana ()Emeline Dartron (WC) (FRA)3-6 6-4 6-3[H2H]
Q3UndecidedMathilde Armitano (16) (FRA)Bye[H2H]
Q3Ilka Csoregi (5) (ROU)ByeBye[H2H]
Q3Anna Gabric ()Sophia Bursulaya (USA)6-0 6-0[H2H]
Q3Cindy Castille (FRA)Solene Guyomard (FRA)6-3 6-2[H2H]
Q3UndecidedChantelle Rigozzi (15) (AUS)Bye[H2H]
Q3Kinnie Laisne (6) (FRA)ByeBye[H2H]
Q3Anne Zehetgruber (GER)Vinciane Remy (FRA)7-5 3-0 Retired[H2H]
Q3Fanny Caramaro (FRA)Jenny Jullien (FRA)WO[H2H]
Q3UndecidedFiona Codino (14) (FRA)Bye[H2H]
Q3Camille Cheli (7) (FRA)ByeBye[H2H]
Q3Julie Razafindranaly (FRA)Lucie Lesecq (WC) (FRA)6-0 6-3[H2H]
Q3Marine Partaud (FRA)Nastasia Boitier Legourd (WC) (FRA)6-1 6-1[H2H]
Q3UndecidedMargaux Deagostini (12) (SUI)Bye[H2H]
Q3Natalie Proese (8) (GER)ByeBye[H2H]
Q3Anais Van Cauter (FRA)Pauline Dore (WC) (FRA)6-1 4-6 6-4[H2H]
Q3Katarzyna Wysoczanska (POL)Marie Temin (FRA)7-6(5) 5-7 6-3[H2H]
Q3UndecidedMichaela Boev (10) (BEL)Bye[H2H]