WTA 10k Antalya, Wk. 45 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 45 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 45 Event Details:

2015-11-02Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 45 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FLina Gjorcheska (1) ()Aleksandra Pospelova (RUS)[H2H]
SFLina Gjorcheska (1) ()Xu Liu Sun (3) (CHN)6-2 6-4[H2H]
SFAleksandra Pospelova (RUS)Vivien Juhaszova (6) (SVK)6-3 6-3[H2H]
QFLina Gjorcheska (1) ()Iana Tishchenko (MDA)6-3 3-0 Retired[H2H]
QFXu Liu Sun (3) (CHN)Lisa Matviyenko (8) (GER)6-0 6-2[H2H]
QFAleksandra Pospelova (RUS)Yuenu Li (CHN)6-0 4-6 6-0[H2H]
QFVivien Juhaszova (6) (SVK)Alona Fomina (UKR)0-6 6-2 6-2[H2H]
R16Lina Gjorcheska (1) ()Barbora Miklova (CZE)6-2 6-4[H2H]
R16Iana Tishchenko (MDA)Verena Meliss (ITA)2-6 6-4 6-4[H2H]
R16Xu Liu Sun (3) (CHN)Andra Maria Nitescu (WC) (ROU)6-2 6-2[H2H]
R16Lisa Matviyenko (8) (GER)Paula Joukanen (FIN)6-1 6-1[H2H]
R16Aleksandra Pospelova (RUS)Agnes Bukta (5) (HUN)6-0 6-1[H2H]
R16Yuenu Li (CHN)Iva Primorac (4) (CRO)7-6(3) 7-6(3)[H2H]
R16Vivien Juhaszova (6) (SVK)Lisa Ponomar (GER)6-4 0-6 6-3[H2H]
R16Alona Fomina (UKR)Lilla Barzo (2) (HUN)7-5 6-4[H2H]
R32Lina Gjorcheska (1) ()Azradeniz Comlek (WC) (_TU)6-2 6-0[H2H]
R32Barbora Miklova (CZE)Janine Hemmes ()6-3 6-7(4) 6-0[H2H]
R32Verena Meliss (ITA)Doga Selen Takunyaci (WC) (TUR)6-2 6-0[H2H]
R32Iana Tishchenko (MDA)Anita Husaric (7) (BIH)6-1 7-6(4)[H2H]
R32Xu Liu Sun (3) (CHN)Anna Bogoslavets (UKR)6-0 6-3[H2H]
R32Andra Maria Nitescu (WC) (ROU)Christina Shakovets (GER)6-2 6-1[H2H]
R32Paula Joukanen (FIN)Anastasiya Mulder (NLD)6-4 6-2[H2H]
R32Lisa Matviyenko (8) (GER)Karoline Kurz (AUT)6-2 6-0[H2H]
R32Agnes Bukta (5) (HUN)Morgane Michiels (BEL)2-6 6-1 6-1[H2H]
R32Aleksandra Pospelova (RUS)Gyulnara Nazarova (UKR)6-1 4-6 6-0[H2H]
R32Yuenu Li (CHN)Polina Novoselova ()6-3 6-3[H2H]
R32Iva Primorac (4) (CRO)Seven Oral (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Vivien Juhaszova (6) (SVK)Ksenia Dmitrieva ()7-5 0-6 6-4[H2H]
R32Lisa Ponomar (GER)Andreea Cula (ROU)6-0 6-1[H2H]
R32Alona Fomina (UKR)Tea Faber (CRO)6-3 6-1[H2H]
R32Lilla Barzo (2) (HUN)Dewi Dijkman ()6-2 6-1[H2H]
Women's Doubles
FLina Gjorcheska (2) ()
Iva Primorac (CRO)
Gyulnara Nazarova (UKR)
Aleksandra Pospelova (RUS)
6-4 6-3
SFGyulnara Nazarova (UKR)
Aleksandra Pospelova (RUS)
Ksenia Dmitrieva ()
Polina Novoselova ()
6-4 6-3
SFLina Gjorcheska (2) ()
Iva Primorac (CRO)
Morgane Michiels (BEL)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
6-2 6-3
QFKsenia Dmitrieva ()
Polina Novoselova ()
Alona Fomina (1) (UKR)
Christina Shakovets (GER)
6-4 6-0
QFGyulnara Nazarova (UKR)
Aleksandra Pospelova (RUS)
Yuenu Li (CHN)
Xu Liu Sun (CHN)
6-3 6-2
QFMorgane Michiels (BEL)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Anastasiya Mulder (WC) (NLD)
Sem Wensveen ()
6-1 6-2
QFLina Gjorcheska (2) ()
Iva Primorac (CRO)
Dewi Dijkman ()
Janine Hemmes ()
6-0 6-0
R16Alona Fomina (1) (UKR)
Christina Shakovets (GER)
Tea Faber (CRO)
Lisa Matviyenko (GER)
3-6 6-3 10-1
R16Ksenia Dmitrieva ()
Polina Novoselova ()
Paula Joukanen (FIN)
Karina Kalkenova (KAZ)
6-0 6-4
R16Gyulnara Nazarova (UKR)
Aleksandra Pospelova (RUS)
Agnes Bukta (3) (HUN)
Vivien Juhaszova (SVK)
4-6 6-2 11-9
R16Yuenu Li (CHN)
Xu Liu Sun (CHN)
Andreea Cula (ROU)
Andra Maria Nitescu (ROU)
6-0 6-2
R16Morgane Michiels (BEL)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Verena Meliss (ITA)
Barbora Miklova (CZE)
7-5 5-7 10-3
R16Anastasiya Mulder (WC) (NLD)
Sem Wensveen ()
Anita Husaric (4) (BIH)
Lisa Ponomar (GER)
6-4 4-6 14-12
R16Dewi Dijkman ()
Janine Hemmes ()
Azradeniz Comlek (WC) (_TU)
Doga Selen Takunyaci (TUR)
6-3 6-1
R16Lina Gjorcheska (2) ()
Iva Primorac (CRO)
Seven Oral (WC) (TUR)
Selyn Ozgur (TUR)
6-0 6-0
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Iana Tishchenko (1) (MDA)Maria Victoria Negoita (ROU)6-1 6-4[H2H]
Q1Andreea Cula (ROU)Jiahuan He (CHN)6-2 6-1[H2H]
Q1Anastasiya Mulder (NLD)Ekaterina Ovcharenko (RUS)7-5 4-6 6-3[H2H]
Q1Barbora Miklova (CZE)Daria Rakitskaya (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q1Janine Hemmes ()Akiho Kakuya (JPN)6-1 6-4[H2H]
Q1Dewi Dijkman ()Anna Barinova (WC) (LVA)6-1 7-5[H2H]
Q1Paula Joukanen (FIN)Sem Wensveen ()3-6 6-4 6-3[H2H]
Q1Verena Meliss (ITA)Selyn Ozgur (TUR)3-6 6-1 6-2[H2H]
Q2Iana Tishchenko (1) (MDA)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedMaria Victoria Negoita (ROU)Bye[H2H]
Q2Jiahuan He (CHN)ByeBye[H2H]
Q2Andreea Cula (ROU)Tugce Deger (WC) (TUR)6-1 6-0[H2H]
Q2Ekaterina Ovcharenko (RUS)ByeBye[H2H]
Q2Anastasiya Mulder (NLD)Karina Kalkenova (KAZ)4-6 6-2 6-2[H2H]
Q2Daria Rakitskaya (RUS)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedBarbora Miklova (CZE)Bye[H2H]
Q2Akiho Kakuya (JPN)ByeBye[H2H]
Q2Janine Hemmes ()Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-4 7-5[H2H]
Q2Dewi Dijkman ()ByeBye[H2H]
Q2Anna Barinova (WC) (LVA)Eva Kolarovska (SVK)4-6 6-3 6-2[H2H]
Q2Paula Joukanen (FIN)ByeBye[H2H]
Q2Sem Wensveen ()Maria Oreshkina (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q2Selyn Ozgur (TUR)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedVerena Meliss (ITA)Bye[H2H]