WTA 10k Bol, Wk. 36 Draw (Women's) - 2014

Click Here To Join The 10k Bol, Wk. 36 Discussion!


Share This...


10k Bol, Wk. 36 Event Details:

2014-09-01Clay
OutdoorBol, Croatia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Bol, Wk. 36 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FConstance Sibille (1) (FRA)Iva Mekovec (1) (CRO)6-4 6-4[H2H]
SFConstance Sibille (1) (FRA)Gabriela Pantuckova (1) (CZE)6-2 6-7(3) 6-4[H2H]
SFIva Mekovec (Q) (CRO)Ellen Allgurin (Q) (SWE)6-1 6-3[H2H]
QFConstance Sibille (1) (FRA)Emma Flood (1) (NOR)6-3 6-1[H2H]
QFGabriela Pantuckova (3) (CZE)Jana Fett (3) (CRO)6-4 6-0[H2H]
QFEllen Allgurin (Q) (SWE)Tena Lukas (Q) (CRO)7-6(6) 2-6 6-1[H2H]
QFIva Mekovec (6) (CRO)Anna Klasen (6) (GER)6-1 6-1[H2H]
R16Constance Sibille (1) (FRA)Mariana Drazic (1) (CRO)6-0 6-1[H2H]
R16Emma Flood (NOR)Alina Silich ()3-6 7-5 6-1[H2H]
R16Gabriela Pantuckova (3) (CZE)Iva Krivic (3) ()6-0 6-0[H2H]
R16Jana Fett (CRO)Corinna Dentoni (ITA)6-4 6-4[H2H]
R16Ellen Allgurin (7) (SWE)Gabriela Van De Graaf (7) (NLD)6-2 6-2[H2H]
R16Tena Lukas (Q) (CRO)Magdalena Pantuckova (Q) (CZE)6-3 6-4[H2H]
R16Anna Klasen (6) (GER)Natalija Sipek (6) (SLO)6-3 6-4[H2H]
R16Iva Mekovec (CRO)Sofie Oyen (BEL)6-1 6-1[H2H]
R32Constance Sibille (1) (FRA)Darya Chernetsova (1) (BLR)7-5 6-1[H2H]
R32Mariana Drazic (Q) (CRO)Camille Cheli (Q) (FRA)6-1 6-4[H2H]
R32Alina Silich ()Ivana Horvat (AUT)6-0 6-4[H2H]
R32Emma Flood (NOR)Yukun Zhang (CHN)6-3 6-1[H2H]
R32Gabriela Pantuckova (3) (CZE)Zuzanna Maciejewska (3) (POL)6-4 7-5[H2H]
R32Iva Krivic (WC) ()Julia Jung (WC) ()6-1 6-1[H2H]
R32Jana Fett (CRO)Nora Niedmers (GER)6-3 7-6(3)[H2H]
R32Corinna Dentoni (WC) (ITA)Justine De Sutter (WC) (BEL)6-2 7-6(5)[H2H]
R32Gabriela Van De Graaf (7) (NLD)Antonela Susak (7) (CRO)7-6(5) Retired[H2H]
R32Ellen Allgurin (Q) (SWE)Martina Basic (Q) ()6-3 6-2[H2H]
R32Magdalena Pantuckova (Q) (CZE)Margita Sunjic (Q) ()6-2 6-4[H2H]
R32Tena Lukas (CRO)Charlotte Klasen (GER)6-2 6-3[H2H]
R32Anna Klasen (6) (GER)India Maggen (6) (BEL)6-1 6-3[H2H]
R32Natalija Sipek (SLO)Angela Leweurs (FRA)6-7(4) 6-3 7-5[H2H]
R32Sofie Oyen (BEL)Pia Cuk (SLO)6-2 6-4[H2H]
R32Iva Mekovec (CRO)Louise Brunskog (SWE)6-4 6-3[H2H]
Women's Doubles
FJustine De Sutter (1) (BEL)
Sofie Oyen (BEL)
Anna Klasen (1) (GER)
Charlotte Klasen (GER)
3-6 7-6(4) [10-7]
SFAnna Klasen (1) (GER)
Charlotte Klasen (GER)
Marcella Cucca (1) (ITA)
Corinna Dentoni (ITA)
6-0 6-2
SFJustine De Sutter (3) (BEL)
Sofie Oyen (BEL)
Yuqi Sheng (3) (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
6-4 6-1
QFAnna Klasen (1) (GER)
Charlotte Klasen (GER)
Jana Fett (1) (CRO)
Tena Lukas (CRO)
6-2 6-2
QFMarcella Cucca (4) (ITA)
Corinna Dentoni (ITA)
Chaoyi Chen (4) (CHN)
Georgina Fedosenkova (UKR)
6-1 6-4
QFJustine De Sutter (BEL)
Sofie Oyen (BEL)
Anna Maria Jovanovic (FRA)
Magdalena Pantuckova (CZE)
6-3 6-3
QFYuqi Sheng (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
Emma Flood (NOR)
India Maggen (BEL)
6-3 6-4
R16Anna Klasen (1) (GER)
Charlotte Klasen (GER)
Camille Cheli (1) (FRA)
Angela Leweurs (FRA)
6-4 6-0
R16Jana Fett (CRO)
Tena Lukas (CRO)
Ellen Allgurin (SWE)
Louise Brunskog (SWE)
6-3 4-6 [10-5]
R16Marcella Cucca (4) (ITA)
Corinna Dentoni (ITA)
Julia Jung (4) ()
Ani Mijacika (CRO)
5-7 6-2 [10-3]
R16Chaoyi Chen (CHN)
Georgina Fedosenkova (UKR)
Marina Hruba (CZE)
Xiuyuan Li (CHN)
6-3 6-1
R16Anna Maria Jovanovic (FRA)
Magdalena Pantuckova (CZE)
Mariagiovanna Nanti (ITA)
Lujza Ryskova (SVK)
6-3 6-1
R16Justine De Sutter (BEL)
Sofie Oyen (BEL)
Natalie Barbir (AUS)
Darya Shulzhanok (BLR)
6-2 6-1
R16Yuqi Sheng (CHN)
Yukun Zhang (CHN)
Darya Chernetsova (BLR)
Sofia Dmitrieva (RUS)
3-6 6-1 [10-2]
R16Emma Flood (NOR)
India Maggen (BEL)
Mariana Drazic (CRO)
Margita Sunjic ()
6-4 6-2
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Zuzanna Maciejewska (1) (POL)Anamaria Cutura (1) ()6-0 6-0[H2H]
Q1Ellen Allgurin (2) (SWE)Georgina Fedosenkova (2) (UKR)6-2 6-0[H2H]
Q1Mariana Drazic (3) (CRO)Marcella Cucca (3) (ITA)6-4 7-5[H2H]
Q1Martina Basic (4WC) ()Tea Faber (4WC) (CRO)7-5 6-3[H2H]
Q1Darya Chernetsova (BLR)Barbara Bacic ()6-4 7-5[H2H]
Q1Margita Sunjic ()Chaoyi Chen (CHN)6-4 7-6(2)[H2H]
Q1Magdalena Pantuckova (CZE)Yuqi Sheng (CHN)6-1 6-2[H2H]
Q1Iva Krivic ()Sofia Dmitrieva (RUS)2-6 6-2 6-1[H2H]
Q2Zuzanna Maciejewska (1) (POL)ByeBye[H2H]
Q2Anamaria Cutura ()Victoria Vaara ()6-3 6-1[H2H]
Q2Ellen Allgurin (2) (SWE)ByeBye[H2H]
Q2Georgina Fedosenkova (UKR)Lujza Ryskova (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q2Mariana Drazic (3) (CRO)ByeBye[H2H]
Q2Marcella Cucca (ITA)Natalie Barbir (AUS)6-2 6-4[H2H]
Q2Tea Faber (4WC) (CRO)ByeBye[H2H]
Q2Martina Basic ()Anna Maria Jovanovic (FRA)6-1 6-2[H2H]
Q2Darya Chernetsova (BLR)Karla Kilic ()6-4 6-4[H2H]
Q2Barbara Bacic ()Xiuyuan Li (CHN)6-3 1-6 6-1[H2H]
Q2Chaoyi Chen (CHN)Klara Mrcela ()7-6(5) 7-6(3)[H2H]
Q2Margita Sunjic ()Marina Hruba (CZE)6-3 3-6 6-2[H2H]
Q2Yuqi Sheng (CHN)Darya Shulzhanok (BLR)6-7(3) 6-3 7-6(4)[H2H]
Q2Magdalena Pantuckova (CZE)Gorana Kadijevic ()6-1 6-2[H2H]
Q2Iva Krivic ()Vivien Teglas (HUN)6-2 6-1[H2H]
Q2Sofia Dmitrieva (RUS)Mariagiovanna Nanti (ITA)6-2 6-4[H2H]