WTA 10k Arad, Wk. 22 Draw (Women's) - 2012

Click Here To Join The 10k Arad, Wk. 22 Discussion!


Share This...


10k Arad, Wk. 22 Event Details:

2012-05-28Clay
OutdoorArad, Romania
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Arad, Wk. 22 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FLina Gjorcheska ()Viktoria Malova (SVK)4-6 6-4 6-3[H2H]
SFLina Gjorcheska ()Cristina Adamescu (ROU)3-6 6-4 6-2[H2H]
SFViktoria Malova (SVK)Csilla Borsanyi (HUN)7-6(4) 6-3[H2H]
QFLina Gjorcheska (Q) ()Laura Enea (Q) (ROU)6-4 6-2[H2H]
QFCristina Adamescu (Q) (ROU)Alexandra Damaschin (Q) (ROU)6-4 Retired[H2H]
QFCsilla Borsanyi (WC) (HUN)Cristina Ene (WC) (ROU)6-3 6-4[H2H]
QFViktoria Malova (Q) (SVK)Anastasia Vdovenco (Q) ()6-2 6-4[H2H]
R16Laura Enea (1) (ROU)Jovana Jaksic (1) (SRB)6-3 7-6(4)[H2H]
R16Lina Gjorcheska (LL) ()Anita Husaric (LL) (BIH)6-1 6-3[H2H]
R16Alexandra Damaschin (ROU)Bianca Hincu (ROU)6-0 2-6 6-1[H2H]
R16Cristina Adamescu (Q) (ROU)Agnes Bukta (Q) (HUN)1-6 7-5 6-2[H2H]
R16Cristina Ene (ROU)Csilla Argyelan (HUN)6-0 6-2[H2H]
R16Csilla Borsanyi (HUN)Julia Stamatova (BUL)6-4 6-4[H2H]
R16Anastasia Vdovenco (Q) ()Gabriela Talaba (Q) (ROU)6-4 6-2[H2H]
R16Viktoria Malova (SE) (SVK)Laura Schaeder (SE) (GER)6-2 6-0[H2H]
R32Jovana Jaksic (1) (SRB)Martina Frantova (1) (SVK)6-1 4-6 6-2[H2H]
R32Laura Enea (SE) (ROU)Simona Ionescu (SE) (ROU)7-6(4) 6-1[H2H]
R32Anita Husaric (LL) (BIH)Claudia Antonia Enache (LL) (ROU)6-0 6-3[H2H]
R32Lina Gjorcheska ()Laetitia Sarrazin (FRA)6-4 6-2[H2H]
R32Bianca Hincu (3) (ROU)Patricia Maria Tig (3) (ROU)3-6 6-3 6-3[H2H]
R32Alexandra Damaschin (Q) (ROU)Samantha Powers (Q) (USA)6-4 6-4[H2H]
R32Cristina Adamescu (WC) (ROU)Andrada Hai (WC) (ROU)6-0 6-2[H2H]
R32Agnes Bukta (Q) (HUN)Min Liu (Q) (CHN)3-6 6-2 6-3[H2H]
R32Csilla Argyelan (7) (HUN)Diana Marcu (7) (ROU)6-1 6-4[H2H]
R32Cristina Ene (Q) (ROU)Ana Bianca Mihaila (Q) (ROU)6-4 6-2[H2H]
R32Csilla Borsanyi (HUN)Patricia Lancranjan (ROU)6-3 6-3[H2H]
R32Julia Stamatova (BUL)Martina Pradova (CZE)6-4 1-6 6-4[H2H]
R32Anastasia Vdovenco (6) ()Dalia Zafirova (6) (BUL)6-2 6-4[H2H]
R32Gabriela Talaba (WC) (ROU)Elizabeta Bauer (WC) (SRB)6-1 6-2[H2H]
R32Viktoria Malova (SE) (SVK)Gabriela Duca (SE) (ROU)6-0 6-1[H2H]
R32Laura Schaeder (GER)Silvia Njiric (CRO)7-6(6) 6-4[H2H]
Women's Doubles
FLina Gjorcheska ()
Viktoria Malova (SVK)
Alexandra Damaschin (ROU)
Patricia Maria Tig (ROU)
WO
SFLina Gjorcheska ()
Viktoria Malova (SVK)
Julia Stamatova (BUL)
Anastasia Vdovenco ()
7-5 6-3
SFAlexandra Damaschin (4) (ROU)
Patricia Maria Tig (ROU)
Csilla Argyelan (4) (HUN)
Dalia Zafirova (BUL)
6-1 6-3
QFJulia Stamatova (1) (BUL)
Anastasia Vdovenco ()
Bianca Hincu (1) (ROU)
Diana Marcu (ROU)
6-3 4-6 [10-8]
QFLina Gjorcheska (3) ()
Viktoria Malova (SVK)
Martina Pradova (3) (CZE)
Laura Schaeder (GER)
6-2 6-3
QFAlexandra Damaschin (ROU)
Patricia Maria Tig (ROU)
Cristina Adamescu (ROU)
Gabriela Talaba (ROU)
6-0 7-5
QFCsilla Argyelan (HUN)
Dalia Zafirova (BUL)
Patricia Lancranjan (ROU)
Gabriela Porubin (MDA)
6-2 2-6 [10-6]
R16Bianca Hincu (1) (ROU)
Diana Marcu (ROU)
Bye
R16Julia Stamatova (BUL)
Anastasia Vdovenco ()
Claudia Antonia Enache (ROU)
Andreea Mihai (ROU)
6-3 7-5
R16Martina Pradova (3) (CZE)
Laura Schaeder (GER)
Karina Goia (3) (ROU)
Min Liu (CHN)
4-6 6-0 [10-6]
R16Lina Gjorcheska ()
Viktoria Malova (SVK)
Anita Husaric (BIH)
Laetitia Sarrazin (FRA)
6-4 6-3
R16Cristina Adamescu (ROU)
Gabriela Talaba (ROU)
Cristina Ene (ROU)
Laura Enea (ROU)
7-5 2-6 [11-9]
R16Alexandra Damaschin (ROU)
Patricia Maria Tig (ROU)
Gabriela Duca (ROU)
Ana Bianca Mihaila (ROU)
6-1 6-2
R16Patricia Lancranjan (ROU)
Gabriela Porubin (MDA)
Andrada Hai (ROU)
Emma Hayman (NZL)
6-3 6-1
R16Csilla Argyelan (HUN)
Dalia Zafirova (BUL)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Cristina Adamescu (1) (ROU)Claudia Antonia Enache (1) (ROU)5-7 6-3 6-2[H2H]
Q1Alexandra Damaschin (2) (ROU)Teodora Stinga (2) (ROU)6-3 6-4[H2H]
Q1Agnes Bukta (3) (HUN)Luca Pump (3) (HUN)6-3 6-2[H2H]
Q1Laura Enea (ROU)Elke Tiel ()4-6 6-2 6-4[H2H]
Q1Elizabeta Bauer (5) (SRB)Alessia Camplone (5) (ITA)6-4 7-6(4)[H2H]
Q1Anastasia Vdovenco (6WC) ()Anita Husaric (6WC) (BIH)6-4 4-6 6-4[H2H]
Q1Ana Bianca Mihaila (ROU)Elena Burrone (ITA)4-6 7-5 6-2[H2H]
Q1Gabriela Duca (ROU)Andreea Mihai (ROU)4-6 7-5 7-5[H2H]
Q2Cristina Adamescu (1) (ROU)Anastasiya Kyrylova (1) (UKR)6-4 6-1[H2H]
Q2Claudia Antonia Enache (ROU)Aleksandra Savic (SRB)6-1 6-0[H2H]
Q2Alexandra Damaschin (2) (ROU)Ingrid Vojcinakova (2) (SVK)4-6 6-2 6-3[H2H]
Q2Teodora Stinga (ROU)Sara Castellano (ITA)6-1 6-4[H2H]
Q2Agnes Bukta (3) (HUN)Gabriela Aura Zarnoveanu (3) (ROU)6-2 6-0[H2H]
Q2Luca Pump (HUN)Isidora Radojkovic (SRB)6-2 6-2[H2H]
Q2Elke Tiel (4) ()Louise Boinay (4) ()6-4 6-1[H2H]
Q2Laura Enea (ROU)Francesca Dorothea Ciutescu (ROU)6-0 6-0[H2H]
Q2Elizabeta Bauer (5) (SRB)Ioana Posirca (5) (ROU)6-3 6-1[H2H]
Q2Alessia Camplone (ITA)Gabriela Porubin (MDA)6-3 5-7 6-4[H2H]
Q2Anita Husaric (6WC) (BIH)Reka Muller (6WC) (HUN)3-6 6-2 6-0[H2H]
Q2Anastasia Vdovenco ()Claudia-Gianina Dumitrescu (ROU)6-1 6-3[H2H]
Q2Elena Burrone (ITA)Lorena Constantin (ROU)6-0 6-4[H2H]
Q2Ana Bianca Mihaila (ROU)Marta Lewandowska (POL)6-0 6-3[H2H]
Q2Andreea Mihai (ROU)Milana Drca (CAN)6-1 6-0[H2H]
Q2Gabriela Duca (ROU)Milica Stepanovic (SRB)6-2 6-1[H2H]
Q3Cristina Adamescu (1) (ROU)ByeBye[H2H]
Q3Anastasiya Kyrylova (UKR)Dora Andrejszki (HUN)6-1 6-3[H2H]
Q3Claudia Antonia Enache (ROU)Mariya Sukhareva (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q3Aleksandra Savic (SRB)ByeBye[H2H]
Q3Alexandra Damaschin (2) (ROU)ByeBye[H2H]
Q3Ingrid Vojcinakova (SVK)Ana Maria Gilca (ROU)2-6 7-6(2) 6-2[H2H]
Q3Teodora Stinga (ROU)Karina Goia (ROU)6-4 6-7(2) 6-2[H2H]
Q3Sara Castellano (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Agnes Bukta (3) (HUN)ByeBye[H2H]
Q3Gabriela Aura Zarnoveanu (ROU)Maria Catana (ROU)7-5 6-2[H2H]
Q3Luca Pump (HUN)Henrietta Habler (HUN)6-4 6-1[H2H]
Q3Isidora Radojkovic (SRB)ByeBye[H2H]
Q3Louise Boinay (4) ()ByeBye[H2H]
Q3Elke Tiel ()Lorena Gheorghe (ROU)6-3 6-3[H2H]
Q3Laura Enea (ROU)Katarina Pavlovic (SRB)6-0 6-1[H2H]
Q3Francesca Dorothea Ciutescu (ROU)ByeBye[H2H]
Q3Elizabeta Bauer (5) (SRB)ByeBye[H2H]
Q3Ioana Posirca (WC) (ROU)Veronika Zatekova (WC) (SVK)7-5 6-2[H2H]
Q3Gabriela Porubin (MDA)Mara-Teodora Dis (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q3Alessia Camplone (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Anita Husaric (6WC) (BIH)ByeBye[H2H]
Q3Reka Muller (HUN)Virginia Eliana Tica (ROU)6-1 6-3[H2H]
Q3Claudia-Gianina Dumitrescu (ROU)Tsveta Konstantinova Dimitrova ()6-7(3) 6-0 6-1[H2H]
Q3Anastasia Vdovenco ()ByeBye[H2H]
Q3Lorena Constantin (ROU)ByeBye[H2H]
Q3Elena Burrone (ITA)Melisa Martinov (MDA)6-1 6-3[H2H]
Q3Ana Bianca Mihaila (ROU)Anna Veleva ()2-6 6-4 6-4[H2H]
Q3Marta Lewandowska (POL)Simina-Teodora Bodea (ROU)6-4 6-1[H2H]
Q3Milana Drca (CAN)ByeBye[H2H]
Q3Andreea Mihai (ROU)Kriszina Kapitany (HUN)7-6(4) 4-6 6-1[H2H]
Q3Gabriela Duca (ROU)Emma Hayman (NZL)6-7(4) 6-4 6-4[H2H]
Q3Milica Stepanovic (WC) (SRB)Carina Avram (WC) (ROU)6-3 6-1[H2H]