WTA 10k Antalya, Wk. 40 Draw (Women's) - 2013

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 40 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 40 Event Details:

2013-09-30Clay
OutdoorAntalya, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 40 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FJulia Samuseva (6) ()Susanne Celik (6) (SWE)6-1 6-0[H2H]
SFSusanne Celik (6) (SWE)Sonja Larsen (6) (GER)6-2 6-3[H2H]
SFJulia Samuseva (7) ()Zuzana Zalabska (7) (CZE)5-1 Retired[H2H]
QFSusanne Celik (Q) (SWE)Patricia Lancranjan (Q) (ROU)6-1 6-1[H2H]
QFSonja Larsen (4) (GER)Marie Benoit (4) (BEL)7-5 6-0[H2H]
QFZuzana Zalabska (7) (CZE)Katharina Lehnert (7) (PHL)6-1 6-1[H2H]
QFJulia Samuseva ()Monique Zuur (NLD)6-1 6-1[H2H]
R16Patricia Lancranjan (ROU)Louise Brunskog (SWE)7-5 2-6 6-4[H2H]
R16Susanne Celik (SWE)Anita Husaric (BIH)6-3 7-6(1)[H2H]
R16Marie Benoit (4) (BEL)Tea Faber (4) (CRO)7-5 6-1[H2H]
R16Sonja Larsen (WC) (GER)Vladyslava Zanosiyenko (WC) (UKR)6-3 6-1[H2H]
R16Zuzana Zalabska (7) (CZE)Iryna Shymanovich (7) (BLR)6-3 6-3[H2H]
R16Katharina Lehnert (Q) (PHL)Aleksandra Zenovka (Q) ()6-2 6-2[H2H]
R16Monique Zuur (8) (NLD)Hua-Chen Lee (8) ()6-4 6-3[H2H]
R16Julia Samuseva ()Giulia Sussarello (ITA)6-0 6-2[H2H]
R32Louise Brunskog (1) (SWE)Carolin Daniels (1) (GER)5-7 6-4 6-3[H2H]
R32Patricia Lancranjan (ROU)Anastasia Vdovenco ()6-3 6-2[H2H]
R32Anita Husaric (WC) (BIH)Emiliya Gadzhieva (WC) ()6-2 6-1[H2H]
R32Susanne Celik (WC) (SWE)Irem Kaftan (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Marie Benoit (4) (BEL)Kanami Tsuji (4) (JPN)4-6 6-2 6-3[H2H]
R32Tea Faber (Q) (CRO)Syna Kayser (Q) (GER)4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Sonja Larsen (WC) (GER)Kamonwan Buayam (WC) (THA)6-3 4-1 Retired[H2H]
R32Vladyslava Zanosiyenko (UKR)Asiya Dair (KAZ)6-3 6-0[H2H]
R32Zuzana Zalabska (7) (CZE)Barbora Stefkova (7) (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Iryna Shymanovich (SE) (BLR)Kelly Versteeg (SE) (NLD)6-4 6-2[H2H]
R32Aleksandra Zenovka (Q) ()Inci Ogut (Q) (TUR)6-1 2-6 6-3[H2H]
R32Katharina Lehnert (PHL)Alexandra Grinchishina (KAZ)6-0 6-3[H2H]
R32Hua-Chen Lee (8) ()Anna Klasen (8) (GER)6-2 6-4[H2H]
R32Monique Zuur (NLD)Deborah Kerfs (BEL)6-2 6-4[H2H]
R32Julia Samuseva ()Haine Ogata (JPN)6-0 6-2[H2H]
R32Giulia Sussarello (Q) (ITA)Olena Kyrpot (Q) (UKR)6-1 6-3[H2H]
Women's Doubles
FOlena Kyrpot (UKR)
Julia Samuseva ()
Iryna Shymanovich (BLR)
Aleksandra Zenovka ()
4-6 6-3 [10-3]
SFIryna Shymanovich (1) (BLR)
Aleksandra Zenovka ()
Carolin Daniels (1) (GER)
Anna Klasen (GER)
3-6 6-4 [10-6]
SFOlena Kyrpot (3) (UKR)
Julia Samuseva ()
Susanne Celik (3) (SWE)
Giulia Sussarello (ITA)
3-6 6-4 [10-6]
QFCarolin Daniels (1) (GER)
Anna Klasen (GER)
Louise Brunskog (1) (SWE)
Maria Uvarova (RUS)
6-0 6-1
QFIryna Shymanovich (BLR)
Aleksandra Zenovka ()
Haine Ogata (JPN)
Kanami Tsuji (JPN)
6-3 4-6 [10-8]
QFSusanne Celik (SWE)
Giulia Sussarello (ITA)
Syna Kayser (GER)
Sonja Larsen (GER)
6-3 6-2
QFOlena Kyrpot (UKR)
Julia Samuseva ()
Asiya Dair (KAZ)
Hua-Chen Lee ()
7-6(4) 6-3
R16Carolin Daniels (1) (GER)
Anna Klasen (GER)
Frederikke Karst (1) ()
Inci Ogut (TUR)
6-2 6-1
R16Louise Brunskog (SWE)
Maria Uvarova (RUS)
Daria Afanasyeva (RUS)
Vladyslava Zanosiyenko (UKR)
2-6 6-1 [11-9]
R16Haine Ogata (4) (JPN)
Kanami Tsuji (JPN)
Tina Tehrani (4) (USA)
Monique Zuur (NLD)
6-2 6-3
R16Iryna Shymanovich (BLR)
Aleksandra Zenovka ()
Kamonwan Buayam (THA)
Barbora Stefkova (CZE)
6-3 7-5
R16Syna Kayser (GER)
Sonja Larsen (GER)
Patricia Lancranjan (ROU)
Risako Sugihara (JPN)
6-4 6-0
R16Susanne Celik (SWE)
Giulia Sussarello (ITA)
Emiliya Gadzhieva ()
Alexandra Grinchishina (KAZ)
6-1 6-2
R16Olena Kyrpot (UKR)
Julia Samuseva ()
Marie Benoit (BEL)
Anastasia Vdovenco ()
6-4 4-6 [10-6]
R16Asiya Dair (KAZ)
Hua-Chen Lee ()
Gulnaz Dokey (KAZ)
Anastasiya Yepisheva (KAZ)
6-4 6-0
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vladyslava Zanosiyenko (1) (UKR)Risako Sugihara (1) (JPN)6-0 6-3[H2H]
Q1Deborah Kerfs (2) (BEL)Zhanna Panfilkina (2) (RUS)6-1 7-6(7)[H2H]
Q1Syna Kayser (3) (GER)Alina Pakharenko (3) (UKR)6-0 3-0 Retired[H2H]
Q1Patricia Lancranjan (4) (ROU)Tina Tehrani (4) (USA)6-4 6-3[H2H]
Q1Tea Faber (5) (CRO)Michelle Werbrouck (5) (BEL)7-6(6) 2-6 Retired[H2H]
Q1Haine Ogata (6) (JPN)Daria Afanasyeva (6) (RUS)6-1 4-6 6-3[H2H]
Q1Olena Kyrpot (7) (UKR)Anastasiya Yepisheva (7) (KAZ)6-3 6-3[H2H]
Q1Aleksandra Zenovka (8) ()Yuliya Lysa (8) (UKR)7-6(6) 4-6 6-2[H2H]
Q2Vladyslava Zanosiyenko (1) (UKR)ByeBye[H2H]
Q2Risako Sugihara (JPN)Frederikke Karst ()6-0 6-0[H2H]
Q2Deborah Kerfs (2) (BEL)ByeBye[H2H]
Q2Zhanna Panfilkina (WC) (RUS)Pynar Nergiz (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q2Syna Kayser (3) (GER)ByeBye[H2H]
Q2Alina Pakharenko (UKR)Vlada Filinskaya (UKR)6-1 7-5[H2H]
Q2Patricia Lancranjan (4) (ROU)ByeBye[H2H]
Q2Tina Tehrani (USA)Ipek Oz (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q2Michelle Werbrouck (5) (BEL)ByeBye[H2H]
Q2Tea Faber (CRO)Maria Novikova (RUS)6-2 1-6 6-2[H2H]
Q2Daria Afanasyeva (6) (RUS)ByeBye[H2H]
Q2Haine Ogata (JPN)Annely Pokras (EST)6-2 6-0[H2H]
Q2Anastasiya Yepisheva (7) (KAZ)ByeBye[H2H]
Q2Olena Kyrpot (UKR)Maria Uvarova (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q2Aleksandra Zenovka (8) ()Gulnaz Dokey (8) (KAZ)6-1 6-4[H2H]
Q2Yuliya Lysa (UKR)Camille Cheli (FRA)7-5 6-1[H2H]