WTA 10k Antalya, Wk. 44 Draw (Women's) - 2010

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 44 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 44 Event Details:

2010-11-01Hard
OutdoorAntalya, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 44 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FMarta Sirotkina (1) ()Martina Balogova (1) (SVK)6-2 6-0[H2H]
SFMarta Sirotkina (1) ()Lesley Kerkhove (1) (NLD)6-4 6-3[H2H]
SFMartina Balogova (Q) (SVK)Vlada Ekshibarova (Q) (UZB)6-1 6-0[H2H]
QFMarta Sirotkina (1) ()Emilie Bacquet (1) (FRA)7-6(3) 6-1[H2H]
QFLesley Kerkhove (3) (NLD)Andreea Mitu (3) (ROU)6-4 6-4[H2H]
QFMartina Balogova (6) (SVK)Klaudia Boczova (6) (SVK)6-3 6-3[H2H]
QFVlada Ekshibarova (8Q) (UZB)Nicola Slater (8Q) (GBR)6-2 6-1[H2H]
R16Marta Sirotkina (1) ()Julia Stamatova (1) (BUL)6-2 6-2[H2H]
R16Emilie Bacquet (FRA)Regina Husak ()6-0 6-1[H2H]
R16Andreea Mitu (3) (ROU)Nadya Kolb (3) (UKR)6-4 6-3[H2H]
R16Lesley Kerkhove (NLD)Daria Salnikova ()6-3 7-6(6)[H2H]
R16Klaudia Boczova (6) (SVK)Yuliya Lysa (6) (UKR)6-1 6-3[H2H]
R16Martina Balogova (SVK)Tea Faber (CRO)6-1 6-1[H2H]
R16Vlada Ekshibarova (8Q) (UZB)Alina Petras (8Q) ()7-6(6) 6-1[H2H]
R16Nicola Slater (GBR)Ani Amiraghyan (ARM)6-3 6-3[H2H]
R32Marta Sirotkina (1) ()Quirine Lemoine (1) (NLD)6-0 6-4[H2H]
R32Julia Stamatova (Q) (BUL)Huliya Velieva (Q) ()6-2 6-2[H2H]
R32Regina Husak ()Milena Zubkov (TUR)3-6 6-4 6-3[H2H]
R32Emilie Bacquet (Q) (FRA)Alexandra Perper (Q) (MDA)4-6 6-1 6-4[H2H]
R32Andreea Mitu (3) (ROU)Lyutfya Velieva (3) ()6-2 6-1[H2H]
R32Nadya Kolb (UKR)Melis Sezer (TUR)7-6(5) 6-4[H2H]
R32Daria Salnikova ()Viktoriya Tomova (BUL)6-4 6-4[H2H]
R32Lesley Kerkhove (LL) (NLD)Julia Samuseva (LL) ()6-2 6-4[H2H]
R32Klaudia Boczova (6) (SVK)Jara Ghadri (6) ()3-0 Retired[H2H]
R32Yuliya Lysa (WC) (UKR)Emiliya Gadzhieva (WC) ()6-3 6-1[H2H]
R32Tea Faber (CRO)Elizaveta Anna Nemchinov (USA)6-3 6-4[H2H]
R32Martina Balogova (Q) (SVK)Diana Arutyunova (Q) ()7-6(3) 1-6 7-5[H2H]
R32Vlada Ekshibarova (8Q) (UZB)Ipek Soylu (8Q) (TUR)6-2 6-1[H2H]
R32Alina Petras ()Ekaterina Yakovleva ()4-6 6-3 6-1[H2H]
R32Ani Amiraghyan (ARM)Yuliana Umanets (UKR)5-7 6-2 7-6(1)[H2H]
R32Nicola Slater (Q) (GBR)Nigina Abduraimova (Q) (UZB)7-5 6-0[H2H]
Women's Doubles
FNigina Abduraimova (1) (UZB)
Marta Sirotkina ()
Julia Samuseva (1) ()
Ekaterina Yakovleva ()
3-6 6-1 [10-7]
SFNigina Abduraimova (1) (UZB)
Marta Sirotkina ()
Huliya Velieva (1) ()
Lyutfya Velieva ()
6-4 6-3
SFJulia Samuseva (3) ()
Ekaterina Yakovleva ()
Lesley Kerkhove (3) (NLD)
Quirine Lemoine (NLD)
4-6 4-3 Retired
QFNigina Abduraimova (1) (UZB)
Marta Sirotkina ()
Daria Salnikova (1) ()
Julia Stamatova (BUL)
6-2 6-3
QFHuliya Velieva ()
Lyutfya Velieva ()
Ani Amiraghyan (ARM)
Nadya Kolb (UKR)
7-5 6-4
QFLesley Kerkhove (NLD)
Quirine Lemoine (NLD)
Seda Arantekin (TUR)
Mina Saygi (TUR)
6-3 6-3
QFJulia Samuseva ()
Ekaterina Yakovleva ()
Emilie Bacquet (FRA)
Nicola Slater (GBR)
7-6(4) 6-3
R16Nigina Abduraimova (1) (UZB)
Marta Sirotkina ()
Cemre Anil (1) (TUR)
Eylul Benli (TUR)
6-1 6-1
R16Daria Salnikova ()
Julia Stamatova (BUL)
Idil Haciraifoglu (TUR)
Katrin Tebaldini (ITA)
6-3 6-1
R16Ani Amiraghyan (4) (ARM)
Nadya Kolb (UKR)
Andreea Mitu (4) (ROU)
Yuliana Umanets (UKR)
7-5 2-6 [10-2]
R16Huliya Velieva ()
Lyutfya Velieva ()
Ipek Soylu (TUR)
Milena Zubkov (TUR)
6-2 6-4
R16Seda Arantekin (WC) (TUR)
Mina Saygi (TUR)
Emiliya Gadzhieva (WC) ()
Elizaveta Anna Nemchinov (USA)
4-6 7-6(2) [10-6]
R16Lesley Kerkhove (NLD)
Quirine Lemoine (NLD)
Vlada Ekshibarova (UZB)
Alina Petras ()
6-0 6-4
R16Julia Samuseva ()
Ekaterina Yakovleva ()
Jara Ghadri ()
Yuliya Lysa (UKR)
6-7(5) 6-1 [10-7]
R16Emilie Bacquet (FRA)
Nicola Slater (GBR)
Tea Faber (CRO)
Melis Sezer (TUR)
6-1 6-2
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Emilie Bacquet (1) (FRA)Maria Mudrik (1) (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q1Vlada Ekshibarova (2) (UZB)Lorenza Stefanelli (2) (ITA)6-2 6-7(6) 6-4[H2H]
Q1Julia Stamatova (3WC) (BUL)Julia Samuseva (3WC) ()6-3 6-3[H2H]
Q1Nicola Slater (4) (GBR)Kateryna Pyatakova (4) (UKR)7-5 7-5[H2H]
Q1Martina Balogova (SVK)Katrin Tebaldini (ITA)6-0 6-2[H2H]
Q1Ipek Soylu (TUR)Laura Collins (GBR)6-0 6-0[H2H]
Q1Alina Petras ()Milena Zubkov (TUR)7-6 6-1[H2H]
Q1Alexandra Perper (MDA)Giada Clerici (ITA)6-4 6-4[H2H]
Q2Emilie Bacquet (1) (FRA)Agathe Timsit (1) (FRA)2-6 6-3 6-0[H2H]
Q2Maria Mudrik (RUS)Alina Ageichik (BLR)2-6 6-2 6-3[H2H]
Q2Vlada Ekshibarova (2) (UZB)Mina Saygi (2) (TUR)6-1 6-1[H2H]
Q2Lorenza Stefanelli (ITA)Gozde Adar (TUR)6-4 6-0[H2H]
Q2Julia Stamatova (3WC) (BUL)Eylul Benli (3WC) (TUR)6-2 7-5[H2H]
Q2Julia Samuseva ()Kate Zueva (UKR)6-2 6-4[H2H]
Q2Nicola Slater (4) (GBR)Maria Klein (4) (SWE)6-1 6-2[H2H]
Q2Kateryna Pyatakova (UKR)Cemre Anil (TUR)6-4 6-0[H2H]
Q2Martina Balogova (SVK)Seda Arantekin (TUR)6-1 6-1[H2H]
Q2Katrin Tebaldini (ITA)Daria Sumina (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q2Laura Collins (GBR)Elif Nur Kulaz (TUR)4-6 6-3 6-0[H2H]
Q2Ipek Soylu (TUR)Idil Haciraifoglu (TUR)6-0 6-3[H2H]
Q2Alina Petras ()Anna Shepita (RUS)6-3 7-6(4)[H2H]
Q2Milena Zubkov (TUR)Anabel Ossombi (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q2Giada Clerici (ITA)Eden D'oliveira ()6-2 6-4[H2H]
Q2Alexandra Perper (MDA)Rebecca Pedrazzi (ITA)6-4 6-2[H2H]
Q3Emilie Bacquet (1) (FRA)ByeBye[H2H]
Q3Agathe Timsit (FRA)ByeBye[H2H]
Q3Alina Ageichik (BLR)ByeBye[H2H]
Q3Maria Mudrik (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Vlada Ekshibarova (2) (UZB)ByeBye[H2H]
Q3Mina Saygi (TUR)Yevgeniya Rezepkina (KAZ)6-3 3-6 6-3[H2H]
Q3Gozde Adar (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Lorenza Stefanelli (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Julia Stamatova (3WC) (BUL)ByeBye[H2H]
Q3Eylul Benli (TUR)Khrystyna Pavlyuk (UKR)6-4 4-6 6-3[H2H]
Q3Julia Samuseva ()ByeBye[H2H]
Q3Kate Zueva (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Nicola Slater (4) (GBR)ByeBye[H2H]
Q3Maria Klein (SWE)ByeBye[H2H]
Q3Cemre Anil (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Kateryna Pyatakova (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Martina Balogova (SVK)ByeBye[H2H]
Q3Seda Arantekin (TUR)Valeriya Maksimchenko (RUS)6-0 6-0[H2H]
Q3Katrin Tebaldini (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Daria Sumina (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Laura Collins (GBR)ByeBye[H2H]
Q3Elif Nur Kulaz (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Idil Haciraifoglu (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Ipek Soylu (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Alina Petras ()ByeBye[H2H]
Q3Anna Shepita (RUS)Hana Evans (USA)6-3 6-7(3) 6-4[H2H]
Q3Anabel Ossombi (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Milena Zubkov (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Eden D'oliveira ()ByeBye[H2H]
Q3Giada Clerici (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Rebecca Pedrazzi (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Alexandra Perper (MDA)ByeBye[H2H]