WTA 10k Antalya, Wk. 3 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 3 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 3 Event Details:

2015-01-12Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 3 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FPetra Uberalova (5) (SVK)Anne Schaefer (3) (GER)6-4 7-6(2)[H2H]
SFPetra Uberalova (5) (SVK)Petia Arshinkova (BUL)6-2 6-0[H2H]
SFAnne Schaefer (3) (GER)Audrey Albie (8) (FRA)6-4 6-3[H2H]
QFPetia Arshinkova (BUL)Eugenie Chapelle (WC) (BEL)6-1 6-3[H2H]
QFPetra Uberalova (5) (SVK)Charlotte Klasen (GER)6-3 6-3[H2H]
QFAnne Schaefer (3) (GER)Pia Cuk (SLO)6-3 6-3[H2H]
QFAudrey Albie (8) (FRA)Ekaterine Gorgodze (2) (GEO)6-4 6-3[H2H]
R16Eugenie Chapelle (WC) (BEL)Antonina Lysakova ()6-3 6-1[H2H]
R16Petia Arshinkova (BUL)Elke Tiel ()6-2 6-1[H2H]
R16Charlotte Klasen (GER)Sofia Kvatsabaia (4) (GEO)3-6 6-2 6-4[H2H]
R16Petra Uberalova (5) (SVK)Kristina Schmiedlova (SVK)6-4 4-6 7-6(3)[H2H]
R16Pia Cuk (SLO)Alice Bacquie (FRA)2-6 7-6(4) 6-2[H2H]
R16Anne Schaefer (3) (GER)Victoria Smirnova (BEL)6-2 6-3[H2H]
R16Audrey Albie (8) (FRA)Ingrid Gamarra Martins (BRA)6-3 6-3[H2H]
R16Ekaterine Gorgodze (2) (GEO)Marlies Szupper (AUT)6-1 6-7(4) 6-2[H2H]
R32Antonina Lysakova ()Chanel Simmonds (1) (RSA)4-6 6-4 6-3[H2H]
R32Eugenie Chapelle (WC) (BEL)Danielle Mills (USA)6-1 6-0[H2H]
R32Elke Tiel ()Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-7(1) 7-6(4) 6-1[H2H]
R32Petia Arshinkova (BUL)Vanda Lukacs (6) (HUN)6-3 6-7(7) 7-6(3)[H2H]
R32Sofia Kvatsabaia (4) (GEO)Valentina Kulikova ()6-3 6-2[H2H]
R32Charlotte Klasen (GER)Dilara Yurtkuran (WC) (TUR)6-2 6-1[H2H]
R32Kristina Schmiedlova (SVK)Hannah Nagel ()6-4 6-2[H2H]
R32Petra Uberalova (5) (SVK)Yihong Li (CHN)6-2 6-4[H2H]
R32Alice Bacquie (FRA)Lenka Wienerova (7) (SVK)6-3 7-6(3)[H2H]
R32Pia Cuk (SLO)Melissa Sehovic (WC) (BIH)6-1 6-1[H2H]
R32Victoria Smirnova (BEL)Mila Popivoda (SRB)6-3 6-2[H2H]
R32Anne Schaefer (3) (GER)Anita Husaric (BIH)6-4 6-2[H2H]
R32Audrey Albie (8) (FRA)Cristina Adamescu (ROU)6-2 6-1[H2H]
R32Ingrid Gamarra Martins (BRA)Nika Kukharchuk ()7-5 6-2[H2H]
R32Marlies Szupper (AUT)Tina Tehrani (USA)6-2 6-3[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (2) (GEO)Ayla Aksu (TUR)6-1 6-1[H2H]
Women's Doubles
FAnne Schaefer (4) (GER)
Lenka Wienerova (SVK)
Audrey Albie (FRA)
Alice Bacquie (FRA)
6-4 6-4
SFAudrey Albie (FRA)
Alice Bacquie (FRA)
Kristina Schmiedlova (SVK)
Petra Uberalova (SVK)
7-5 3-6 10-7
SFAnne Schaefer (4) (GER)
Lenka Wienerova (SVK)
Ingrid Gamarra Martins (BRA)
Tina Tehrani (USA)
6-2 6-2
QFKristina Schmiedlova (SVK)
Petra Uberalova (SVK)
Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
7-6(5) 6-2
QFAudrey Albie (FRA)
Alice Bacquie (FRA)
Ayla Aksu (TUR)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
7-5 7-6(11)
QFAnne Schaefer (4) (GER)
Lenka Wienerova (SVK)
Cristina Adamescu (ROU)
Elke Tiel ()
6-3 6-1
QFIngrid Gamarra Martins (BRA)
Tina Tehrani (USA)
Siyu Chen (CHN)
Yihong Li (CHN)
6-4 3-6 10-6
R16Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
Bye
R16Kristina Schmiedlova (SVK)
Petra Uberalova (SVK)
Nika Kukharchuk ()
Anastasia Smirnova (BEL)
6-3 6-2
R16Ayla Aksu (TUR)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Anita Husaric (3) (BIH)
Charlotte Klasen (GER)
7-6(3) 7-5
R16Audrey Albie (FRA)
Alice Bacquie (FRA)
Victoria Smirnova (BEL)
Dilara Yurtkuran (TUR)
6-3 7-5
R16Cristina Adamescu (ROU)
Elke Tiel ()
Mila Popivoda (SRB)
Marlies Szupper (AUT)
6-3 7-5
R16Anne Schaefer (4) (GER)
Lenka Wienerova (SVK)
Petia Arshinkova (BUL)
Viktoriya Zheleva ()
6-4 6-0
R16Ingrid Gamarra Martins (BRA)
Tina Tehrani (USA)
Valentina Kulikova ()
Antonina Lysakova ()
7-5 6-2
R16Siyu Chen (CHN)
Yihong Li (CHN)
Danielle Mills (2) (USA)
Chanel Simmonds (RSA)
2-6 6-1 10-5
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ayla Aksu (1) (TUR)Yihong Li (CHN)6-1 6-4[H2H]
Q1Antonina Lysakova (2) ()Esen Kokce (TUR)6-3 6-1[H2H]
Q1Danielle Mills (3) (USA)Savannah Sills (GBR)6-1 6-1[H2H]
Q1Tina Tehrani (4) (USA)Irem Kaftan (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q1Marlies Szupper (5) (AUT)Anastasia Smirnova (BEL)3-6 6-3 6-3[H2H]
Q1Mila Popivoda (SRB)Sara Cvorovic (SRB)3-6 6-4 7-5[H2H]
Q1Hannah Nagel ()Siyu Chen (CHN)6-1 6-0[H2H]
Q1Eliessa Vanlangendonck (BEL)Viktoriya Zheleva ()7-5 6-4[H2H]
Q2Ayla Aksu (1) (TUR)ByeBye[H2H]
Q2Yihong Li (CHN)Shiran Arol Wiegand (ISR)6-4 6-4[H2H]
Q2Antonina Lysakova (2) ()ByeBye[H2H]
Q2UndecidedEsen Kokce (TUR)Bye[H2H]
Q2Danielle Mills (3) (USA)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedSavannah Sills (GBR)Bye[H2H]
Q2Tina Tehrani (4) (USA)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedIrem Kaftan (TUR)Bye[H2H]
Q2Marlies Szupper (5) (AUT)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedAnastasia Smirnova (BEL)Bye[H2H]
Q2Mila Popivoda (SRB)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedSara Cvorovic (SRB)Bye[H2H]
Q2Siyu Chen (CHN)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedHannah Nagel ()Bye[H2H]
Q2Viktoriya Zheleva ()ByeBye[H2H]
Q2UndecidedEliessa Vanlangendonck (BEL)Bye[H2H]