WTA 10k Brno, Wk. 38 Draw (Women's) - 2016

Click Here To Join The 10k Brno, Wk. 38 Discussion!


Share This...


10k Brno, Wk. 38 Event Details:

2016-09-19Clay
OutdoorCzech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Brno, Wk. 38 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMiriam Kolodziejova (8) (CZE)Diana Sumova (CZE)6-3 3-6 6-4[H2H]
SFDiana Sumova (CZE)Maja Chwalinska (POL)6-4 4-6 6-3[H2H]
SFMiriam Kolodziejova (8) (CZE)Caroline Werner (_Ge)6-2 6-4[H2H]
QFDiana Sumova (CZE)Barbora Krejcikova (1) (CZE)6-2 3-0 Retired[H2H]
QFMaja Chwalinska (POL)Monika Kilnarova (CZE)6-3 4-0 Retired[H2H]
QFMiriam Kolodziejova (8) (CZE)Nikola Tomanova (CZE)6-3 2-6 6-3[H2H]
QFCaroline Werner (_Ge)Barbora Miklova (CZE)6-4 6-0[H2H]
R16Barbora Krejcikova (1) (CZE)Anastasia Zarytska (UKR)7-5 6-3[H2H]
R16Diana Sumova (CZE)Petra Januskova (5) (CAN)6-0 6-0[H2H]
R16Monika Kilnarova (CZE)Aneta Laboutkova (WC) (CZE)6-2 6-1[H2H]
R16Maja Chwalinska (POL)Sabina Machalova (WC) (CZE)WO[H2H]
R16Miriam Kolodziejova (8) (CZE)Aneta Kladivova (CZE)6-2 6-3[H2H]
R16Nikola Tomanova (CZE)Sadafmoh Tolibova (4) (BLR)7-6(7) 6-0[H2H]
R16Caroline Werner (_Ge)Katharina Gerlach (6) (GER)6-4 2-1 Retired[H2H]
R16Barbora Miklova (CZE)Vendula Zovincova (2) (CZE)6-3 7-6(2)[H2H]
R32Barbora Krejcikova (1) (CZE)Tereza Koplova (CZE)7-6(6) 6-2[H2H]
R32Anastasia Zarytska (UKR)Nikola Schweinerova (CZE)6-1 6-4[H2H]
R32Diana Sumova (CZE)Paulina Czarnik (POL)6-2 6-1[H2H]
R32Petra Januskova (5) (CAN)Kristyna Hrabalova (WC) (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Monika Kilnarova (CZE)Nina Potocnik (3) ()2-6 7-6(5) 7-6(1)[H2H]
R32Aneta Laboutkova (WC) (CZE)Linda Sevcikova (CZE)6-1 6-2[H2H]
R32Sabina Machalova (WC) (CZE)Sandra Jamrichova (SVK)6-2 6-3[H2H]
R32Maja Chwalinska (POL)Rebeka Stolmar (7) (HUN)6-3 6-3[H2H]
R32Miriam Kolodziejova (8) (CZE)Gabriela Horackova (CZE)2-6 6-1 6-1[H2H]
R32Aneta Kladivova (CZE)Jule Niemeier (_GE)6-1 7-6(3)[H2H]
R32Nikola Tomanova (CZE)Ivana Kopsova (WC) (SVK)6-1 6-2[H2H]
R32Sadafmoh Tolibova (4) (BLR)Madeline Bosnjak ()6-2 6-1[H2H]
R32Katharina Gerlach (6) (GER)Laura Svatikova (SVK)6-4 6-0[H2H]
R32Caroline Werner (_Ge)Valeria Gorlats (EST)6-3 6-1[H2H]
R32Barbora Miklova (CZE)Lucie Prochazkova (CZE)7-6(7) 4-6 6-0[H2H]
R32Vendula Zovincova (2) (CZE)Veronika Vlkovska (CZE)6-1 6-4[H2H]
Women's Doubles
FAneta Kladivova (CZE)
Aneta Laboutkova (CZE)
Maja Chwalinska (POL)
Paulina Czarnik (POL)
7-6(5) 3-6 [12-10]
SFMaja Chwalinska (POL)
Paulina Czarnik (POL)
Sandra Jamrichova (1) (SVK)
Petra Januskova (CAN)
6-3 6-3
SFAneta Kladivova (CZE)
Aneta Laboutkova (CZE)
Monika Pavlaskova (CZE)
Linda Sevcikova (CZE)
6-1 6-2
QFSandra Jamrichova (1) (SVK)
Petra Januskova (CAN)
Hana Kovacova (CZE)
Laetitia Pulchartova (CZE)
6-3 7-5
QFMaja Chwalinska (POL)
Paulina Czarnik (POL)
Kristyna Hrabalova (3) (CZE)
Nikola Tomanova (CZE)
6-2 6-3
QFAneta Kladivova (CZE)
Aneta Laboutkova (CZE)
Sabina Machalova (4) (CZE)
Barbora Miklova (CZE)
6-4 6-3
QFMonika Pavlaskova (CZE)
Linda Sevcikova (CZE)
Nastja Kolar (2) (SLO)
Yvonne Neuwirth (AUT)
WO
R16Sandra Jamrichova (1) (SVK)
Petra Januskova (CAN)
Bye
R16Hana Kovacova (CZE)
Laetitia Pulchartova (CZE)
Regina Husak ()
Laura Svatikova (SVK)
6-2 6-3
R16Kristyna Hrabalova (3) (CZE)
Nikola Tomanova (CZE)
Bye
R16Undecided
Maja Chwalinska (POL)
Paulina Czarnik (POL)
Bye
R16Aneta Kladivova (CZE)
Aneta Laboutkova (CZE)
Bye
R16Undecided
Sabina Machalova (4) (CZE)
Barbora Miklova (CZE)
Bye
R16Monika Pavlaskova (CZE)
Linda Sevcikova (CZE)
Bye
R16Undecided
Nastja Kolar (2) (SLO)
Yvonne Neuwirth (AUT)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Veronika Vlkovska (1) (CZE)Hana Pektorova (CZE)6-2 6-4[H2H]
Q1Laura Svatikova (2) (SVK)Radka Buzkova (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q1Madeline Bosnjak ()Paulina Czarnik (3) (POL)6-4 2-6 6-3[H2H]
Q1Jule Niemeier (4) (_GE)Tereza Koplova (WC) (CZE)6-3 6-1[H2H]
Q1Nikola Tomanova (CZE)Timea Jaruskova (SVK)6-4 6-2[H2H]
Q1Nikola Schweinerova (CZE)Marketa Slivova (CZE)3-6 6-4 6-2[H2H]
Q1Aneta Kladivova (CZE)Adela Wasserbauerova (WC) (CZE)6-3 6-1[H2H]
Q1Lucie Prochazkova (CZE)Alena Weiss (AUT)6-3 6-4[H2H]
Q2Veronika Vlkovska (1) (CZE)Nicole Gadient ()6-2 6-1[H2H]
Q2Hana Pektorova (CZE)Denisa Pospisilova (CZE)6-4 6-4[H2H]
Q2Laura Svatikova (2) (SVK)Katerina Filip (WC) (SWE)6-2 6-3[H2H]
Q2Radka Buzkova (CZE)Hana Kovacova (CZE)7-5 7-5[H2H]
Q2Paulina Czarnik (3) (POL)Veronika Koberlingova (SVK)6-2 6-3[H2H]
Q2Madeline Bosnjak ()Janina Toljan (AUT)6-3 6-4[H2H]
Q2Jule Niemeier (4) (_GE)Veronika Koudelkova (WC) (CZE)6-1 6-2[H2H]
Q2Tereza Koplova (WC) (CZE)Jana Haid (AUT)6-1 6-4[H2H]
Q2Timea Jaruskova (SVK)Sonja Krtenova (CZE)6-1 7-5[H2H]
Q2Nikola Tomanova (CZE)Anna Siskova (CZE)6-3 7-6(3)[H2H]
Q2Nikola Schweinerova (CZE)Linda Sevcikova (WC) (CZE)6-1 7-5[H2H]
Q2Marketa Slivova (CZE)Maria Novikova (RUS)7-6(10) 6-0[H2H]
Q2Adela Wasserbauerova (WC) (CZE)Aneta Kulhankova (WC) (CZE)6-3 6-1[H2H]
Q2Aneta Kladivova (CZE)Martina Kudelova (CZE)6-2 7-5[H2H]
Q2Lucie Prochazkova (CZE)Laetitia Pulchartova (CZE)6-2 6-0[H2H]
Q2Alena Weiss (AUT)Joanna Skrzypczynska (POL)6-1 6-2[H2H]