WTA 10k Erzincan, Wk. 24 Draw (Women's) - 2012

Click Here To Join The 10k Erzincan, Wk. 24 Discussion!


Share This...


10k Erzincan, Wk. 24 Event Details:

2012-06-11Hard
OutdoorErzincan, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Erzincan, Wk. 24 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FChantal Skamlova (SVK)Jeannine Prentner (AUT)6-1 6-1[H2H]
SFChantal Skamlova (SVK)Basak Eraydin (TUR)6-2 7-5[H2H]
SFJeannine Prentner (4) (AUT)Alina Wessel (4) (GER)6-1 6-2[H2H]
QFChantal Skamlova (SVK)Abbie Myers (AUS)6-0 6-2[H2H]
QFBasak Eraydin (3) (TUR)Margarita Lazareva (3) ()4-6 6-1 6-1[H2H]
QFAlina Wessel (Q) (GER)Tamari Chalaganidze (Q) (GEO)6-0 5-7 6-4[H2H]
QFJeannine Prentner (7) (AUT)Linda Mair (7) (ITA)7-5 6-3[H2H]
R16Abbie Myers (AUS)Tea Faber (CRO)1-6 6-1 6-1[H2H]
R16Chantal Skamlova (SVK)Evgeniya Svintsova ()6-3 6-2[H2H]
R16Margarita Lazareva (3) ()Seda Arantekin (3) (TUR)6-7(4) 6-1 6-2[H2H]
R16Basak Eraydin (WC) (TUR)Cemre Anil (WC) (TUR)6-1 6-1[H2H]
R16Tamari Chalaganidze (Q) (GEO)Melis Bayraktaroglu (Q) (TUR)6-3 4-6 7-5[H2H]
R16Alina Wessel (GER)Ella Leivo (FIN)6-0 6-4[H2H]
R16Jeannine Prentner (7) (AUT)Johanna Hyoty (7) (FIN)1-6 6-2 6-2[H2H]
R16Linda Mair (ITA)Elif Turgul (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Tea Faber (1) (CRO)Melis Sezer (1) (TUR)6-3 7-5[H2H]
R32Abbie Myers (AUS)Varvara Kuznetsova (RUS)7-5 6-2[H2H]
R32Chantal Skamlova (SVK)Yagmur Akgul (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Evgeniya Svintsova (Q) ()Aysenur Durmus (Q) (TUR)6-3 6-1[H2H]
R32Margarita Lazareva (3) ()Tamari Tskhakaia (3) (GEO)6-2 6-0[H2H]
R32Seda Arantekin (TUR)Babilina Machaidze (GEO)6-1 6-0[H2H]
R32Cemre Anil (WC) (TUR)Busra Kayrun (WC) (TUR)6-7(2) 6-3 6-3[H2H]
R32Basak Eraydin (TUR)Mariam Kiknadze (GEO)6-0 6-1[H2H]
R32Tamari Chalaganidze (6) (GEO)Diana Isaeva (6) ()6-2 6-0[H2H]
R32Melis Bayraktaroglu (WC) (TUR)Teona Tatishvili (WC) (GEO)6-2 6-2[H2H]
R32Ella Leivo (FIN)Nour Azzouz (EGY)6-4 4-6 6-2[H2H]
R32Alina Wessel (Q) (GER)Gulsah Cetin (Q) (TUR)7-5 6-0[H2H]
R32Jeannine Prentner (7) (AUT)Hazal Unlugenc (7) (TUR)6-3 7-5[H2H]
R32Johanna Hyoty (FIN)Gulben Guldas (TUR)6-0 6-4[H2H]
R32Linda Mair (ITA)Yagmur Akdemir (TUR)6-1 6-2[H2H]
R32Elif Turgul (TUR)Nina Khrisanova (RUS)6-2 6-3[H2H]
Women's Doubles
FChantal Skamlova (SVK)
Alina Wessel (GER)
Jeannine Prentner (AUT)
Evgeniya Svintsova ()
6-0 6-4
SFJeannine Prentner (1) (AUT)
Evgeniya Svintsova ()
Basak Eraydin (1) (TUR)
Melis Sezer (TUR)
6-4 6-4
SFChantal Skamlova (3) (SVK)
Alina Wessel (GER)
Margarita Lazareva (3) ()
Abbie Myers (AUS)
6-3 6-7(7) [10-5]
QFBasak Eraydin (1) (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Gulsah Cetin (1) (TUR)
Gulben Guldas (TUR)
6-0 6-1
QFJeannine Prentner (4) (AUT)
Evgeniya Svintsova ()
Johanna Hyoty (4) (FIN)
Ella Leivo (FIN)
6-4 7-5
QFChantal Skamlova (SVK)
Alina Wessel (GER)
Diana Isaeva ()
Nina Khrisanova (RUS)
7-5 6-2
QFMargarita Lazareva ()
Abbie Myers (AUS)
Yagmur Akdemir (TUR)
Melis Bayraktaroglu (TUR)
6-0 6-0
R16Basak Eraydin (1) (TUR)
Melis Sezer (TUR)
Bye
R16Gulsah Cetin (TUR)
Gulben Guldas (TUR)
Nour Azzouz (EGY)
Varvara Kuznetsova (RUS)
6-2 4-6 [10-3]
R16Johanna Hyoty (4) (FIN)
Ella Leivo (FIN)
Tamari Chalaganidze (4) (GEO)
Babilina Machaidze (GEO)
6-1 6-2
R16Jeannine Prentner (AUT)
Evgeniya Svintsova ()
Teona Tatishvili (GEO)
Tamari Tskhakaia (GEO)
6-0 6-0
R16Diana Isaeva ()
Nina Khrisanova (RUS)
Cemre Anil (TUR)
Hazal Unlugenc (TUR)
2-6 6-4 [10-6]
R16Chantal Skamlova (SVK)
Alina Wessel (GER)
Aysenur Durmus (TUR)
Busra Kayrun (TUR)
6-3 6-0
R16Yagmur Akdemir (TUR)
Melis Bayraktaroglu (TUR)
Mariam Kiknadze (GEO)
Elif Turgul (TUR)
6-2 6-1
R16Margarita Lazareva ()
Abbie Myers (AUS)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Nour Azzouz (1WC) (EGY)ByeBye[H2H]
Q1Tamari Tskhakaia (GEO)ByeBye[H2H]
Q1Gulsah Cetin (TUR)ByeBye[H2H]
Q1Tamari Chalaganidze (GEO)ByeBye[H2H]
Q1Yagmur Akdemir (WC) (TUR)ByeBye[H2H]
Q1Teona Tatishvili (GEO)ByeBye[H2H]
Q1Aysenur Durmus (TUR)Elif Turgul (TUR)6-3 7-5[H2H]
Q1Johanna Hyoty (FIN)ByeBye[H2H]