WTA 10k Bol, Wk. 39 Draw (Women's) - 2014

Click Here To Join The 10k Bol, Wk. 39 Discussion!


Share This...


10k Bol, Wk. 39 Event Details:

2014-09-22Clay
OutdoorBol, Croatia
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Bol, Wk. 39 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FTena Lukas (6) (CRO)Petra Rohanova (6) (CZE)6-0 6-1[H2H]
SFPetra Rohanova (6) (CZE)Pia Cuk (6) (SLO)2-6 6-3 6-1[H2H]
SFTena Lukas (3) (CRO)Gabriela Pantuckova (3) (CZE)6-2 6-2[H2H]
QFPetra Rohanova (CZE)Barbara Kotelesova (SVK)7-5 3-6 6-4[H2H]
QFPia Cuk (SLO)Elke Lemmens (BEL)6-1 2-6 6-4[H2H]
QFTena Lukas (8) (CRO)Stefanie Vorih (8) (GER)6-2 6-3[H2H]
QFGabriela Pantuckova (WC) (CZE)Martina Basic (WC) ()6-3 6-1[H2H]
R16Barbara Kotelesova (1) (SVK)Karin Morgosova (1) (SVK)6-4 3-2 Retired[H2H]
R16Petra Rohanova (CZE)Jil Nora Engelmann ()7-5 6-4[H2H]
R16Pia Cuk (4) (SLO)Polona Rebersak (4) (SLO)5-7 6-2 6-0[H2H]
R16Elke Lemmens (BEL)Antonela Susak (CRO)4-6 6-0 6-4[H2H]
R16Stefanie Vorih (8) (GER)Mariana Drazic (8) (CRO)2-6 6-4 6-2[H2H]
R16Tena Lukas (WC) (CRO)Magdalena Stoilkovska (WC) (MKD)6-4 6-0[H2H]
R16Martina Basic (WC) ()Nikola Hofmanova (WC) (AUT)7-6(5) 3-6 6-3[H2H]
R16Gabriela Pantuckova (CZE)Ana Oparenovic ()6-2 6-4[H2H]
R32Karin Morgosova (1) (SVK)Yana Parshina (1) (RUS)7-5 6-2[H2H]
R32Barbara Kotelesova (LL) (SVK)Eva Zagorac (LL) ()6-2 6-2[H2H]
R32Jil Nora Engelmann ()Yuqi Sheng (CHN)6-2 6-0[H2H]
R32Petra Rohanova (CZE)Yukun Zhang (CHN)6-1 6-2[H2H]
R32Polona Rebersak (4) (SLO)Zuzanna Maciejewska (4) (POL)6-2 2-6 6-4[H2H]
R32Pia Cuk (Q) (SLO)Masa Marc (Q) ()6-4 7-6(3)[H2H]
R32Elke Lemmens (WC) (BEL)Laura Pertusa Garcia (WC) (ESP)7-5 6-3[H2H]
R32Antonela Susak (CRO)Angela Leweurs (FRA)6-1 6-1[H2H]
R32Stefanie Vorih (8) (GER)Theresa Kleinsteuber (8) (GER)4-6 6-4 7-5[H2H]
R32Mariana Drazic (CRO)Martina Pradova (CZE)6-7(3) 6-1 6-0[H2H]
R32Magdalena Stoilkovska (WC) (MKD)Sara Djurdjevic (WC) ()6-1 6-4[H2H]
R32Tena Lukas (CRO)Iva Primorac (CRO)6-3 6-4[H2H]
R32Martina Basic (5) ()Gabriela Van De Graaf (5) (NLD)6-4 6-4[H2H]
R32Nikola Hofmanova (Q) (AUT)Dana Kremer (Q) ()7-6(1) 7-5[H2H]
R32Ana Oparenovic (Q) ()Tea Faber (Q) (CRO)6-4 6-2[H2H]
R32Gabriela Pantuckova (Q) (CZE)Katerina Kaminkova (Q) (CZE)6-1 6-1[H2H]
Women's Doubles
FMartina Basic ()
Tena Lukas (CRO)
Ana Oparenovic ()
Magdalena Stoilkovska (MKD)
6-1 6-2
SFAna Oparenovic ()
Magdalena Stoilkovska (MKD)
Yuqi Sheng (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
6-1 6-0
SFMartina Basic ()
Tena Lukas (CRO)
Theresa Kleinsteuber (GER)
Stefanie Vorih (GER)
WO
QFAna Oparenovic ()
Magdalena Stoilkovska (MKD)
Katerina Kaminkova (CZE)
Petra Rohanova (CZE)
6-4 6-4
QFYuqi Sheng (3) (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
Pia Cuk (3) (SLO)
Masa Marc ()
4-6 7-5 [10-4]
QFTheresa Kleinsteuber (GER)
Stefanie Vorih (GER)
Tea Faber (CRO)
Sara Palcic ()
6-3 6-2
QFMartina Basic ()
Tena Lukas (CRO)
Nikola Hofmanova (AUT)
Marina Ivanova (RUS)
6-2 6-2
R16Katerina Kaminkova (1) (CZE)
Petra Rohanova (CZE)
Elke Lemmens (1) (BEL)
Gabriela Van De Graaf (NLD)
WO
R16Ana Oparenovic ()
Magdalena Stoilkovska (MKD)
Milica Cortanovacki (SRB)
Laura Pertusa Garcia (ESP)
6-1 6-2
R16Pia Cuk (3) (SLO)
Masa Marc ()
Martina Husarova (3) (SVK)
Magdalena Pantuckova (CZE)
6-1 7-6(4)
R16Yuqi Sheng (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
Natalie Barbir (AUS)
Georgina Fedosenkova (UKR)
6-2 6-3
R16Tea Faber (CRO)
Sara Palcic ()
Ekaterina Alay (RUS)
Yana Parshina (RUS)
6-3 7-6(3)
R16Theresa Kleinsteuber (GER)
Stefanie Vorih (GER)
Darya Chernetsova (BLR)
Darya Shulzhanok (BLR)
WO
R16Nikola Hofmanova (AUT)
Marina Ivanova (RUS)
Sara Djurdjevic ()
Gorana Kadijevic ()
6-4 4-6 [10-6]
R16Martina Basic ()
Tena Lukas (CRO)
Angela Leweurs (FRA)
Martina Pradova (CZE)
6-3 7-6(5)
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Katerina Kaminkova (1) (CZE)Darya Shulzhanok (1) (BLR)6-2 6-1[H2H]
Q1Mariana Drazic (2) (CRO)Natalie Barbir (2) (AUS)6-1 6-2[H2H]
Q1Yuqi Sheng (3) (CHN)Eva Zagorac (3) ()6-2 6-4[H2H]
Q1Tea Faber (4) (CRO)Anamarija Stevanovic (4) (SRB)6-2 2-2 Default[H2H]
Q1Sara Djurdjevic ()Maria Novikova (RUS)6-2 0-6 6-3[H2H]
Q1Masa Marc (WC) ()Roberta Krvajica (WC) ()6-3 6-2[H2H]
Q1Nikola Hofmanova (AUT)Manca Pislak ()6-3 5-7 6-2[H2H]
Q1Dana Kremer ()Sara Palcic ()7-5 6-2[H2H]
Q2Katerina Kaminkova (1) (CZE)Marina Ivanova (1) (RUS)6-0 6-0[H2H]
Q2Darya Shulzhanok (BLR)Gorana Kadijevic ()6-2 6-0[H2H]
Q2Mariana Drazic (2) (CRO)Stania Rakocevic (2) ()6-4 6-0[H2H]
Q2Natalie Barbir (AUS)Martina Husarova (SVK)6-1 2-6 7-5[H2H]
Q2Eva Zagorac (3) ()Ekaterina Alay (3) (RUS)7-6(3) 6-2[H2H]
Q2Yuqi Sheng (CHN)Nina Nikitovic (SRB)6-0 7-5[H2H]
Q2Tea Faber (4) (CRO)Ann-Christin Nilsson (4) ()6-4 6-0[H2H]
Q2Anamarija Stevanovic (SRB)Dorotea Kraljevic ()6-2 6-3[H2H]
Q2Maria Novikova (RUS)Georgina Fedosenkova (UKR)5-7 5-0 Retired[H2H]
Q2Sara Djurdjevic ()Mariya Sukhareva (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q2Roberta Krvajica (WC) ()Tjasa Jerse (WC) ()6-4 7-5[H2H]
Q2Masa Marc ()Darya Chernetsova (BLR)6-4 6-3[H2H]
Q2Manca Pislak (WC) ()Matea Mamic (WC) ()6-0 6-0[H2H]
Q2Nikola Hofmanova (AUT)Angela Rinaldi ()6-0 6-0[H2H]
Q2Sara Palcic ()Magdalena Pantuckova (CZE)6-7(2) 6-1 6-1[H2H]
Q2Dana Kremer ()Klara Mrcela ()6-2 6-0[H2H]
Q3Katerina Kaminkova (1) (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Marina Ivanova (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Darya Shulzhanok (BLR)Milica Cortanovacki (SRB)6-3 6-2[H2H]
Q3Gorana Kadijevic ()ByeBye[H2H]
Q3Mariana Drazic (2) (CRO)ByeBye[H2H]
Q3Stania Rakocevic ()ByeBye[H2H]
Q3Natalie Barbir (AUS)Mirna Zadro ()6-3 6-2[H2H]
Q3Martina Husarova (SVK)ByeBye[H2H]
Q3Eva Zagorac (3) ()ByeBye[H2H]
Q3Ekaterina Alay (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Yuqi Sheng (CHN)ByeBye[H2H]
Q3Nina Nikitovic (SRB)ByeBye[H2H]
Q3Tea Faber (4) (CRO)ByeBye[H2H]
Q3Ann-Christin Nilsson ()ByeBye[H2H]
Q3Anamarija Stevanovic (SRB)Xiuyuan Li (CHN)6-2 7-5[H2H]
Q3Dorotea Kraljevic ()ByeBye[H2H]
Q3Maria Novikova (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Georgina Fedosenkova (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Sara Djurdjevic ()Anamaria Cutura ()6-2 6-2[H2H]
Q3Mariya Sukhareva (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Roberta Krvajica (WC) ()ByeBye[H2H]
Q3Tjasa Jerse ()ByeBye[H2H]
Q3Masa Marc ()Margita Sunjic ()6-3 6-3[H2H]
Q3Darya Chernetsova (BLR)ByeBye[H2H]
Q3Matea Mamic (WC) ()ByeBye[H2H]
Q3Manca Pislak ()ByeBye[H2H]
Q3Angela Rinaldi ()ByeBye[H2H]
Q3Nikola Hofmanova (AUT)ByeBye[H2H]
Q3Sara Palcic ()ByeBye[H2H]
Q3Magdalena Pantuckova (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Dana Kremer ()Catiana Kaercher ()6-2 6-1[H2H]
Q3Klara Mrcela ()ByeBye[H2H]