WTA 10k Antalya, Wk. 2 Draw (Women's) - 2016

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 2 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 2 Event Details:

2016-01-11Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 2 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FEkaterine Gorgodze (2) (GEO)Viktoriya Tomova (8) (BUL)6-4 6-0[H2H]
SFViktoriya Tomova (8) (BUL)Anna Bondar (5) (HUN)5-7 6-3 6-2[H2H]
SFEkaterine Gorgodze (2) (GEO)Julia Grabher (7) (AUT)6-3 6-4[H2H]
QFViktoriya Tomova (8) (BUL)Tara Moore (1) (GBR)6-3 5-7 6-2[H2H]
QFAnna Bondar (5) (HUN)Nastja Kolar (3) (SLO)6-0 6-4[H2H]
QFJulia Grabher (7) (AUT)Yana Morderger (GER)3-6 7-6(4) 6-1[H2H]
QFEkaterine Gorgodze (2) (GEO)Pia Cuk (SLO)6-3 2-6 6-2[H2H]
R16Tara Moore (1) (GBR)Gabriela Van De Graaf (WC) (NLD)6-2 7-5[H2H]
R16Viktoriya Tomova (8) (BUL)Vanda Lukacs (HUN)4-6 6-0 6-1[H2H]
R16Nastja Kolar (3) (SLO)Cemre Anil (WC) (TUR)6-2 6-1[H2H]
R16Anna Bondar (5) (HUN)Deborah Kerfs (BEL)6-1 6-2[H2H]
R16Julia Grabher (7) (AUT)Emma Ek (SWE)6-0 6-1[H2H]
R16Yana Morderger (GER)Cristina Adamescu (ROU)6-1 6-2[H2H]
R16Pia Cuk (SLO)Oleksandra Andrieieva (UKR)6-2 6-4[H2H]
R16Ekaterine Gorgodze (2) (GEO)Mariana Drazic (CRO)6-4 6-3[H2H]
R32Tara Moore (1) (GBR)Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-2 6-3[H2H]
R32Gabriela Van De Graaf (WC) (NLD)Petra Ivankovic ()6-2 7-5[H2H]
R32Vanda Lukacs (HUN)Petia Arshinkova (BUL)6-3 6-4[H2H]
R32Viktoriya Tomova (8) (BUL)Alena Weiss (AUT)6-1 6-2[H2H]
R32Nastja Kolar (3) (SLO)Rebeka Stolmar (HUN)6-4 6-2[H2H]
R32Cemre Anil (WC) (TUR)Ekaterina Tsiklauri ()7-6(3) 6-7(2) 6-0[H2H]
R32Deborah Kerfs (BEL)Tea Faber (CRO)6-4 3-6 6-2[H2H]
R32Anna Bondar (5) (HUN)Caroline Ilowska (AUT)6-4 6-2[H2H]
R32Julia Grabher (7) (AUT)Anna Slovakova (CZE)6-2 7-6(2)[H2H]
R32Emma Ek (SWE)Seven Oral (WC) (TUR)6-1 6-3[H2H]
R32Yana Morderger (GER)Francesca Stephenson (GBR)1-6 6-4 6-2[H2H]
R32Cristina Adamescu (ROU)Sofia Kvatsabaia (4) (GEO)6-3 6-7(6) 7-5[H2H]
R32Pia Cuk (SLO)Kateryna Riabtseva (UKR)6-2 6-3[H2H]
R32Oleksandra Andrieieva (UKR)Louise Lampla (FRA)6-2 6-2[H2H]
R32Mariana Drazic (CRO)Agnes Bukta (HUN)6-2 7-6(7)[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (2) (GEO)Ivana Horvat (AUT)6-0 6-1[H2H]
Women's Doubles
FAgnes Bukta (4) (HUN)
Julia Grabher (AUT)
Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
1-6 6-4 [11-9]
SFEkaterine Gorgodze (1) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
Anna Bondar (3) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
0-6 6-4 10-8
SFAgnes Bukta (4) (HUN)
Julia Grabher (AUT)
Tara Moore (GBR)
Jasmina Tinjic (BIH)
6-0 Retired
QFEkaterine Gorgodze (1) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
Cristina Adamescu (ROU)
Cemre Anil (TUR)
6-3 6-2
QFAnna Bondar (3) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
Minami Akiyama (JPN)
Anna Slovakova (CZE)
6-4 6-3
QFAgnes Bukta (4) (HUN)
Julia Grabher (AUT)
Gabriela Van De Graaf (NLD)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
6-1 6-1
QFTara Moore (GBR)
Jasmina Tinjic (BIH)
Deborah Kerfs (BEL)
Viktoriya Tomova (BUL)
6-3 6-2
R16Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
Ivana Horvat (AUT)
Yana Morderger (GER)
7-6(1) 6-4
R16Cristina Adamescu (ROU)
Cemre Anil (TUR)
Esen Kokce (TUR)
Ekaterina Tsiklauri ()
6-3 6-1
R16Anna Bondar (3) (HUN)
Rebeka Stolmar (HUN)
Mariana Drazic (CRO)
Tea Faber (CRO)
6-3 6-1
R16Minami Akiyama (JPN)
Anna Slovakova (CZE)
Elyse Lavender (USA)
Vanda Lukacs (HUN)
7-6(7) 7-6(5)
R16Gabriela Van De Graaf (NLD)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Ioana Gheorghita (WC) (ROU)
Alena Weiss (AUT)
6-1 6-3
R16Agnes Bukta (4) (HUN)
Julia Grabher (AUT)
Yulia Kulikova (WC) (RUS)
Ekaterina Ovcharenko (RUS)
6-2 6-3
R16Deborah Kerfs (BEL)
Viktoriya Tomova (BUL)
Oleksandra Andrieieva (WC) (UKR)
Kateryna Riabtseva (UKR)
6-4 7-5
R16Tara Moore (GBR)
Jasmina Tinjic (BIH)
Nastja Kolar (2) (SLO)
Francesca Stephenson (GBR)
6-3 4-6 11-9
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)Elyse Lavender (USA)7-5 2-6 6-1[H2H]
Q1Nastja Kolar (2) (SLO)Ioana Gheorghita (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q1Anna Slovakova (3) (CZE)Yulia Kulikova (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q1Oleksandra Andrieieva (UKR)Mariana Drazic (4) (CRO)6-4 6-4[H2H]
Q1Kateryna Riabtseva (UKR)Ekaterina Ovcharenko (RUS)7-6(3) 6-4[H2H]
Q1Ekaterina Tsiklauri ()Sara Duran (CAN)6-0 6-0[H2H]
Q1Caroline Ilowska (AUT)Mingyang Liu (CHN)6-2 6-3[H2H]
Q1Petra Ivankovic ()Iesha Holton (USA)4-6 6-1 6-0[H2H]
Q2Ekaterine Gorgodze (1) (GEO)ByeBye[H2H]
Q2Elyse Lavender (USA)Minami Akiyama (JPN)6-2 6-0[H2H]
Q2Nastja Kolar (2) (SLO)ByeBye[H2H]
Q2Ioana Gheorghita (ROU)Teresia Londol (USA)6-3 6-4[H2H]
Q2Anna Slovakova (3) (CZE)ByeBye[H2H]
Q2Yulia Kulikova (RUS)Tuana Oz (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q2Mariana Drazic (4) (CRO)ByeBye[H2H]
Q2Oleksandra Andrieieva (UKR)Nataliya Pogribnyak (UKR)6-3 7-5[H2H]
Q2Kateryna Riabtseva (UKR)ByeBye[H2H]
Q2Ekaterina Ovcharenko (RUS)Mashaal Hameed (PAK)6-0 6-0[H2H]
Q2Sara Duran (CAN)ByeBye[H2H]
Q2Ekaterina Tsiklauri ()Esen Kokce (WC) (TUR)6-3 6-2[H2H]
Q2Mingyang Liu (CHN)ByeBye[H2H]
Q2Caroline Ilowska (AUT)Margita Sunjic ()6-2 6-1[H2H]
Q2Iesha Holton (USA)ByeBye[H2H]
Q2UndecidedPetra Ivankovic ()Bye[H2H]