WTA 10k Antalya, Wk. 39 Draw (Women's) - 2013

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 39 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 39 Event Details:

2013-09-23Clay
OutdoorAntalya, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 39 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FSherazad Benamar (1) (FRA)Lena-Marie Hofmann (1) (GER)[H2H]
SFLena-Marie Hofmann (1) (GER)Iryna Shymanovich (1) (BLR)6-1 1-6 6-3[H2H]
SFSherazad Benamar (3) (FRA)Chantal Skamlova (3) (SVK)7-6(4) 6-1[H2H]
QFLena-Marie Hofmann (1) (GER)Aleksandra Zenovka (1) ()6-3 6-4[H2H]
QFIryna Shymanovich (BLR)Katharina Lehnert (PHL)6-7(5) 6-2 6-4[H2H]
QFSherazad Benamar (FRA)Anna Klasen (GER)6-3 6-0[H2H]
QFChantal Skamlova (WC) (SVK)Sonja Larsen (WC) (GER)3-6 6-4 7-6(2)[H2H]
R16Lena-Marie Hofmann (1) (GER)Yuliya Lysa (1) (UKR)6-2 6-1[H2H]
R16Aleksandra Zenovka (Q) ()Olena Kyrpot (Q) (UKR)2-6 6-2 6-3[H2H]
R16Iryna Shymanovich (4) (BLR)Giulia Sussarello (4) (ITA)7-6(7) 6-1[H2H]
R16Katharina Lehnert (PHL)Deborah Kerfs (BEL)6-3 6-0[H2H]
R16Anna Klasen (6) (GER)Marie Benoit (6) (BEL)6-2 6-2[H2H]
R16Sherazad Benamar (FRA)Kelly Versteeg (NLD)6-1 6-0[H2H]
R16Sonja Larsen (7) (GER)Susanne Celik (7) (SWE)2-6 6-2 6-3[H2H]
R16Chantal Skamlova (SVK)Kamonwan Buayam (THA)6-2 6-2[H2H]
R32Lena-Marie Hofmann (1) (GER)Zhanna Panfilkina (1) (RUS)6-2 6-0[H2H]
R32Yuliya Lysa (UKR)Haine Ogata (JPN)6-3 6-2[H2H]
R32Olena Kyrpot (WC) (UKR)Ipek Oz (WC) (TUR)6-4 6-3[H2H]
R32Aleksandra Zenovka ()Anita Husaric (BIH)4-6 6-3 6-1[H2H]
R32Giulia Sussarello (4) (ITA)Alina Pakharenko (4) (UKR)6-1 6-2[H2H]
R32Iryna Shymanovich (BLR)Inci Ogut (TUR)6-3 6-0[H2H]
R32Deborah Kerfs (Q) (BEL)Agne Cepelyte (Q) (LAT)6-3 6-0[H2H]
R32Katharina Lehnert (PHL)Barbora Stefkova (CZE)6-3 6-1[H2H]
R32Marie Benoit (6) (BEL)Tea Faber (6) (CRO)6-1 6-0[H2H]
R32Anna Klasen (WC) (GER)Yagmur Akdemir (WC) (TUR)6-2 6-0[H2H]
R32Kelly Versteeg (NLD)Michelle Werbrouck (BEL)2-6 6-4 6-4[H2H]
R32Sherazad Benamar (Q) (FRA)Yulia Bryzgalova (Q) ()6-0 6-0[H2H]
R32Susanne Celik (7) (SWE)Kanami Tsuji (7) (JPN)6-4 6-0[H2H]
R32Sonja Larsen (GER)Camille Cheli (FRA)6-3 6-1[H2H]
R32Kamonwan Buayam (THA)Louise Brunskog (SWE)7-5 6-3[H2H]
R32Chantal Skamlova (Q) (SVK)Irina Lidkovskaya (Q) ()6-1 6-2[H2H]
Women's Doubles
FLena-Marie Hofmann (GER)
Anna Klasen (GER)
Kamonwan Buayam (THA)
Barbora Stefkova (CZE)
6-2 6-2
SFKamonwan Buayam (THA)
Barbora Stefkova (CZE)
Marie Benoit (BEL)
Anita Husaric (BIH)
6-3 6-4
SFLena-Marie Hofmann (3) (GER)
Anna Klasen (GER)
Susanne Celik (3) (SWE)
Giulia Sussarello (ITA)
6-0 6-2
QFKamonwan Buayam (THA)
Barbora Stefkova (CZE)
Yulia Bryzgalova ()
Yuliya Lysa (UKR)
6-1 6-4
QFMarie Benoit (4) (BEL)
Anita Husaric (BIH)
Sonja Larsen (4) (GER)
Haine Ogata (JPN)
4-6 7-6(5) [12-10]
QFSusanne Celik (WC) (SWE)
Giulia Sussarello (ITA)
Irina Lidkovskaya (WC) ()
Anna Arina Marenko ()
6-3 6-2
QFLena-Marie Hofmann (GER)
Anna Klasen (GER)
Agne Cepelyte (LAT)
Tina Tehrani (USA)
6-2 7-5
R16Kamonwan Buayam (1) (THA)
Barbora Stefkova (CZE)
Katharina Lehnert (1) (PHL)
Chantal Skamlova (SVK)
3-6 6-2 [10-8]
R16Yulia Bryzgalova (WC) ()
Yuliya Lysa (UKR)
Tanya Noury (WC) (USA)
Alina Pakharenko (UKR)
6-0 6-2
R16Marie Benoit (4) (BEL)
Anita Husaric (BIH)
Frederikke Karst (4) ()
Inci Ogut (TUR)
6-2 6-0
R16Sonja Larsen (GER)
Haine Ogata (JPN)
Yagmur Akdemir (TUR)
Iryna Shymanovich (BLR)
6-0 6-1
R16Irina Lidkovskaya ()
Anna Arina Marenko ()
Olena Kyrpot (UKR)
Aleksandra Zenovka ()
6-0 7-6(4)
R16Susanne Celik (A) (SWE)
Giulia Sussarello (ITA)
Deborah Kerfs (A) (BEL)
Risako Sugihara (JPN)
6-4 6-1
R16Agne Cepelyte (LAT)
Tina Tehrani (USA)
Kelly Versteeg (NLD)
Michelle Werbrouck (BEL)
6-3 6-0
R16Lena-Marie Hofmann (GER)
Anna Klasen (GER)
Sherazad Benamar (FRA)
Camille Cheli (FRA)
6-3 6-3
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yulia Bryzgalova ()Anna Arina Marenko ()6-1 6-2[H2H]
Q1Yuliya Lysa (UKR)Tina Tehrani (USA)6-2 6-3[H2H]
Q1Agne Cepelyte (LAT)Margaux Deagostini (SUI)6-2 6-2[H2H]
Q1Olena Kyrpot (UKR)Frederikke Karst ()6-2 6-2[H2H]
Q1Tea Faber (CRO)Risako Sugihara (JPN)7-6(1) 6-7(4) 6-2[H2H]
Q1Alina Pakharenko (UKR)Tanya Noury (USA)6-4 6-3[H2H]
Q1Irina Lidkovskaya ()Annely Pokras (EST)6-0 6-0[H2H]
Q1Zhanna Panfilkina (RUS)Anastasia Vovk (RUS)3-0 Retired[H2H]
Q2Anna Arina Marenko ()ByeBye[H2H]
Q2Yulia Bryzgalova ()Maria Uvarova (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q2Tina Tehrani (USA)ByeBye[H2H]
Q2Yuliya Lysa (UKR)ByeBye[H2H]
Q2Agne Cepelyte (LAT)ByeBye[H2H]
Q2Margaux Deagostini (SUI)ByeBye[H2H]
Q2Frederikke Karst ()ByeBye[H2H]
Q2Olena Kyrpot (UKR)ByeBye[H2H]
Q2Tea Faber (CRO)ByeBye[H2H]
Q2Risako Sugihara (JPN)ByeBye[H2H]
Q2Alina Pakharenko (UKR)ByeBye[H2H]
Q2Tanya Noury (USA)ByeBye[H2H]
Q2Annely Pokras (EST)ByeBye[H2H]
Q2Irina Lidkovskaya ()ByeBye[H2H]
Q2Zhanna Panfilkina (RUS)ByeBye[H2H]
Q2Anastasia Vovk (RUS)ByeBye[H2H]