WTA 10k Antalya, Wk. 3 Draw (Women's) - 2013

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 3 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 3 Event Details:

2013-01-14Clay
OutdoorAntalya, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 3 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FReka-Luca Jani (5) (HUN)Sofia Kvatsabaia (5) (GEO)6-0 6-1[H2H]
SFSofia Kvatsabaia (1WC) (GEO)Alexandra Dulgheru (1WC) (ROU)6-4 6-2[H2H]
SFReka-Luca Jani (3) (HUN)Ysaline Bonaventure (3) (BEL)6-3 6-2[H2H]
QFAlexandra Dulgheru (1WC) (ROU)Anastasia Rudakova (1WC) ()6-0 6-4[H2H]
QFSofia Kvatsabaia (GEO)Elyne Boeykens (BEL)7-5 7-6(4)[H2H]
QFReka-Luca Jani (HUN)Yana Buchina ()6-3 6-3[H2H]
QFYsaline Bonaventure (6) (BEL)Andrea Gamiz (6) ()7-5 7-6(1)[H2H]
R16Alexandra Dulgheru (1WC) (ROU)Claudine Schaul (1WC) (LUX)6-4 6-0[H2H]
R16Anastasia Rudakova (Q) ()Jin-A Lee (Q) ()3-6 6-3 6-1[H2H]
R16Elyne Boeykens (4) (BEL)Isabella Shinikova (4) (BUL)6-1 6-3[H2H]
R16Sofia Kvatsabaia (GEO)Mi Yoo ()6-0 6-4[H2H]
R16Yana Buchina ()Nastja Kolar (SLO)6-1 6-0[H2H]
R16Reka-Luca Jani (Q) (HUN)Cristina Ene (Q) (ROU)3-6 6-2 6-2[H2H]
R16Ysaline Bonaventure (6) (BEL)Na-Lae Han (6) ()6-2 7-6(4)[H2H]
R16Andrea Gamiz (Q) ()Cristina Adamescu (Q) (ROU)6-1 6-1[H2H]
R32Alexandra Dulgheru (1WC) (ROU)Marianna Zakarlyuk (1WC) (UKR)6-3 6-3[H2H]
R32Claudine Schaul (LUX)Milena Zubkov (TUR)7-5 4-6 6-1[H2H]
R32Anastasia Rudakova (Q) ()Valeria Prosperi (Q) (ITA)6-4 6-1[H2H]
R32Jin-A Lee ()Julia Mayr (ITA)7-6(1) 6-4[H2H]
R32Isabella Shinikova (4) (BUL)Maria Mokh (4) ()6-7(2) 6-3 6-1[H2H]
R32Elyne Boeykens (BEL)Raluca Elena Platon (ROU)6-4 6-3[H2H]
R32Mi Yoo (SE) ()Marrit Boonstra (SE) (NLD)6-3 5-7 6-3[H2H]
R32Sofia Kvatsabaia (Q) (GEO)Dunja Sunkic (Q) (SRB)6-1 6-1[H2H]
R32Nastja Kolar (7) (SLO)Chiaki Okadaue (7) (JPN)6-4 6-3[H2H]
R32Yana Buchina ()Kamila Kerimbayeva (KAZ)6-2 6-2[H2H]
R32Cristina Ene (Q) (ROU)Ella Leivo (Q) (FIN)6-3 2-6 6-2[H2H]
R32Reka-Luca Jani (WC) (HUN)Esen Kokce (WC) (TUR)6-1 6-0[H2H]
R32Ysaline Bonaventure (6) (BEL)Alessia Camplone (6) (ITA)7-5 7-6(4)[H2H]
R32Na-Lae Han ()Taisiya Zakarlyuk (UKR)6-2 6-0[H2H]
R32Cristina Adamescu (Q) (ROU)Victoria Muntean (Q) (FRA)3-6 7-5 6-2[H2H]
R32Andrea Gamiz (Q) ()Eugenie Chapelle (Q) (BEL)6-1 6-4[H2H]
Women's Doubles
FJin-A Lee ()
Mi Yoo ()
Elyne Boeykens (BEL)
Kelly Versteeg (NLD)
6-3 6-4
SFJin-A Lee ()
Mi Yoo ()
Reka-Luca Jani (HUN)
Nastja Kolar (SLO)
6-3 3-6 [10-7]
SFElyne Boeykens (3) (BEL)
Kelly Versteeg (NLD)
Andrea Gamiz (3) ()
Raluca Elena Platon (ROU)
WO
QFReka-Luca Jani (1) (HUN)
Nastja Kolar (SLO)
Sofia Kvatsabaia (1) (GEO)
Isabella Shinikova (BUL)
6-7(5) 6-2 [10-2]
QFJin-A Lee (4) ()
Mi Yoo ()
Ella Leivo (4) (FIN)
Maria Mokh ()
6-0 7-5
QFElyne Boeykens (BEL)
Kelly Versteeg (NLD)
Anastasia Pribylova ()
Anna Pribylova (RUS)
6-0 6-2
QFAndrea Gamiz ()
Raluca Elena Platon (ROU)
Julia Mayr (ITA)
Victoria Muntean (FRA)
6-7(2) 6-1 [10-4]
R16Sofia Kvatsabaia (1) (GEO)
Isabella Shinikova (BUL)
Bye
R16Reka-Luca Jani (HUN)
Nastja Kolar (SLO)
Irina Glimakova (RUS)
Anastasia Rudakova ()
6-4 6-4
R16Ella Leivo (4) (FIN)
Maria Mokh ()
Kamila Kerimbayeva (4) (KAZ)
Taisiya Zakarlyuk (UKR)
6-3 6-4
R16Jin-A Lee ()
Mi Yoo ()
Ioana Ducu (ROU)
Cristina Ene (ROU)
6-3 6-4
R16Anastasia Pribylova ()
Anna Pribylova (RUS)
Eugenie Chapelle (BEL)
Helene Meuleman (BEL)
7-5 6-3
R16Elyne Boeykens (BEL)
Kelly Versteeg (NLD)
Yana Buchina ()
Anastasia Mukhametova ()
3-6 7-6(2) [10-6]
R16Julia Mayr (ITA)
Victoria Muntean (FRA)
Na-Lae Han ()
Sanae Ohta (JPN)
6-1 6-7(6) [12-10]
R16Andrea Gamiz ()
Raluca Elena Platon (ROU)
Aselya Arginbayeva (KAZ)
Tanya Samodelok ()
6-3 6-0
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Cristina Adamescu (1) (ROU)Ioana Ducu (1) (ROU)6-2 7-5[H2H]
Q1Dunja Sunkic (2) (SRB)Anastasia Pribylova (2) ()6-2 6-3[H2H]
Q1Alessia Camplone (3) (ITA)Yelena Nemchen (3) (KAZ)7-6(4) 6-4[H2H]
Q1Eugenie Chapelle (4) (BEL)Kimberley Zimmermann (4) (BEL)6-4 4-6 6-3[H2H]
Q1Anastasia Rudakova (5) ()Helene Meuleman (5) (BEL)6-3 6-1[H2H]
Q1Ella Leivo (6) (FIN)Tanya Samodelok (6) ()7-5 6-1[H2H]
Q1Cristina Ene (7) (ROU)Anastasia Mukhametova (7) ()6-2 6-3[H2H]
Q1Valeria Prosperi (8) (ITA)Sanae Ohta (8) (JPN)6-1 6-2[H2H]
Q2Cristina Adamescu (1) (ROU)ByeBye[H2H]
Q2Ioana Ducu (ROU)Katharina Feldmer ()6-0 6-0[H2H]
Q2Dunja Sunkic (2) (SRB)ByeBye[H2H]
Q2Anastasia Pribylova ()Amelie Intert ()6-2 6-2[H2H]
Q2Yelena Nemchen (3) (KAZ)ByeBye[H2H]
Q2Alessia Camplone (ITA)Jana Haid (AUT)6-3 6-1[H2H]
Q2Kimberley Zimmermann (4) (BEL)ByeBye[H2H]
Q2Eugenie Chapelle (BEL)Elena Ganshina (RUS)6-1 6-2[H2H]
Q2Anastasia Rudakova (5) ()Irina Glimakova (5) (RUS)6-0 6-3[H2H]
Q2Helene Meuleman (BEL)Nataliya Pogribnyak (UKR)6-2 6-0[H2H]
Q2Tanya Samodelok (6) ()Kyung-Mi Chang (6) ()6-3 4-6 6-4[H2H]
Q2Ella Leivo (WC) (FIN)Shanon Bronzi (WC) (BEL)WO[H2H]
Q2Cristina Ene (7) (ROU)Milica Cortanovacki (7) (SRB)6-0 6-1[H2H]
Q2Anastasia Mukhametova ()Aselya Arginbayeva (KAZ)6-1 6-2[H2H]
Q2Valeria Prosperi (8) (ITA)Anna Pribylova (8) (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q2Sanae Ohta (JPN)Kelly Versteeg (NLD)6-2 7-5[H2H]