WTA 10k Antalya, Wk. 43 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 43 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 43 Event Details:

2015-10-19Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 43 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FAnna Bondar (3) (HUN)Greet Minnen (8) (BEL)3-6 6-2 6-1[H2H]
SFAnna Bondar (3) (HUN)Elena Gabriela Ruse (ROU)4-2 Retired[H2H]
SFGreet Minnen (8) (BEL)Bianca Turati (5) (ITA)6-4 6-2[H2H]
QFElena Gabriela Ruse (ROU)Pei-Chi Lee (6) ()7-5 6-1[H2H]
QFAnna Bondar (3) (HUN)Vasilisa Aponasenko (RUS)7-5 6-0[H2H]
QFBianca Turati (5) (ITA)Alona Fomina (UKR)4-6 6-2 6-4[H2H]
QFGreet Minnen (8) (BEL)Daiana Negreanu (ROU)6-2 4-6 6-3[H2H]
R16Elena Gabriela Ruse (ROU)Cristina Sanchez-Quintanar (1) (ESP)7-6(5) 7-5[H2H]
R16Pei-Chi Lee (6) ()Dorien Cuypers (BEL)6-2 6-2[H2H]
R16Anna Bondar (3) (HUN)Anastasia Zarytska (UKR)6-3 6-0[H2H]
R16Vasilisa Aponasenko (RUS)Milica Cubranovic (SRB)7-5 6-4[H2H]
R16Bianca Turati (5) (ITA)Rebeka Stolmar (HUN)2-6 6-4 6-2[H2H]
R16Alona Fomina (UKR)Anna Klasen (4) (GER)6-3 2-6 7-5[H2H]
R16Greet Minnen (8) (BEL)Anastasia Detiuc (MDA)6-4 6-3[H2H]
R16Daiana Negreanu (ROU)Cristina Ene (2) (ROU)6-2 6-3[H2H]
R32Cristina Sanchez-Quintanar (1) (ESP)Ena Kajevic ()6-1 6-1[H2H]
R32Elena Gabriela Ruse (ROU)Charlotte Klasen (GER)6-0 6-1[H2H]
R32Dorien Cuypers (BEL)Savannah Sills (WC) (GBR)4-6 6-3 4-1 Retired[H2H]
R32Pei-Chi Lee (6) ()Rio Kitagawa (JPN)6-3 6-3[H2H]
R32Anna Bondar (3) (HUN)Eetee Maheta (IND)7-5 6-2[H2H]
R32Anastasia Zarytska (UKR)Daria Rakitskaya (RUS)6-1 6-1[H2H]
R32Milica Cubranovic (SRB)Mayya Katsitadze (WC) ()6-3 6-4[H2H]
R32Vasilisa Aponasenko (RUS)Laura Schaeder (7) (GER)2-6 6-4 6-4[H2H]
R32Bianca Turati (5) (ITA)Leonie Kung ()6-3 6-3[H2H]
R32Rebeka Stolmar (HUN)Luisa Marie Huber (GER)6-4 6-3[H2H]
R32Alona Fomina (UKR)Jelena Lukic (SRB)6-2 7-5[H2H]
R32Anna Klasen (4) (GER)Seven Oral (WC) (TUR)6-4 6-2[H2H]
R32Greet Minnen (8) (BEL)Daria Mishina (RUS)4-6 6-1 6-2[H2H]
R32Anastasia Detiuc (MDA)Maria Novikova (RUS)6-2 6-1[H2H]
R32Daiana Negreanu (ROU)Melis Bayraktaroglu (WC) (TUR)3-6 6-4 7-5[H2H]
R32Cristina Ene (2) (ROU)Ani Vangelova (BUL)6-1 6-3[H2H]
Women's Doubles
FAnna Klasen (1) (GER)
Charlotte Klasen (GER)
Anna Bondar (4) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
6-4 6-4
SFAnna Klasen (1) (GER)
Charlotte Klasen (GER)
Daiana Negreanu (3) (ROU)
Cristina Sanchez-Quintanar (ESP)
6-7(5) 7-6(6) 11-9
SFAnna Bondar (4) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
Cristina Ene (ROU)
Elena Gabriela Ruse (ROU)
7-6(6) 6-0
QFAnna Klasen (1) (GER)
Charlotte Klasen (GER)
Yulia Kulikova (RUS)
Daria Mishina (RUS)
WO
QFDaiana Negreanu (3) (ROU)
Cristina Sanchez-Quintanar (ESP)
Anastasia Detiuc (MDA)
Maria Novikova (RUS)
WO
QFAnna Bondar (4) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
Rio Kitagawa (JPN)
Ani Vangelova (BUL)
WO
QFCristina Ene (ROU)
Elena Gabriela Ruse (ROU)
Jelena Lukic (SRB)
Tanisha Rohira (IND)
WO
R16Anna Klasen (1) (GER)
Charlotte Klasen (GER)
Bye
R16Yulia Kulikova (RUS)
Daria Mishina (RUS)
Gizem Melisa Ates (TUR)
Melis Bayraktaroglu (TUR)
4-6 6-3 10-5
R16Daiana Negreanu (3) (ROU)
Cristina Sanchez-Quintanar (ESP)
Milica Cortanovacki (SRB)
Milica Cubranovic (SRB)
6-1 6-0
R16Anastasia Detiuc (MDA)
Maria Novikova (RUS)
Pei-Chi Lee ()
Eetee Maheta (IND)
6-4 4-6 10-2
R16Rio Kitagawa (JPN)
Ani Vangelova (BUL)
Luisa Marie Huber (GER)
Laura Schaeder (GER)
WO
R16Anna Bondar (4) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
Agata Baranska (POL)
Greet Minnen (BEL)
WO
R16Jelena Lukic (SRB)
Tanisha Rohira (IND)
Daria Rakitskaya (RUS)
Anastasia Zarytska (UKR)
WO
R16Cristina Ene (ROU)
Elena Gabriela Ruse (ROU)
Alona Fomina (2) (UKR)
Christina Shakovets (GER)
6-2 6-0
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Alona Fomina (1) (UKR)Maria Oreshkina (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q1Anastasia Detiuc (MDA)Gizem Melisa Ates (WC) (TUR)6-2 6-0[H2H]
Q1Dorien Cuypers (BEL)Milica Cortanovacki (SRB)6-1 6-2[H2H]
Q1Daria Rakitskaya (RUS)Paula Prehn (GER)6-2 6-1[H2H]
Q1Rio Kitagawa (JPN)Mila Popivoda (2) (SRB)6-4 6-0[H2H]
Q1Anastasia Zarytska (UKR)Leonie Kung ()7-6(5) 6-3[H2H]
Q1Maria Novikova (RUS)Yulia Kulikova (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q1Milica Cubranovic (SRB)Irina Moskovenko (RUS)6-0 6-0[H2H]