WTA 10k Antalya, Wk. 15 Draw (Women's) - 2014

Click Here To Join The 10k Antalya, Wk. 15 Discussion!


Share This...


10k Antalya, Wk. 15 Event Details:

2014-04-07Hard
OutdoorAntalya, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the 10k Antalya, Wk. 15 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Women's Singles
FIpek Soylu (1Q) (TUR)Deniz Khazaniuk (1Q) (ISR)7-5 4-6 6-1[H2H]
SFDeniz Khazaniuk (1Q) (ISR)Susanne Celik (1Q) (SWE)6-3 6-4[H2H]
SFIpek Soylu (8) (TUR)Caroline Romeo (8) (FRA)6-4 6-0[H2H]
QFDeniz Khazaniuk (1Q) (ISR)Victoria Muntean (1Q) (FRA)6-1 6-3[H2H]
QFSusanne Celik (SWE)Lina Gjorcheska ()6-1 6-3[H2H]
QFIpek Soylu (8) (TUR)Kotomi Takahata (8) (JPN)6-4 7-5[H2H]
QFCaroline Romeo (FRA)Basak Eraydin (TUR)6-1 6-3[H2H]
R16Deniz Khazaniuk (1Q) (ISR)Karolina Muchova (1Q) (CZE)6-2 6-2[H2H]
R16Victoria Muntean (FRA)Anastasia Vdovenco ()6-0 7-5[H2H]
R16Lina Gjorcheska ()India Maggen (BEL)6-1 6-2[H2H]
R16Susanne Celik (SWE)Sofia Kvatsabaia (GEO)6-2 6-1[H2H]
R16Ipek Soylu (8) (TUR)Sandra Honigova (8) (CZE)3-6 6-2 6-2[H2H]
R16Kotomi Takahata (Q) (JPN)Melis Sezer (Q) (TUR)5-7 6-3 6-2[H2H]
R16Caroline Romeo (FRA)Jainy Scheepens (NLD)4-6 6-4 6-2[H2H]
R16Basak Eraydin (Q) (TUR)Anastasiya Rychagova (Q) (RUS)7-6(1) 6-7(4) 6-2[H2H]
R32Deniz Khazaniuk (1Q) (ISR)Risa Ushijima (1Q) (JPN)6-1 6-1[H2H]
R32Karolina Muchova (Q) (CZE)Katharina Hering (Q) ()6-1 6-1[H2H]
R32Victoria Muntean (FRA)Natalia Vajdova (SVK)6-4 6-1[H2H]
R32Anastasia Vdovenco ()Pei-Chi Lee ()6-3 6-4[H2H]
R32Lina Gjorcheska (3WC) ()Mayya Katsitadze (3WC) ()7-5 6-2[H2H]
R32India Maggen (BEL)Nicoleta-Catalina Dascalu (ROU)4-6 7-6(5) 6-2[H2H]
R32Sofia Kvatsabaia (GEO)Cemre Anil (TUR)6-3 6-0[H2H]
R32Susanne Celik (SWE)Natalia Orlova ()1-6 6-3 6-1[H2H]
R32Ipek Soylu (8) (TUR)Erem Akyurt (8) (TUR)6-0 6-4[H2H]
R32Sandra Honigova (CZE)Daniela Vukovic ()5-7 6-1 6-2[H2H]
R32Kotomi Takahata (Q) (JPN)Daiana Negreanu (Q) (ROU)6-0 6-3[H2H]
R32Melis Sezer (WC) (TUR)Gizem Melisa Ates (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Jainy Scheepens (5) (NLD)Ekaterine Gorgodze (5) (GEO)7-5 6-1[H2H]
R32Caroline Romeo (FRA)Anna Smolina ()6-1 6-0[H2H]
R32Anastasiya Rychagova (Q) (RUS)Anastasia Pribylova (Q) ()6-4 6-1[H2H]
R32Basak Eraydin (TUR)Khristina Kazimova (UKR)6-1 6-0[H2H]
Women's Doubles
FCemre Anil (TUR)
Kotomi Takahata (JPN)
Yuliya Kalabina ()
Mayya Katsitadze ()
2-6 7-6(5) [10-6]
SFCemre Anil (TUR)
Kotomi Takahata (JPN)
Daniela Ciobanu ()
Anastasia Vdovenco ()
6-4 6-0
SFYuliya Kalabina (4) ()
Mayya Katsitadze ()
Ekaterine Gorgodze (4) (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
4-6 7-5 [10-6]
QFDaniela Ciobanu ()
Anastasia Vdovenco ()
Katharina Hering ()
Jainy Scheepens (NLD)
6-3 3-6 [10-8]
QFCemre Anil (TUR)
Kotomi Takahata (JPN)
Mallaurie Noel (FRA)
Caroline Romeo (FRA)
6-0 6-1
QFYuliya Kalabina (WC) ()
Mayya Katsitadze ()
Anastasia Pribylova (WC) ()
Anna Pribylova (RUS)
7-6(1) 6-4
QFEkaterine Gorgodze (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
Pei-Chi Lee ()
Tina Tehrani (USA)
6-4 7-5
R16Daniela Ciobanu (1) ()
Anastasia Vdovenco ()
Olga Ianchuk (1) (UKR)
Deniz Khazaniuk (ISR)
6-4 3-6 [10-8]
R16Katharina Hering (WC) ()
Jainy Scheepens (NLD)
Palina Dubavets (WC) (BLR)
Anastasiya Shleptsova (BLR)
6-3 3-6 [10-4]
R16Mallaurie Noel (3) (FRA)
Caroline Romeo (FRA)
Khristina Kazimova (3) (UKR)
Yvonne Neuwirth (AUT)
7-6(4) 2-6 [10-3]
R16Cemre Anil (TUR)
Kotomi Takahata (JPN)
Susanne Celik (SWE)
Frederikke Karst ()
6-2 6-4
R16Anastasia Pribylova ()
Anna Pribylova (RUS)
Lina Gjorcheska ()
Alina Silich ()
4-6 6-1 [10-8]
R16Yuliya Kalabina ()
Mayya Katsitadze ()
Sandra Honigova (CZE)
Victoria Muntean (FRA)
6-4 6-1
R16Pei-Chi Lee ()
Tina Tehrani (USA)
Polina Novoselova ()
Anna Smolina ()
6-4 6-1
R16Ekaterine Gorgodze (GEO)
Sofia Kvatsabaia (GEO)
Gizem Melisa Ates (TUR)
Esen Kokce (TUR)
6-3 6-0
Women's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Deniz Khazaniuk (1WC) (ISR)Wushuang Zheng (1WC) (CHN)6-3 6-4[H2H]
Q1Karolina Muchova (CZE)Palina Dubavets (BLR)6-1 6-0[H2H]
Q1Anastasia Pribylova ()Vera Sakalouskaya (BLR)6-3 6-0[H2H]
Q1Kotomi Takahata (4) (JPN)Eugenie Chapelle (4) (BEL)1-6 6-3 6-2[H2H]
Q1Anastasiya Rychagova (RUS)Emilia Granstrom (SWE)6-4 6-1[H2H]
Q1Risa Ushijima (6) (JPN)Paulina Wulcan (6) (SWE)6-1 6-1[H2H]
Q1Katharina Hering ()Maja Ornberg (SWE)6-1 6-1[H2H]
Q1Daniela Vukovic ()Rebecca Poikajarvi (SWE)6-1 2-6 6-3[H2H]
Q2Deniz Khazaniuk (1WC) (ISR)Daniela Ciobanu (1WC) ()6-0 6-0[H2H]
Q2Wushuang Zheng (CHN)Nina-Isabella Scholten ()6-1 3-6 6-3[H2H]
Q2Palina Dubavets (2WC) (BLR)Yuliya Kalabina (2WC) ()7-6(5) 7-6(7)[H2H]
Q2Karolina Muchova (CZE)Anna Kipiani (RUS)6-4 6-2[H2H]
Q2Vera Sakalouskaya (BLR)Petia Arshinkova (BUL)6-3 1-6 6-4[H2H]
Q2Anastasia Pribylova ()Celine Schepers (BEL)6-0 6-2[H2H]
Q2Kotomi Takahata (4) (JPN)Anna Pribylova (4) (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q2Eugenie Chapelle (BEL)Esen Kokce (TUR)6-3 6-0[H2H]
Q2Anastasiya Rychagova (5) (RUS)Alina Silich (5) ()6-2 5-7 6-0[H2H]
Q2Emilia Granstrom (SWE)Mallaurie Noel (FRA)6-3 6-3[H2H]
Q2Risa Ushijima (6) (JPN)Roxane Boulanger (6) (BEL)6-0 6-3[H2H]
Q2Paulina Wulcan (SWE)Tamara Arnold ()6-3 2-0 Retired[H2H]
Q2Maja Ornberg (SWE)Anastasia Grosheva (RUS)7-5 6-3[H2H]
Q2Katharina Hering ()Pauline Lollia (FRA)4-6 6-0 6-3[H2H]
Q2Daniela Vukovic ()Alina Zubkova (BLR)6-0 6-1[H2H]
Q2Rebecca Poikajarvi (SWE)Charlene Seateun (FRA)2-6 6-4 2-0 Retired[H2H]
Q3Deniz Khazaniuk (1WC) (ISR)Sarah Finck (1WC) (FRA)4-6 6-2 6-4[H2H]
Q3Daniela Ciobanu ()Muge Topsel (TUR)6-1 6-4[H2H]
Q3Nina-Isabella Scholten ()Suzuka Furukawa (JPN)6-3 7-5[H2H]
Q3Wushuang Zheng (CHN)Enni Zander (SWE)6-0 6-0[H2H]
Q3Yuliya Kalabina (2WC) ()Anastasiya Shleptsova (2WC) (BLR)6-3 6-3[H2H]
Q3Palina Dubavets (BLR)Jennifer Jussi (SWE)6-2 6-2[H2H]
Q3Karolina Muchova (CZE)Sharon Pesch (LUX)6-4 6-2[H2H]
Q3Anna Kipiani (RUS)Lara Dimmer (LUX)6-3 6-0[H2H]
Q3Vera Sakalouskaya (3WC) (BLR)Angelina Gabueva (3WC) ()WO[H2H]
Q3Petia Arshinkova (BUL)Claudia Gaspar ()6-1 6-1[H2H]
Q3Celine Schepers (A) (BEL)Josephine Strandfors (A) (SWE)3-6 7-5 6-4[H2H]
Q3Anastasia Pribylova ()Polina Novoselova ()1-6 6-2 6-2[H2H]
Q3Kotomi Takahata (4) (JPN)Eliessa Vanlangendonck (4) (BEL)6-0 6-3[H2H]
Q3Anna Pribylova (RUS)Frederikke Karst ()6-0 6-0[H2H]
Q3Eugenie Chapelle (BEL)Ksenia Stashenkova (RUS)6-0 6-2[H2H]
Q3Esen Kokce (TUR)Jessica Bruehwiler ()7-5 6-4[H2H]
Q3Alina Silich (5) ()Aline Thommen (5) ()6-1 6-2[H2H]
Q3Anastasiya Rychagova (RUS)Heloise Arace (BEL)6-2 6-1[H2H]
Q3Mallaurie Noel (FRA)Audrey Jumel (FRA)6-4 6-7(3) 6-2[H2H]
Q3Emilia Granstrom (SWE)Mathilda Malm (SWE)6-3 6-2[H2H]
Q3Risa Ushijima (6) (JPN)Evelyne Dom (6) (BEL)6-0 6-0[H2H]
Q3Roxane Boulanger (WC) (BEL)Ceylin Gunay (WC) (TUR)6-4 6-3[H2H]
Q3Tamara Arnold ()Natalia Zorgovska (SVK)6-1 6-2[H2H]
Q3Paulina Wulcan (WC) (SWE)Tulin Dagilmisgul (WC) (TUR)6-2 6-0[H2H]
Q3Maja Ornberg (7) (SWE)Amelie Intert (7) ()4-2 Retired[H2H]
Q3Anastasia Grosheva (RUS)Anna Gabric ()6-4 6-2[H2H]
Q3Pauline Lollia (FRA)Jennifer Hadjieva (SWE)6-2 6-2[H2H]
Q3Katharina Hering ()Rebecca Ehn (SWE)6-3 6-2[H2H]
Q3Daniela Vukovic (8) ()Clemence Fayol (8) (FRA)6-3 7-5[H2H]
Q3Alina Zubkova (BLR)Barbara Choon ()2-6 6-2 6-4[H2H]
Q3Charlene Seateun (FRA)Ena Ovcina (SWE)6-2 6-0[H2H]
Q3Rebecca Poikajarvi (SWE)Ioana Florentina Popescu (ROU)6-4 6-3[H2H]