WTA 10k Antalya, Wk. 16 Draw (Women's) - 2015

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 16 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 16 Event Details:

2015-04-13Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 16 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FSilvia Njiric (5) (CRO)Jia-Jing Lu (4) (CHN)6-1 2-6 7-5[H2H]
SFSilvia Njiric (5) (CRO)Daiana Negreanu (8) (ROU)7-6(4) 7-6(7)[H2H]
SFJia-Jing Lu (4) (CHN)Chantal Skamlova (6) (SVK)6-3 6-3[H2H]
QFSilvia Njiric (5) (CRO)Ksenia Gaydarzhi (WC) ()6-2 7-5[H2H]
QFDaiana Negreanu (8) (ROU)Anna Gabric ()2-6 6-4 7-6(6)[H2H]
QFJia-Jing Lu (4) (CHN)Nives Baric (AUS)6-1 6-1[H2H]
QFChantal Skamlova (6) (SVK)Lara Michel (2) (SUI)6-0 6-1[H2H]
R16Ksenia Gaydarzhi (WC) ()Ena Kajevic ()6-4 6-4[H2H]
R16Silvia Njiric (5) (CRO)Vasilisa Aponasenko (RUS)7-5 6-1[H2H]
R16Anna Gabric ()Ekaterine Gorgodze (3) (GEO)6-4 6-3[H2H]
R16Daiana Negreanu (8) (ROU)Basak Eraydin (TUR)3-6 6-4 6-4[H2H]
R16Nives Baric (AUS)Aymet Uzcategui ()6-2 6-2[H2H]
R16Jia-Jing Lu (4) (CHN)Irina Fetecau (ROU)6-2 6-2[H2H]
R16Chantal Skamlova (6) (SVK)Sara Tomic (AUS)2-6 7-5 6-3[H2H]
R16Lara Michel (2) (SUI)Doga Selen Takunyaci (WC) (TUR)6-1 6-0[H2H]
R32Ena Kajevic ()Anastasiya Vasylyeva (1) (UKR)1-6 7-5 6-4[H2H]
R32Ksenia Gaydarzhi (WC) ()Joanne Zuger (SUI)6-1 6-2[H2H]
R32Vasilisa Aponasenko (RUS)Marlies Szupper (AUT)7-5 2-6 6-4[H2H]
R32Silvia Njiric (5) (CRO)Anna Slovakova (CZE)6-3 6-1[H2H]
R32Ekaterine Gorgodze (3) (GEO)Yasmin Gulman (WC) (TUN)6-0 6-3[H2H]
R32Anna Gabric ()Anastasia Bukhanko (RUS)6-0 6-2[H2H]
R32Basak Eraydin (TUR)Alona Fomina (UKR)6-2 6-1[H2H]
R32Daiana Negreanu (8) (ROU)Vivien Juhaszova (SVK)6-3 2-6 7-5[H2H]
R32Nives Baric (AUS)Janina Toljan (7) (AUT)1-6 6-2 6-1[H2H]
R32Aymet Uzcategui ()Emily Casteleyn (BEL)6-4 4-1 Retired[H2H]
R32Irina Fetecau (ROU)Jessica Crivelletto ()7-5 6-0[H2H]
R32Jia-Jing Lu (4) (CHN)Natalie Novotna (CZE)6-0 6-1[H2H]
R32Chantal Skamlova (6) (SVK)Veronica M. Corning (WC) (USA)6-3 6-4[H2H]
R32Sara Tomic (AUS)Jil Nora Engelmann ()6-0 5-7 6-4[H2H]
R32Doga Selen Takunyaci (WC) (TUR)Ekaterina Manekina (RUS)6-1 4-6 6-4[H2H]
R32Lara Michel (2) (SUI)Melissa Sehovic (BIH)6-1 6-1[H2H]
Women's Doubles
FVeronica M. Corning (USA)
Aymet Uzcategui ()
Vivien Juhaszova (2) (SVK)
Chantal Skamlova (SVK)
2-6 7-5 [10-4]
SFVeronica M. Corning (USA)
Aymet Uzcategui ()
Jia-Jing Lu (1) (CHN)
Silvia Njiric (CRO)
6-2 6-3
SFVivien Juhaszova (2) (SVK)
Chantal Skamlova (SVK)
Kseniia Bekker (3) (RUS)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
6-1 6-4
QFJia-Jing Lu (1) (CHN)
Silvia Njiric (CRO)
Ekaterina Manekina (RUS)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
6-0 6-2
QFVeronica M. Corning (USA)
Aymet Uzcategui ()
Cemre Anil (4) (TUR)
Anastasia Bukhanko (RUS)
6-1 6-3
QFKseniia Bekker (3) (RUS)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
Vasilisa Aponasenko (RUS)
Cristina Moroi (ROU)
WO
QFVivien Juhaszova (2) (SVK)
Chantal Skamlova (SVK)
Jessica Crivelletto ()
Anna Gabric ()
6-2 6-4
R16Jia-Jing Lu (1) (CHN)
Silvia Njiric (CRO)
Bye
R16Ekaterina Manekina (RUS)
Eliessa Vanlangendonck (BEL)
Alona Fomina (UKR)
Doga Selen Takunyaci (TUR)
6-4 6-2
R16Cemre Anil (4) (TUR)
Anastasia Bukhanko (RUS)
Bye
R16Undecided
Veronica M. Corning (USA)
Aymet Uzcategui ()
Bye
R16Vasilisa Aponasenko (RUS)
Cristina Moroi (ROU)
Bye
R16Undecided
Kseniia Bekker (3) (RUS)
Anastasiya Vasylyeva (UKR)
Bye
R16Jessica Crivelletto ()
Anna Gabric ()
Natalie Novotna (CZE)
Anna Slovakova (CZE)
6-2 6-3
R16Undecided
Vivien Juhaszova (2) (SVK)
Chantal Skamlova (SVK)
Bye
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Silvia Njiric (1) (CRO)Natasha Bredl (AUT)6-2 6-2[H2H]
Q1Aymet Uzcategui ()Cristina Moroi (2) (ROU)6-1 7-5[H2H]
Q1Jessica Crivelletto ()Sandra Anglesjo (SWE)6-3 6-1[H2H]
Q1Sara Tomic (AUS)Dalila Pejkovic (AUT)6-2 6-0[H2H]
Q1Anna Slovakova (CZE)Ekaterina Shalimova (RUS)6-0 6-2[H2H]
Q1Emily Casteleyn (BEL)Emma Haakansson ()6-4 7-6(2)[H2H]
Q1Anna Gabric ()Eliessa Vanlangendonck (BEL)6-4 3-6 6-2[H2H]
Q1Joanne Zuger (SUI)Sina Zuger ()3-6 6-1 6-3[H2H]
Q2Silvia Njiric (1) (CRO)ByeBye[H2H]
Q2Natasha Bredl (AUT)Mia Schmidt-jorgensen (DEN)6-1 6-0[H2H]
Q2Cristina Moroi (2) (ROU)ByeBye[H2H]
Q2Aymet Uzcategui ()Sarina Kang (AUS)6-0 6-0[H2H]
Q2Sandra Anglesjo (SWE)ByeBye[H2H]
Q2Jessica Crivelletto ()Jana Haid (AUT)6-2 6-1[H2H]
Q2Sara Tomic (AUS)ByeBye[H2H]
Q2Dalila Pejkovic (AUT)Evelyne Dom (BEL)6-3 5-7 6-1[H2H]
Q2Ekaterina Shalimova (RUS)ByeBye[H2H]
Q2Anna Slovakova (CZE)Yulia Kulikova (RUS)3-6 7-5 6-2[H2H]
Q2Emily Casteleyn (BEL)Adelaida Allakhverdiyeva (KAZ)6-4 6-1[H2H]
Q2Emma Haakansson ()Pauline VAN Herck (BEL)6-4 6-0[H2H]
Q2Eliessa Vanlangendonck (BEL)Zeynep Cakirer (TUN)6-0 6-1[H2H]
Q2Anna Gabric ()Natalia Zorgovska (SVK)6-4 6-4[H2H]
Q2Joanne Zuger (SUI)Sharon Pesch (LUX)6-4 6-2[H2H]
Q2Sina Zuger ()Lara Dimmer (LUX)6-4 7-5[H2H]