WTA 10k Antalya, Wk. 2 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 2 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 2 Event Details:

2015-01-05Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 2 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FAnne Schaefer (2) (GER)Elke Tiel ()4-0 Retired[H2H]
SFElke Tiel ()Sandy Marti (WC) ()6-4 1-0 Retired[H2H]
SFAnne Schaefer (2) (GER)Anita Husaric (7) (BIH)6-2 6-2[H2H]
QFSandy Marti (WC) ()Ayla Aksu (TUR)6-2 0-6 6-3[H2H]
QFElke Tiel ()Cristina Adamescu (6) (ROU)6-3 7-5[H2H]
QFAnita Husaric (7) (BIH)Victoria Smirnova (BEL)6-4 7-5[H2H]
QFAnne Schaefer (2) (GER)Pia Cuk (WC) (SLO)6-4 6-2[H2H]
R16Ayla Aksu (TUR)Aleksandrina Naydenova (1) (BUL)6-4 6-1[H2H]
R16Sandy Marti (WC) ()Charlotte Klasen (5) (GER)6-7(4) 6-1 6-4[H2H]
R16Elke Tiel ()Ioana Loredana Rosca (3) (ROU)6-4 6-2[H2H]
R16Cristina Adamescu (6) (ROU)Sara Cvorovic (SRB)6-2 6-3[H2H]
R16Anita Husaric (7) (BIH)Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-1 6-4[H2H]
R16Victoria Smirnova (BEL)Karolina Benackova (CZE)WO[H2H]
R16Pia Cuk (WC) (SLO)Daniela Ciobanu (8) ()6-7(4) 6-3 6-3[H2H]
R16Anne Schaefer (2) (GER)Esen Kokce (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Aleksandrina Naydenova (1) (BUL)Eugenie Chapelle (BEL)6-3 6-3[H2H]
R32Ayla Aksu (TUR)Gebriela Mihaylova ()6-1 6-4[H2H]
R32Sandy Marti (WC) ()Fiona Codino (FRA)6-0 6-3[H2H]
R32Charlotte Klasen (5) (GER)Vlada Filinskaya (UKR)6-1 6-0[H2H]
R32Ioana Loredana Rosca (3) (ROU)Valentina Kulikova ()7-5 6-4[H2H]
R32Elke Tiel ()Zeynep Cakirer (WC) (TUN)6-2 6-0[H2H]
R32Sara Cvorovic (SRB)Gizem Melisa Ates (TUR)6-4 6-2[H2H]
R32Cristina Adamescu (6) (ROU)Danielle Mills (USA)4-6 6-0 6-3[H2H]
R32Anita Husaric (7) (BIH)Federica Joe Gardella (ITA)6-4 6-3[H2H]
R32Eliessa Vanlangendonck (BEL)Hannah Nagel ()7-6(2) Retired[H2H]
R32Karolina Benackova (CZE)Natalia Pishchaeva (RUS)6-1 6-1[H2H]
R32Victoria Smirnova (BEL)Lenka Wienerova (4) (SVK)6-0 2-6 6-3[H2H]
R32Daniela Ciobanu (8) ()Shiran Arol Wiegand (ISR)6-4 6-3[H2H]
R32Pia Cuk (WC) (SLO)Dilara Yurtkuran (WC) (TUR)6-3 6-0[H2H]
R32Esen Kokce (TUR)Anastasiia Zviahintseva (UKR)6-3 6-0[H2H]
R32Anne Schaefer (2) (GER)Anastasia Smirnova (BEL)6-1 6-1[H2H]
Women's Doubles
FAnita Husaric (2) (BIH)
Danielle Mills (USA)
Anne Schaefer (1) (GER)
Lenka Wienerova (SVK)
6-4 4-6 [12-10]
SFAnne Schaefer (1) (GER)
Lenka Wienerova (SVK)
Hannah Nagel ()
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
6-0 6-1
SFAnita Husaric (2) (BIH)
Danielle Mills (USA)
Cristina Adamescu (3) (ROU)
Ioana Loredana Rosca (ROU)
6-1 3-6 10-8
QFAnne Schaefer (1) (GER)
Lenka Wienerova (SVK)
Shiran Arol Wiegand (ISR)
Anastasiia Zviahintseva (UKR)
WO
QFHannah Nagel ()
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Vlada Filinskaya (UKR)
Oksana Uzhylovska (UKR)
7-5 6-1
QFCristina Adamescu (3) (ROU)
Ioana Loredana Rosca (ROU)
Anais Gomar Isart (ESP)
Elke Tiel ()
6-3 6-1
QFAnita Husaric (2) (BIH)
Danielle Mills (USA)
Gizem Melisa Ates (TUR)
Esen Kokce (TUR)
6-3 6-3
R16Anne Schaefer (1) (GER)
Lenka Wienerova (SVK)
Bye
R16Shiran Arol Wiegand (ISR)
Anastasiia Zviahintseva (UKR)
Charlotte Klasen (GER)
Natalia Pishchaeva (RUS)
6-2 6-3
R16Vlada Filinskaya (UKR)
Oksana Uzhylovska (UKR)
Daniela Ciobanu (4) ()
Valentina Kulikova ()
6-4 6-4
R16Hannah Nagel ()
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Karolina Benackova (CZE)
Linda Guerzize (FRA)
6-2 6-1
R16Anais Gomar Isart (ESP)
Elke Tiel ()
Anastasia Smirnova (BEL)
Victoria Smirnova (BEL)
6-4 6-2
R16Cristina Adamescu (3) (ROU)
Ioana Loredana Rosca (ROU)
Ayla Aksu (TUR)
Dilara Yurtkuran (TUR)
5-7 6-4 10-6
R16Gizem Melisa Ates (TUR)
Esen Kokce (TUR)
Fiona Codino (FRA)
Gebriela Mihaylova ()
6-0 6-3
R16Undecided
Anita Husaric (2) (BIH)
Danielle Mills (USA)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Aleksandrina Naydenova (1) (BUL)UndecidedBYE[H2H]
Q1Ayla Aksu (2) (TUR)Doga Selen Takunyaci (WC) (TUR)6-1 6-0[H2H]
Q1Gizem Melisa Ates (WC) (TUR)Linda Guerzize (FRA)6-0 6-0[H2H]
Q1Vlada Filinskaya (UKR)Negar Madadi (IRL)6-0 6-1[H2H]
Q1Hannah Nagel ()Anais Gomar Isart (ESP)6-1 6-0[H2H]
Q1Anastasiia Zviahintseva (UKR)Katarina Drazic (SRI)6-2 6-7(1) 6-2[H2H]
Q1Elke Tiel ()Gizel Karauzum (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q1Shiran Arol Wiegand (ISR)Oksana Uzhylovska (UKR)6-1 6-1[H2H]