WTA 10k Bol, Wk. 17 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Bol, Wk. 17 Discussion!


Share This...


10k Bol, Wk. 17 Event Details:

2015-04-20Clay
OutdoorCroatia
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Bol, Wk. 17 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FGabriela Pantuckova (3) (CZE)Iva Mekovec (2) (CRO)1-6 6-3 6-4[H2H]
SFGabriela Pantuckova (3) (CZE)Kajsa Rinaldo Persson (SWE)6-4 6-2[H2H]
SFIva Mekovec (2) (CRO)Tena Lukas (4) (CRO)6-2 6-1[H2H]
QFKajsa Rinaldo Persson (SWE)Tamara Zidansek (SLO)6-2 3-6 6-4[H2H]
QFGabriela Pantuckova (3) (CZE)Dalma Galfi (5) (HUN)6-2 6-1[H2H]
QFTena Lukas (4) (CRO)Lenka Jurikova (7) (SVK)6-1 6-2[H2H]
QFIva Mekovec (2) (CRO)Katerina Kaminkova (CZE)7-5 6-1[H2H]
R16Kajsa Rinaldo Persson (SWE)Ema Mikulcic (1) (CRO)4-6 6-4 6-1[H2H]
R16Tamara Zidansek (SLO)Nina Alibalic (8) (CRO)6-4 6-2[H2H]
R16Gabriela Pantuckova (3) (CZE)Eva Rutarova (CZE)5-7 6-2 6-4[H2H]
R16Dalma Galfi (5) (HUN)Natalija Sipek (SLO)6-2 7-6(5)[H2H]
R16Lenka Jurikova (7) (SVK)Lisa Bastianello (ITA)6-0 6-4[H2H]
R16Tena Lukas (4) (CRO)Pia Cuk (SLO)4-6 6-1 6-2[H2H]
R16Katerina Kaminkova (CZE)Mariana Drazic (WC) (CRO)6-1 6-1[H2H]
R16Iva Mekovec (2) (CRO)Natalie Cvackova (CZE)6-3 6-4[H2H]
R32Ema Mikulcic (1) (CRO)Camelia-Elena Hristea (ROU)6-4 6-2[H2H]
R32Kajsa Rinaldo Persson (SWE)Petra Granic (CRO)6-3 6-2[H2H]
R32Tamara Zidansek (SLO)Luisa Marie Huber (GER)6-2 6-3[H2H]
R32Nina Alibalic (8) (CRO)Martina Basic ()6-3 2-6 7-6(0)[H2H]
R32Gabriela Pantuckova (3) (CZE)Lilla Barzo (HUN)6-0 6-4[H2H]
R32Eva Rutarova (CZE)Natalie Kallmunzerova (CZE)6-4 6-3[H2H]
R32Natalija Sipek (SLO)Natalie Proese (GER)6-2 6-2[H2H]
R32Dalma Galfi (5) (HUN)Camille Cheli (FRA)7-6(3) 6-2[H2H]
R32Lenka Jurikova (7) (SVK)Lea Boskovic (WC) ()6-0 6-2[H2H]
R32Lisa Bastianello (ITA)Nefisa Berberovic (WC) (BIH)6-7(3) 6-4 6-3[H2H]
R32Pia Cuk (SLO)Anna Maria Heil (AUT)6-1 6-2[H2H]
R32Tena Lukas (4) (CRO)Klara Mrcela ()6-1 6-4[H2H]
R32Mariana Drazic (WC) (CRO)Emma Flood (6) (NOR)6-1 4-6 6-2[H2H]
R32Katerina Kaminkova (CZE)Iuliana Oante (ROU)6-2 6-0[H2H]
R32Natalie Cvackova (CZE)Milica Cubranovic (WC) (SRB)6-4 6-3[H2H]
R32Iva Mekovec (2) (CRO)Eva Zagorac ()6-7(6) 6-2 6-2[H2H]
Women's Doubles
FPia Cuk (SLO)
Tamara Zidansek (SLO)
Natalija Sipek (3) (SLO)
Eva Zagorac ()
6-1 6-1
SFPia Cuk (SLO)
Tamara Zidansek (SLO)
Natalie Proese (4) (GER)
Kajsa Rinaldo Persson (SWE)
6-4 6-2
SFNatalija Sipek (3) (SLO)
Eva Zagorac ()
Lea Boskovic ()
Mariana Drazic (CRO)
6-4 2-6 10-7
QFPia Cuk (SLO)
Tamara Zidansek (SLO)
Dalma Galfi (1) (HUN)
Camelia-Elena Hristea (ROU)
2-6 7-6(2) 10-2
QFNatalie Proese (4) (GER)
Kajsa Rinaldo Persson (SWE)
Petra Granic (CRO)
Antonela Susak (CRO)
6-2 7-5
QFNatalija Sipek (3) (SLO)
Eva Zagorac ()
Marina Ivanova (RUS)
Arina Kuznetsova (RUS)
6-1 6-2
QFLea Boskovic ()
Mariana Drazic (CRO)
Martina Basic (2) ()
Tena Lukas (CRO)
WO
R16Dalma Galfi (1) (HUN)
Camelia-Elena Hristea (ROU)
Bye
R16Pia Cuk (SLO)
Tamara Zidansek (SLO)
Katerina Kaminkova (CZE)
Eva Rutarova (CZE)
6-1 6-4
R16Natalie Proese (4) (GER)
Kajsa Rinaldo Persson (SWE)
Bye
R16Petra Granic (CRO)
Antonela Susak (CRO)
Nicole Coopersmith (USA)
Milica Cubranovic (SRB)
6-2 6-3
R16Marina Ivanova (RUS)
Arina Kuznetsova (RUS)
Bye
R16Undecided
Natalija Sipek (3) (SLO)
Eva Zagorac ()
Bye
R16Lea Boskovic ()
Mariana Drazic (CRO)
Nefisa Berberovic (BIH)
Iuliana Oante (ROU)
6-3 6-2
R16Undecided
Martina Basic (2) ()
Tena Lukas (CRO)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Natalie Kallmunzerova (CZE)Federica Arcidiacono (1) (ITA)7-5 7-6(4)[H2H]
Q1Eva Zagorac (2) ()Jovana Kenic (SRI)6-2 6-2[H2H]
Q1Camelia-Elena Hristea (3) (ROU)Marija Jovicic (BIH)6-2 6-3[H2H]
Q1Lisa Bastianello (4) (ITA)Iva Krivic ()7-5 4-6 6-2[H2H]
Q1Natalie Cvackova (CZE)Paulina Czarnik (5) (POL)6-2 7-5[H2H]
Q1Petra Granic (6) (CRO)Gorica Spasojevic (BIH)6-0 6-4[H2H]
Q1Iuliana Oante (ROU)Antonela Susak (7) (CRO)4-6 6-1 6-1[H2H]
Q1Klara Mrcela ()Valeria Mishina (BLR)6-4 6-1[H2H]
Q2Federica Arcidiacono (1) (ITA)ByeBye[H2H]
Q2Natalie Kallmunzerova (CZE)Leticia Hajnc (CRC)6-1 6-1[H2H]
Q2Eva Zagorac (2) ()ByeBye[H2H]
Q2Jovana Kenic (SRI)Gorana Kadijevic ()6-2 6-1[H2H]
Q2Camelia-Elena Hristea (3) (ROU)ByeBye[H2H]
Q2Marija Jovicic (BIH)Julia Jung ()6-3 6-1[H2H]
Q2Lisa Bastianello (4) (ITA)ByeBye[H2H]
Q2Iva Krivic ()Nomi Smilovic ()6-3 6-0[H2H]
Q2Paulina Czarnik (5) (POL)Marina Ivanova (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q2Natalie Cvackova (CZE)Radina Rakic (WC) (AUT)6-0 6-0[H2H]
Q2Petra Granic (6) (CRO)Nicole Coopersmith (USA)2-6 7-6(3) 6-3[H2H]
Q2Gorica Spasojevic (BIH)Sara Peko (CRC)6-0 6-2[H2H]
Q2Antonela Susak (7) (CRO)Arina Kuznetsova (RUS)6-0 6-4[H2H]
Q2Iuliana Oante (ROU)Corina Mader (SUI)2-6 6-1 7-5[H2H]
Q2Klara Mrcela ()Victoria Walter (AUT)6-3 6-3[H2H]
Q2Valeria Mishina (BLR)Barbara Bacic ()6-0 6-3[H2H]